Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Ne,ne,tu ne taip supratai.as ju skiepyt kolkas dar nežadu,del myxoreno tik tarpkitko klausiau. :icon-wink:

Turi sake ir pestorin mormyx uz 20dozių 27lt berots.tiesa gal kam reikia prancūzišku nipeliniu girdyklu taip pat ji parveža,tik kainos nebepamenu,turi ir kormu-čekiškų,lenkiškų prancūziškų.

sveikas o kokios tos prancuziskos girdyklos? neisivaizduoju :icon-confused: ar cia tik ne karviu girdyklu tipas tik kad smarkiai sumazintos?

man tai is kauno avena atveze pabandymui nipeliu tai liuks esu patenkintas ir visgi noreciau isigyt situ karviu gird tipo jos kainuoja 16lt kelmeje berods kazkas pardavineja bet 16 tai jau per daug truputi manau :eusa-doh:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne,ne,tu ne taip supratai.as ju skiepyt kolkas dar nežadu,del myxoreno tik tarpkitko klausiau. :icon-wink:

Turi sake ir pestorin mormyx uz 20dozių 27lt berots.tiesa gal kam reikia prancūzišku nipeliniu girdyklu taip pat ji parveža,tik kainos nebepamenu,turi ir kormu-čekiškų,lenkiškų prancūziškų.

sveikas o kokios tos prancuziskos girdyklos? neisivaizduoju :icon-confused: ar cia tik ne karviu girdyklu tipas tik kad smarkiai sumazintos?

man tai is kauno avena atveze pabandymui nipeliu tai liuks esu patenkintas ir visgi noreciau isigyt situ karviu gird tipo jos kainuoja 16lt kelmeje berods kazkas pardavineja bet 16 tai jau per daug truputi manau :eusa-doh:

Tos kur kelmei po 16lt ispaniskos ir atrodo kaip karvines sumažintos :D , pas purmali tokios sudetos, žiurejau tai man jos patiko, tik kad kaina kandžiojasi, o tos prancuziškos tai kur avena po 10,80lt už vnt stumdo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tokia bedele.sian. mano patele nustipo ir liko mazi triusiukai dvieju sav..taigi koki piena patartumet jiems duoti?dabar duodu ozkos,nes kiek zinau ozkos zymiai maistingesnis nei karves.ir dar-kaimyne dirbanti vet. vaistu platinimu pasiule man myxoreno 20 doziu 20lt 78cnt. bet jei neklystu,tai myxorenas tik nuo miksomatozes?

Man panasiai buvo.

Paprasyk pas savo kaimyne vaistu nuo kokcidiozes.Mes naudojam preparata ''Trisulfon''.Patartina bent karta i men. juo pagirdyti ir sveikus triusius.Juos istirpink vandenyje,kuri duodi triusiukams,nes didele tikimybe,kad triusiukai ja apsirgs nuo staigaus maisto pokycio.Kuo greiciau pasirupinsi,tuo didesne tikimybe,jog visi isgyvens...pratink prie starterinio kombikormo,po truputi duok duonytes,bulkytes,zolytes...Mums del informacijos bei patirties stokosis 9 isgyveno tik 3...Pasiieskok knygeles apie triusius,ten aprasyta daugelis ligu.

''....Sergantis zarnyno kokcidioze triusis buna apatiskas,nejudrus,needa,bet daug geria,sulysta,pilvas ispustas,skausmingas,viduriuoja,daznai slapinasi,kartais ismatose buna kraujo priemaisu,sustipreja seiliu sekrecija,kartais griezia dantimis.Nugaista po 10-15 dienu...'' cituota is kn.Mesine triusininkyste''

Padaviau aš trisulfono tai 6 savaiciu triusiuku žarnynas visai parejo.Keleta net krito :( Nereik pamirst, kad tai antibijotikas o triušiuku žarnynas susiformuoja galutinai maždaug 8 savaičių. Tada gavau geruju žarnyno bakteriju tai viskas susitvarke ,bet jau kaina tai žiauru, viena doze 3lt o 5 dienas girdyt reikia.........

