Jump to content

Traktorius naujam ūkininkui


zergas

Recommended Posts

Sveiki, neseniai pradėjau rimtai domėtis žemės ūkiu. Kokią techniką (traktorių) galėtumėte patarti įsigyti pradžioje? Sakykim dirbant 10-40ha. Kol kas kišenė išneštų (prie geriausių norų max. 15 000 Lt - tačiau juk nebūtina visko iškart išvaistyti):

JUMZ

T25

T40

MTZ 50 80 ...

Arba kažkas panašaus....

1.Gal ką galite patarti?

2. Kaip su jų remontais? Valandą važiuoji, savaitę tvarkai?

3. Žiūrint skelbimus susidaro įspūdis, kad visi traktoriai po kapitalinio remonto, naujais viduriais, o jų vienintelis minusas "tik" kėbulas :)

4. Į ką atkreipti dėmesį perkant traktorių?

5. Ar padargus galima pritaikyti kiekvienam, ar jie tik tam tikriems modeliams?

Esu dar žalias šiuose reikaluose, todėl tikiuosi visapusės pagalbos ir supratingumo. ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 77
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Sveiki, neseniai pradėjau rimtai domėtis žemės ūkiu. Kokią techniką (traktorių) galėtumėte patarti įsigyti pradžioje? Sakykim dirbant 10-40h. Kol kas kišenė išneštų (prie geriausių norų max. 15 000 Lt - tačiau juk nebūtina visko iškart išvaistyti):

JUMZ

T25

T40

MTZ 80

Arba kažkas panašaus....

1.Gal ką galite patarti?

2. Kaip su jų remontais? Valandą važiuoji, savaitę tvarkai?

3. Žiūrint skelbimus susidaro įspūdis, kad visi traktoriai po kapitalinio remonto, naujais viduriais, o jų vienintelis minusas "tik" kėbulas :)

4. Į ką atkreipti dėmesį perkant traktorių?

5. Ar padargus galima pritaikyti kiekvienam, ar jie tik tam tikriems modeliams?

Esu dar žalias šiuose reikaluose, todėl tikiuosi visapusės pagalbos ir supratingumo. ;)

grudus nori auginti jeigu taip tai iskarto atkrenta T25 T40 nes jie 40ha nelabai iveiks o geriausias variantas mtz82

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, neseniai pradėjau rimtai domėtis žemės ūkiu. Kokią techniką (traktorių) galėtumėte patarti įsigyti pradžioje? Sakykim dirbant 10-40h. Kol kas kišenė išneštų (prie geriausių norų max. 15 000 Lt - tačiau juk nebūtina visko iškart išvaistyti):

JUMZ

T25

T40

MTZ 80

Arba kažkas panašaus....

1.Gal ką galite patarti?

2. Kaip su jų remontais? Valandą važiuoji, savaitę tvarkai?

3. Žiūrint skelbimus susidaro įspūdis, kad visi traktoriai po kapitalinio remonto, naujais viduriais, o jų vienintelis minusas "tik" kėbulas :)

4. Į ką atkreipti dėmesį perkant traktorių?

5. Ar padargus galima pritaikyti kiekvienam, ar jie tik tam tikriems modeliams?

Esu dar žalias šiuose reikaluose, todėl tikiuosi visapusės pagalbos ir supratingumo. ;)

grudus nori auginti jeigu taip tai iskarto atkrenta T25 T40 nes jie 40ha nelabai iveiks o geriausias variantas mtz82

Na šiaip pradžioje galvočiau buvėmis užsodinti, veliau keisti su grūdais. Kodėl sakai, kad neįveiks? Per silpni? Neatsparūs? Nenašūs? Koks MTZ 82 pranašumas prieš kitus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolega kaip tik T-25 iesko. Apvaziavo begale. Apziurejo apie 20. Arba variklis galus atiduoda arba dezes kaukia. Tai kantrybe senka jau. Rado su varikliu netraukianciu, bet visa kita kaip ir ne blogai, nekaukia, bendras vaizdas neblogas su keleta nereiksmingu trukumu, kaip traktoriui :) Varikli pats persirinks ir i trasa. Tiesa dirbs ne daugiau kaip 10 ha.

Cia ka galima uz 10 000 isigyti, snekant.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, neseniai pradėjau rimtai domėtis žemės ūkiu. Kokią techniką (traktorių) galėtumėte patarti įsigyti pradžioje? Sakykim dirbant 10-40ha. Kol kas kišenė išneštų (prie geriausių norų max. 15 000 Lt - tačiau juk nebūtina visko iškart išvaistyti):

JUMZ

T25

T40

MTZ 50 80 ...

