Jump to content

Triušių ligos


zitule27

Recommended Posts

Vet. vaistinėj galima įsigyti tik su receptu arba jei vaistinė yra kartu su gydykla, tokiu atveju receptą visvien išrašys, nebūtinai iš karto.

Turbūt nereikėtų rašyti daugiskaita apie visas vet. vaistines. Pirkau be jokių receptų. Užsirašė vardą pavardę, gyv. vietą, auginamų triušių spalvą ir kiekį. Viskas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas zinot? Mano patelei ant nugaros (tiesiai virs uodegos) isaugo gumbas. Kietas, ir pakankamai didelis. Kas cia galetu buti?

prapjauk ir rasi kibirą pūlių, ir daryk tai kuo greičiau, nes kitaip patelei pritrauks kojas ir teks brokuot. Silpnesnių nervų žmonės, kai tai bus daroma siūlyčiau nežiūrėt....

Kas cia per liga tie gumbai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal kas zinot? Mano patelei ant nugaros (tiesiai virs uodegos) isaugo gumbas. Kietas, ir pakankamai didelis. Kas cia galetu buti?

prapjauk ir rasi kibirą pūlių, ir daryk tai kuo greičiau, nes kitaip patelei pritrauks kojas ir teks brokuot. Silpnesnių nervų žmonės, kai tai bus daroma siūlyčiau nežiūrėt....

Kas cia per liga tie gumbai?

kazkokia poodine infekcija, nera dazna, ir nera mirtina (pratruksta, isbega ir uzgyja), bet kaip pastebejau, tam triusiui po kiek laiko vel kartojasi, ir ilgai netempia (numeta svorio, maziau eda, palieka neproduktyvus it kt.), tad geriau brokuoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai reiškia netvarka toj vaistinėj ir tiek. Bet perkantiems gerai.

Daugiau nei netvarka vaistinėj mane domina, kad vakcina būtų tvarkinga. Moku pinigus - gaunu kokybišką prekę. Esu patenkintas tokia netvarka.

ir kaip jum su ligom, dar jokiu ligu nesimato?

Jeigu klausimas man, tai ligų nuo kurių skiepinau nesimato.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Šįryt pastebėjau, kad vieno triušiuko akis patinusi, ant abiejų akių vokų lyg miežio grūdo dydžio patinimas. Veterinarė apžiūrėjo ausis ir iškart pasakė - miksomatozė... :icon-evil: Dabar apžiūrėjusi kitus, lyg radau dar vieną, nežinia ar išgyvens, patarė jei matysiu, kad silpsta, dėti katilan... Triušiukams 2,5 mėnesio, skiepyjau jo mamą vaikingą ir nepagalvojau, kad vaikai gali užsikrėsti. Tad mažieji nepaskiepyti, nes maniau,kad jie gauna imunitetą iš mamos... Nežinau nuo ko, bet dabar svarbu, kad kiti išgyventų... Klausimas galintiems atsakyti - jei pirmieji triušiai paskiepyti (sakė skiepas galioja pusmetį), ar jie irgi gali susirgti? Su mažaisiais jau aišku, kad neaišku, bet kaip su skiepytaisiais? Paskiepyti triušiai gegužės vidury. Ačiū.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šįryt pastebėjau, kad vieno triušiuko akis patinusi, ant abiejų akių vokų lyg miežio grūdo dydžio patinimas. Veterinarė apžiūrėjo ausis ir iškart pasakė - miksomatozė... :icon-evil: Dabar apžiūrėjusi kitus, lyg radau dar vieną, nežinia ar išgyvens, patarė jei matysiu, kad silpsta, dėti katilan... Triušiukams 2,5 mėnesio, skiepyjau jo mamą vaikingą ir nepagalvojau, kad vaikai gali užsikrėsti. Tad mažieji nepaskiepyti, nes maniau,kad jie gauna imunitetą iš mamos... Nežinau nuo ko, bet dabar svarbu, kad kiti išgyventų... Klausimas galintiems atsakyti - jei pirmieji triušiai paskiepyti (sakė skiepas galioja pusmetį), ar jie irgi gali susirgti? Su mažaisiais jau aišku, kad neaišku, bet kaip su skiepytaisiais? Paskiepyti triušiai gegužės vidury. Ačiū.

