Jump to content

Apie vakcinavima ir miksomatozė


alvydas11

Recommended Posts

Atjunkytus - vienvalente, po pusmečio - dvivalente.

Neteisingai. Vakcinų aprašymuose nurodytos bent kelios schemos, kaip vakcinuoti. Pradžioje vienvalente, po mėnesio dvivalente, o po to žiūrint, kam tie triušiai skirti :)

Vienvalente šiaip kas 4 mėnesius reikėtų. Aš dar pati nesugalvojau, kaip darysiu. Kol kas suskiepijau vienvalente, tuoj dvivalentės eilė ateina. O paskui matysiu, koks metų laikas gaunasi.

Nezinau nuo kokio metu laiko nebereikia skiepiti , nes si liga tai virusas o virusas dauginasi kai jam yra palankios saligos ... kai oras tampa dregnas ir buna pakankamai silta... tai nezinau ar ziema nebus kokios savaites kad palankios saligos daugintis butu ....:(

Tai jei aš žiemą pjausiu juos mėsai, tai ir nebevakcinuosiu pakartotinai, o veislei paliktus skiepysiu pagal instukciją.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 393
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

o pas mane susirgo 2.5 sav triusiukas, kuris su patele dar gyvena. akys uztinusios stipriai, bet jokiu spuogeliu. Mistika, nes iki 4 sav miksomatoze triusiukai neuzsikriecia ir su pienu mamos gauna imuniteta...

As labai abejoju del to imuniteto ... nes dar budami triusiukai , kaip praktika rodo , suserga miksomatoze ... taip kad nemanau kad veikia tas imunitetas ... arba ta miksomatoze yra mutavus ir veikia visai kitaip , arba mitas kad yra imunitetas . :( seip tai nezinau kaip istikruju yra . o kas cia rase kad skiepija 1 syki tai idomu kada ? O ziemai -mesai tai taip pat nezinau nuo kada galima butu nebeskiepiti ...nes rugpjucio 24 atvesti triusiukai ... vienas puslem eina jau ... tai kada juos skiepiti ar nuo kada jau nebeskiepiti neaisku .pagal viska jis turejo imuniteta nes buvo su motina , pagal viska jis dar turetu iki skiepu pralaukti iki spalio pabaigos , ta prasme 10 sav. , o serganciu negalima tipo skiepiti ... nes bus dar blogiau ... tai kaskaip netaip viskas cia

...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

viskas cia jau nebe taip..triusiai vis tiek serga ar jie butu vienvalentem ar dvivalentem skiepyti..Keiciasi klimatas,keiciasi ir virusas..Dregna,silta..Pvz pas mus dar salnu nera buve,o jau spalis..Nelabai,kas beprisimena toki dregna ir silta rudeni..Palanki terpe visokiems virusams ir mikrobams

Nu arba jus neteisingai vakcinuojat, arba perkat netinkama vakcina, arba dar kazka... Vakcinuoti triusiai nei serga, nei ka, nors aplink mano ferma visur zidiniai, pas visus vakcinuoti/nevakcinuoti serga ir t.t. Nesuprantu kas cia darosi. Pasitaiko ir pas mane vienas kitas atsiranda fermoj, nes vakcinuoju tik veisline banda, bet ir tai max iki 3proc populiacijos rugpjuti-rugseji, visa kita laika nieko panasaus. Yra ir kitu priezasciu, kodel vakcinuoti triusiai suserga, nes mixomatoze labai plinta lytiniu budu, taip kad turedami infekuota patina, visa banda galit uzkresti (nors ir vakcinuotos pateles buvo). Aisku vakcinavimas svarbus, bet ir prevencija ne maziau svarbu (kraujasiurbiu kontrole), lauke tai uztikrinti labai sunku, o fermoj kitas reikalas. Svarbu, kad visi vakcinuotu tinkama vakcina, tinkamu laiku ir taip kaip reikia, (pastebejau kad daug kas pradeda, kai atsiranda problemos). Aisku visada butina vadovautis gamintojo nurodymais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

viskas cia jau nebe taip..triusiai vis tiek serga ar jie butu vienvalentem ar dvivalentem skiepyti..Keiciasi klimatas,keiciasi ir virusas..Dregna,silta..Pvz pas mus dar salnu nera buve,o jau spalis..Nelabai,kas beprisimena toki dregna ir silta rudeni..Palanki terpe visokiems virusams ir mikrobams

