Jump to content

Triušių ligos


zitule27

Recommended Posts

Sveiki, ar sergancius miksomaktoze triusius galima valgyti ... ?

Galima. Tik nereikia ilgai laukti. Paskui nekaip atrodo. Vidurių nepatartina atiduoti gyvuliams. Miksomatozės virusas žūva 60 laipsniu temperatūroje. Gerai paruošk mėsą (t. y. negalima jos marinuoti ar pan., tik gerai išvirti) ir perpilk verdančiu vandeniu naudotus indus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki.na va ir į mano tvartą atėjo liga.na ir kaip suprantu ta Mak.....,sunkus pavadinimas :icon-redface: nu apkoliavau vyrą.sakau atsimerk jei nematai. :icon-twisted:

įeinu šiandien ogi žiūriu visa nusišašavus-ausys,aklys,nosis.bet valgo gerai.ir svarbiausiai už 10d vest turėjo.na tai ką dabar man daryt?daušt ją?o ką su kitais daryt triušiais.paskiepyt vis ruošėmės,bet va taip ir neprisiruošėm.apžiūrėjau kitus lyg nieko.galvoju gal lėkt ryt pas veterinarą skiepų.nors įmunitetą įgaus už kelių dienų,bet gal.....

o dar turbūt besilaukiančių patelių 10d.likę skiepyt negalima?

na perskaičiau visą temą ir nežinau daušt ar ne triušę.o gaila tai žiauriai...

atsakykit kas į mano klausimus.ačiū.

ai ir dar kuom dezinfekuot,plaut narvą tos triušienės?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gerai pasakyta.viskas.mėsos gavosi 3kg. ir 3 atliekų.ir liūdniausia,kad 3 triušiukai buvo.na bet ji pas mus ir brokuota nesirūpina vaikais.jau būtų buvusi ketvirta vada.tai kaip ir seniai jai laikas buvo.o veislė buvo jos PRANCŪZŲ AVINŲ

Paskubejote.. :eusa-hand: As tai buciau ja izoliavusi nuo kitu ir leidusi atsivesti.Suauge tirusiai perserga,bet tampa ligos nesiotojais.Jos triusiukus paskiepijus butu galima ligos isvengti.Bet jeigu bloga motina buvo..Triusiuku gaila.. :icon-cry:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gerai pasakyta.viskas.mėsos gavosi 3kg. ir 3 atliekų.ir liūdniausia,kad 3 triušiukai buvo.na bet ji pas mus ir brokuota nesirūpina vaikais.jau būtų buvusi ketvirta vada.tai kaip ir seniai jai laikas buvo.o veislė buvo jos PRANCŪZŲ AVINŲ

Paskubejote.. :eusa-hand: As tai buciau ja izoliavusi nuo kitu ir leidusi atsivesti.Suauge tirusiai perserga,bet tampa ligos nesiotojais.Jos triusiukus paskiepijus butu galima ligos isvengti.Bet jeigu bloga motina buvo..Triusiuku gaila.. :icon-cry:

tai va kad tiek vadu numarino,tai jau seniai galvojom,kad reik det į vietą.na jau tikrai ir man mažiukų gaila,bet manau ne kas kitas jų būtų laukęs ir gimus.dabar svarbu,kad kiti nepradėtų sirgti.mano pupa turi zelandą,tai šalia narvai buvo,tik tiek,kad dvi storos sienos skyrė juos.na jis mūsų numylėtinis,dovanų mano mergytė gavo.tai jau to būtų gaila labiausiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai va kad tiek vadu numarino,tai jau seniai galvojom,kad reik det į vietą.na jau tikrai ir man mažiukų gaila,bet manau ne kas kitas jų būtų laukęs ir gimus.dabar svarbu,kad kiti nepradėtų sirgti.mano pupa turi zelandą,tai šalia narvai buvo,tik tiek,kad dvi storos sienos skyrė juos.na jis mūsų numylėtinis,dovanų mano mergytė gavo.tai jau to būtų gaila labiausiai.

Siena nieko negarantuoja. Ligą platina vabzdžiai, plinta oru ir gali pernešti net žmonės. Kuo greičiau skiepyklit ir tikėkitės geriausio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

skiepų.nors įmunitetą įgaus už kelių dienų,bet gal.....

o dar turbūt besilaukiančių patelių 10d.likę skiepyt negalima?

