Jump to content

Šilauogės


Piotras

Recommended Posts

  • Atsakymai 108
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Nudžiūvo nes žiemą nušalo, reikia prieš žiemą duoti kalio trašų. Galiu spėti kad vasarą buvo didelis augimas, kai atėjo žiema krūmai buvo dar su lapais, tai reiškia buvo nepasiruošę žiemai, o viskas kas nesumedėję nušąla prie ~-5. Čia bent jau taip aš manau. Kas nušalę pašalini, kas spogsta palieki.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, rašiau diplominį apie šilauoges, konsultavausi su VU mokslo darbuotojais, atilikdamas praktiką - atilikau šilauogių genėjimą VU pomologijos skyriaus šilauogių kolekcijoje..

Šilauogės labai atsparios šalčiams, tačiau jei yra sumedėjimo problemos, t.y. šilaugės yra pertręštos galimas nestabilus augimas, t.y. jos auga į žaliąją masę, nekrauna uogų, galimai net nespėja sumėdėti laiku, ir gal (spėju) galimas nušalimas, tokių augalo audinių, kurie nebuvo spėję pasiruošti žiemai.. Taigi, abejoju pastaba dėl kalio trūkumo.. Jos prisitaikę augti, tiesa sakant, realiai skurdžiame substrate, tad ne čia reikia kablių ieškoti. Priešingai - pertręšti augalai skursta, neduoda uogų.. Apskritai tręšti galima, tačiau ypatingai saikingai.

Visgi, pasitaiko ir grybinių ligų, dėl kurių apmiršta net ištisi krūmai, šakos.. Kiekvienu konkrečiu atveju gali būti įvairiai, tad reiktų žiūrėti į konkrečią situaciją.

Tiesa ir tai, kad tokius apmirusius stiebus ar stiebų dalis, pravartu pašalinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena,

Turiu šilauogių, o kartu ir problemą- šilauogių lapai gelsvi, nevešlūs, kraštai jau pradėjo raudonuoti, krūmai augina mažai ūglių. Šilauoges sodinau į specialiai paruoštą substratą su rūgščiom durpėm- taip, kaip rekomenduojama sodinti. Vandens pertekliaus nebūna, stengiamės reguliariai laistyti. Tręšiu 1k. per metus specialiai šilauogėms skirtomis trąšomis. Aplink krūmelius mulčiavau pjuvenomis. Turėjau įtarimą, kad gal per daug užpyliau stiebelius pjuvenomis, bet kaip pradėjau atkasinėti- pasirodė paviršiuje šaknelės.

Gal turite kokių patarimų, kaip atgaivinti šilauoges, nes manau, kad keletas krūmų šiais metais numirs galutinai. Būtų labia gaila...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Netręškite, laistykite tik kai sausra ir natūraliai drėgmės yra per mažai, papildomas mulčiavimas per daug užberiant stiebus augalo energiją paskirsto šaknų auginimui ant užbertų stiebų, o ne krūmo.. Kur dar nėra šaknų atkaskite mulčo perteklių. Keliais žodžiais, spėju, kad permylėjote savo krūmelius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki šilauogių mylėtojai, augintojai :) Aš taip pat turiu problemytę dėl parudavusių šilauogių viršūnių :) Auginam tris veisles, Northland, Patriot ir Bluegold. Daugiausia Bluegold parudavusių viršūnių, o gražiausi Norhland krūmai :) Manau mes taip pat permylėjom :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki šilauogių mylėtojai, augintojai :) Aš taip pat turiu problemytę dėl parudavusių šilauogių viršūnių :) Auginam tris veisles, Northland, Patriot ir Bluegold. Daugiausia Bluegold parudavusių viršūnių, o gražiausi Norhland krūmai :) Manau mes taip pat permylėjom :)