Arba kažkas panašaus....

1.Gal ką galite patarti?

2. Kaip su jų remontais? Valandą važiuoji, savaitę tvarkai?

3. Žiūrint skelbimus susidaro įspūdis, kad visi traktoriai po kapitalinio remonto, naujais viduriais, o jų vienintelis minusas "tik" kėbulas :)

4. Į ką atkreipti dėmesį perkant traktorių?

5. Ar padargus galima pritaikyti kiekvienam, ar jie tik tam tikriems modeliams?

Esu dar žalias šiuose reikaluose, todėl tikiuosi visapusės pagalbos ir supratingumo. ;)

atsizvelgiant i pinigus pradekim iskito galo;naudotas plugas iki 1000 lt,naudotas kultivatorius iki1000,bulviu sodinama 1500,bulviu kasama 3500,priekaba is bedos 1500 lieka 6500 ;du v ariantai MTZ 50,T40AM,cia pagal kaina.Nepavydziu
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pirkti tiktai mtz 82 ir jokio kito is siu isvardytu nes 40 hektaru tai jau tikrai nemazai o bulvem sodint visa 40 hektaru tai tikrai manau neuzteks nei to mtz reik kokiu trieju mzt kiek esu mates nbulvininkystes ukiu, nors pats neauginu bulviu tai galiu ir klysti..beto bulvem kombaino reikia..na daug investiciju ir manau su 15000 nk gera nebus..turi pradet tik nuo tu 10 hektaru o 40 iskart neuzteks lesu..

na kad ir 10 ha nukasti su rankom su bulviu kasama manau labai sudetingas dalykas..jau nekalbu apie 40 ha..beto reik ir sekla pirkti ir kura pirkti, ir chemija pirkti.. gal tam dalykui jau turi numates kitu pinigu? tik technikai 15stk skiri?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iš esmės bendras biudžetas apie 100 000 Lt.

Traktoriui galvočiau (PRADŽIOJE!!!!!!) skirti max iki 15 000 Lt (TIK traktoriui), padargai visai kitas reikalas, tačiau ačiū, kad apšvietei su kainomis. ;)

Žemę bandyčiau dalį nuomotis, bei išsipirkinėti. Traktorius būtų pagrindiniams darbams atlikti, o kitą techniką juk galima ir samdyti, arba bendradarbiauti su gretimu ūkininku - "keistis darbais" aš jam suariu, jis man nukulia ir pan., arba blogiausiu atveju samdytis. Einamą techniką taip pat galima pirkti.

Sakysite, kad traktoriui per mažai skiriu? Bet juk praktiškai jokios technikos net elementariausios neturiu, bei šiuo metu turim tik apie 2.6 ha. O išlaidų pradžioje tikrai atsiras ir dar neplanuotų. Be to žemės pirkimui gali nemažai sueiti - perkant, nes nuomoti žemę tai ne butą, ne taip lengva susirasti.

Ūkis jau senai pamirštas, technika išparduota, arba po metalo supirktuves paleista (PO velniais!!!). Dabar Tiesiog bandau atgaivinti ūkininkavimo tradicijas, nors niekad daug ha neturėjo seneliai porai karvių arkliukui, o ir traktorius buvo tik T-16 surinktas paties, tačiau su dauguma padargų, bei priekaba :) Dieną važiuodavo, dvi keikdavos, tris remontuodavo. Ech, pamenu dar senais laikais, vaikas buvau, atvažiuoja senelis po šieno darbų be vieno galinio rato, priekabą palikes lakuose :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pamačiau labai dideles perspektyvas žemės ūkyje, todėl nusprendžiau mesti darbą ir rimtai į tai įsivelti. Tačiau viską mažais žingsniais...

Atleisk jam, viešpatie, jis nežino ką daro... :eusa-pray:

Apie traktorių: neprasidėk su T25, T40 . Iš karto MTZ 82 ir ne už 15 000 , o skirk daugiau. Pats esu nemažai dirbęs su T25, tai net prisiminti nenoriu. MTZ ir darsyk MTZ.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pamačiau labai dideles perspektyvas žemės ūkyje, todėl nusprendžiau mesti darbą ir rimtai į tai įsivelti. Tačiau viską mažais žingsniais...

Atleisk jam, viešpatie, jis nežino ką daro... :eusa-pray:

Apie traktorių: neprasidėk su T25, T40 . Iš karto MTZ 82 ir ne už 15 000 , o skirk daugiau. Pats esu nemažai dirbęs su T25, tai net prisiminti nenoriu. MTZ ir darsyk MTZ.