Nu arba jus neteisingai vakcinuojat, arba perkat netinkama vakcina, arba dar kazka... Vakcinuoti triusiai nei serga, nei ka, nors aplink mano ferma visur zidiniai, pas visus vakcinuoti/nevakcinuoti serga ir t.t. Nesuprantu kas cia darosi. Pasitaiko ir pas mane vienas kitas atsiranda fermoj, nes vakcinuoju tik veisline banda, bet ir tai max iki 3proc populiacijos rugpjuti-rugseji, visa kita laika nieko panasaus. Yra ir kitu priezasciu, kodel vakcinuoti triusiai suserga, nes mixomatoze labai plinta lytiniu budu, taip kad turedami infekuota patina, visa banda galit uzkresti (nors ir vakcinuotos pateles buvo). Aisku vakcinavimas svarbus, bet ir prevencija ne maziau svarbu (kraujasiurbiu kontrole), lauke tai uztikrinti labai sunku, o fermoj kitas reikalas. Svarbu, kad visi vakcinuotu tinkama vakcina, tinkamu laiku ir taip kaip reikia, (pastebejau kad daug kas pradeda, kai atsiranda problemos). Aisku visada butina vadovautis gamintojo nurodymais.

vat cia tai naujiena: "mixomatoze labai plinta lytiniu budu, taip kad turedami infekuota patina, visa banda galit uzkresti (nors ir vakcinuotos pateles buvo)"

Jauciu pas mane tas ir buvo => uzleidau neskiepyta patele, po keletos dienu intervalo 4 skiepytas pateles su tuo paciu patinu. Rezultate pradzioj susirgo neskiepyta patele, po 4 -5 dienu patinas, o dar po 5-6 dienu VISOS skiepytos, kurios uzleistos buvo!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu jo kai paziuriu varot jus tas vakcinas kaip pasele gera uzdarbi duodat gamintojams :lol: , gal dar labiau su tom vakcinom savo triusius uzkreciat? As jau spjoviau i tuos skiepijimus kokie trys metai senbuviai viska zino nes buvau rases kad dejau skersa ant vakcinu ir ka nesigirsiu siemet is 200 galvu (rotacijoje) tik vienas buvo gaves miksomatoze ir tai greit ji sutvarkem ir vsio. As skaitau taip islieka stipriausi. O jei nera stiprus tebunie... Tegyvuoja dziungliu istatymai. Ir ner ko islepelius vakcinom ramstyti. Kaip ir visur gamtoje islieka stipriausi ir tam geriausiai prisitaike.

Cia mano konkreti nuomone.

Taip pat esu ryskiai nusivyles kalifornais kaip veisle, auga letai. Na nebent sertum kombikormu pastoviai ir pan, bet tai velgi nenaudinga augintojams, nes isauga savikaina. Mano misrunai pilkiai ir tai daug greiciau ir stambesni uzauga nei isgirtieji kalifornai auginant normaliom ukiskom salygom. Na bet turesiu vistiek keleta del tu kurie nori veisliniu :lol:

Taip pat pastebejau kad kalifornai nera jau tokie vislus sugeba uzauginti iki 5-6 triusiuku, tuom tarpu paprasti pilkiai prasideda nuo 6 ir ....

