Jump to content

Atsivede triusiuku,ka daryti.


Mariusimas

Recommended Posts

  • Atsakymai 54
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Apžiūrėjau narvą iš visų pusių, bet neradau jokios skylutės ar svetimų pūkų , ar plaukų. Šiandien triušė rami, rūpestinga mama

galūnių nugraužimas ,dar ne žiauriausias patelių elgesys. Būna ,kad gyvam nueda visa odą. Taip elgiasi patelės kai jaučia ,kad neišmaitins visų, arba triušiukas būna nesveikas, nors iš pažiūros taip neatrodo. Taip elgiasi tik pavienės patelės ir ne kiekvienoj vadoj. Tai nėra masinis reiškinys, bet pasitaiko. Vakar vieną radau išmestą iš lizdo ir be ausų, o yra tekę atimt ir dabaigt triušiuką, kai patelė gyvam jau pusė odos buvo nugraužusi....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O mano atvejis toks: triuse jau 3d.kaip atsivedusi. Prisiskaiciau forume, kad galima apziureti lizda, nors anksciau nelysdavau niekada,uzsimaniau paskaiciuoti kiek gyvybiu ten. Atsargiai praskleidziau pukus ir, vos paliesdama ,suskaiciavau.Ryte atejusi radau 4 triusiukus su nukastomis galvomis, o kiti dar judejo po pukais lizde sveiki.Po valandos vel nuejau.Ir dar viena radau jau be galvos.Tada supykau ir paziurejau i lizda. Ten bebuvo vienas sveikas ir dar gyvas triusiukas. Noredama ji isgelbeti, nurinkau visus pukus, apvyniojau kitos triuses pukais (kuri turejo atsivedusi triusiuku, vienos dienos skirtumu) ir idejau i jos lizda. Lygtais viskas ir ramu buvo. Ateinu siandiena ryte, ogi naujoji "mamyte" viena jau susaldziusi is savo lizdo, kiti 3 sliauzioja bet kur,o viena jau bebaigianti suest.Like graziai guli kruveleje lizdelyje. Supykau ir imeciau ja pas patina, gal apsiramins ir praeis noras triusiena skanaut. Po 10 min isemiau is patino ir grazinau i savo narva. Dabar vis nueinu paziuret, tai kol kas ramu. Kaip manot, sues ji tuos kitus triusiukus, ar ne? Gal dar kas zino kokiu budu, kaip jai ta apetita atmusti?Ar apsimoka bandyt parsinest namo tuos triusiukus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki triušininkai,

Šiandien ryte nueinu pasižiūrėti, kaip gyvena mano jaunoji mamytė :D Atsidarau narvą ir matau, kad iš lizdo mane stebi dvi akutės ir šis mažylis išlipęs pats iš lizdo ir pradėjo lakstyti narve, o paskui jį dar du :D Palakstė, palakstė ir sulipo visi atgal į lizdadėžę :eusa-clap: Man labai patiko stebėti šį gražų vaizdelį

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O mano atvejis toks: triuse jau 3d.kaip atsivedusi. Prisiskaiciau forume, kad galima apziureti lizda, nors anksciau nelysdavau niekada,uzsimaniau paskaiciuoti kiek gyvybiu ten. Atsargiai praskleidziau pukus ir, vos paliesdama ,suskaiciavau.Ryte atejusi radau 4 triusiukus su nukastomis galvomis, o kiti dar judejo po pukais lizde sveiki.Po valandos vel nuejau.Ir dar viena radau jau be galvos.Tada supykau ir paziurejau i lizda. Ten bebuvo vienas sveikas ir dar gyvas triusiukas. Noredama ji isgelbeti, nurinkau visus pukus, apvyniojau kitos triuses pukais (kuri turejo atsivedusi triusiuku, vienos dienos skirtumu) ir idejau i jos lizda. Lygtais viskas ir ramu buvo. Ateinu siandiena ryte, ogi naujoji "mamyte" viena jau susaldziusi is savo lizdo, kiti 3 sliauzioja bet kur,o viena jau bebaigianti suest.Like graziai guli kruveleje lizdelyje. Supykau ir imeciau ja pas patina, gal apsiramins ir praeis noras triusiena skanaut. Po 10 min isemiau is patino ir grazinau i savo narva. Dabar vis nueinu paziuret, tai kol kas ramu. Kaip manot, sues ji tuos kitus triusiukus, ar ne? Gal dar kas zino kokiu budu, kaip jai ta apetita atmusti?Ar apsimoka bandyt parsinest namo tuos triusiukus?