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne,ne,tu ne taip supratai.as ju skiepyt kolkas dar nežadu,del myxoreno tik tarpkitko klausiau. :icon-wink:

Turi sake ir pestorin mormyx uz 20dozių 27lt berots.tiesa gal kam reikia prancūzišku nipeliniu girdyklu taip pat ji parveža,tik kainos nebepamenu,turi ir kormu-čekiškų,lenkiškų prancūziškų.

sveikas o kokios tos prancuziskos girdyklos? neisivaizduoju :icon-confused: ar cia tik ne karviu girdyklu tipas tik kad smarkiai sumazintos?

man tai is kauno avena atveze pabandymui nipeliu tai liuks esu patenkintas ir visgi noreciau isigyt situ karviu gird tipo jos kainuoja 16lt kelmeje berods kazkas pardavineja bet 16 tai jau per daug truputi manau :eusa-doh:

Tos kur kelmei po 16lt ispaniskos ir atrodo kaip karvines sumažintos :D , pas purmali tokios sudetos, žiurejau tai man jos patiko, tik kad kaina kandžiojasi, o tos prancuziškos tai kur avena po 10,80lt už vnt stumdo.

na man savaitgali atveze jas, pora po 5,80 ir ta pacia prancuziska taip iseina po 10 lt tik man ja uz astuonis atidave tai vadinas dar islosiau, o as maniau kad tos purmalio vadinas pranc nors yra sakes kad siunciasi jis pats is ispanijos. savikaina jam atsieina 7 lt, a vot parduot smikis neturi. nors daba plecia savo ferma tai matyt ir neduoda jooo o tos tai strainios ir triusiui patogios lakt ir ne trupucio nesuslampa.

bet po 16 ko tai man nesinori moket, sakau truputi luktelsiu turetu atsirast laisviau ir pigiau ju pirkt. nes kiek pasneku su vet vaistininkais tai sako kas antras klientas teiraujasi apie tiusius :D:D:D krize daro savo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano tie kur dabar be mamos namie auga yra 19dienu. tai tika pasveriau idomumo delei,tai svoris nuo 200gr iki 250gr

Aš savo sveriau 32 dienu tai vidutinis svoris 830gr, tai manyčiau normalu :)

Kad lygint svorius reik zinot kokia veisle, ir KIEK triusiuku vadoje, sakykim jei dabar viena triuse turi 3 vienetus, tai ju pilvai net sprogsta nuo pieno ir turejau flandrus kurie menesio laiko jau 1kg svere. paprastai buna apie 600 gr. O sakykim kita vada turi 14 ir visus viena maitina, na tai kas be ko, apie svori kalba neina, svarbu kad gyvi ir pradeda patys maitintis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

galima tiktai nuo 2,5 men o jei anksciau tai gali ir nudvest triusiai nes ten gyvos ligos bakterijos.

tik nereik sekt pasaku kad negalima anksciau skiepyt dar mazos tawo zinios apie triusiu auginima,as weisiu veislinius triusius,todel vasaros laiku atvestus skiepyju 1men ir po men velkartoju skiepyjima

nu gal tu pats nesek pasaku, ir ka tu islosi skiepydamas 2kart per men, nors gal cia ypatingi taviskiai kokie veisliniai

o jei nori isbandyt kaip veikia skiepai paimk ir truputi sau suleisk ju, nu ir butinai 2valenciu, oooo tada rasyk vejus. kam klaidini zmones 1men triusis neturi imuniteto, skiepai nesuveikia ir didele tikimybe kad uzlenks kojas. o jei tau iki siol sekasi tai spjaudyk kad ir per abu pecius.

faktiskai apie triusiu ligas neikerta labai didele dauguma veterinoriu tiktai speja 50 - 50 ir patiket kuom tai labai sunku o triusi prarast ypac patele manu niekam nesinori

Berniukai, gal baikit svaigti, ir pradekit klausyt ka kiti nori jums patarti, nes jau dabar cia nieks neberaso rimtesnis veisejas, o jei tokiu tonu kalbesit, is vis galesit tik vieni patys su savim gincytis.

Taigi, kalbant apie vakcina, nereikia spekuliuoti o skaityti insktrukcija, kuria galite rasti pagoogline labai lengvai. O ten aiskiai parasyta, rekomenduojama skiepyti nuo 10 sav amziaus, imuniteta igauna per 2 sav, ir trukme 6 menesiai. Jeigu triusyne yra ligos zidinys ar padidintos rizikos faktoriai (sakykim laikomi lauke ir pan) rekomenduojama skiepyti 4 sav, ir perskiepyti 10 sav vel. Tai kas cia neaiskaus >?