Šiokį tokį imunitetą žinoma, kad gauna iš tėvų, bet daugiausia, tai reklama nepatyrusiam klientui :icon-redface: Kadangi jau fermoje yra miksomatozė, galima sakyti, kad užsikrės visi triušiai. Sergančius žinoma reikia izoliuoti, kiek tai įmanoma. Bet nemanau, kad galima kiekvieną kartą dezinfekuoti save, kai prižiūrėsi ir sergančius ir sveikus :icon-evil: Paskiepyti laisvai gali susirgti, tiesiog jie tą ligą perneš daug lengviau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šįryt pastebėjau, kad vieno triušiuko akis patinusi, ant abiejų akių vokų lyg miežio grūdo dydžio patinimas. Veterinarė apžiūrėjo ausis ir iškart pasakė - miksomatozė... :icon-evil: Dabar apžiūrėjusi kitus, lyg radau dar vieną, nežinia ar išgyvens, patarė jei matysiu, kad silpsta, dėti katilan... Triušiukams 2,5 mėnesio, skiepyjau jo mamą vaikingą ir nepagalvojau, kad vaikai gali užsikrėsti. Tad mažieji nepaskiepyti, nes maniau,kad jie gauna imunitetą iš mamos... Nežinau nuo ko, bet dabar svarbu, kad kiti išgyventų... Klausimas galintiems atsakyti - jei pirmieji triušiai paskiepyti (sakė skiepas galioja pusmetį), ar jie irgi gali susirgti? Su mažaisiais jau aišku, kad neaišku, bet kaip su skiepytaisiais? Paskiepyti triušiai gegužės vidury. Ačiū.

Šiokį tokį imunitetą žinoma, kad gauna iš tėvų, bet daugiausia, tai reklama nepatyrusiam klientui :icon-redface: Kadangi jau fermoje yra miksomatozė, galima sakyti, kad užsikrės visi triušiai. Sergančius žinoma reikia izoliuoti, kiek tai įmanoma. Bet nemanau, kad galima kiekvieną kartą dezinfekuoti save, kai prižiūrėsi ir sergančius ir sveikus :icon-evil: Paskiepyti laisvai gali susirgti, tiesiog jie tą ligą perneš daug lengviau.

Tai turbūt reiškia, kad teks išmušt visus?.. :icon-cry:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasakykit man prašau, jei po miksomatozės priepuolio aš išnaikinti turėsiu visą savo fermikę - kur man gauti nesergančių triušių, auginti sau mėsai??? Nes kai pirkau, man užtikrino, kad triušiai niekad nesirgę, šiandien kai paskambinau savininkui - pasakė, kad sirgo jo triušiai ta liga prieš metus. Juk jei lieka gyvi, triušiai yra tos ligos nešiotojai - tai kaip man, norint augintis sau sveikus triušius mėsai, juo įsigyti? :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasakykit man prašau, jei po miksomatozės priepuolio aš išnaikinti turėsiu visą savo fermikę - kur man gauti nesergančių triušių, auginti sau mėsai??? Nes kai pirkau, man užtikrino, kad triušiai niekad nesirgę, šiandien kai paskambinau savininkui - pasakė, kad sirgo jo triušiai ta liga prieš metus. Juk jei lieka gyvi, triušiai yra tos ligos nešiotojai - tai kaip man, norint augintis sau sveikus triušius mėsai, juo įsigyti? :eusa-think:

taip pasweike triusiai lieka nesiotojai.ismusk visus mesai,dezinfekuok narvus ir nuvaz pas normalius augintojus triusiu ir tikrai isigysi geru triusiu,o susirgt tai pas visus gali ir serga tik niekas nesneka,nes kad ir suvakcinuoti buna atveju kad suserga

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasakykit man prašau, jei po miksomatozės priepuolio aš išnaikinti turėsiu visą savo fermikę - kur man gauti nesergančių triušių, auginti sau mėsai??? Nes kai pirkau, man užtikrino, kad triušiai niekad nesirgę, šiandien kai paskambinau savininkui - pasakė, kad sirgo jo triušiai ta liga prieš metus. Juk jei lieka gyvi, triušiai yra tos ligos nešiotojai - tai kaip man, norint augintis sau sveikus triušius mėsai, juo įsigyti? :eusa-think:

taip pasweike triusiai lieka nesiotojai.ismusk visus mesai,dezinfekuok narvus ir nuvaz pas normalius augintojus triusiu ir tikrai isigysi geru triusiu,o susirgt tai pas visus gali ir serga tik niekas nesneka,nes kad ir suvakcinuoti buna atveju kad suserga