Pagal parašymą gal nesiėmėt atsargumo priemonių[panaikinti savo rankų kvapą,įtrint jas triušės kvapu].Patinas nepagelbės.Visko gali būt-jei jie pagavę svetimą kvapą.Viską žmogus išbando-galima su naujagimių kačiukų mišinuku,bet kiek duot,kiek kartų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O mano atvejis toks: triuse jau 3d.kaip atsivedusi. Prisiskaiciau forume, kad galima apziureti lizda, nors anksciau nelysdavau niekada,uzsimaniau paskaiciuoti kiek gyvybiu ten. Atsargiai praskleidziau pukus ir, vos paliesdama ,suskaiciavau.Ryte atejusi radau 4 triusiukus su nukastomis galvomis, o kiti dar judejo po pukais lizde sveiki.Po valandos vel nuejau.Ir dar viena radau jau be galvos.Tada supykau ir paziurejau i lizda. Ten bebuvo vienas sveikas ir dar gyvas triusiukas. Noredama ji isgelbeti, nurinkau visus pukus, apvyniojau kitos triuses pukais (kuri turejo atsivedusi triusiuku, vienos dienos skirtumu) ir idejau i jos lizda. Lygtais viskas ir ramu buvo. Ateinu siandiena ryte, ogi naujoji "mamyte" viena jau susaldziusi is savo lizdo, kiti 3 sliauzioja bet kur,o viena jau bebaigianti suest.Like graziai guli kruveleje lizdelyje. Supykau ir imeciau ja pas patina, gal apsiramins ir praeis noras triusiena skanaut. Po 10 min isemiau is patino ir grazinau i savo narva. Dabar vis nueinu paziuret, tai kol kas ramu. Kaip manot, sues ji tuos kitus triusiukus, ar ne? Gal dar kas zino kokiu budu, kaip jai ta apetita atmusti?Ar apsimoka bandyt parsinest namo tuos triusiukus?

Pagal parašymą gal nesiėmėt atsargumo priemonių[panaikinti savo rankų kvapą,įtrint jas triušės kvapu].Patinas nepagelbės.Visko gali būt-jei jie pagavę svetimą kvapą.Viską žmogus išbando-galima su naujagimių kačiukų mišinuku,bet kiek duot,kiek kartų.

Man kazkada seniai buvo toks varijantas. Pradejo aplikui pas visus kristi triusiai, atejo maras :icon-twisted: . Tada dar apie tokius reikalus kaip vakcinavimas net girdejes nebuvau. Ateinu viena diena paziuret triusiu. Viena patele, kuri buvo atsivedusi 6vnt triusiuku (kokio amziaus buvo nepamenu, bet dar akli) guli nebegyva. Triusiukai visi gyvi. Tada tokioj knygoj paskaiciau, kad triusio pienas daug riebesnis uz karves. Tai as jems mamindavau misini is pieno milteliu. Padarydavau mase tokia vos ne kaip grietinele. Paemes pipetes gumine dali praduriau skylute, uzmoviau ant svirksto ir serdavau 4 kartus per diena. Vargo vakariene buvo. Bet is 6vnt 4 uzaugo. Aisku tada man buvo 12 metu. Dabar tikrai nezaisciau su jais. Nes tie rankom auginti labai sunkiai valgosi po to. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Narve su šieno šerykla nekas - vaikai vis sulįst ten bando, vieną vos iškrapščiau, teko perkelt mamutę su vaikais į kitą narvą, didesnį, tai laksto visi kaip pasiutę, smagu. Tik ta begemotė bijau kad vaikų nesutryptų... Pfu pfu dar niekas nieko nesuvalgė... ačiū dievui, kitaip aš ją pats suvalgyčiau :icon-twisted:

O tokias mamutes kur ėda vaikams galvas iškart kavot, jei tai tikrai jos darbas...

