Jump to content

Šakų smulkintuvas (maks. 4000 litų)


aruncem

Recommended Posts

Sveiki, iškilo dilema pirkti ar gaminti šakų smulkintuvą. Reika šakas ne skiedromis paleisti ar vos ne pjuvenomis, o sukarpyti jas gabaliukais. Tokią funkciją atlieką Rojek firmos smulkintuvai http://www.rojek.cz/rojek.asp?jazyk=uk& ... go=Vyrobek

Rojek atstovas Lietuvoje manau mane mulkina, štai ištraukos:

DH10SP dalių kainos:

Velenai esantys matricoje (2 vienetai) 8.100,00 LTL + PVM, be peilių.

kai tuo tarpu tas pats vadybininkas rašo jog mechaninis agregatas medienos smulkinimui - 6.575,17 lt be PVM (pagrindinė matrica).

Lietuvoje jais prekiauja Lintera kainos apie 12 000 lt (šiaip daugoga) tiek ir neskirčiau pinigų.

Kitas variantas kaimynai lenkai, jais prekiauja Redmet

http://www.redmet.pl/rebaki,rebaki-bebnowe.html

Domina tipai RB-60 ar Bobr-6. RB-60 apie 5000 litų. Bobr-6 kainos nežinau bet išvis atrodo kompaktiškas. Pagrindinį darbą atlieka matrica RB-60 balta detalė ar Bobr-6 mėlyna detalė.

Taip pat yra naudotų, savos gamybos bei naujų lenkiškuose skelbimuose

http://allegro.pl/przemysl-lesny-rebaki-16944

Šiaip pagrindinę matricą pasigaminti gali būti sudėtinga: reikia velenų (gaminti arba tekinti), poto frezuoti vietas peiliams, parinkti krupliaračius velenams, padaryti atstumus tarp velenų. Taip namų salygimis mano manymu praktiškai neįmanoma, tai tas pats kas iš naujo gaminti dviratį (pažiūrėkite kokie buvo pirmieji dviračiai). Todėl manau idealiausias variantas yra pagrindinės matricos nusipirkimas, o po rėmą, leiką pasigaminti pačiam.

Gal kas bandėte gamintis panašaus tipo smulkintuvus? Gal pirkote lenkiškus ir žinote kas jais prekiauja Lietuvoje? Gal kas planuojate važiuoti pirkti į Lenkiją? Prašau pasidalinti patirtimi. Realiausia manau būtų vesti derybas su Redmet dėl pagrindinės matricos nupirkimo, tačiau neaišku ar ją apsimokės pirkti atskirai.

post-5640-141521768093_thumb.jpg

post-5640-14152176816_thumb.jpg

post-5640-141521768162_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 56
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Pats irgi senai galvoju apie toki aparata ,bet ir moket 10 k. uz tokia primitivia konatrukcija mano galva apsurdas .Pasigamint paciam pati rema butu vaiku zaidimai ,kitas dalikas ta matrica su ja tikrai butu vargo ,bet nieko nera neimanomo .Na jei jos kaina butu koki 500 lt tada taip tikrai neapsimoketu gamintis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš gerą pusmetį buvau užvedęs panašią temą apie šakų smulkintuvus viewtopic.php?f=18&t=3741&start=15

Bet ji nesusilaukė didesnio susidomėjimo. Taigi malonu sulaukti bendraminčių šia linkme :)

Jau prieš kelis metus taip pat buvau susidomėjęs šiuo gaminiu http://www.rojek.cz/rojek.asp?jazyk=uk& ... go=Vyrobek

Deja kaina tokio įrenginio yra nerialiai išpūsta. Todėl ieškojau alternatyvaus varianto. Visai primtini sprendimai mano galva yra šie:

http://www.youtube.com/watch?v=xL1JUfcI ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=GrDKIguu ... re=related žmones daro :)

Antrajį variantą praitą žiemą Lenkijoje buvau rades už tikrai prieinamą ir realią kainą 2400 Lt. Dabar kaina šoktelėjusi iki 6000 Lt :icon-eek:

O štai radau dar vieną variantą, kuris pilnai tenkintų mano šios dienos poreikius http://www.youtube.com/watch?v=Hu96Atxm ... re=related