Aš kokie trys metai eksperimentuoju su šilauogėm.. Kad šilauogės nenoriai auga ar ruduoja (raudonuoja) lapeliai galimos kelios priežastys. Lietuvoje 99 proc. šilauogių parduodama atvežtų iš Lenkijos ir ten itin intensyviai augintų nešildomuose šiltnamiuose du metus ypač geromis sąlygomis (kaip reanimacijoje). Per tą laiką jos išauga beveik iki 0,7-1 m aukščio, tačiau beveik nesumedėja. Pakliuvusios i mūsų gerokai prastesnes sąlygas tiek dirvos atžvilgiu, tiek oro sąlygomis jos, be abejo, reaguoja. Ypač TAI pasireiškia pirmus, kartais ir antrus augimo kitoje vietoje metus. Pradžioje tokie krūmeliai skursta, ruduoja jų lapeliai, nusilpsta, po žiemos kai kurie gali ir nebeatsigauti. Po kelių metų, esant teisingai žemės sudėčiai (apie ją minėjo Yankadi), didžioji dalis krūmelių turėtų atsigauti. Šilauogėm ypač svarbu, kad netrūktų saulės, prie šaknų esanti žemė būtų puri ir kad neperdžiūtų. Lapeliai pradeda raudonuoti, kai trūksta drėgmės, prasidėjus vegetacijai ar pvz. rugpjūčio mėn. temperatūra nukrenta žemiau 4-7 laipsnių šilumos.. Bet tai ne bėda, nes atsiradus geresnėm sąlygom lapeliai greitai įgauna sodriai žalią atspalvį. Mano supratimu, šilauogėm spygliuočių pjūvenos ( tiek smulkios, tiek stambesnės), labai reikalingos, nes jose pradeda formuotis grybiena, susidaro simbiozė tarp šiluogių ir grybų (grybai padeda šilauogėms įsisavinti maisto medžiagas). Esu skaitęs, kad Lenkijoje dalis šilauogių augintojai durpių nenaudoja, nes jiems pigiau gaunasi maišyti smėlį su spygliuočių pjūvenomis bei išbarstyti grybų sporas. Šiuo atveju, dirvą jie rūgština laistydami iš talpų lašeliniu būdu ir į vandenį įpildami atitinkamą kiekį sieros. Pats pastebėjau, kad šilauogėm itin patinka mulčiavimas pušų žieve. Aš savo 20-čiai šilauogių pušų žievės nesunkiai prisirinkau miške, o plantacijai jau reikėtų ieškoti ten kur nužievina.. Dar esu eksperimentavęs, kad su nedideliu kiekiu šilauogių galima žaisti taip: pradžioje sodinant reikiamai paruoši nedidelį kiekį sodinamo substrato, o po metų-kitų, kai randi tam laiko ir lėšų, aplink kiekvieną krūmą nukasi dirvą (iki to gerojo substrato, kuris aiškiai išsiskiria) ir pakeiti žemę. Pvz. aš šįmet taip pakeičiau po pusę karučio žemės nuo kiekvieno krūmo. Šaknų nejudinau, tačiau iškasiau viską iki pat šaknų ir aplink, bei šalia krūmo net pasikasiau po šaknimis. Pradžioje gyvenimo šilauogėms užtenka maistinių medžiagų, tačiau vėliau žemę palaipsniui reikia atnaujinti.. Aišku, tai žaidimas ir ruošiant plantaciją tokiais žaidimais užsiimti nereikėtų..

Taigi, kaip spėju, lapeliai ruduoja arba dėl naujai pasodintų lenkiškų šilauogių arba dėl pavasarį per daug užmirkusių šaknų (dalis jų galėjo pražūti)...nes kad ruduotų seniau kaip 3 metai teisingai sodintų šiluogių krūmų lapeliai nesu matęs (stebiu šilauoges pas mėgėjus 5 vietose, tad šiokios tokios praktikos turiu..) Ir nemanau, kad kaltas pertręšimas, nes tada labai jau eitų į lapus, kurie būtų dideli ir sodriai žali, bet po žiemos jų galai būtų po 10-20 cm nušalę ir išdžiūvę..

Parašykite, kaip ten su tom šiluogėm yra iš tiesų (pavasarį buvo apsemtos vandeniu, jeigu taip, kiek ilgai,ar krūmeliai iš Lenkijos, kiek jauni (dvimečiai, trimečiai..), beveik nesumedėję..? Tiesa, pasakius ruduoti šakelių viršunėlės gali ir dėl degligės, bet nelabai norėčiau patikėti tuom, jai tai yra masinis reiškinys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane šilauogės šįmet peržiemojo gerai (antra arba trečia žiema), ir reik pasakyti, kad pusė jų gana nemažai sukrovė žiedų. Tuo tarpu pernai-užpernai po pirmųjų lietuviškų žiemų jos atrodė gerokai liūdniau ir žydėjo prasčiau. Aš sodinau dvimetes-trimetes-keturmetes lenkiškas šilauoges. Senesni krūmai, augę pusiau pavėsyje, pernai augo gerai, tačiau dėl saulės trūkumo šįmet sukrovė nedaug žiedų (čia ne pas mane, bet kur prižiūriu..)