triuse gali esti vaikus ne tik kad vandens neturi,bet ir del to kad dantys niezti.rimtai man taip yra buve.visko turedavo vandens,maisto vistiek vaikam galunes nukapoja,tj imesdavau daznai saku pagrauzti tai tikrai padedavo :) pabandykit :icon-wink:

Va dar variantas, arba visa istorija:

"Išaušo siurprizų rytas. Tąkart buvau sukergusi keturias pateles . Pirmasis siurprizas buvo kruvinas... Atsidariusi Mėlynutės narvą - pamačiau sumaitotą , tuščią lizdą , patelę kruvinu snukučiu , aplipusią pūkais . Pasiėmusi vytį - užnešiau bjaurybei kelis kartus , išvaliau narvą , iškoliojau ir uždariau . Ir liko tupėti kampe - tyli , romi. Kitos trys patelės lizdus buvo susitvarkiusios , tai labai nelindau prie jų , nes dar rankos drebėjo . Pradėjau šerti likusius triušius , nes tie jau kėlė aliarmą - kad vėluoju . Atsidarau narvą su dviem nesubrendusiom patelėm, - kampe - lizdas ! Iš karto nesupratau - iš kur tie triušiukai atsirado! Mama tuoj pasigyrė , triušiukus pasirodė ,- o antroji '' patelė '' sėdi kaip rublis - pačią su vaikais turėdamas ! Stvėriau aš jį už ausų ir įgrūdau į tuščią narvelį - brude tu , seserį išprievartavai ! Taip man praėjo pirmoji vada... Mėlynute daugiau nesidžiaugiau . Niekuo ji nepasikeitė , gal tik dar tylesnė pasidarė . Kergti jos daugiau nesiruošiau , bet ir mušti kažkodėl nesinorėjo . Taip ir gyveno kelis mėnesius . Kitos vedė , ir gerai augino , ir vyties kai kuriom reikėjo , nes peštukės buvo ,- tai po truputį atleidau ir Mėlynutei . Sukergiau . Bet vis vaikščiodama burbėjau - žiūrėk , skerdike , tą pačią dieną galą gausi !.. Laukiau vedimo dienos su neramumu . Vos ne prie narvo miegodama . Atvedė ! Lizdas tvarkoje , tik mama jokio džiaugsmo nerodo , kampe tupi , kaip visad , ir į mane nežiūri . Apibariau ( jau ne taip piktai ) , patikrinau , ar vandens neužteršė , ir palikau apsiprasti . Bet taip neramu , kad ilgai neiškenčiau - einu pasižiūrėti . Atidarau narvą - o triušiukai jau ištampyti . Triušė prašoko nuo lizdo - ir vėl į kampą . Lizde dar kažkas judėjo , bet aš jau turėjau sprendimą - tu juos pribaik ,o aš - tave. Už keliolikos minučių pasiėmiau pagalį ir atsidariau narvą . Narve blaškėsi didelė žiurkė . Mėlynutė skaudžiu žvilgsniu pasižiūrėjo į mane ,- ir vėl į kampą ! Nesupratau , kaip rankose atsidūrė šakės ,- ir pacas buvo prikabintas prie sienos ( tai tą vienintelį kartą gyvenime ir užmušiau žiurkę , nes jų giminė man kelia nuostabą savo protingumu ) ! Glosčiau vargšę mamą , atsiprašinėjau ... Man rodos , kad verkėm abi. Jinai man atleido . Ateidavo prie maisto , kaip visi , ir į akis žiūrėdavo . Tai didžiausias gyvulio pasitikėjimas .

Skylę radau . Narvo dugne ,- bet per vėlai ."

©Bobulės užrašai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano istorijos tesinys:visa diena kas valanda ejau paziureti tos triuses.Tupi narve rami ir tiek. Viskas kaip ir tvarkoj.Ismetytu nesimato,matau puku kruvele juda, reiskias dar gyvi. Prikroviau jai visko ir obuoliu ,ir grudu, ir druskos laizyt, ir bulviu virtu, ir varskes, ir kombikormos(aisku ne is karto viska sudejau, vis ateidama ka imetu)kad tik butu soti ir neuzeitu noras vaiku est:)Naktis praejo ramiai ir kol kas nesimato jokiu blogybiu. Sakau, gal tas patinas ja apramino? O atsargumo priemoniu buvau visokiu emusis ir rankas patryniau ir triusiuka jos pukais apvyniojau, ir vandens visada sviezaus pilnai turejo, nu nebent, kaip cia buvo rasyta, jai tie dantys nieztejo..Bet tada klausimas:kodel dabar nebeniezti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kiek ilgiausiai gali užtrukti triuses nestumas :doh:ar verta dar laukti praejo 36 dienos ,ar mest i puoda :D

ar tikrai "laukesi"? tikrinai po 5-6 dienu isnaujo uzleisdamas?