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tas smulkintuvas manau kad nera geras variantas ,nes kurent krosni su tokiom butu vienas vargas ,cia kaip pjuvenos ,jos nedega ,o tik rusena nes jos perdaug viena su kita priglunda ir visai nelieka oro.Aruncem pasiulitas variantas daug gerennis ,nes sumetus didesne frakcija i krosni tarp ju butu daugiau oro ir daug sparciau degtu.Vnz vienintelis variantas butu nusipirkt ta matrica ,o visa kita pasigamint paciam.Tai jei kas uztiks kur nebrangiai tai praneskit.Pazistamas daznai vazineja i Lenkija ,pasisnekesiu tegul pasizvalgo gal ka suras.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

O stai ir mano "pasidarik pats" variantas :) ,aisku dar nedadarita ,bet pati kapojimo mechanizma siandiena jau isbandziau.Taigi ka galiu pasakit ,esu beveik ir patenkintas rezultatais,bet ira nemazai ir minusu.visu pirma peilius reikia leisti prie pat pagrindo kad tarpas liktu koki 0.2 mm max. as palikes buvau mazdaug 1-2 mm ir jau kur plona sakele tai ir neperkerta iki galo , toliau pacius peilius reik daritis daug plonesnius ,pas mane stovi 10 mm storio o reikia 4-5 mm max. Dar reikia kabint ant veleno koki smagrati rimta ,kad turetu inercines jegos ,nes dideli smugiai tenka kardanui ko pasekoje sulauziau dvi krizmes kol neuzdejau rimtos,bet tai ne iseitis kas nors visviena luz.Apie pacia mediena galiu pasakit kad daug lengviau kapojasi spigliuociai uz lapuocius.Tai kolkas tiek, metu viska isona kolkas nes laukia daug rimtesnis projektas kuris jau pavasari turi riedet :icon-cool:

ps. Gal kas dar gaminasi kazka,butu idomu pamatit jusu sprendimo budus.

post-5579-141521769015_thumb.jpg

post-5579-141521769017_thumb.jpg

post-5579-141521769019_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pavojingas irenginis :lol: ,tai ir automobilis pavojingas uzsiziopsai ir bum... o seip dar bus gaminamas "piltuvas" ilgesnis ir darisiu kazkoki mechanizma kad prireikus butu galima uzgesint varikli greitai.O smulkint bandziau gal kokiu 60 mm storio ,tai kerta be problemu ,bet jei storesne tai traisko per puse isilgai .bet velgi cia sakiciau kalti per stori peiliai kuriuos reikia keist plonesneis, situos dariausi is linges ,o kitus gal paviks pritaikit nuo kokios obliarkos .Apsukos ant darbinio veleno nustatitos ant 500 aps. bet tiek per mazai reikia laikit akseleratoriu kazkiek nuspaudus,nustatit ant 1000 aps. nebandziau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

cia neblogas variantas.(ziureti visa)

as situos filmukus po kelis kartus visus perziurejes esu :) .Sitie dvieju velenu ira geresni ,bet turi dideli trukuma ,reikia dvieju vienodu dantraciu kuriuos pritaikit nuo kazko tikrai sudetinga o gamintis naujus per brangu.Todel ir pasirinkau vieno veleno konstrukcija :icon-wink:

Dantračiai, tai dar nėra taip sudėtinga, kaip pats peilių tvirtinimas. Yra keli variantai, aišku patikimiausiai būtų daryti, kaip tarkim Rojek orginalus velanai padaryti. Trys peiliai stovi išfrezuotuose grioveliuose yra galimybė pareguliuoti tiksliai tarpelį tarp peilių kas pagerina šakos perkirtimą, bet tai gan sudėtinga padaryti, neturint savo rimto staklyno. Kiti variantai gali būti kiek paprastesni, bet nelieka tikslumo ir patikimumo. Teks ieškotis rimto tekintojo ir bandyti kažką burt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Na saviski jau pabaigiau ir dirbau ,tai ka galiu pasakit ,sitie aparatai kapojantis stambia frakcija turi dideli minusa ,jiems reikia valitu saku kazkur ne plonesniu kaip kokie 8 mm .tai vat vakar prikapojau 10 maisu tai pats kapojimas uztruko gal koki 5 min ,bet vat paruost tu saku uztrukau gal kokia valanda .Tai dabar galvoju kad tie drozlem smulkinantis ne tokie jau ir prasti :D tam nors ka duosi tai viska sumala , o sitie tai kaip ir sakiau labai nemiegsta plonu sakeliu ,ipac berzo .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...