Tai ir vėl galiu nusipirkt sirgusių... Jukgarantijos, kad jie nesirgę, nėr... Augint norėjau sau, mėsai, bet suabejojau, ar man ta mėsa nebus aukso vertės - juk paauginusi vos porą mėnesių, turėsiu išpjauti visus 13 triušių, net ir tuos pustrečio mėnesio... :icon-evil:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasakykit man prašau, jei po miksomatozės priepuolio aš išnaikinti turėsiu visą savo fermikę - kur man gauti nesergančių triušių, auginti sau mėsai??? Nes kai pirkau, man užtikrino, kad triušiai niekad nesirgę, šiandien kai paskambinau savininkui - pasakė, kad sirgo jo triušiai ta liga prieš metus. Juk jei lieka gyvi, triušiai yra tos ligos nešiotojai - tai kaip man, norint augintis sau sveikus triušius mėsai, juo įsigyti? :eusa-think:

taip pasweike triusiai lieka nesiotojai.ismusk visus mesai,dezinfekuok narvus ir nuvaz pas normalius augintojus triusiu ir tikrai isigysi geru triusiu,o susirgt tai pas visus gali ir serga tik niekas nesneka,nes kad ir suvakcinuoti buna atveju kad suserga

Tai ir vėl galiu nusipirkt sirgusių... Jukgarantijos, kad jie nesirgę, nėr... Augint norėjau sau, mėsai, bet suabejojau, ar man ta mėsa nebus aukso vertės - juk paauginusi vos porą mėnesių, turėsiu išpjauti visus 13 triušių, net ir tuos pustrečio mėnesio... :icon-evil:

susiraskit normalius augintojus, kurie laiko didesniais kiekiais pardavimui (50-100pateliu), nes tokie nezaidzia su serganciais, visus vakcinuoja ir t.t. arba is veislynu, nors ten kainos uzlaustos. O tai dauguma smulkiu net nezino, kad yra kazkokia vakcina, tik gal del akiu pasako, kad vakcinavo. Arba perkat nevakcinuotus, ir vakcinuojates patys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasakykit man prašau, jei po miksomatozės priepuolio aš išnaikinti turėsiu visą savo fermikę - kur man gauti nesergančių triušių, auginti sau mėsai??? Nes kai pirkau, man užtikrino, kad triušiai niekad nesirgę, šiandien kai paskambinau savininkui - pasakė, kad sirgo jo triušiai ta liga prieš metus. Juk jei lieka gyvi, triušiai yra tos ligos nešiotojai - tai kaip man, norint augintis sau sveikus triušius mėsai, juo įsigyti? :eusa-think:

taip pasweike triusiai lieka nesiotojai.ismusk visus mesai,dezinfekuok narvus ir nuvaz pas normalius augintojus triusiu ir tikrai isigysi geru triusiu,o susirgt tai pas visus gali ir serga tik niekas nesneka,nes kad ir suvakcinuoti buna atveju kad suserga

Tai ir vėl galiu nusipirkt sirgusių... Jukgarantijos, kad jie nesirgę, nėr... Augint norėjau sau, mėsai, bet suabejojau, ar man ta mėsa nebus aukso vertės - juk paauginusi vos porą mėnesių, turėsiu išpjauti visus 13 triušių, net ir tuos pustrečio mėnesio... :icon-evil:

Labai liūdna, kad taip nutiko. Pirkti iš NEveislynų tai kaip katę maiše, visko gali nutikti...

Todėl sau perku ir rekomenduoju kitiems tikrai iš patikimų žmogelių:

Veislinių triušių augintojai įregistravę bandas:

L3 - Artūras Stimbirys. Castor, Šinšila rex, Kalifornijos. Obelynės g. 59, Kaunas. 8 615 49093,

L4 - Aloyzas Mitrikevičius. Belgijos milžinai, Vienos mėlynieji, Vienos pilkieji. Aitvarų g. 66, Vilnius. 8 686 22628.

L5 - Gražvydas Cikana. Didieji šviesiai sidabriniai, Vokietijos dėmėtieji milžinai, Prancūzų avinai, Didžiosios šinšilos. Išlandžių k., Liudvinavo sen., Marijampolės r. 8 634 36786.

L6 - Jonas Jonaitis. Vienos mėlynieji, Vienos pilkieji. S. Neries g. 7-57, Vilnius. 8 611 55785.

L8 - Edmundas Reimerys. Belgijos milžinai, Prancūzų avinai, Kalifornijos, Vienos mėlynieji, Vienos pilkieji, Naujosios Zelandijos baltieji, Naujosios Zelandijos raudonieji, Didieji šviesiai sidabriniai, Burgundijos. Šilo g. 3, Lekėčiai, Šakių r. 8 686 30867.

L9 - Šarūnas Janavičius. Kalifornijos, Naujosios Zelandijos baltieji, Japonai, Kiškiniai. Alytus. 8 686 96527.