esu jau nekarta susidures, ypac su jaunu patineliu - gali butu ir nestumo imitacija - nes patino sperma nevaisinga ar per mazai ipurske, o gal SIMULIAVO orgazma?, o pati patele apsimeta, kad nescia. ir net pukus po truputi deda...

man dabar labai panasi situacija - turejo kovo 31 atsivest pirmakarte patele kaliforne. Vis dar laukiu. ir pilvukas berots yra. ir puku po truputi dideja gimdykloj... jau 6 dienos virs...

bet koku atvieju - as i puoda deciau tik po 3 isbandymu, JOKIU BUDU ne po pirmos nesekmes!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Narve su šieno šerykla nekas - vaikai vis sulįst ten bando, vieną vos iškrapščiau, teko perkelt mamutę su vaikais į kitą narvą, didesnį, tai laksto visi kaip pasiutę, smagu. Tik ta begemotė bijau kad vaikų nesutryptų... Pfu pfu dar niekas nieko nesuvalgė... ačiū dievui, kitaip aš ją pats suvalgyčiau :icon-twisted:

O tokias mamutes kur ėda vaikams galvas iškart kavot, jei tai tikrai jos darbas...

triuse gali esti vaikus ne tik kad vandens neturi,bet ir del to kad dantys niezti.rimtai man taip yra buve.visko turedavo vandens,maisto vistiek vaikam galunes nukapoja,tj imesdavau daznai saku pagrauzti tai tikrai padedavo :) pabandykit :icon-wink:

Va dar variantas, arba visa istorija:

"Išaušo siurprizų rytas. Tąkart buvau sukergusi keturias pateles . Pirmasis siurprizas buvo kruvinas... Atsidariusi Mėlynutės narvą - pamačiau sumaitotą , tuščią lizdą , patelę kruvinu snukučiu , aplipusią pūkais . Pasiėmusi vytį - užnešiau bjaurybei kelis kartus , išvaliau narvą , iškoliojau ir uždariau . Ir liko tupėti kampe - tyli , romi. Kitos trys patelės lizdus buvo susitvarkiusios , tai labai nelindau prie jų , nes dar rankos drebėjo . Pradėjau šerti likusius triušius , nes tie jau kėlė aliarmą - kad vėluoju . Atsidarau narvą su dviem nesubrendusiom patelėm, - kampe - lizdas ! Iš karto nesupratau - iš kur tie triušiukai atsirado! Mama tuoj pasigyrė , triušiukus pasirodė ,- o antroji '' patelė '' sėdi kaip rublis - pačią su vaikais turėdamas ! Stvėriau aš jį už ausų ir įgrūdau į tuščią narvelį - brude tu , seserį išprievartavai ! Taip man praėjo pirmoji vada... Mėlynute daugiau nesidžiaugiau . Niekuo ji nepasikeitė , gal tik dar tylesnė pasidarė . Kergti jos daugiau nesiruošiau , bet ir mušti kažkodėl nesinorėjo . Taip ir gyveno kelis mėnesius . Kitos vedė , ir gerai augino , ir vyties kai kuriom reikėjo , nes peštukės buvo ,- tai po truputį atleidau ir Mėlynutei . Sukergiau . Bet vis vaikščiodama burbėjau - žiūrėk , skerdike , tą pačią dieną galą gausi !.. Laukiau vedimo dienos su neramumu . Vos ne prie narvo miegodama . Atvedė ! Lizdas tvarkoje , tik mama jokio džiaugsmo nerodo , kampe tupi , kaip visad , ir į mane nežiūri . Apibariau ( jau ne taip piktai ) , patikrinau , ar vandens neužteršė , ir palikau apsiprasti . Bet taip neramu , kad ilgai neiškenčiau - einu pasižiūrėti . Atidarau narvą - o triušiukai jau ištampyti . Triušė prašoko nuo lizdo - ir vėl į kampą . Lizde dar kažkas judėjo , bet aš jau turėjau sprendimą - tu juos pribaik ,o aš - tave. Už keliolikos minučių pasiėmiau pagalį ir atsidariau narvą . Narve blaškėsi didelė žiurkė . Mėlynutė skaudžiu žvilgsniu pasižiūrėjo į mane ,- ir vėl į kampą ! Nesupratau , kaip rankose atsidūrė šakės ,- ir pacas buvo prikabintas prie sienos ( tai tą vienintelį kartą gyvenime ir užmušiau žiurkę , nes jų giminė man kelia nuostabą savo protingumu ) ! Glosčiau vargšę mamą , atsiprašinėjau ... Man rodos , kad verkėm abi. Jinai man atleido . Ateidavo prie maisto , kaip visi , ir į akis žiūrėdavo . Tai didžiausias gyvulio pasitikėjimas .