Šiuo metu mažai gaunu, manau esu vertas daugiau, (isidarbinau laikinai), o ir individualią veiklą vykdydamas daugiau prisiduriu. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zergas negalvok, kad žemės ūkyje lengvi pinigai.... tikrai juos reikia dirbt ir užsidirbti, be to tau tas darbas turi patikti ;) Jei turi šeima tai, kad išgyvent reiks kaip minimum 40ha ir turėti nuosava technika jei viska samdysi BANKRUTUOSI... Taip, kad dar karta pamastyk kur lendi... gal geriau susirask antrą valdišką darbą jei vieno mažai, nes ne vien traktoriu reikia mokėt vairuot, bet ir jį remontuot, turėt supratima augalininkystėj- daržininkystėj ir taip toliau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zergas negalvok, kad žemės ūkyje lengvi pinigai.... tikrai juos reikia dirbt ir užsidirbti, be to tau tas darbas turi patikti ;) Jei turi šeima tai, kad išgyvent reiks kaip minimum 40ha ir turėti nuosava technika jei viska samdysi BANKRUTUOSI... Taip, kad dar karta pamastyk kur lendi... gal geriau susirask antrą valdišką darbą jei vieno mažai, nes ne vien traktoriu reikia mokėt vairuot, bet ir jį remontuot, turėt supratima augalininkystėj- daržininkystėj ir taip toliau

O tu man parodyk kur galima užsidirbti? Deja, mūsų Lietuvėlėje galima tik išgyvent dirbant pagal darbo sutartį, tai vieša paslaptis. Jei nori gyventi "padoriai" turi visą tai susikurti pats. Šiuo metu ŽŪ labai nuvertintas, kaip perspektyvi šaka. Mane daugiau žavi ne pinigai, o laisvas grafikas (juk kai kuriuos darbus galima atidėti, ar pan.), nes galvoje verda daug planų, nepatinka būti pririštam prie pavadėlio 8 val. ir realizuoti darbdavio svajones, pasistatyti vilą už mano "prakaitą", o iš jo gauti tik apgraužtą kaulą. Esu jaunas, ambicingas, rizikos nebijau, taip pat nemėgstu kažkokių nepasvertų įsipareigojimų.

Tačiau, ne apie mane kalbėti susirinkome. Sugrįžkime prie temos esmės. ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iš esmės bendras biudžetas apie 100 000 Lt.

Traktoriui galvočiau (PRADŽIOJE!!!!!!) skirti max iki 15 000 Lt (TIK traktoriui), padargai visai kitas reikalas, tačiau ačiū, kad apšvietei su kainomis. ;)

Žemę bandyčiau dalį nuomotis, bei išsipirkinėti. Traktorius būtų pagrindiniams darbams atlikti, o kitą techniką juk galima ir samdyti, arba bendradarbiauti su gretimu ūkininku - "keistis darbais" aš jam suariu, jis man nukulia ir pan., arba blogiausiu atveju samdytis. Einamą techniką taip pat galima pirkti.

Sakysite, kad traktoriui per mažai skiriu? Bet juk praktiškai jokios technikos net elementariausios neturiu, bei šiuo metu turim tik apie 2.6 ha. O išlaidų pradžioje tikrai atsiras ir dar neplanuotų. Be to žemės pirkimui gali nemažai sueiti - perkant, nes nuomoti žemę tai ne butą, ne taip lengva susirasti.

Ūkis jau senai pamirštas, technika išparduota, arba po metalo supirktuves paleista (PO velniais!!!). Dabar Tiesiog bandau atgaivinti ūkininkavimo tradicijas, nors niekad daug ha neturėjo seneliai porai karvių arkliukui, o ir traktorius buvo tik T-16 surinktas paties, tačiau su dauguma padargų, bei priekaba :) Dieną važiuodavo, dvi keikdavos, tris remontuodavo. Ech, pamenu dar senais laikais, vaikas buvau, atvažiuoja senelis po šieno darbų be vieno galinio rato, priekabą palikes lakuose :D

o tos zemes iki 10ha ar 40ha issinuomoti,nusipirkti jau zinai kur,nes siuo metu jau taip lengvai jos nerasi :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, kad šiuo metu žemės ūkis labai nuvertintas tai visiška nesamonė, didžiaja daly praleidžiu gyvendamas miestas... tai kur begirdėtum visi tik rėkia tau, kad per daug gerai ūkininkai gyvena. Ir iš tavo pasakymo, kad mažai gaunu o žemes ūkyje matua daug perspektyvu, tai tik ir peršasi išvada kad nori ''lengvų pinigų'' Jei nori, kad žemės ūkis butu perspektyvus reikia turėti ne viena šimtą hektarų, o su kelesdašimt arų vilos nepasistatysi.....