Cia velgi mano konkreti nuomone.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu jo kai paziuriu varot jus tas vakcinas kaip pasele gera uzdarbi duodat gamintojams :lol: , gal dar labiau su tom vakcinom savo triusius uzkreciat? As jau spjoviau i tuos skiepijimus kokie trys metai senbuviai viska zino nes buvau rases kad dejau skersa ant vakcinu ir ka nesigirsiu siemet is 200 galvu (rotacijoje) tik vienas buvo gaves miksomatoze ir tai greit ji sutvarkem ir vsio. As skaitau taip islieka stipriausi. O jei nera stiprus tebunie... Tegyvuoja dziungliu istatymai. Ir ner ko islepelius vakcinom ramstyti. Kaip ir visur gamtoje islieka stipriausi ir tam geriausiai prisitaike.

Cia mano konkreti nuomone.

Taip pat esu ryskiai nusivyles kalifornais kaip veisle, auga letai. Na nebent sertum kombikormu pastoviai ir pan, bet tai velgi nenaudinga augintojams, nes isauga savikaina. Mano misrunai pilkiai ir tai daug greiciau ir stambesni uzauga nei isgirtieji kalifornai auginant normaliom ukiskom salygom. Na bet turesiu vistiek keleta del tu kurie nori veisliniu :lol:

Taip pat pastebejau kad kalifornai nera jau tokie vislus sugeba uzauginti iki 5-6 triusiuku, tuom tarpu paprasti pilkiai prasideda nuo 6 ir ....

Cia velgi mano konkreti nuomone.

pabandyk Hyla, jei neturi. :D As tai jais neatsistebiu. Turiu zelanuku, tokio pat amziaus ir zelandai + hyla (misrunai). Tai misrunai atrodo, kokia 10d. vyresni, nei gryvaveisliai. Ir pateles vislios 8-12 triusiuku vadoj (aisku buna ir isimciu).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu jo kai paziuriu varot jus tas vakcinas kaip pasele gera uzdarbi duodat gamintojams :lol: , gal dar labiau su tom vakcinom savo triusius uzkreciat? As jau spjoviau i tuos skiepijimus kokie trys metai senbuviai viska zino nes buvau rases kad dejau skersa ant vakcinu ir ka nesigirsiu siemet is 200 galvu (rotacijoje) tik vienas buvo gaves miksomatoze ir tai greit ji sutvarkem ir vsio. As skaitau taip islieka stipriausi. O jei nera stiprus tebunie... Tegyvuoja dziungliu istatymai. Ir ner ko islepelius vakcinom ramstyti. Kaip ir visur gamtoje islieka stipriausi ir tam geriausiai prisitaike.

Cia mano konkreti nuomone.

Taip pat esu ryskiai nusivyles kalifornais kaip veisle, auga letai. Na nebent sertum kombikormu pastoviai ir pan, bet tai velgi nenaudinga augintojams, nes isauga savikaina. Mano misrunai pilkiai ir tai daug greiciau ir stambesni uzauga nei isgirtieji kalifornai auginant normaliom ukiskom salygom. Na bet turesiu vistiek keleta del tu kurie nori veisliniu :lol:

Taip pat pastebejau kad kalifornai nera jau tokie vislus sugeba uzauginti iki 5-6 triusiuku, tuom tarpu paprasti pilkiai prasideda nuo 6 ir ....

Cia velgi mano konkreti nuomone.

Na del vakcinavimo, tai as negaliu rizikuoti ir aptureti dideliu nuostoliu, del keliu sutaupytu litu, nes is ko tada reiks gyventi? Vakcinavimas nekainuoja jau taip daug, kaip gali atrodyti, ir siais metais labai daug zmoniu skundziasi miksomatozes protrukiu, o maras pas mus praeina periodiskai, ir visus aplinkui isguldo iki vieno, taip kad, jusu reikalas rizikuoti ar ne. Gerai jei aplinkui nedaug augintoju, ar nepasitaiko ligu protrukiu, bet niekada negali zinoti.