Skylę radau . Narvo dugne ,- bet per vėlai ."

©Bobulės užrašai

pridesiu ir as info apie ziurkes

Pvz kas augynate aptvare ir neturyte kaciu kad ziurkes ispjautu nupyrkyte zurknodziu(saldainiu jie efektiviausi)

nes as pac turiu katinus bet neleidziu i kute kol turi triuse vaiku

geriau saldaniai ziurkem

+ dar i ziurkiu skyles pripiskyte makroflekso keista bet tos putos jos negriauiz nzn kodel

o kas liecia triuse je visad rekia glostiti sneketis kaip su mazu vaiku, ji labai pujkei supranta kad je myli ir ji myles savo vaikus

1a visada turi buti vandens ir jei neisgere per 12h pakeisti naujiu (virinto neduokyte niekad)

2a sienas ko smulkesnis tuo geresnis greiciau pas patele gaminasi pienas ( as duodu zoliapjoves siena labai smulkus ir esu pastebejes meksta ji daugiau.

3buroku ,morku ar virtu bulviu --tik neprikraukyte tonom

4a is patirties zinau jei triuse atciveda vaiku rekia pasiziureti kita diena ( nusiplaunu muilu ir apsimauni pirstines butinai pirstines gumines (medicinines) geriausios tinka ir medziagines

vaiku ciupineti negalima triuse pati sutvarkys viska kaip rekia negyvus ismes is lizdo

o kad vaikus patele suvalgo __________ truksta jei baltymu ir mineralu,kitas svarbus dalykas jus perdaznai jia sukerkiate arba per anksti nuo vados atvedimo turi praeiti bent 2-4men

mes seniau i metus tik 2-kartus tekergdavome ir viskas budavo ciki

is 12vnt 1-3 vaikai negyvi budavo bet apgriauztu ar apvalgytu nebudavo

tai va mano siokia tokia istorijia

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai aš ir rašiau ,kad pasitaiko patelių kurios graužia vaikus, o kitos tiesiog išmeta, vat pas patį nepasitaikė ,kad graužtų ir reikia tuo džiaugtis, o su vitaminais ir mineralais tai visiškai nesusiję, kaip ir su per dažnu patelių kergimu. 30 patelių viskas gerai(šeriamos vienodai) o vat vienai paėmė ir pritrūko vitaminų ar pan. :icon-rolleyes::D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki triušininkai,

Mano vienas triušelis turi trumpesnę dešinę ausytę ir su dešine priekine letenėle nesiremia, kai šokuoja. Jis dūksta šokuodamas ant trijų kojyčių, be labai smalsus ir išdykęs. Kokia gali būti priežastis, kad nesiremia savo kojyte :icon-question:

Galbūt tiesiog gamtos išdaiga....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki triušininkai,

Mano vienas triušelis turi trumpesnę dešinę ausytę ir su dešine priekine letenėle nesiremia, kai šokuoja. Jis dūksta šokuodamas ant trijų kojyčių, be labai smalsus ir išdykęs. Kokia gali būti priežastis, kad nesiremia savo kojyte :icon-question:

patikrinkit ta kojyte. jei anksciau to nebuvo (nera slubas nuo gimimo), tai gal susizalojo i grindu tinkla - daznai taip buna. gal susilauze, gal pasitempe. butinai apziurekit.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...