Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

turiu pateliu >5 men ir menesiu jaunesni patinuka :icon-rolleyes: noreciau suleisti bet patinukas per jaunas. Kiek skaiciau tai patinukus vyresnius nei pateles geriau apie 6 men. taip?

didziuju veisliu triusiams reikalingas 7-8 ar ilgesnis brendimas, o pvz kalifornus, zelandus pateles galima nuo 4 men patinus nuo 5 men naudoti kergimui. na bet zinoma jei yra galimybe palaukti tai geriau taip ir padaryt :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

gal galit patarti kaip gauto vakcinos triušiams vakcinuoti ar kas turit galiojantį receptą ar pan. Veiksmas Vilniuje.

Jei legaliai, tai tik per veterinarą, čia tas pats kaip su pasiutligės ar kt. vakcinom. Nesuprantu kodėl kitų prašai kažkokio recepto, negi taip sunku su vererinaru susitikt.

Nesunku susitikti, negi neaišku? Aišku, kad jis nori pats pravakcinuoti ir paimti pinigėlius - aišku didesnius nei kainuoja vakcina. Tam jis ir veterinaras, jam irgi užsidirbti matyt reikia. Nebūtų problemos - neklausčiau forume.

na jeigu augini triusius susitikimo su veterinaru neisvengsi.Tiesiog zmogiskai galima zodine ilgalaike bendradarbiavimo sutarti sudaryt ir manau tuo pagrindu tikrai pavyks kainas paderint. tikroji vakcinos kaina yra 3.11lt 1 doze, 20 doziu 24,30 lt, Cia ddmenininku kainos kokiomis pardavineja i vet vaistines(dvivalentes pestoryn-mormyx)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki esu is Siauliu. Noreciau pradeti auginti triusius....mesai aisku kad uzsidirbti siek tiek bent jau iseitu... kaip manot kiek mazdaug reiktu triusiu kad tarkim i menesi isseitu apie kokius 500lt? kur juos geriausiai laikyti yra kad ir ziema ir vasara jiems butu gerai? beje gal yra siauliuose ar apskrityje auginanciu triusius?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki ,

turiu problema su triusiu kailiu, kuokstais iskrenta plaukai, veliau ta vieta visai nuplinka, atsiranda zaizdos.Nesikaso.tai atsitiko tik vienam garde, amzius 5 men.Siaip sveiki, eda gerai.Gal kas buvote susidure su tokia problema.

Is anksto dekoju.

bus isimetes koks plaukagrauzis :eusa-think: manau veterinarinej vaistinej duotu kokiu purskaliuku,musu kumelei buvo plaukagrauzis uzpuoles ,lopais plaukus nugriauze,tai nupirkom NEOSTOMOSAN tai toks skystaliukas tinka ir triusiam nuo visu parazitu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki esu is Siauliu. Noreciau pradeti auginti triusius....mesai aisku kad uzsidirbti siek tiek bent jau iseitu... kaip manot kiek mazdaug reiktu triusiu kad tarkim i menesi isseitu apie kokius 500lt? kur juos geriausiai laikyti yra kad ir ziema ir vasara jiems butu gerai? beje gal yra siauliuose ar apskrityje auginanciu triusius?

Sunku trumpai patarti, bet turi suvokti vieną, kad pradėti reikia nuo nedidelio kiekio triušių, kad po kurio laiko tu nusprendęs, kad jau triušių auginti nebenori turėtum mažiau problemų. Pradžia kainuos daug (narvai, šeryklos geryklos ir kt. ir pagaliau patys triušiai) Jei auginsi mėsai, o ne veisimui, siūlyčiau pradėt nuo mišrūnų, nes jie atsparesni ligoms, ne tokie išrankūs maistui, pigesni ir pan. Geriau laikyti ūkiniame pastate (galima naudoti paprastesnius, pigesnius narvus). Taigi pirmiausia 4-8 narvai su įranga, 1-2 suaugusios patelės, 4-5 jaunos ir 1 geras suaugęs patinas, maišas pašarų, šienas, švari pieva žolei ir pirmyn. O su laiku patirtis pati ateis - jokių mokslų čia nereikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki esu is Siauliu. Noreciau pradeti auginti triusius....mesai aisku kad uzsidirbti siek tiek bent jau iseitu... kaip manot kiek mazdaug reiktu triusiu kad tarkim i menesi isseitu apie kokius 500lt? kur juos geriausiai laikyti yra kad ir ziema ir vasara jiems butu gerai? beje gal yra siauliuose ar apskrityje auginanciu triusius?

Sunku trumpai patarti, bet turi suvokti vieną, kad pradėti reikia nuo nedidelio kiekio triušių, kad po kurio laiko tu nusprendęs, kad jau triušių auginti nebenori turėtum mažiau problemų. Pradžia kainuos daug (narvai, šeryklos geryklos ir kt. ir pagaliau patys triušiai) Jei auginsi mėsai, o ne veisimui, siūlyčiau pradėt nuo mišrūnų, nes jie atsparesni ligoms, ne tokie išrankūs maistui, pigesni ir pan. Geriau laikyti ūkiniame pastate (galima naudoti paprastesnius, pigesnius narvus). Taigi pirmiausia 4-8 narvai su įranga, 1-2 suaugusios patelės, 4-5 jaunos ir 1 geras suaugęs patinas, maišas pašarų, šienas, švari pieva žolei ir pirmyn. O su laiku patirtis pati ateis - jokių mokslų čia nereikia.