Laisvo grafiko pas ūkininka ne tiek ir daug kaip tu galvoji.... per pavasario darbus, rūgiapjūtę ir rudenio darbu dirbi naktim, parom... ir taves neklausia niekas ai atidėsiu... dirbi ir viskas, kad spėtum į terminus.

Ir tiesa jei žemės pas tave nėra derlingos tai apie ūkininkavima pamirščiau.

O tema labai aiški ir visi issake.. Nori dirbt perki mtz 82 ir viskas :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, kad šiuo metu žemės ūkis labai nuvertintas tai visiška nesamonė, didžiaja daly praleidžiu gyvendamas miestas... tai kur begirdėtum visi tik rėkia tau, kad per daug gerai ūkininkai gyvena. Ir iš tavo pasakymo, kad mažai gaunu o žemes ūkyje matua daug perspektyvu, tai tik ir peršasi išvada kad nori ''lengvų pinigų'' Jei nori, kad žemės ūkis butu perspektyvus reikia turėti ne viena šimtą hektarų, o su kelesdašimt arų vilos nepasistatysi.....

Laisvo grafiko pas ūkininka ne tiek ir daug kaip tu galvoji.... per pavasario darbus, rūgiapjūtę ir rudenio darbu dirbi naktim, parom... ir taves neklausia niekas ai atidėsiu... dirbi ir viskas, kad spėtum į terminus.

Ir tiesa jei žemės pas tave nėra derlingos tai apie ūkininkavima pamirščiau.

O tema labai aiški ir visi issake.. Nori dirbt perki mtz 82 ir viskas :icon-wink:

Sakydamas nuvertintas turėjau omenyje kuriamus stereotipus, juk kiekvienas nori būti verslininku "biznieriumi", o ne ūkininkų, nes visų pasąmonėje išdygsta mėšlinas prasigėręs kaimietis, kiauras dienas praleidžiantis dirvoje. Tačiau to niekad nebuvo, o tuo labiau šiais laikais. Ūkininkai dabar švaresni už "miestiečius", nes rimtesni dirba su visiškai nauja technika.

Lengvų pinigų būna tik padarius nusikaltimą. Pasekmes visi žinome. Na taip, šiuo metu manęs atlyginimas neskatina, o žū matau perspektyvų ne tiek kiek finansinių, kiek realizuoti save ;) Juk niekas nedirbtų, jei negautų kažkokios naudos. Yra žmonės paklusnūs, nerizikuojantys, puikiai dirba samdomus darbus ir jie laimingi. Tačiau aš esu maištininkas, mėgstu rizikuoti, bandyti kažką naujo, nepavyks, tai bent jau būsiu pabandęs, jei iki gyvenimo galo gyvensiu su ta mintim, "va galėjau kartą..." Neketinu nuolankiai dirbti, tam kuris tikisi tik vienpusės naudos, bei moka grašius. Norint gerai gyventi iš žemės, reikia jos daug, tačiau juk galima plėstis? Pradžioje juk nebūna lengva, o ypač iki pirmo derliaus, kai matai vien tik totalų minusą.

Kas liečia laisvą laiką, jo tikrai yra. O kas turi šimtais ha, samdo žmones, kurie ir prižiūri (dirba) už jį. Sutinku, kad per sėją, bei derliaus nuėmimą darbo laikas yra 25 val. per parą, tačiau norėčiau pamatyti įtemptą darbo grafiką žiemą :) Pažadus ir sutartis reikia vykdyti, tačiau juk galima ir nesitarti kad dirbsi "x" dieną - tuomet ją gali pasidaryti laisvą ;)

Kiekviena profesija/verslas turi savo +-, tačiau gerai kaip patys turime galimybę tą profesiją pasirinkti, o ne darbo birža. :)

Aš tiesiog ieškau nišos, kur galėčiau realizuoti save. Gal tai net ne žemės ūkis. Bet kodėl nepabandyti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o tos zemes iki 10ha ar 40ha issinuomoti,nusipirkti jau zinai kur,nes siuo metu jau taip lengvai jos nerasi :icon-wink:

Pagal galimybes ir finansus. Jei pasitaikys geri variantai, kodėl nenupirkus? Tačiau pradžioje labiau norėčiau nuomotis, nes tikiu, kad atsiras tų išlaidų. Žemę rasti tai nesunku, jos pilna, bet už logišką kainą, reikėtų ilgai ir nuobodžiai laukti :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na jei kaip sakai apie 100stk tai jau tada manau gerai pradziai uzteks..kaika siemet pasamdysi kad apdirbtu kitam metui savo nusipirksi, taip ir pleses..manau iskarta nereikia noret viska isigyti..

