Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

sveiki ,turiu toke problemele triusiukam pora savaiciu jau pradejo griausti zolyte bet ir iskart kristi,per diena nugaiso 3 nors atrode sveiki ,dar po poros dienu nugaiso vienas bet pas ji pastebejau kad islindo is uspakalio panasi kaip zarna kraujojanti kas cia per infekcija?gal kokios zolytes netos uzede?????????????

Na, bent jau pas mane, vada kuriai dvi savaites, tai triusiukai dar net neislinde is lizdavietes, paprastai pradeda skanauti ne tik piena, apie 3 savaiciu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki ,turiu toke problemele triusiukam pora savaiciu jau pradejo griausti zolyte bet ir iskart kristi,per diena nugaiso 3 nors atrode sveiki ,dar po poros dienu nugaiso vienas bet pas ji pastebejau kad islindo is uspakalio panasi kaip zarna kraujojanti kas cia per infekcija?gal kokios zolytes netos uzede?????????????

Na, bent jau pas mane, vada kuriai dvi savaites, tai triusiukai dar net neislinde is lizdavietes, paprastai pradeda skanauti ne tik piena, apie 3 savaiciu.

nu maksimalei jie buvo 20 d. kaip pradejo ragauti zole.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, kas atsitiko mano triušiui. Viena akis paraudonavo, atrodo kaip koks uzdegimas, nepuliuoja, nepatinusi. Triušis ėda, jokių pūlingų gumbų nėra...Kas per liga :eusa-think:

tai gal uzdegimas ir yra...

mano vienam jaunikliui yra buve,kad blakstiena ikrito i aki.to pasekoje pradejo labai asaroti ir puliuoti.aki isvaliau,sulasinau vaistuku ir viskas ok :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pppauliune, Kokia zolia duodi? kiek zinau maziems triusiukams geriau pavytinta duoti. Gal kopusto uzragavo?

pavytinta duodama tam,kad triusiukai nesusividuriuotu,o pppauline nepaminejo,kad triusiukai viduriuotu...

Paprasčiausiai dar organizmas normaliai neissivystes ir uzėdė sunkiau virškinamos ar kokios nuodingos zoles(viena is ju geltonai žydinti kurios pilnos pievos,vedrynas jos pavadinimas berots)...

Cia ne faktas,tik spėjimas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal galite pasakyti kokiu vaistu nuo ausu erkuciu pigesniu nei vienus pasiule po 25 lt uz 10ml.

pavadinimo nepasakysiu,nes neatsimenu tik vaistinej prasem arkliui nuo plaukagrauzio,tai ten tiko ir triusiam nuo erkuciu,buteliukas kainavo apie 5 lt.o kai atsiskiedzia su vandeniu tai kokiem 20 triusiu uztektu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi,

Esu naujokas, nors forumus skaitineju gan seniai. Ryzaus prisideti, tikiuosi kad priimsit i savo gretas.

Labai idomu butu kad tomeliss papasakotu apie savo uki, kaip jam besiseka ir ar nesumazejo upas per tuos metus? Planuoju sekti jo pedom, bet dar reikia daug info prisirinkti. Taip kad please papasakok issamiau kiek issiplete banda kokios didziausios problemos buvo per tuos metus ir t.t.

Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Mastau auginti triusius garaze, nes ten, atsidarius vartus is abieju pusiu, gaunasi vedinimas, daug sviesos ir pakankamai vietos, kad pradziai galeciau pamegint paaugint triusius. Beda ta, kad turiu suni, kuris daznai laksto kieme (garazas kieme), tai dabar galvoju ar nieko tokio??? ar geriau kokia atitvara suniui padaryt, kad nelandziotu tenai? tarkim jei suo cyps ir los salia triusiu - ar is baimes nesprogs triusiu sirdeles??? turiu dar galimybe auginti ukiniame pastate, bet ten sviesos mazoka - lempa reiketu laikyt ijungta ir su vedinimu problematiskiau - turbut reiketu papildomai nvestuot, bet nesinori, nes pradziai noriu pamegint ar isvis sugebesiu uzaugint triusius.

Buciau LABAI dekingas uz eksperto patarima.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Mastau auginti triusius garaze, nes ten, atsidarius vartus is abieju pusiu, gaunasi vedinimas, daug sviesos ir pakankamai vietos, kad pradziai galeciau pamegint paaugint triusius. Beda ta, kad turiu suni, kuris daznai laksto kieme (garazas kieme), tai dabar galvoju ar nieko tokio??? ar geriau kokia atitvara suniui padaryt, kad nelandziotu tenai? tarkim jei suo cyps ir los salia triusiu - ar is baimes nesprogs triusiu sirdeles??? turiu dar galimybe auginti ukiniame pastate, bet ten sviesos mazoka - lempa reiketu laikyt ijungta ir su vedinimu problematiskiau - turbut reiketu papildomai nvestuot, bet nesinori, nes pradziai noriu pamegint ar isvis sugebesiu uzaugint triusius.