Del kalifornu, tai juos reikia kryzminti, kad gauti kuo geresnius rezultatus, o kazkada buvau prisipirkes pilkiu, rudziu ir kt spalvu is kaimo, tikrai grazios pateles buvo, tai pagailo i mesa varyti, nusprendziau pasilikti, is 15vnt per pora men liko 2, ir is tu 2 gal 5 palikuonis turejau, labai jau lepios pasirode. O augimas gal ir nieko, bet iseiga kita, ilgos ausys, dideles galvos ar dar kokie navarotai, o kalifornu zelandu misrunai, ar kokie hyla, tai net nera uz ko paimti, vien mesa, ir iseiga gerokai didesne. Kai per metus iseina 3500-4000vnt galvu pardavimui, aiskiau matosi kas ir kaip, tikrai buciau pasirinkes kokia kita veisle, jei duotu geresnius rezultatus. Dabar patinai Hyla Parent, pateles vietines kalifornu zelandu misrunes, ir rezultatai tikrai geri.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

apie ka ir sneku pas tave triusiai kormu seriami nes jei tokie kiekiai su dalgiu mazai zaisi speju? todel ir auga gerai. Butu zole, buroku lapai, mieziu avizu grudu misinys rezultatai butu kiti. Dar daug kas ir nuo pilkiu priklauso baika kad ausys dideles :) netiek jau daug jos sveria kai skirtumas tarp triusiu svoriu ~1kg :) Nebent man kalifornus lievus ikiso? bet ju tevai su cekiskais dokumentais :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu jo kai paziuriu varot jus tas vakcinas kaip pasele gera uzdarbi duodat gamintojams :lol: , gal dar labiau su tom vakcinom savo triusius uzkreciat? As jau spjoviau i tuos skiepijimus kokie trys metai senbuviai viska zino nes buvau rases kad dejau skersa ant vakcinu ir ka nesigirsiu siemet is 200 galvu (rotacijoje) tik vienas buvo gaves miksomatoze ir tai greit ji sutvarkem ir vsio. As skaitau taip islieka stipriausi. O jei nera stiprus tebunie... Tegyvuoja dziungliu istatymai. Ir ner ko islepelius vakcinom ramstyti. Kaip ir visur gamtoje islieka stipriausi ir tam geriausiai prisitaike.

Cia mano konkreti nuomone.

Taip pat esu ryskiai nusivyles kalifornais kaip veisle, auga letai. Na nebent sertum kombikormu pastoviai ir pan, bet tai velgi nenaudinga augintojams, nes isauga savikaina. Mano misrunai pilkiai ir tai daug greiciau ir stambesni uzauga nei isgirtieji kalifornai auginant normaliom ukiskom salygom. Na bet turesiu vistiek keleta del tu kurie nori veisliniu :lol:

Taip pat pastebejau kad kalifornai nera jau tokie vislus sugeba uzauginti iki 5-6 triusiuku, tuom tarpu paprasti pilkiai prasideda nuo 6 ir ....

Cia velgi mano konkreti nuomone.

Na del vakcinavimo, tai as negaliu rizikuoti ir aptureti dideliu nuostoliu, del keliu sutaupytu litu, nes is ko tada reiks gyventi? Vakcinavimas nekainuoja jau taip daug, kaip gali atrodyti, ir siais metais labai daug zmoniu skundziasi miksomatozes protrukiu, o maras pas mus praeina periodiskai, ir visus aplinkui isguldo iki vieno, taip kad, jusu reikalas rizikuoti ar ne. Gerai jei aplinkui nedaug augintoju, ar nepasitaiko ligu protrukiu, bet niekada negali zinoti.