Pvz vasara as pats skiepyju 4 sav po atskirimo, ir jei planuoju laikyti veisliai perskiepiju 10 sav, jei triusiai auginami mesai, nebeskiepyju, o gauna per ausis. Ir tai veiksminga, kadangi praejusiais metais turejau miksomatozes zidiny, ir kai kurie triusiukai jau 5 toje savaiteje susirgdavo. O siais metais nors uodu milijonai, nei vieno susirgimo.

As tau tikrai pritariu, cia kiti nusisneka jai mesai augini nereik skiepyti tai pvz jai augini 1000 ir visi ismirs per keles dienas nes kazkas pasake kad nereik skiepyt. tai ka jie ismirs tai geriau juos pardaves as ten vakcinos prisipirksiu desimciai metu ir busiu ramus :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

zinokit tiksliai dar nieko nzn. as apie tas girdyklas,sioj sav. tureciau daugiau info gaut. nes pareina pas juos nauja siunta.sake tik tiek,kad jie tas girdyklas dabar tieke i lytagra ir keli stambus ukininkai ju pirko,pavardziu neatsimenu.bijau sumeluot bet ar ne po 10lt/vnt. kaina buvo.cia kaisiadoriu firma visu situ uzsiimineja(pavadinimo taip pat neatsimenu)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tokia bedele.sian. mano patele nustipo ir liko mazi triusiukai dvieju sav..taigi koki piena patartumet jiems duoti?dabar duodu ozkos,nes kiek zinau ozkos zymiai maistingesnis nei karves.ir dar-kaimyne dirbanti vet. vaistu platinimu pasiule man myxoreno 20 doziu 20lt 78cnt. bet jei neklystu,tai myxorenas tik nuo miksomatozes?

Man panasiai buvo.

Paprasyk pas savo kaimyne vaistu nuo kokcidiozes.Mes naudojam preparata ''Trisulfon''.Patartina bent karta i men. juo pagirdyti ir sveikus triusius.Juos istirpink vandenyje,kuri duodi triusiukams,nes didele tikimybe,kad triusiukai ja apsirgs nuo staigaus maisto pokycio.Kuo greiciau pasirupinsi,tuo didesne tikimybe,jog visi isgyvens...pratink prie starterinio kombikormo,po truputi duok duonytes,bulkytes,zolytes...Mums del informacijos bei patirties stokosis 9 isgyveno tik 3...Pasiieskok knygeles apie triusius,ten aprasyta daugelis ligu.

''....Sergantis zarnyno kokcidioze triusis buna apatiskas,nejudrus,needa,bet daug geria,sulysta,pilvas ispustas,skausmingas,viduriuoja,daznai slapinasi,kartais ismatose buna kraujo priemaisu,sustipreja seiliu sekrecija,kartais griezia dantimis.Nugaista po 10-15 dienu...'' cituota is kn.Mesine triusininkyste''

Padaviau aš trisulfono tai 6 savaiciu triusiuku žarnynas visai parejo.Keleta net krito :( Nereik pamirst, kad tai antibijotikas o triušiuku žarnynas susiformuoja galutinai maždaug 8 savaičių. Tada gavau geruju žarnyno bakteriju tai viskas susitvarke ,bet jau kaina tai žiauru, viena doze 3lt o 5 dienas girdyt reikia.........

Tikriausiai buvo paveluotas gydymas,nes dauguma pradeda gydyti,kai pastebi ryskius ligos pozymius.Organizmas buna jau nualintas,tai ir neatlaiko antibiotiku poveikio.Taip,po gydymo antibiotiku,patartina girdyti ir geruju zarnyno bakteriju,tam,kad greiciau sustipretu zarnynas...''Trisulfonas'' girdomas netik triusiams,bet ir daugumai naminiu gyvunu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

zinokit tiksliai dar nieko nzn. as apie tas girdyklas,sioj sav. tureciau daugiau info gaut. nes pareina pas juos nauja siunta.sake tik tiek,kad jie tas girdyklas dabar tieke i lytagra ir keli stambus ukininkai ju pirko,pavardziu neatsimenu.bijau sumeluot bet ar ne po 10lt/vnt. kaina buvo.cia kaisiadoriu firma visu situ uzsiimineja(pavadinimo taip pat neatsimenu)