Buciau LABAI dekingas uz eksperto patarima.

Drąsiai gali ekspermintuoti , širdutes atlaikys :D šiaip aš auginu triušius lauke narvuose ir narvų visas plotas aptvertas su tinkline tvora , o tame narve laikau pora gerų šunų , kaip apsauga , tai nebijo jie to lojimo , pripranta , o dargi bemaž kasdiena darau narvus , tai ir kalimas ir husgvarna kaukia ir nieko tokio

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar turiu toki klausima. Jei randi triusiukus ismetytus po narva ir jie neapkandzioti nk. Ir jei jie gyvi tai juda ar ir nejudantys gali buti gyvi ir galima dar juos atsildyti bandyti? :icon-rolleyes:

Sveikas. Pas mane vakar gyme 4 triusiukai. pirma pateles (pilkosios milzines) vada. del mano kaltes (nespejau pagamint narvo) ji buvo perkelta i savo narva tik vakare pries gimdyma (kaip perskaiciau po to - turi buti perkelta min. savaite iki triusiavimosi). visi 4 buvo gyvi, bet ismetyti po gimdymo skyriu (narvas is 2 daliu). sudejau is sieno lizdeli (pati ji matyt fiziskai nespejo), visus ten sudejau. 2 buvo salti, bet judejo. del patirties stokos juos palikau lizde (perskaiciau post factum, kad juos reikejo paimt ir susildyt namuose). kita ryta anie du buvo mire. kiti 2 is ryto buvo su storais pilvais (matyt paede pienuko) ir islinde is lizdo. vel sudejau atgal. patele i lizda net nebuvo nuejusi. vienas apie pusiaudieni mire. kitas prasilaike iki 18 val. kas keista pries 15 min buvo dar gyvas, nes buvo islindes is lizdo - sudejau ji atgal. nusprendziau pamaitint ji papildomai, bo cype (manau - is alkio). ateinu - jau saltas.bandziau gaivint - dirbtinis kvepavimas, sirdies ertmes masazas, sildziau ir t.t. viskas be rezultato... visa vada prarasta.... su asarom akyse turejau uzkasti ir paskutini.... Tikiuos tai bus man didele pamoka...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar turiu toki klausima. Jei randi triusiukus ismetytus po narva ir jie neapkandzioti nk. Ir jei jie gyvi tai juda ar ir nejudantys gali buti gyvi ir galima dar juos atsildyti bandyti? :icon-rolleyes:

Sveikas. Pas mane vakar gyme 4 triusiukai. pirma pateles (pilkosios milzines) vada. del mano kaltes (nespejau pagamint narvo) ji buvo perkelta i savo narva tik vakare pries gimdyma (kaip perskaiciau po to - turi buti perkelta min. savaite iki triusiavimosi). visi 4 buvo gyvi, bet ismetyti po gimdymo skyriu (narvas is 2 daliu). sudejau is sieno lizdeli (pati ji matyt fiziskai nespejo), visus ten sudejau. 2 buvo salti, bet judejo. del patirties stokos juos palikau lizde (perskaiciau post factum, kad juos reikejo paimt ir susildyt namuose). kita ryta anie du buvo mire. kiti 2 is ryto buvo su storais pilvais (matyt paede pienuko) ir islinde is lizdo. vel sudejau atgal. patele i lizda net nebuvo nuejusi. vienas apie pusiaudieni mire. kitas prasilaike iki 18 val. kas keista pries 15 min buvo dar gyvas, nes buvo islindes is lizdo - sudejau ji atgal. nusprendziau pamaitint ji papildomai, bo cype (manau - is alkio). ateinu - jau saltas.bandziau gaivint - dirbtinis kvepavimas, sirdies ertmes masazas, sildziau ir t.t. viskas be rezultato... visa vada prarasta.... su asarom akyse turejau uzkasti ir paskutini.... Tikiuos tai bus man didele pamoka...

:( uzjauciu :(

rytoj mastau vaziuot i Kalvariju turgu, jei bus tinkamu triusiuku - gal nusipirksiu. gal turite kokiu patarimu, kad pati pradzia nebutu tragiska?