Tomuks o tai pvz jei as laikyciau lauke juos narvuose ziema kaip ar jiem nesalta bus ar nenumirs man per ta ziema jie jei lauke bus pvz -25?? kokios yrangos reikia mazdaug? kuom ten tos seryklos girdyklos ypatingos ypatingos o beje po kiek siai diena supirkineja triusius uz kg? beje tomuks is kokio miesto esi? ar pats augini irgi?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki esu is Siauliu. Noreciau pradeti auginti triusius....mesai aisku kad uzsidirbti siek tiek bent jau iseitu... kaip manot kiek mazdaug reiktu triusiu kad tarkim i menesi isseitu apie kokius 500lt? kur juos geriausiai laikyti yra kad ir ziema ir vasara jiems butu gerai? beje gal yra siauliuose ar apskrityje auginanciu triusius?

Sunku trumpai patarti, bet turi suvokti vieną, kad pradėti reikia nuo nedidelio kiekio triušių, kad po kurio laiko tu nusprendęs, kad jau triušių auginti nebenori turėtum mažiau problemų. Pradžia kainuos daug (narvai, šeryklos geryklos ir kt. ir pagaliau patys triušiai) Jei auginsi mėsai, o ne veisimui, siūlyčiau pradėt nuo mišrūnų, nes jie atsparesni ligoms, ne tokie išrankūs maistui, pigesni ir pan. Geriau laikyti ūkiniame pastate (galima naudoti paprastesnius, pigesnius narvus). Taigi pirmiausia 4-8 narvai su įranga, 1-2 suaugusios patelės, 4-5 jaunos ir 1 geras suaugęs patinas, maišas pašarų, šienas, švari pieva žolei ir pirmyn. O su laiku patirtis pati ateis - jokių mokslų čia nereikia.

Tomuks o tai pvz jei as laikyciau lauke juos narvuose ziema kaip ar jiem nesalta bus ar nenumirs man per ta ziema jie jei lauke bus pvz -25?? kokios yrangos reikia mazdaug? kuom ten tos seryklos girdyklos ypatingos ypatingos o beje po kiek siai diena supirkineja triusius uz kg? beje tomuks is kokio miesto esi? ar pats augini irgi?

Auginu Vilniaus raj., nedaug iki 20 vnt patelių ir pilnai užtenka kol kas. Auginti žiemą (turiu omeny nuo 10. 31 iki 03.10) lauke be specialių narvų ir įrangos nepatartina - vargsi. Kaip turėtų atrodyti narvai tinkami auginimui žiemai gali pažiūrėti drožlė.lt arba ekotriušis.lt. Drožlė parduoda savo narvus po 1300 lt. jau su visa įranga, belieka tik triušius įleisti ir vsio. Jų narvai mano nuomone, labai gerai padaryti ir kol kas gerenių ir taip pritaikytų žiemos sąlygoms aš ant LT daugiau nemačiau. Kaina irgi, kaip tokio narvo pigiausia rinkoj. Aš tokio narvo neturiu, nes paskaičiavau, kad jis man atsipirktų tik po 10 metų. Aš dalį triušių parduodu gyvų, dalį vartoju mėsai sau, o kitą dalį parduodu pažįstamiems mėsai po 15 lt/kg, nes poreikis yra. Jai laikysi žiemą lauke - netinka narvai su tinklu, nes ant apmyžto tinklo gali prišalti letenėlių oda, po to ji apiplėšoma ir prasideda kraujavimas ir krūva kitų problemų ir t. t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, triušiukų augintojai :)

Atvežė giminaitis vieną triušiukų vadą mėnesio amžiaus ir vieną nėščią patelę. Iki šiol nesu susidūrus su triušių auginimu, tai natūraliai iškyla daug klausimų. Čia pasiskaitinėjus daug kas pasidarė aiškiau, bet vis tik dar kai ko nesuprantu.. Pavyzdžiui, skaičiau, kad triušiams reikia duoti sausos duonos, ar tikrai? Ta duona juoda turi būt? Vat iš kur ištraukiau: http://www.manoukis.lt/index.php?m=1&s=434&z=23 ("Triušiai mėgsta graužti sausą duoną, kurioje gausu mineralinių druskų. Tai labai geras papildomas pašaras. Kai triušiai gauna duonos, koncentruotų pašarų galima duoti mažiau".)

Dar, vet vaistinėj patarė nešerti kviečiais, geriau duoti miežių. Nesuprantu kuo kviečiai blogi?.. :icon-rolleyes: Gal mano klausimai jums pasirodys kvaili, bet nenorėčiau, kad per mano neišmanymą, triušiai užverstų kojas :eusa-doh:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pamastykim logiskai,triusis yra zuikio gimine.zuikis-laukinis gyvunas,kuris isgyvena be niekeno pagalbos,pats susiranda maisto,bei atsirenka kas jam tinka,o kas ne.

Taigi mano nuomone galima duoti viska,o kas jam netiks,atsirinks pats.

Duodama stebėk ka jis ėda godžiai,ka ne su tokiu dideliu ūpu.

Ka ėda skaniau,ta ir duok.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...