L12 - Saulius Vasiliauskas. Belgijos milžinai, Prancūzų avinai, Vienos mėlynieji, Didieji šviesiai sidabriniai, Vokietijos margieji milžinai. Gražiškiai, Vilkaviškio r. 8 610 49467.

Veislinių triušių augintojai neįregistravę bandos:

Juozas Balandis. Naujosios Zelandijos baltieji, Kalifornijos, Belgų milžinai, Vienos mėlynieji, Vienos pilkieji, Burgundijos, Avinai. Bijūnų g. 5, Naujųjų Kietaviškių k., Elektrėnų r. 8 698 82852.

Vaidas Purmalis. Kalifornijos, Naujosios Zelandijos baltieji. Tūbausių km., Kretingos r. 8 685 34335.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pradedanti, kaip supratau augini nedaug triušių ir tik sau (iš to neuždirbi). Išmušti visus triušius daug sugebėjimo nereikia. Jei pinigėlių ne gaila, tai daryk , kaip sako kolegos, jie tikrai pataria gerai. Bet, tai kainuoja ir tai padaryti suspėsi. Miksomatozė dažniausia mirtina, tik sunkiosios formos. Gali atsirasti tik vienas spuogiukas pvz. ant nosies, gali daug spuogų ant ausų ir net prakiūra ausys ir t.t. Čia turi nuspręsti pati, jei nebijai tokių vaizdų, augink tuos savo mažylius iki 3,5 -4 mėn. ir pjauk mėsai. Paskiepyta patelė visai gali nesusirgti ir ji tada tikrai nebus nešiotoja. Triušininkystė - eksperimentai. Geriau kaltinti save, kad nepavyko, negu, kad graužti save, kad nepabandei :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai liūdna, kad taip nutiko. Pirkti iš NEveislynų tai kaip katę maiše, visko gali nutikti...

Todėl sau perku ir rekomenduoju kitiems tikrai iš patikimų žmogelių:

Deja deja.... Dukart esu nusvilusi su patikimais veislynais... Pirkau 4 burgundų pateles, viena nugaišo, dar vienai dantys ilgiausi išdygo, nesugebėjo net vaikučių atsivesti, numarino visus... Dvi likusios sesės vaikučius veda, bet visoms jaunosioms mergytėms dantys ilgi auga, o karpyt ir jų kankint laaabai nesinori. Tad planuoju atsisveikint ir su šiomis patelėmis. Veisėjas gi kaltės neprisiima, nors akivaizdus apsigimimas, sako, kai pirkai juk dantys mormalūs buvo. Taigi ir aš taip galėčiau - nukirpai dantukus prieš pirkėjo atvykimą ir ramu :lol:

Na ir kitu atveju ligą parsivežiau, daug rūpesčių ir nuostolių turėjau... Taigi ne visuomet geras vardas garantuoja....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai liūdna, kad taip nutiko. Pirkti iš NEveislynų tai kaip katę maiše, visko gali nutikti...

Todėl sau perku ir rekomenduoju kitiems tikrai iš patikimų žmogelių:

Deja deja.... Dukart esu nusvilusi su patikimais veislynais... Pirkau 4 burgundų pateles, viena nugaišo, dar vienai dantys ilgiausi išdygo, nesugebėjo net vaikučių atsivesti, numarino visus... Dvi likusios sesės vaikučius veda, bet visoms jaunosioms mergytėms dantys ilgi auga, o karpyt ir jų kankint laaabai nesinori. Tad planuoju atsisveikint ir su šiomis patelėmis. Veisėjas gi kaltės neprisiima, nors akivaizdus apsigimimas, sako, kai pirkai juk dantys mormalūs buvo. Taigi ir aš taip galėčiau - nukirpai dantukus prieš pirkėjo atvykimą ir ramu :lol:

Na ir kitu atveju ligą parsivežiau, daug rūpesčių ir nuostolių turėjau... Taigi ne visuomet geras vardas garantuoja....

as siulau pirkt triusius visada is vienos rimtos fermos, o ne is keliu kad ir rimtu, nes paskui prisivezat ligu ir net nezinot ka kaltint. Is vienos fermos-viena problema, kuri daznai turi sprendimo buda (jei ferma gyvybinga, vadinasi fermos savininkas moka ja sprest ir saugodamas gera varda manau ir jums ta sprendima pasakys.). Is keliu fermu perkant triusius, kartu gaunat kelias problemas ir kai jos susijungia daznai sprendimas buna skausmingas. Cia beje rasau is patirties ir dziaugiuosi, kad siuo metu turiu tik viena "problema" ir gera patareja kaip ta "problema" sprest.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...