Patys skiepai triušingoms patelėms nekenkia. Kenkia tik pats procesas. Skiepyjom ir tokią. Nieko nenutiko. Tik skiepyti turi tas žmogus , kuris dažniausiai prižiūri, neišimkit iš narvelio (nepatogu, bet ko tik nepadarysi), duokit mėtgstamiausio maisto. Mūsiškė nė nekruptelėjo. Tik įspėju, rizika didelė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,

mano motininė irgi miksomatozinė. dar pas ją jaunikliai auga, žadu išimti šiomis dienomis, nes rugsėjo 2-3 turi vestis naujus.

turiu klausimų:

1. ar persirgusią motininę galima skiepyti? ar turi ji imunitetą? nes šašai traukiasi ir krenta, panašu, kad išgyvens.. jau dvi savaitės ligos praėjo

2. ar mažuosius, nujunkytus galima skiepyti? 4 serga (požymiai pastebėti prieš 4 dienas), 4 ne. bijau, kad nujunkius (tiksliau jie jau neminta pienu, laikau kartu tik dėl baimės, kad jei atskirsiu - iškris visi, gal prie motinos gera aura :) ) nieko gero negalėsiu sulaukti.

ačiū

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,

mano motininė irgi miksomatozinė. dar pas ją jaunikliai auga, žadu išimti šiomis dienomis, nes rugsėjo 2-3 turi vestis naujus.

turiu klausimų:

1. ar persirgusią motininę galima skiepyti? ar turi ji imunitetą? nes šašai traukiasi ir krenta, panašu, kad išgyvens.. jau dvi savaitės ligos praėjo

2. ar mažuosius, nujunkytus galima skiepyti? 4 serga (požymiai pastebėti prieš 4 dienas), 4 ne. bijau, kad nujunkius (tiksliau jie jau neminta pienu, laikau kartu tik dėl baimės, kad jei atskirsiu - iškris visi, gal prie motinos gera aura :) ) nieko gero negalėsiu sulaukti.

ačiū

Savaja persirgusia skiepijau.Vede triusiukus sveikus.Aisku po to jos visas vadas skiepijau mazdaug nuo 8sav.Gal tai tik sutapimas,bet liga nepasireiske.Na tie 4maziukai klausimas ar isgyvens,o tie likusieji ar neapsirgs uzikrete vieni nuo kitu.Reiktu izoliuoti sergancius nuo sveiku stebejimui.Skiepyti dabar neapsimoka,liga jau pasireiskusi.As palikciau asmeniskai naturaliai atrankai viska..Kiek isliks,uzaugs,sunaudosite savo reikmems.Svarbu,kad kiti neuzsikrestu.Jei laikote daug triusiu ir neskiepytu,tai nieko gero... :eusa-think: Sita liga kiek pasiklausai tarp augintoju bjauriai plina. :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip gydyti triusiu sloga?

As irgi sito klausiau jau anksciau.Tai vienas,tai kitas triusis paciaudi,pagargia nuo pat birzelio pradzios,bet eda normaliai,yra linksmi ir aktyvus.Nepanasu,kad ruostusi anapilin kaip,kad apie sia liga raso literaturoje.Vieni sako,kad nuo dregmes,bet pas mus didziaja dali vasaros sausros buvo.. :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,

mano motininė irgi miksomatozinė. dar pas ją jaunikliai auga, žadu išimti šiomis dienomis, nes rugsėjo 2-3 turi vestis naujus.

turiu klausimų:

1. ar persirgusią motininę galima skiepyti? ar turi ji imunitetą? nes šašai traukiasi ir krenta, panašu, kad išgyvens.. jau dvi savaitės ligos praėjo

2. ar mažuosius, nujunkytus galima skiepyti? 4 serga (požymiai pastebėti prieš 4 dienas), 4 ne. bijau, kad nujunkius (tiksliau jie jau neminta pienu, laikau kartu tik dėl baimės, kad jei atskirsiu - iškris visi, gal prie motinos gera aura :) ) nieko gero negalėsiu sulaukti.

ačiū

Savaja persirgusia skiepijau.Vede triusiukus sveikus.Aisku po to jos visas vadas skiepijau mazdaug nuo 8sav.Gal tai tik sutapimas,bet liga nepasireiske.Na tie 4maziukai klausimas ar isgyvens,o tie likusieji ar neapsirgs uzikrete vieni nuo kitu.Reiktu izoliuoti sergancius nuo sveiku stebejimui.Skiepyti dabar neapsimoka,liga jau pasireiskusi.As palikciau asmeniskai naturaliai atrankai viska..Kiek isliks,uzaugs,sunaudosite savo reikmems.Svarbu,kad kiti neuzsikrestu.Jei laikote daug triusiu ir neskiepytu,tai nieko gero... :eusa-think: Sita liga kiek pasiklausai tarp augintoju bjauriai plina. :(