O dėl dirvožemio..Tai, manau galima sodinti bet kur, tačiau sunkesnę žemę teks iškasti ir pašalinti pakeičiant specialiai paruoštu mišiniu. Jeigu žemė lengva, tai galima palikti 20-30 proc. ir į ją primaišyti atitinkamai trūkstamas dalis... Jeigu aplink bus neutralus ar šarminis dirvožemis (priemoliai, moliai), tai tada teks gerokai daugiau rūgštinti bei mulčiuoti prie šilauogių esančią žemę, nes molis bus palaipsniui plaunamas ir pateks prie šilauogių, kas nėra pageidautinas dalykas, tačiau kiek rūgrtinti negaliu patarti, reikia matuoti ir apskaičiuoti, bei patikrinti praktiškai (todėl lenkai ir laisto atitinkamo rūgštingumo vandeniu, kad nereikėtų nuolat skaičiuoti ir matuoti vos ne po kiekvienu krūmeliu) .. Aš tarpueilius šįmet padengiau ekologiškai šiaudais (nepurkštais roundapu t.y. glifosatu)... Manau, kad jie ne tik stabdys žolės augimą, bet ir šiek tiek rūgštins dirvos paviršių (tą kurį pirmiausiai plauna polaidžio vanduo)..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena,

Turiu šilauogių, o kartu ir problemą- šilauogių lapai gelsvi, nevešlūs, kraštai jau pradėjo raudonuoti, krūmai augina mažai ūglių. Šilauoges sodinau į specialiai paruoštą substratą su rūgščiom durpėm- taip, kaip rekomenduojama sodinti. Vandens pertekliaus nebūna, stengiamės reguliariai laistyti. Tręšiu 1k. per metus specialiai šilauogėms skirtomis trąšomis. Aplink krūmelius mulčiavau pjuvenomis. Turėjau įtarimą, kad gal per daug užpyliau stiebelius pjuvenomis, bet kaip pradėjau atkasinėti- pasirodė paviršiuje šaknelės.

Gal turite kokių patarimų, kaip atgaivinti šilauoges, nes manau, kad keletas krūmų šiais metais numirs galutinai. Būtų labai gaila...

Štai kaip mano šilauogės atrodo. Krūmeliams apie 5 metus. Ką mano profesionalai?

post-5233-141521823164_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba diena,

Turiu šilauogių, o kartu ir problemą- šilauogių lapai gelsvi, nevešlūs, kraštai jau pradėjo raudonuoti, krūmai augina mažai ūglių. Šilauoges sodinau į specialiai paruoštą substratą su rūgščiom durpėm- taip, kaip rekomenduojama sodinti. Vandens pertekliaus nebūna, stengiamės reguliariai laistyti. Tręšiu 1k. per metus specialiai šilauogėms skirtomis trąšomis. Aplink krūmelius mulčiavau pjuvenomis. Turėjau įtarimą, kad gal per daug užpyliau stiebelius pjuvenomis, bet kaip pradėjau atkasinėti- pasirodė paviršiuje šaknelės.

Gal turite kokių patarimų, kaip atgaivinti šilauoges, nes manau, kad keletas krūmų šiais metais numirs galutinai. Būtų labai gaila...

Štai kaip mano šilauogės atrodo. Krūmeliams apie 5 metus. Ką mano profesionalai?

Iš nuotraukos man atrodo, kad žemė ne visai tinkama šilauogėms... Čia mano nuomonė, nes visai prie pat šilauogės krūmelio matosi žolės, žemuogės..Šiaip žemuogės rūgščioj dirvoj auga labai nenoriai, o braškės gerai toleruoja.. Toks vaizdas, kad žemė kietoka, sunkiai aeruojasi, gal būt, dar trūksta rūgštingumo... Šilauogių žemė turėtų būti lengva, gerai aeruojama, nepikžolėta (jaunų krūmelių). Žemė nuo augalo turėtų nesunkiai semtis rankomis, ji turėtų būti minkšta "amortizuoti" kaip kempinė .. Tokia žemė turėtų būti bent 30-40 cm spinduliu aplink krūmelį ir tiek pat į gylį.. Jeigu taip neparuošiama iš karto, tai po 1-2 metų šilaluogės krūmelis sunaudoja resursus, iš buvusio vazono ir tada pradeda vargti..(pvz. aš vakar sodyboje atkasinėjau prieš metus molyje sodintas šilauoges, nes iš karto deramai nesutvarkiau).