Taigi viska aiskiai papasakojau apie girdyklas, jos butent is kaisiadoriu, o konkreciai iš Respublikinio veterinarijos aprūpinimo centro www.rvac.lt , ir tikrai taip dabar atvažiuoja partija is prancuzijos nes viskas ispirkta :D , ir jie i visas vet vaistines tiekia, o ne tik i lytagra :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano tie kur dabar be mamos namie auga yra 19dienu. tai tika pasveriau idomumo delei,tai svoris nuo 200gr iki 250gr

Aš savo sveriau 32 dienu tai vidutinis svoris 830gr, tai manyčiau normalu :)

Kad lygint svorius reik zinot kokia veisle, ir KIEK triusiuku vadoje, sakykim jei dabar viena triuse turi 3 vienetus, tai ju pilvai net sprogsta nuo pieno ir turejau flandrus kurie menesio laiko jau 1kg svere. paprastai buna apie 600 gr. O sakykim kita vada turi 14 ir visus viena maitina, na tai kas be ko, apie svori kalba neina, svarbu kad gyvi ir pradeda patys maitintis.

na pas mane flandrai ir vadoje 11 ir visi sekmingai auga :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

zinokit tiksliai dar nieko nzn. as apie tas girdyklas,sioj sav. tureciau daugiau info gaut. nes pareina pas juos nauja siunta.sake tik tiek,kad jie tas girdyklas dabar tieke i lytagra ir keli stambus ukininkai ju pirko,pavardziu neatsimenu.bijau sumeluot bet ar ne po 10lt/vnt. kaina buvo.cia kaisiadoriu firma visu situ uzsiimineja(pavadinimo taip pat neatsimenu)

Taigi viska aiskiai papasakojau apie girdyklas, jos butent is kaisiadoriu, o konkreciai iš Respublikinio veterinarijos aprūpinimo centro http://www.rvac.lt , ir tikrai taip dabar atvažiuoja partija is prancuzijos nes viskas ispirkta :D , ir jie i visas vet vaistines tiekia, o ne tik i lytagra :D

man atrodo butent apie tave ir sake man. :eusa-dance: sake,kad rimtas jaunas triusininkas is moletu bus,ir,kad pirko neperseniausiai girdyklu bei vakcinos :P

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

zinokit tiksliai dar nieko nzn. as apie tas girdyklas,sioj sav. tureciau daugiau info gaut. nes pareina pas juos nauja siunta.sake tik tiek,kad jie tas girdyklas dabar tieke i lytagra ir keli stambus ukininkai ju pirko,pavardziu neatsimenu.bijau sumeluot bet ar ne po 10lt/vnt. kaina buvo.cia kaisiadoriu firma visu situ uzsiimineja(pavadinimo taip pat neatsimenu)

Taigi viska aiskiai papasakojau apie girdyklas, jos butent is kaisiadoriu, o konkreciai iš Respublikinio veterinarijos aprūpinimo centro http://www.rvac.lt , ir tikrai taip dabar atvažiuoja partija is prancuzijos nes viskas ispirkta :D , ir jie i visas vet vaistines tiekia, o ne tik i lytagra :D

man atrodo butent apie tave ir sake man. :eusa-dance: sake,kad rimtas jaunas triusininkas is moletu bus,ir,kad pirko neperseniausiai girdyklu bei vakcinos :P

Tai turbut :D , nes as tiekimo sutarti su jais pasirasiau, nes pirkt triusiu prekes per tarpininkus biski brangoka, o tuo paciu dali parduodu jai kam reik pora litu brangiau ,bet gerokai pigiau nei vaistinese ar panašiai....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kam juos daznai girdyti tuo trisulfonu,jug vis delto antibijotikas,as tai i litra vandens kelis lasus ilasinu juodo,ir taip apie savaite pagirdau,po keliu men pakartoju.juodas taip pat puikiai padaro organizmo dezinfekcija. :)

Pritariu.Daznai nereikia,bet karta i men. tai nedaznai.O apie joda taipogi girdejau is seno triusininko.Bet butent jis man ir patare geriau naudoti trisulfona,nes juo pigiau nei jodu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pateles visiskai juodos spalvos.

