Jump to content

Miltai palaidoms karvems.


Robertas

Recommended Posts

Man idomu kaip tuos miltus traiskytus ar ne galima patiekti.Jei gyvuliai laikomi palaidi ir melzimo aikstute yra eglutes tipo ar kitokia.Olandijoje teko matyti tai virs melzimo aisktutes buvo tokia didele talpa ir vienu rankos paspaudimu kombikormas(granules) sklendziu pagalba ipilamas.Arba dar bokstas komb pasarams stovi salia fermos ir manau kompas vamzdziais dozuoja kiek ten reikia kg vienam gyvuliui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
Aš tai išdalinu komb pašarus ne melžimo aikštelėje o ant šėrimo tako.

Ar karves greitai iprato sueiti i melzimo aikstele?O kokius komb pasarus duodate, savo gaminate? :icon-wink:

Šiaip nesenei paleidom aikštelės antrą pusę, tai buvo labai daug vargo.Karvės labai nemėgsta tokių pasikeitimų.Kokį mėnesį reikėjo pavargt kol visiškai apsiprato.Šiais metais grūdai labai prastai užderėjo, todėl komb. pašarus perku iš " Žalvijos"

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 mėnesių...
  • po 4 metų...

Tai kol kas tai paprasčiausiu būdu darom-kibirai,dubenys kad kiekvienai užtektų ir greitai išdalinam bet,kaip ir sakei,lyderės greičiau suėda ir prasideda kovos.Pats stoviu ir pagaliu bandau padaryti tvarką bet ne kažkas gaunasi.

Stotelės ir čipai ausyse labai brangus malonumas,kažin ar atsipirktų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Matai, Ričardai.... Stotelės išspręstų ne tik sušėrimo problemą, (turi tai įvertinti) bet kažkiek (ne daug) priesvorį padidintų..... Nes viena, jei tą patį kiekį miltų sušeri per vieną kartą, o visai kita - jei tą patį kiekį per aštuonis kart... Jei įdomu, galiu paaiškinti, kodėl skirtumas susidaro..

Melžiamuose, ypač produktyviuose, tai labai akivaizdžiai pasimato...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bet kažkiek (ne daug) priesvorį padidintų..... Nes viena, jei tą patį kiekį miltų sušeri per vieną kartą, o visai kita - jei tą patį kiekį per aštuonis kart... Jei įdomu, galiu paaiškinti, kodėl skirtumas susidaro...

Manau per 8 kartus ėsdami geriau įsisavintų...gal galit paaiškinti :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip jau, žinoma, geriau įsisavintų... Tai būna todėl, kad nuo bet kokio kiekio grūdų miltų (tai yra pagrinde krakmolų, kažkiek cukrų) suėdimo, labai staigiai krinta prieskrandžio pH (rūgštėja prieskrandžio terpė).... Ir kuo daugiau per kartą sušeriam, tuo daugiau ir krinta.. auga tik S. bovis ir lactobacilii mikroorganizmai, o jie nei baltymų nei celiuliozės neskaido.... Ir tai tęsiasi maždaug ketvertą - aštuonetą valandų, per tą laiką nefermentuojami ne tik sušerti miltai, bet nenoriai ėdami ir virškinami apėmingi pašarai... Žinoma, ta baisybė, kurią aš čia nupasakojau, įvyks sušėrus kokį šešetą - aštuonetą kg grūdų miltų per kartą... O šeriant sakykim tuos aštuonetą kg per aštuonis kartus su trijų valandų tarpais, karvutės viską sufermentuos, suvirškins, ir parodys produktyvumą...

Žinoma, mano bauginimai daugiau melžiamas liečia, bet virškinimo traktas pas visas vienodas...... skirtingas tik praėjimo greitis per jį...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pilnai pritariu kolegai.

Norvegu ukiose bevei visur irengtos automatines koncentratu dalytuves.Tai gana sudetingi ir itariu,kad nepigus irengimai.Rodos,ka reiskai 25-30 karviu koncentratus padalinti rankiniu budu,max pusvalandi uzgaisi.Ipatingai jie pasiteisina ten,kur naudojamas koncentratinis serimo tipas.Pabandyk 10-15 kg atiduoti karvei per 2 kartus.Tuoj atsiras problemu.O kai per 6 kartus viskas ok.Teko matyti ir naudotis ivairiu tipu.Ne vieno nemaciau tobulo,visi turi trukumu.Pvz palaido laikymo tipo,rodos viskas geria,karve atejo prie seryklos,ikiso galva,ja nuskanavo ir ispyle atitinkama doze.Tada lyderes pradeda ja taip badyti,kad ta mauna lauk,palikusi visus skanumus.Padare,kad fiksuotusi galva.Tai taip dauzo,kad sokineja net i ora,kelis kartus net perverte per sonines tvoreles.O ir tesmenu traumu padaugejo .Reiketu irengti atskira boksa,kad uzsidarytu ir iejimas.Bet viskas dar pabrangtu. Turekite ta omeny pries isirengdami tokia sistema.Laukiamo efekto gali ir nebuti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 6 metų...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...