Ant viršaus aš nematau mulčo- labai tiktų įvairaus stambumo tiktų pušų žievė arba stambesnės pušų-eglės pjūvenos (žievę ir pjūvenas verta pamaišyti ir gyliau). Pasididinus nuotrauką pjūvenų (stambesnių) vis tiek nesimato, toks vaizdas, kad pernai dėta nupjauta žolė, o žiemą eglių šakelės... Man toks vaizdas, kad trūksta rūgštingumo, humuso, todėl krūmelis negali normaliai pasiimti azoto, kalio (trūksta) ir vargsta.. Negi šitas krūmelis Lietuvoje auga 5 metus?

Kas dar kaip mano?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiek tiek patikslinu:

Braškių keletas daigų auga atsitiktinai, nes už kokio metro auga braškių lysvės. Kai sodinau šilauoges- kasėm dideles tranšėjas, specialiai ruošiau substratą iš rūgščių durpių, pjuvenų, šiek tiek dėjau dirvožemio. Gruntas- laidus vandeniui- žvyras. Pernai mulčiavau šilauoges pjuvenomis. Sodinau 3 metų šilauoges, dirvoje -2metai. Krūmelius pirkau Lenkijoje, bet buvo vešlūs. Įdomus dalykas: 6 krūmeliams sodinant šilauoges pritrūkau pjuvenų- substratą papildžiau žeme iš eglyno- šilauogės puikiai auga.

Ačiū už patarimus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiek tiek patikslinu:

Braškių keletas daigų auga atsitiktinai, nes už kokio metro auga braškių lysvės. Kai sodinau šilauoges- kasėm dideles tranšėjas, specialiai ruošiau substratą iš rūgščių durpių, pjuvenų, šiek tiek dėjau dirvožemio. Gruntas- laidus vandeniui- žvyras. Pernai mulčiavau šilauoges pjuvenomis. Sodinau 3 metų šilauoges, dirvoje -2metai. Krūmelius pirkau Lenkijoje, bet buvo vešlūs. Įdomus dalykas: 6 krūmeliams sodinant šilauoges pritrūkau pjuvenų- substratą papildžiau žeme iš eglyno- šilauogės puikiai auga.

Ačiū už patarimus.

Čia jūsų šilauogėms 5 metai? KeiStai atrodo :) Matau viena šaką :):) Kažkas čia ne taip padaryta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiek tiek patikslinu:

Braškių keletas daigų auga atsitiktinai, nes už kokio metro auga braškių lysvės. Kai sodinau šilauoges- kasėm dideles tranšėjas, specialiai ruošiau substratą iš rūgščių durpių, pjuvenų, šiek tiek dėjau dirvožemio. Gruntas- laidus vandeniui- žvyras. Pernai mulčiavau šilauoges pjuvenomis. Sodinau 3 metų šilauoges, dirvoje -2metai. Krūmelius pirkau Lenkijoje, bet buvo vešlūs. Įdomus dalykas: 6 krūmeliams sodinant šilauoges pritrūkau pjuvenų- substratą papildžiau žeme iš eglyno- šilauogės puikiai auga.

Ačiū už patarimus.

Čia jūsų šilauogėms 5 metai? KeiStai atrodo :) Matau viena šaką :):) Kažkas čia ne taip padaryta.

Beje kam ji prie to baslio pririšta?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiek tiek patikslinu:

Braškių keletas daigų auga atsitiktinai, nes už kokio metro auga braškių lysvės. Kai sodinau šilauoges- kasėm dideles tranšėjas, specialiai ruošiau substratą iš rūgščių durpių, pjuvenų, šiek tiek dėjau dirvožemio. Gruntas- laidus vandeniui- žvyras. Pernai mulčiavau šilauoges pjuvenomis. Sodinau 3 metų šilauoges, dirvoje -2metai. Krūmelius pirkau Lenkijoje, bet buvo vešlūs. Įdomus dalykas: 6 krūmeliams sodinant šilauoges pritrūkau pjuvenų- substratą papildžiau žeme iš eglyno- šilauogės puikiai auga.