ACIU

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Mastau auginti triusius garaze, nes ten, atsidarius vartus is abieju pusiu, gaunasi vedinimas, daug sviesos ir pakankamai vietos, kad pradziai galeciau pamegint paaugint triusius. Beda ta, kad turiu suni, kuris daznai laksto kieme (garazas kieme), tai dabar galvoju ar nieko tokio??? ar geriau kokia atitvara suniui padaryt, kad nelandziotu tenai? tarkim jei suo cyps ir los salia triusiu - ar is baimes nesprogs triusiu sirdeles??? turiu dar galimybe auginti ukiniame pastate, bet ten sviesos mazoka - lempa reiketu laikyt ijungta ir su vedinimu problematiskiau - turbut reiketu papildomai nvestuot, bet nesinori, nes pradziai noriu pamegint ar isvis sugebesiu uzaugint triusius.

Buciau LABAI dekingas uz eksperto patarima.

Drąsiai gali ekspermintuoti , širdutes atlaikys :D šiaip aš auginu triušius lauke narvuose ir narvų visas plotas aptvertas su tinkline tvora , o tame narve laikau pora gerų šunų , kaip apsauga , tai nebijo jie to lojimo , pripranta , o dargi bemaž kasdiena darau narvus , tai ir kalimas ir husgvarna kaukia ir nieko tokio

kaip sekasi lauke augint triusius? masciau ir as lauke laikyt, bet zinau, kad pas mus lapiu yra, kai kurios buna pasiutusios (turejau Kaukazo avigane - nudobe viena nakti + medziotojas kaimynas pora pasiutusiu nusove). Nieko baisaus? Kiek skaiciau - per salti triusiai gali isgyvent, jiem net saltis geriau nei karstis, bet lauke nesiporuoja kai salta + maziukai gali mirtinai susalt, kaip sprendziat sia beda?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Mastau auginti triusius garaze, nes ten, atsidarius vartus is abieju pusiu, gaunasi vedinimas, daug sviesos ir pakankamai vietos, kad pradziai galeciau pamegint paaugint triusius. Beda ta, kad turiu suni, kuris daznai laksto kieme (garazas kieme), tai dabar galvoju ar nieko tokio??? ar geriau kokia atitvara suniui padaryt, kad nelandziotu tenai? tarkim jei suo cyps ir los salia triusiu - ar is baimes nesprogs triusiu sirdeles??? turiu dar galimybe auginti ukiniame pastate, bet ten sviesos mazoka - lempa reiketu laikyt ijungta ir su vedinimu problematiskiau - turbut reiketu papildomai nvestuot, bet nesinori, nes pradziai noriu pamegint ar isvis sugebesiu uzaugint triusius.

Buciau LABAI dekingas uz eksperto patarima.

Drąsiai gali ekspermintuoti , širdutes atlaikys :D šiaip aš auginu triušius lauke narvuose ir narvų visas plotas aptvertas su tinkline tvora , o tame narve laikau pora gerų šunų , kaip apsauga , tai nebijo jie to lojimo , pripranta , o dargi bemaž kasdiena darau narvus , tai ir kalimas ir husgvarna kaukia ir nieko tokio

kaip sekasi lauke augint triusius? masciau ir as lauke laikyt, bet zinau, kad pas mus lapiu yra, kai kurios buna pasiutusios (turejau Kaukazo avigane - nudobe viena nakti + medziotojas kaimynas pora pasiutusiu nusove). Nieko baisaus? Kiek skaiciau - per salti triusiai gali isgyvent, jiem net saltis geriau nei karstis, bet lauke nesiporuoja kai salta + maziukai gali mirtinai susalt, kaip sprendziat sia beda?

nu ant ziemos nesk i patalpa ir beda beveik ispresta.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar turiu toki klausima. Jei randi triusiukus ismetytus po narva ir jie neapkandzioti nk. Ir jei jie gyvi tai juda ar ir nejudantys gali buti gyvi ir galima dar juos atsildyti bandyti? :icon-rolleyes:

Sveikas. Pas mane vakar gyme 4 triusiukai. pirma pateles (pilkosios milzines) vada. del mano kaltes (nespejau pagamint narvo) ji buvo perkelta i savo narva tik vakare pries gimdyma (kaip perskaiciau po to - turi buti perkelta min. savaite iki triusiavimosi). visi 4 buvo gyvi, bet ismetyti po gimdymo skyriu (narvas is 2 daliu). sudejau is sieno lizdeli (pati ji matyt fiziskai nespejo), visus ten sudejau. 2 buvo salti, bet judejo. del patirties stokos juos palikau lizde (perskaiciau post factum, kad juos reikejo paimt ir susildyt namuose). kita ryta anie du buvo mire. kiti 2 is ryto buvo su storais pilvais (matyt paede pienuko) ir islinde is lizdo. vel sudejau atgal. patele i lizda net nebuvo nuejusi. vienas apie pusiaudieni mire. kitas prasilaike iki 18 val. kas keista pries 15 min buvo dar gyvas, nes buvo islindes is lizdo - sudejau ji atgal. nusprendziau pamaitint ji papildomai, bo cype (manau - is alkio). ateinu - jau saltas.bandziau gaivint - dirbtinis kvepavimas, sirdies ertmes masazas, sildziau ir t.t. viskas be rezultato... visa vada prarasta.... su asarom akyse turejau uzkasti ir paskutini.... Tikiuos tai bus man didele pamoka...

:( uzjauciu :(

rytoj mastau vaziuot i Kalvariju turgu, jei bus tinkamu triusiuku - gal nusipirksiu. gal turite kokiu patarimu, kad pati pradzia nebutu tragiska?

ACIU

sergančių nenusipirk. jeigu pirksi be patirti turinčio žmogaus tai bent pažiurek ausis, snukuti, kvėpavima,pagurkli ir jei bus karsta ziurek kad nesukaistu ir šiluminio negautų, nes greit vel neturesi ka augint :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pataisykit jei ne taip suprantu:

narve geriausiai grindys is metalinio tinklo, kad ismatos nesikauptu, bet, kad triusiui ne taip skaudetu - galima sieno prikraut? sone galima ir kokia lentute padet, kad triusis turetu kur pailset?

maitinant triusi kombinuotu pasaru neuztenka - reikia dar ir dziovintos zoles? deja su zole aplink mane problema :( prie mano namo dirbtina zole, kartais tresiama, o uz namo DAUG didzialapiu augalu auga, kuriuos kazkada karvems augino, bet slamstas - zmogui prisilietus toj vietoj degina, berimai atsiranda (nezinau dabar kaip vadinasi, tiesiog zinau, kad augalas net karvems netinkamas), tad ar galima su kombinuotais pasarais duot, pvz, morku, obuoliu, bulviu, kopustu ir pan??? ar galima parduotuveje nusipirkti, ar geriau turguj lietuvisku (atseit maziau chemikalu)?

kaip daznai reikia narvus valyti? tarkim, mano supratimu, reikia priziureti, kad narve neuzsibutu supuves obuolys ir pan., o paskerdus triusiukus, pries ikeliant naujus, reikia dezinfekuot. kaip tada su patelem, kurios buna ir ilgiau pragyvena narve?

is anksto nuosirdziai dekoju uz atsakymus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pataisykit jei ne taip suprantu:

narve geriausiai grindys is metalinio tinklo, kad ismatos nesikauptu, bet, kad triusiui ne taip skaudetu - galima sieno prikraut? sone galima ir kokia lentute padet, kad triusis turetu kur pailset?

maitinant triusi kombinuotu pasaru neuztenka - reikia dar ir dziovintos zoles? deja su zole aplink mane problema :( prie mano namo dirbtina zole, kartais tresiama, o uz namo DAUG didzialapiu augalu auga, kuriuos kazkada karvems augino, bet slamstas - zmogui prisilietus toj vietoj degina, berimai atsiranda (nezinau dabar kaip vadinasi, tiesiog zinau, kad augalas net karvems netinkamas), tad ar galima su kombinuotais pasarais duot, pvz, morku, obuoliu, bulviu, kopustu ir pan??? ar galima parduotuveje nusipirkti, ar geriau turguj lietuvisku (atseit maziau chemikalu)?

kaip daznai reikia narvus valyti? tarkim, mano supratimu, reikia priziureti, kad narve neuzsibutu supuves obuolys ir pan., o paskerdus triusiukus, pries ikeliant naujus, reikia dezinfekuot. kaip tada su patelem, kurios buna ir ilgiau pragyvena narve?

is anksto nuosirdziai dekoju uz atsakymus.

metalinis tinklas tinka vidutinio dydžio veislėms ir pakratas reikalingas arba žiema arba prieš triušiuojantis, kad turėtų iš ko lizda sukt.

šeriant kombinuotais pašarais(kokybiškais) šienas nėra būtinas, bet ir nekenkia, nes palengvina virškinima. Jei neturi, nenumirs ir be jo.

Jeigu pašaras kokybiškas ir subalansuotas, papildomai duot nieko nereikia arba nebūtina, nes gaunasi pašaro disbalansas. Tada kažkuriu medžiagų trūksta,kažkurių buna per daug.