Del kalifornu, tai juos reikia kryzminti, kad gauti kuo geresnius rezultatus, o kazkada buvau prisipirkes pilkiu, rudziu ir kt spalvu is kaimo, tikrai grazios pateles buvo, tai pagailo i mesa varyti, nusprendziau pasilikti, is 15vnt per pora men liko 2, ir is tu 2 gal 5 palikuonis turejau, labai jau lepios pasirode. O augimas gal ir nieko, bet iseiga kita, ilgos ausys, dideles galvos ar dar kokie navarotai, o kalifornu zelandu misrunai, ar kokie hyla, tai net nera uz ko paimti, vien mesa, ir iseiga gerokai didesne. Kai per metus iseina 3500-4000vnt galvu pardavimui, aiskiau matosi kas ir kaip, tikrai buciau pasirinkes kokia kita veisle, jei duotu geresnius rezultatus. Dabar patinai Hyla Parent, pateles vietines kalifornu zelandu misrunes, ir rezultatai tikrai geri.

kodel pateliu hyla nenaudoji?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na del vakcinavimo, tai as negaliu rizikuoti ir aptureti dideliu nuostoliu, del keliu sutaupytu litu, nes is ko tada reiks gyventi? Vakcinavimas nekainuoja jau taip daug, kaip gali atrodyti, ir siais metais labai daug zmoniu skundziasi miksomatozes protrukiu, o maras pas mus praeina periodiskai, ir visus aplinkui isguldo iki vieno, taip kad, jusu reikalas rizikuoti ar ne. Gerai jei aplinkui nedaug augintoju, ar nepasitaiko ligu protrukiu, bet niekada negali zinoti.

Del kalifornu, tai juos reikia kryzminti, kad gauti kuo geresnius rezultatus, o kazkada buvau prisipirkes pilkiu, rudziu ir kt spalvu is kaimo, tikrai grazios pateles buvo, tai pagailo i mesa varyti, nusprendziau pasilikti, is 15vnt per pora men liko 2, ir is tu 2 gal 5 palikuonis turejau, labai jau lepios pasirode. O augimas gal ir nieko, bet iseiga kita, ilgos ausys, dideles galvos ar dar kokie navarotai, o kalifornu zelandu misrunai, ar kokie hyla, tai net nera uz ko paimti, vien mesa, ir iseiga gerokai didesne. Kai per metus iseina 3500-4000vnt galvu pardavimui, aiskiau matosi kas ir kaip, tikrai buciau pasirinkes kokia kita veisle, jei duotu geresnius rezultatus. Dabar patinai Hyla Parent, pateles vietines kalifornu zelandu misrunes, ir rezultatai tikrai geri.

kodel pateliu hyla nenaudoji?

Na gal kol kas brangoka, ir prieinamumas komplikuotas, as pvz pastoviai brokuoju pateles, ir pastoviai reikia atnaujinti, tai kiekviena karta i Cekija neleksi, arba reikia paciam augintis, bet dar vienas papildomas darbas. Kol kas rezultatais patenkintas, o ateityje matysim, gal bus LT kokia stambesne veisline ferma, kuri tieks parent pateles.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1. vienas trisuninkas Vidmantas is Ignalinos patare - duoti susirgusiems lengva forma vaistuku paracetamolio, sake - isgydo.

bandau ir as. tam i 10 kubiku svirksta istirpinu 1/2 tabletes, sugirdau 3-4 triusiukams kuriem tik pradeda vokai pustis. eksperimentas tesiasi.

Na kaip, Dimulia, ar padėjo paracetamolis? Mano viena patelė apsirgo, mažyliams lygiai pusantro mėnesio, tai jau aplink akytes raudona....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

apie ka ir sneku pas tave triusiai kormu seriami nes jei tokie kiekiai su dalgiu mazai zaisi speju? todel ir auga gerai. Butu zole, buroku lapai, mieziu avizu grudu misinys rezultatai butu kiti. Dar daug kas ir nuo pilkiu priklauso baika kad ausys dideles :) netiek jau daug jos sveria kai skirtumas tarp triusiu svoriu ~1kg :) Nebent man kalifornus lievus ikiso? bet ju tevai su cekiskais dokumentais :lol:

daba ir informacijos pradejau ieskoti apie hyla reiks man meginti.