Ačiū už patarimus.

Iš tiesų nematant sunku spręsti.. Man vis tiek atrodo, kad kažkas su ta žeme negerai, kažkokia ji jau labai smulkios frakcijos.. Na bet aš elgčiausi taip: mesčiau kuolą lauk, nes jo tikrai nereikia, atsargiai atkasčiau krūmelį aplink iki šaknų. Galimas dalykas, kad pvz. įsisukusios grambuolio-karkvabalio lervos, kurios apgraužė šaknis. Pasiruoščiau naujos žemės, kurią maišyčiau su sena. Nesukant galvos ir turint vieną kitą litą nuvažiuočiau į Senukus ar Moki-veži (ten akcija žemei ir 180 l šilauogių durpių maišas kainuoja 19,90 Lt) ir nusipirkčiau Šilauogėm skirtos žemės. Arba nueičiau su maišu į mišką ir pasikasčiau žemės iš po mėlynių ar durpyno. Ji turėtų būti su nuokrintom. Atsineščiau pušų žievės, ją pasmulkinčiau ir sumaišyčiau su žeme. Kai kuriems krūmeliams toks atnaujinimas padeda.

Tas šilauogių krūmelis atrodo ne itin gerai, tačiau mirti nesiruošia. Kažkodėl jis neauga ir neleidžia ūglių. Pas mane pernai irgi keli tokie buvo. Po žemės atnaujinimo šįmet jie pastebimai atsigavo, pradėjo leisti ūglius. Aš į substratą pridėjau tiek rūgščios durpės, tiek pušų žievės (10-20 proc.), šiek tiek stambesnių (1-4 cm) spygliuočių pjūvenų (20 roc.), šiek tiek spyglių, smėlio (20 rpoc.) ir atkastos žemės 20 proc.

Jūsų nuotraukoje nesimato, kad stiebas būtų pažeistas deglige, ar būtų apgraužtas, todėl, manau priežastis kažkur kitur. Gal būt, sodinant užsilenkė dalis šaknų, gal tam krūmeliui žemė pakliuvo šiek tiek kitokia.. Taigi, siūlau nebijoti atkasti, pasižiūrėti ir atnaujinti-pakeisti substratą.

Ir dar.. perkant šilauoges geriau pirkti tuos krūmelius, kurie leidžia daugiau atšakų (kad ir nedidelių), nei turi vieną aukštą sumedėjusį stiebą.. Gali būti, kad tas krūmelis nenori augti kaip krūmas...jis tampa tarsi stiebiniu krūmu ir tai gali būti individuali to krūmo savybė.. Čia kaip ir medeliai, ne visi būna vienodi.. Bet čia mano fantazijos... :D

Tokie lapeliai reiškia, kad blogai įsisavina pagrindinius mirkoelementus..pirmiausiai azotą.. Gali būti, kad prie šio krūmelio nesusidaro grybų ir šilauogės mikorizė, tad žemė iš miško nepamaišytų. Žodžiu, neatkasęs vargu bau kažką daugiau pamatysi, nei yra nuotraukoje..

Be to, esu rašęs, kad Lenkijoje šilaluogės auginamos dauginimui kaip reanimacijoje- pusiau dengtuose šiltanuose, su lašelinių laistymu. Gali būti, kad šis krūmelis suregavo į ženkliai pasikeitusiąs augimo sąlygas. Kiti tam veiksniui buvo ne tokie jautrūs. Man yra iš sodintų 30 vnt numirę 3 vnt, nors sodinimo sąlygos lyg ir buvo panašios, nors pvz. vienas jau sodinant prastokai atrodantis krūmelis atsigavo, o kitas numirė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
post-9986-141521823384_thumb.jpgGal kas galite pasakyti, kokia cia liga uzpuole, itariu Monilioze, uogos tokios patamseje, kietos, ir susitrauke, sparciai pradejo dziuti lapai, pradedant nuo virsuneliu. Kaip su sia liga kovoti, kad neuzkrestu kitu silauogiu, gal kruma visai pasalinti. Veisle atrodo Patriot, buvo pasodinta pries 2 metus, i aukstapelkes durpiu, siaudu, bei pusu spygliu misini, kitos salia augancios silauoges pasodintos lygiai taip pat, taciau auga, kasmet vis tvirtesnes, uogos nesusitrauke, idedu ir foto

post-9986-141521823399_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Sveiki kolegos. :)

Nusprendėm pasisodinti keleta šilauogių krūmų. Kokių 15 vnt., bet norėčiau trijų skirtingų veislių. Na žinoma ir skirtingo prinokimo laiko.