Linute, aš irgi palikau natūraliai atrankai. visi kiti laikomi triušiai yra skiepyti, be to - tuoj sueis maistui. neskiepijau tada tik vaikingos motininės, užtai ir turiu dabar tokią situaciją. nežinau, ar yra neužsikrėtusių, nes visi kol kas vienam lizde tupi.

noriu dar paklausti - ką reiškia - su miksomatozė galima triušius valgyti, bet paskui jie nekaip atrodo. ką reiškia tas "nekaip atrodo"? suprantu, kad gumbuoti ir ištinę snukiai ar ausys nevalgomos. o ar kitas kūno dalis aplimpa tie gumbai? jei taip - tai kokie jie - poodiniai, ar iš raumens? jei iš raumens - tada kaip ir aišku, bet jei tik poodiniai, ir valgytojas nejautrus siaubiakams - tai gal nieko tokio?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na jei ta baisioji umine forma,tai puliniai buna ir ant sonu,lyties organu,rykleje.Triusis sloguoja kraujingomis gleivemis,nebeeda ir,aisku,krinta.Na ,o jeigu ta lengvesne,mazgeline forma tai galvos srity puliniai buna.Na as taip supratau is literaturos.. :eusa-think: Ar tie puliniai pavirsiniai,ar ir raumenyse buna(pzv.raso ant sonu)taip ir neaisku..Bet ,kai pasiziurejau savo,kai sirgo tai man atrode,kad pavirsiniai.Zmones valgo serganciu mesyte,nes verdant bakterija zuva.Kazkuris triusininkas dar cia minejo,kad reikia indus,kur buvo laikoma zalia mesa isplikyti.Matyt profilaktiskai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vargu ar norėsis valgyti apsisnargliavusi ir šašuotą triušį. Jei lengva forma, tai triušis pasveiksta. Šašai nukrinta ir tik pats gali pažinti, kuriose vietose tie šašai buvo. BET.. Toks triušis yra gyvo viruso nešiotojas. Virusas gyvena kraujyje. Tai ligą išplatins net ir uodas. Be to triušiui lieka sloga. Čiaudo ištisai. Vargu, ar norėsi tokį triušį laikyti triušidėje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vargu ar norėsis valgyti apsisnargliavusi ir šašuotą triušį. Jei lengva forma, tai triušis pasveiksta. Šašai nukrinta ir tik pats gali pažinti, kuriose vietose tie šašai buvo. BET.. Toks triušis yra gyvo viruso nešiotojas. Virusas gyvena kraujyje. Tai ligą išplatins net ir uodas. Be to triušiui lieka sloga. Čiaudo ištisai. Vargu, ar norėsi tokį triušį laikyti triušidėje.

Kad viruso nesiotojai netikiu nes jau antri metai banda papildau ivairiais triusiais is kitur ir jie nesuserga net neskiepijami.

Tai paaiskinkit man durnam. Juk uodu pilna. Ir triusiai nesloguoja. Gal ten vienas ar du yra kur turi sloga bet dar drysciau pasigincyti ar tikrai del to.

Pakartosiu juk kazkada seniau diskutavom apie sia liga duokit nors vienas nuoroda kur butu rabilituoto mokslininko parasyta ir atlikti tyrimai kad tai amzina liga. Taip sutinku pilna nuorodu kur uzsimenama apie miksomatoze ir tai argumentuojama, bet kas apie tai raso, tie patys jus mes triusininkai. Kur issamus tyrimai? Apie belenka galima prirasyti ir poto gandui nuejus teigti....

Beto irgi buvo diskusija kad amerikoj ir australijoj netgi uzdrausta berods vakcina nuo miksomatozes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano patinui atsirado guzelių apie akis, ant ausų, tai tepiau spiritu kelis kartus per dieną, dabar jau dedasi šašeliai. Šaunuolis leidosi be jokių problemų. Vakcinuotas dvivalente. Visi kiti triušiai taip pat vakcinuoti. Gyvena jis beveik palaidas, prieina prie visų kitų narvų. Ai ir nieko nekeičiau, vistiek jei susirgs manau lengvesne forma praeis, kažkiek vakcina apsaugos. O vėliau ko gero reiks skiepyti kombinuotai ir vienvalente, ir dvivalente...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...