pagarba zmogui uz tokia nuomonia, ambicijas.. :D:D

Va būtent taip ir galvoju, juk neprisipirksiu visos technikos sau iš karto ;) Svarbiausia judėti. Dar nuo mokyklos laikų pamenu fizikos dėstytoją, kuris sakydavo tobulėjimas kaip spiralė, tačiau neaišku į kurią pusę ji sukasi... :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal mieste dirbti ne už grašius kaip sakai trūksta išsilavinimo? Visgi jei esi diplomuotas prasimušt gali tikrai :eusa-whistle:

O traktoriu jau patarem jei žadi TIKRAI plėstis ir iš to gyvent tai tik MTZ 82 ir didelės sėkmės plaukiant i naujus vandenis :eusa-clap:

Esu baigęs KTU, elektros ir valdymo inžinerijos bakalaurą, atšaka procesų valdymas. Bet esmė ne moksluose. Pagyvensim pamatysim kaip ten bus. Dėkoju už palaikymą.

Dar prie to paklausiu, tai už kiek apsimokėtų pirkt ~normalų MTZ 82? Skelbimuose pilna pirikūpų kosminėm kainom, arba taip bando parodyti kitiem ūkininkam, kad turi savo techniką ir parduoti nenori :) Metai labai svarbu?

Kas labiausiai muštų/keltų jo kainą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Optimizmas pagirtinas :) bet tikrai daug miesčionių pamatę per TV stambų sotų ūkininką isivaizduoja kad viskas kaime labai puiku. Čia norint kažka turėt reikia labai daug dirbt. Lyginant miesto ir kaimo gyvenimą, kartais net juokinga kai miestietis sako kad labai daug "aria". Dažniausiai tai ofisinis darbas ir tik vienos krypties. Kaime gi įvairių darbų labai daug, nebus taip kad dirbsi vieną darbą ir tuo viskas baigsis :) Gyvenau mieste, dirbau daug ir sunkiai, kasdien po 12val, bet man juokas ėmė kai prisimindavau kiek dirba žmonės kaime.

Kitas dalykas, nors nesiverčiu daržovėm, bet kyla klausimas - kada mastysi kur produkciją parduot? Sandėliuot?

Traktoras: iki 40ha patemps ir 82, pradžioj. Manau tai optimaliausias pasirinkimas. Apie kainas nelabai ką išmanau, bet už 15 labai stebuklo nenupirksi.

Į ka kreipt dėmesį: geriausia kai traktoras neplautas, šviežiai nedažytas, žodžiu toks koks yra. Su starteriu, beje :) tada matosi kiek tepalai kur eina, iš jų gali spręst kur jau reikės remontuot. Atkreipk dėmesį į virintas, nebe originalias detales, perdarymus. Nors pas mane stipriai modifikuotas traktoras, turiu pripažint kad tik man su juo nebus problemų nes tik pats žinau kur ir ką keičiau (nestandartinės dalys).

Privalumas hidraulinis vairas (cilindras prie priekinio tilto ir dozatorius (ne vairo kolonėlė o toks balvonas per kuri veikia cilindras, jis būva kabinoj priekiniam skydely)).

Pagal galimybes rinkčiausi eksportinį traktorių. Eksportinis reiškia kad atvežtas iš vakarų. Jis geresnės kokybės, surinkimo, jo dalys net ne rusiškos (skirstytuvas, siurbliai, cilindrai, vairo dozatorius). Atpažint galima vien pažiurėjus į, pvz, hidraulinio siurblio galą. Jame bus made ir sweden ar panasiai, ne rusiškas :)

Geras motoras turi kranksėt, nedirbt švelniai ar vėluot duodant gazo. Kas be ko nedūmyt mėlynai. Šaltas motoras dūmyja baltai, tai normalu.

Jei yra turbina - privalumas, bet ji irgi neturi būti tepaluota. Turbina tai kuro ekonomija arba/ir daugiau jėgos.

Važiuojant greičių dėžė neturi kaukt. Tai blogos kokybės pavizdys, dantračiai nesueina arba paprasčiausiai guoliai nusidėvėję.

Dar pasitikrink ar priekinis tiltas tikrai veda :) jei yra galimybė tai patikrink ir blokiruotę. Dvitilčiui tas mažiau aktualu, bet smagu kai veikia. Žodžiu norint labai neapsigaut reik truputį traktorą padrožt, pavažinėt.

Marazai, litas nuvertėjo daugiau nei dvigubai, gal trigubai, traktorai irgi pabrango, va ir rezultatas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...