Tai einant prie esmės, kokias veisles pasiūlitumėt? :eusa-think:

Augint žadu grinam molį... Na aišku ten iškasiau ravus 50cm pločio ir 50cm gylio... yra nusausinta pelkė ir į tas duobes pilsių tas durpes... kokiu atstumu patartumėt sodint krūmus? :eusa-think:

Ačiū :eusa-pray:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
To: Aleksiukas

Net uzsireginau i sita puslapi, kokias tu cia zadi augint uogas uz 120k? :DD

Ruosiuosi silauoges sodinti.

1 ha sodinuku apie 2200 vnt - 33K

Durpes - 31K (690 kubu)

Smelis (zvyras) - 12,5K (173 kubai)

Pjuvenos - 11 K (173 kubai)

Jau gaunasi apie 88K, o kur dar pacios zemes paruosimas pries kasant griovius, aptverimas, laistymo sistema antzemine ir virsutine ir t.t.

Kai paskaiciuoji tai tokia sumele ir susidaro.

Tai ir gaunasi kad ES parama apie 5-6 %, tai daugiau naudos gausi deredamasis del sodinuku, durpiu nuolaidos nei is tos paramos:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad viska galima sumazint bent trecdaliu, turiu omeny durpes 690 kubu :D,(reikia ne visa plota dengt, o i sodinama duobe)zvyra.... paskaiciuok per kiek tau atsipirks viskas. Ogi niekada. Nes per tiek metu tavo plantacija tiesiog pasens. Jaigu nori augint silauoges, turi ieskot jau ganetinai tinkamos zemes joms augti, tai yra atitinkamas pH ir visa kita. Ir patarciau pasikolsuntuot su Laima Česoniene, ji Lietuvoj šilauogiu number 1. Sėkmės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad viska galima sumazint bent trecdaliu, turiu omeny durpes 690 kubu :D,(reikia ne visa plota dengt, o i sodinama duobe)zvyra.... paskaiciuok per kiek tau atsipirks viskas. Ogi niekada. Nes per tiek metu tavo plantacija tiesiog pasens. Jaigu nori augint silauoges, turi ieskot jau ganetinai tinkamos zemes joms augti, tai yra atitinkamas pH ir visa kita. Ir patarciau pasikolsuntuot su Laima Česoniene, ji Lietuvoj šilauogiu number 1. Sėkmės.

Nemazai straipsniu apie silauoges skaiciau, taip ir gaunasi kad 690 kubu reiks:) atrodo daug, bet taip ir yra. Kadangi zeme pas mus sunki, tai duobes butu: 1 metras ir 60 cm gylio, tai laikantis santykio kaip ir pataria 4 (durpes):1 (smelis):1(pjuvenos) tai ir butu tik i duobe pilama, o ne visas laukas:). Atsipirks per 5 metus kazkur. Na zeme yra tokia kokia yra musu apylinkese, jos nepakeisi. O silauogiu norisi:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O skaitei kad adaptuojasi augalas dar 2-3 metus kol pradeda deret? Taip kad derlio gali laukt tik 3-4 metais po pasodinimo. Dar plius priklauso is kur ir kokie sodinukai ir kokia veisle. Dabar paplites lenkiskas s... Aisku dabar didele perspektyva i silauoges, bet nera taip ir paprasta. Kaip ten raso kad nuo vieno krumelio nurenki po 10kg ar kiek ten. Taip nebuna. Pats kieme auginu tai duok dieve 2kg nurinksi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O skaitei kad adaptuojasi augalas dar 2-3 metus kol pradeda deret? Taip kad derlio gali laukt tik 3-4 metais po pasodinimo. Dar plius priklauso is kur ir kokie sodinukai ir kokia veisle. Dabar paplites lenkiskas s... Aisku dabar didele perspektyva i silauoges, bet nera taip ir paprasta. Kaip ten raso kad nuo vieno krumelio nurenki po 10kg ar kiek ten. Taip nebuna. Pats kieme auginu tai duok dieve 2kg nurinksi.