http://www.triusiaihyla.lt/index.php?op ... &Itemid=54

Kas yra HYLA

Hyla yra hibridas sukurtas efektyviam triušių auginimui. Šie hibridai yra vislesni, atsparesni ligom, geriau pasisavina pašarus, geresni priesvoriai, geresnė skerdienos išeiga ir kokybė nei grynaveislių broilerinių (kalifornijos, naujosios zelandijos baltieji ir pan.) triušių. Patelės veda daug jaunikliu ir gerai juos prižiūri, kas pagreitina apyvarta ir ūkio pelninguma

Iš šiuo metu esančių hibridų HYLA yra seniausias ir bene geriausias hibridas Europoje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

apie ka ir sneku pas tave triusiai kormu seriami nes jei tokie kiekiai su dalgiu mazai zaisi speju? todel ir auga gerai. Butu zole, buroku lapai, mieziu avizu grudu misinys rezultatai butu kiti. Dar daug kas ir nuo pilkiu priklauso baika kad ausys dideles :) netiek jau daug jos sveria kai skirtumas tarp triusiu svoriu ~1kg :) Nebent man kalifornus lievus ikiso? bet ju tevai su cekiskais dokumentais :lol:

daba ir informacijos pradejau ieskoti apie hyla reiks man meginti.

http://www.triusiaihyla.lt/index.php?op ... &Itemid=54

Kas yra HYLA

Hyla yra hibridas sukurtas efektyviam triušių auginimui. Šie hibridai yra vislesni, atsparesni ligom, geriau pasisavina pašarus, geresni priesvoriai, geresnė skerdienos išeiga ir kokybė nei grynaveislių broilerinių (kalifornijos, naujosios zelandijos baltieji ir pan.) triušių. Patelės veda daug jaunikliu ir gerai juos prižiūri, kas pagreitina apyvarta ir ūkio pelninguma

Iš šiuo metu esančių hibridų HYLA yra seniausias ir bene geriausias hibridas Europoje.

Pabandyk, tikrai verta. As Kryzminu Hyla pateles su zelandu patinu ir atvirksciai. Tai uz zelandukus tikrai greiciau auga. Kitas dalykas - paimi zelanda, nors jis atrodo ir didelis, bet jie nera labai sunkus. Paimi hyla - tai svorio skirtumas jauciasi stipriai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pabandyk, tikrai verta. As Kryzminu Hyla pateles su zelandu patinu ir atvirksciai. Tai uz zelandukus tikrai greiciau auga. Kitas dalykas - paimi zelanda, nors jis atrodo ir didelis, bet jie nera labai sunkus. Paimi hyla - tai svorio skirtumas jauciasi stipriai.

http://www.youtube.com/watch?v=68sH4AWF ... re=related o kas ce per vaikas ant keliu? :D koke jo veisle ir koke mazdauk kaina ? as nesuprantu turbut jam subine uzriso kad atrodytu didesnis ? :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

O kada miksamatoze is tvartu pasitraukia ? ar visada ir tuno kol dezinfekcijos totalios nepadarai ? Ar prie minuso zuna visos bakterijos ar ne ir kitais metais jei bus neskiepytu triusiu vel sirgs ??

kiek rodo praktika, pasitraukia, kai uodai pasitraukia, kai atvesta oras. O is kur atsiranda irgi klausimas, gali viska isvalyti, dezinfekuoti, bet nera garantiju, kad miksomatozes nebus. prasideda dazniausiai rugpjuti, baigiasi spali. lauke triusiai serga dazniau nei patalpoje, ypac jei patalpa apsaugota tinkleliais. viena iseitis vakcinuoti. kitais metais ant sezono kooperatyvas zada uzsivezti vienvalentes vakcinos nuo miksomatozes, ir vakcinacija vyksta i ausi su specialia adata, tada imunitetas issivysto daug stipresnis, nei vakcinuojant dvivalenta vakcina, ir iseina pigiau. Miksomatoze yra odos liga ir vakcinuojant dvivalente, kai oda yra perduriama, gali neissivystyti pilnas imunitetas, reikia vakcinuoti i poodini sluoksni nuo sios ligos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...