Dezinfekcija labiau butina esant ligoms, kita vertus trumpam iškelt patelę ir išdegint su lietlempe nemanau, kad užims daug laiko ir sukels didelių nepatogumų.

prie viso to nereikia pamiršt ,kad triušis privalo visuomet turėti švaraus vandens.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

metalinis tinklas tinka vidutinio dydžio veislėms ir pakratas reikalingas arba žiema arba prieš triušiuojantis, kad turėtų iš ko lizda sukt.

šeriant kombinuotais pašarais(kokybiškais) šienas nėra būtinas, bet ir nekenkia, nes palengvina virškinima. Jei neturi, nenumirs ir be jo.

Jeigu pašaras kokybiškas ir subalansuotas, papildomai duot nieko nereikia arba nebūtina, nes gaunasi pašaro disbalansas. Tada kažkuriu medžiagų trūksta,kažkurių buna per daug.

Dezinfekcija labiau butina esant ligoms, kita vertus trumpam iškelt patelę ir išdegint su lietlempe nemanau, kad užims daug laiko ir sukels didelių nepatogumų.

prie viso to nereikia pamiršt ,kad triušis privalo visuomet turėti švaraus vandens.

dekoju uz patarimus.

tai kaip supratau, jei, pvz, patineliai vieni gyvena savo narvukuose - jiems nereikia jokio pakrato, galima tik kokia lentute padet, kad turetu kur pailsint leteneles?

del virskinimo. teko girdet, kad, pvz, kiaules seria, pvz, bulvemes, kurias kiaules sunkiai virskina, storeja greiciau ir daugiau svorio prirenka. ar triusininkams tas neaktualu???

mastau pradet statyt narveli triusiams, ieskojau tinklo. ar cinkuotas tinkamas triusiams? 2.1mm storis ir skyles 25.4x25.4mm - ne per dideles?

as taip itariu, kad maziems triusiukams reiketu smulkesnio tinklo, stambesniems galima ir toki tinkla det? koks tinklas turetu buti, kad mazu triusiuku leteneles nepralistu kiaurai ir butu patogu vaiksciot? dar butu idomu suzinoti kur jus tuos tinklus perkate, nes Vilniuje ermitaze ar senukuose ne toks jau ir didelis tinklu pasirinkimas :(

dar del paciu narveliu gamybos turiu klausimu. Maciau, kad daznai remas yra medinis, is lauko apkalta tinklu. Ar galima kampuose tinkla tiesiog viela sutvirtinti? Ar visgi medis geriau? Nes, pvz, dezinfekuojant, isdeginant, medi reikia turbut keist? Isvis mastau padaryt 2, gal net 3ju aukstu narvelius, kojas radau, bet nesugalvoju kolkas kaip man tuos narvelius sutvirtinti ir jei narvelyje gali gyventi 1 suaugusi triuse ir kokie 8 triusiukai - kokio dydzio narvo reikia, kad visiems butu patogu ir nebutu anksta? kazkur skaiciau, kad 1,2x0,6m - uztektinai ploto?

del pasaro. mastau pirkt is Kauno Grudu arba is UNIPASZ (http://www.triusiai.lt ), is patirties gal galite patart kurie geresni, pigesni? buvo mintis lauke pasiaugint dobileliu, pazistamas vaikysteje augines triusius sake, kad triusiai juos megsta. Ar geriau neuzsiimt tokiais dalykais?

Del vandens, jei turesiu mazai triusiuku (4-5) - KIKOJ mastau nusipirkt gertuve, bet nezinau kokios talpos optimaliausia? galima, pvz, 300ml, bet ar neuzsibus vanduo? gal geriau 50-100ml ir dazniau pilt vandeni, kad sviezias butu? Dar del vandens. Jei vandeny yra chlorkiu siek tiek daugiau nei norma? Pvz, plaunant masina lieka baltos demes, bet as pats ji tiesiai is krano geriu ir kolkas gyvas (turim grezini ir tiesiai is grezinio 50m gylio, bet aplink yra keli baseinai - galejo nuo ju atsirast tu chlorkiu), bet ar triusiams toks vanduo tinkamas?

dar butu idomi nuomone del triusiu veisimo pradzios. tarkim as mastau kad galiu paimti 3 pateles is vienos motinos ir 2 patinelius is negiminingu motinu. ar mano mintis logiska ar ispindejimas?

Kazkaip negerai man cia gaunasi - uzduodu klausima, viskas pasidaro aiskiau, bet islenda daugiau klausimu :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...