Nieks ir neskaiciuoja, kad nuo krumo po 10 kg renka. Skaiciuoju, kad 5 metais duos po 3-4 kg, aisku priklausomai nuo veisles, dabar naujausios veisles duoda ir po 4-8 kg, bet 10 kg tik viena veisle duoda ir tai tik teoriniuose saltiniuose.

Ir gaunasi, kad silauoges gali ikurti tik turedamas savas lesas, nes nei ES parama pades, nei bankai (nes derlius bus tik 3-5 metais, o palukanas reiks moket ne tik 3-5 metais), del to ir nera daug silauogiu plantaciju.

Ir gaunasi taip, kad tas pavadinimas "jaunuju ukininku isikurimas" neatitinka realybes, pagal tokia programa ka jie siulo jauniesiems ukininkams turetu buti "pazengusiuju ukininku remimas".

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sveiki visi, pasisodinau 2013-ųjų vasarą 30 krūmelių, planuoju ir 2014-ųjų vasarą pasodinti dar 20. Kastuvu išsikasti adekvačias duobes ir užpildyti jas durpėmis iš parduotuvės buvo tikrai rimtas iššūkis tiek fiziškai, tiek finansiškai. Nusprendžiau kitąmet tiesiog nusisamdyti "bobcatą" ir tiek nebevargti, juolab, kad ir griovį būsimosioms nusprendžiau rimtesnį iškasti, - kad kiekvienam krūmeliui tektų po kubinį metrą. Tai mano klausimas toks: kokia jūsų nuomonė apie durpių kainas? Radau vienintelį rūgščių durpių skelbimą internete, nors jau ne vieną mėnesį ieškau. Siūlo pirkti po 28 litus už kubą ir dar susimokėti papildomai už atvežimą (dar nežinau, kiek). Ar tai normali kaina? Gal kas žinote, kur gaučiau pigiau? Reikia į Babtus :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Sveiki visi, pasisodinau 2013-ųjų vasarą 30 krūmelių, planuoju ir 2014-ųjų vasarą pasodinti dar 20. Kastuvu išsikasti adekvačias duobes ir užpildyti jas durpėmis iš parduotuvės buvo tikrai rimtas iššūkis tiek fiziškai, tiek finansiškai. Nusprendžiau kitąmet tiesiog nusisamdyti "bobcatą" ir tiek nebevargti, juolab, kad ir griovį būsimosioms nusprendžiau rimtesnį iškasti, - kad kiekvienam krūmeliui tektų po kubinį metrą. Tai mano klausimas toks: kokia jūsų nuomonė apie durpių kainas? Radau vienintelį rūgščių durpių skelbimą internete, nors jau ne vieną mėnesį ieškau. Siūlo pirkti po 28 litus už kubą ir dar susimokėti papildomai už atvežimą (dar nežinau, kiek). Ar tai normali kaina? Gal kas žinote, kur gaučiau pigiau? Reikia į Babtus :)

Manau nelabai apsimoka imti bobcato 20 krumu, Patys sodinom 15 krumeliu tai per savaitgali susisukom. Ir ar ne per daug 1 krumui kubo? Jei duobe 1 metro diametro ir 60 cm gylio kaip darem tai gavosi beveik 0,5 kubo. Manau tikrai uztektinai.

O durpiu kainos nemazos, skambinau i durpeta (rugscios durpes 3,5-4,5 ph) kaina su atvezimu 45 lt.

Tai jei siulo uz 28 lt manau kaina tikrai labai gera.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau nelabai apsimoka imti bobcato 20 krumu, Patys sodinom 15 krumeliu tai per savaitgali susisukom. Ir ar ne per daug 1 krumui kubo? Jei duobe 1 metro diametro ir 60 cm gylio kaip darem tai gavosi beveik 0,5 kubo. Manau tikrai uztektinai.

O durpiu kainos nemazos, skambinau i durpeta (rugscios durpes 3,5-4,5 ph) kaina su atvezimu 45 lt.

Tai jei siulo uz 28 lt manau kaina tikrai labai gera.

Na taip, aš irgi į tokias duobes sodinau praeitą vasarą, noriu pabandyti pasisodinti į kūbines ir pažiūrėti laikui bėgant, ar bus koks skirtumas. Tokiom duobėm bobcato turbūt tikrai nereiktų, nors pas mane grynas molis ten, tai tenka gerai kastuvu paplušėti. Dėkui už info dėl durpių kainos, matyt 28 lt/kub tikrai normali kaina. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...