Jump to content

PASTATAI: Avių laikymui, šieno saugojimui


country

Recommended Posts

Mano senojoj lentų daržinėj irgi labai panašiai. Pernai žiūrėjo vet tarnyba ir l. teigiamai įvertino.

Mano skirtumai: sienos tik lentų ir iki lubų jų apkalintėti papildomai jokiu būdu nepasimoka - pinigų išmetimas,užtenka avyčių aukštyje. Avyčių aukštyje sienas uždengiau kartonais, kurių jau supjaustytų prisipirkau Senukuose - žinoma, geriau kas nors pastoviau, nes paskui ir nubalinti dezinfekcijai l. gerai. Tokios sienelės ne tik sulaiko skersvėjus, kurie yra l. pavojingi,b et tame aukštyje ir nuo pakratų garuojančią šilumą. Aš nesu tikra, ar avelių aukštyje apšiltinus sieną bus geriau, ar tai išgelbės per tokius speigus.

Daržinė suskirstyta į tris gradus. Viename (telpa 10 avių su prieaugliu) virš gardo padarytos lubos: permestos lentos ir storai apkrautos senu šienu - dėl tokių lubų šiame garde temperatūra būna perpus aukštesnė nei lauke (pvz. lauke -20, garde -10), bet per pačius didžiausius speigus skirtumas buvo mažesnis: laukei saulei tekant -30, viduje - 18. Gyvuliams max laikomas -15, bet tokie speigai būna trumpalaikiai, per juos galima laikinai pakabinti kokią lempą. (įdomu, kaip suveikia ta infraradonų spindulių lempa?!)

Lubų aukštis: kai mėšlas išvežtas, lubų ranka nesieku, o kai prisikrovė mėšlo ir pakratų - tai siekiu:). Jas darant reikai turėti minty, kad grindys žiemą labai pakyla, kaip senuose tvartuose - l. aukšti akmeniniai pamatai.

Ten kur tokių lubų nėra, temperatūrų skirtumas tarp lauko ir vidaus daug mažesnis. Dar šilumos duoda avių tankis - kuo šalčiau, tuo tegu būna jų daugiau:)

Ventiliacija: Kadangi šio gardo šonas atviras, amoniakas ir visas garas turi kur laisvai išeiti. Nereikia bijoti stoge ar skliautose skylių, kad tik per jas nepripustytų, nes šaltis pro ten tikrai neina. Mano daržinė sena ir skliautuose tar lentų yra nemažai tarpų, tad viskas tvarkoj.

Plius per speis daviau beveik dvigubą grūdų normą, bet per du kartus - rytą ir nakčiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mes avims tvartuka pastateme kluono viduje . Kluonas didelis per viduri grendymas , vienoje kluono puseje is Ryternos ploksciu sukaleme dvidesimt keturiu kvadratu patalpa kurios ir lubos is tu ploksciu. Plokstes is dvieju pusiu metalines o viduje puta .viduje labai sviesu nes sienos baltos . Perdidziausius salcius viduje buvo minus vienuolika nes buvo liukas atidarytas uzdarai liuka apie minus penkis. per salcius visas avis suvareme i tvartuka o siaip laikeme ant grendymo . aviu desim ir dvi ozkos ,avys garduose. Buvo iskilusi problema viskas apsitrauke serksnu ir sienos ir lubos , sienos tai nieko nes iskaltos aviu aukstyje lentelemis tai avys prie sienu nesiglaudzia bet atsilus ant lubu kabojo vandens lasai bet su skuduru nuvaliau atidariau daugiau liuka ir problema issisprende. bet statysime istraukiamaji ventiliatoriu jau nupirktas tik liko pastatyti. ant lubu sukrautas sienas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vandens tvarte mes nepaliekam per salcius nesam tris kartus per diena ir girdom

Aš irgi šitaip per šalčius. Prineši šieno, palaukti kol paėda, tada nuneši vandens. Kadangi man viskas vietoj, tai ne tokia didelė bėda. Per šalčius ir gyvuliai mažiau geria, nebent tvarte l. šilta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:lol: Jau juokingai darosi is jusu rasliavos, laukia 22 salccio,o tvarte pliusine temperatura,tai gal centriny sildyma turit yvede.? :eusa-clap:

Fizikos dėsniai, gerbiamasis. Rašom, ką matom savo tvartuose. Pvz., šiandien vidudienį kiauroj daržinėj (su lentų lubom ir šien ant jų) buvo -5 C, o kurią čia dieną, kai lauke dieną buvo šilčiau, ten buvo 0 C ir net truputį šilčiau, nes vanduo neužšalo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vandens problema sprendziama paprastai_

nueini i senukus ir nusiperki silymo cekiska-kinietiska grindinio sildymo kabeli,kuris kainuoja 15 metru apie 80lt.

apvynioji ivada vandens ir turi visada kad lauke ir minus 30,

vienas metras naudoja 10 w,

Čia tai neblogai! Tik mūsų įvadas plastikinė žarna. Gal turi pasidaręs ir atsiųstum nuotrauką pasigėrėti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vandens problema sprendziama paprastai_

nueini i senukus ir nusiperki silymo cekiska-kinietiska grindinio sildymo kabeli,kuris kainuoja 15 metru apie 80lt.

apvynioji ivada vandens ir turi visada kad lauke ir minus 30,

vienas metras naudoja 10 w,

Čia tai neblogai! Tik mūsų įvadas plastikinė žarna. Gal turi pasidaręs ir atsiųstum nuotrauką pasigėrėti?

jokio skirtumo pavirsius-svarbu dar elektrika pazinoti:)

kibiru tampymas raumenu neuzaugina-o reumata pagamina:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
:animals-shaun: pas mane tvarte buvo 23 laipsniai salcio kai lauke 30 ir avis apsierevo tik namo trumpam parnesiau kad nusausyciau ir vel grazinau ir kuo puikiausiai sau auga. Tai nemanyciau kad avim reikalinga ta :eusa-hand: siluma. O ka galeciau pasakyti del vandens tai kai as avis laikau is idejos ir malonumui tai tiesiog kai kolega sake tri kartus nunesu po kibira ir nereik rupitis kad uzals ir beto labai malonu buna kai tu ateini i tvarta o tave pasitinka burys aviu. O jai uzsiimi pramoniniu aviu auginimu tada reik susimastyt apie santechnikos apsildyma. (Romanovo) :animals-sheep:
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O ar kas nors laiko avis moliniuose,senoviskuose tuose tvartuose? :) Kaip ziema? :icon-geek: Ir kaip su grindim? Ar butina medines daryt, ar betonuot? Pas mane tiesiog zeme ir viskas.

Man atrodo, kad žemė yra geriausia (pas mus žemė), specialiai betonuoti tikrai nereikia, jeigu nelaikote avių šimtais. Mėšlasl duoda daug šilumos, per speigus tik jis ir gelbsti (plius - kad nebūtų jokių skersvėjų).

Kai lauke buvo -30, mūsų daržinėj žemiausia temp buvo -18. Gyvuliukai jau kentėjo, stovėjo susimetę krūvon, nė vienas negulėjo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
  • po 6 mėnesių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...