Patinai tokios purvinos baltos spalvos,aplink akis ir ausys juodos,o akys raudonos.cia kartais ne hylos bruožai?

tikrai ne:)

tai gal kas zinot kokia cia veisle?

gal "vietiniai lenciuginiai". Hylos patinai arba beveik kaip kalifornai, tik stambesni (pas mane toki), arba kito kamieno (stamo) visai balti, pateles baltos visiskai. Cia tai galioja PARENT linijai, o veliau kaip dievulis duoda:). Ir dar pakartosiu kad Hyla, Hyplus, Zika, Kunistar ir pan, nera veisle, tai hibridai, na tikslingai padaryti misrunai, kurie produktyvumu gerokai lenkia grynaveislius, beda ta, kad veislini branduoli pastoviai reik keist, taciau tai ekonomiskai apsimoka auginant intensyviai, nei paciam vargt auginantis pateles.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal "vietiniai lenciuginiai". Hylos patinai arba beveik kaip kalifornai, tik stambesni (pas mane toki), arba kito kamieno (stamo) visai balti, pateles baltos visiskai. Cia tai galioja PARENT linijai, o veliau kaip dievulis duoda:). Ir dar pakartosiu kad Hyla, Hyplus, Zika, Kunistar ir pan, nera veisle, tai hibridai, na tikslingai padaryti misrunai, kurie produktyvumu gerokai lenkia grynaveislius, beda ta, kad veislini branduoli pastoviai reik keist, taciau tai ekonomiskai apsimoka auginant intensyviai, nei paciam vargt auginantis pateles.

abejoju,kad ''vietiniai lenciuginiai'' nes jau ne pirma vada pas bobele.pateles visalaik,ir visos juodos.o patinai kaip sakiau raudonom akim,juodom ausim ir visi identiski.niekad neatsiranda nei demeles kokios iskirtines nei ko.kaip supratau tai dar ir auga labai neblogai.nes pusantro men sverga apie 1.5kg seriant ukiskai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pateles visiskai juodos spalvos.

Patinai tokios purvinos baltos spalvos,aplink akis ir ausys juodos,o akys raudonos.cia kartais ne hylos bruožai?

tikrai ne:)

Patikslinsiu Toma, kiek domejausi ivairiais (populiariaisiais) hibridais jie visi buvo (yra) baltos spalvos.

O tai, kad jie visi vienodi nieko nuostabaus, daugelis vaikysteje laikem akvariumus (iki siol kelis turiu) prisiminkit tokias zuveles kaip gupija, turi ivairiu ivairiausiu atspalviu, bet tik palik jas kokiem 2-3 metam vienas ir turesi palikuonis visus kaip vienas, tad ir cia neatmesk "vietiniu lenciuginiu" galimybes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pateles visiskai juodos spalvos.

Patinai tokios purvinos baltos spalvos,aplink akis ir ausys juodos,o akys raudonos.cia kartais ne hylos bruožai?

tikrai ne:)

Patikslinsiu Toma, kiek domejausi ivairiais (populiariaisiais) hibridais jie visi buvo (yra) baltos spalvos.

O tai, kad jie visi vienodi nieko nuostabaus, daugelis vaikysteje laikem akvariumus (iki siol kelis turiu) prisiminkit tokias zuveles kaip gupija, turi ivairiu ivairiausiu atspalviu, bet tik palik jas kokiem 2-3 metam vienas ir turesi palikuonis visus kaip vienas, tad ir cia neatmesk "vietiniu lenciuginiu" galimybes

na mtyt dar teks pasidomet:). Balta spalva yra populiariausia tarp hibridu. Taciau standartinis hyla (pirmos kartos misrunas) dazniausiai turi kalifornui budinga ausu ir galuniu irudi (kaip parent linijos patinai). Taip pat yra Hyla linija vadinama MASSYLA, kuri yra kiskines spalvos. Taip pat Hyplus yra spalvota linija (kamienas), taciau spalvoti nera itin populiarus. Zygi, o be to lytis ir spalva viename lizde rysio neturi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...