Jump to content

Triušių auginimas greituoju (Mikhailovo) metodu


krisaza

Recommended Posts

Gerb. PUMPUTI, cia kalba eina ne apie tai is ko pirkau ar dariaus, o kalba apie tai, kad si "tehnologija" nepasiteisina, tos investicijos NIEKADA NEATSIPIRKS. Gali bandyt ir darytis pats, kaip beje ir as dariaus pas baldininkus, bet tai mano nuomone yra ABSOLIUTUS BLEFAS. Kokia viena "ferma" ispindejusiam miestieciau gal ir butu galima isigyt kad kieme stovetu budele ir joje liuoksetu ilgaausis, Bet uz tokius pinigus NEVERTA net pradet dairytis ton pusen pradedant TRIUSIU VERSLA- mano toks patarimas. Sprendziat JUS ir INVESTUOJAT JUS, Atleiskit jei ka izeidziau, bet si tehnologija ŠNIPŠTAS. Lauke triusius laike jau pries kelis simtus metu ir daug pigesnem salygom negu sugalvojo ismintingieji, Jeigu valysi po narvais, tai nebus meslo, -nebus ir kvapo, laikyk prieauli su patele iki skerdimo ir turesi vadinama akselerata ir tttt. Pasiskaitinekit rusijos portaluose, kur apie sia "tehnologija" kalba mokslininkai. , o ne "fermu" gamintojai. Kodel dabar rusijoje statoma 1000 pateliu ferma, o neperka sios tehnologijos. ???? Daugiau siuo kl. as nerasysiu ir nekomentuosiu. Man NEpasiteisino, o Jus darykit, bandykit, investuokit-, bet pasekmes bus tokios pat kaip ir mano.

Visiems linkiu sveiko proto ir sekmes auginant triusius. Naujoves gerai, bet ne visos.

Pritariu. Dabar ju didziausias galvos skausmas - kuo daugiau zmoniu su invalidumu prisigaudyt. O paprstiems zmonems savo malonumui galima patiems pasidaryt. Man tai rusu puslapiai patinka, ten liaudis panasiu prisidaro patys. Dar sakyciau geriau atrodanciu, nei tie gargarai :D

Nu visai nieko neįkertu. Žmogus PATS pas baldininkus pasidarė narvus. Kas tie mistiniai JIE? Baldininkai? Galit kas nors įvardinti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 314
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Nu visai nieko neįkertu. Žmogus PATS pas baldininkus pasidarė narvus. Kas tie mistiniai JIE? Baldininkai? Galit kas nors įvardinti?

Manau kad xxl tiesiog įtikėjo michailovininkų skelbiama stebuklingąja technologija, o dabar ja nusivylė :(

Beje, technologija nusivyliau ir aš, bet ne triušių auginimu :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu visai nieko neįkertu. Žmogus PATS pas baldininkus pasidarė narvus. Kas tie mistiniai JIE? Baldininkai? Galit kas nors įvardinti?

Manau kad xxl tiesiog įtikėjo michailovininkų skelbiama stebuklingąja technologija, o dabar ja nusivylė :(

Beje, technologija nusivyliau ir aš, bet ne triušių auginimu :D

Didžiausia tikimybė, kad jo PATIES pasigaminti narvai su Michailovo technologija susiję tik tiek kiek kiaulė ir Mėnulis. Tai tu Jurkis pasipasakok tada kas blogai toje technologijoje? Kokie trūkumai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerb. PUMPUTI, cia kalba eina ne apie tai is ko pirkau ar dariaus, o kalba apie tai, kad si "tehnologija" nepasiteisina, tos investicijos NIEKADA NEATSIPIRKS. Gali bandyt ir darytis pats, kaip beje ir as dariaus pas baldininkus, bet tai mano nuomone yra ABSOLIUTUS BLEFAS. Kokia viena "ferma" ispindejusiam miestieciau gal ir butu galima isigyt kad kieme stovetu budele ir joje liuoksetu ilgaausis, Bet uz tokius pinigus NEVERTA net pradet dairytis ton pusen pradedant TRIUSIU VERSLA- mano toks patarimas. Sprendziat JUS ir INVESTUOJAT JUS, Atleiskit jei ka izeidziau, bet si tehnologija ŠNIPŠTAS. Lauke triusius laike jau pries kelis simtus metu ir daug pigesnem salygom negu sugalvojo ismintingieji, Jeigu valysi po narvais, tai nebus meslo, -nebus ir kvapo, laikyk prieauli su patele iki skerdimo ir turesi vadinama akselerata ir tttt. Pasiskaitinekit rusijos portaluose, kur apie sia "tehnologija" kalba mokslininkai. , o ne "fermu" gamintojai. Kodel dabar rusijoje statoma 1000 pateliu ferma, o neperka sios tehnologijos. ???? Daugiau siuo kl. as nerasysiu ir nekomentuosiu. Man NEpasiteisino, o Jus darykit, bandykit, investuokit-, bet pasekmes bus tokios pat kaip ir mano.

Visiems linkiu sveiko proto ir sekmes auginant triusius. Naujoves gerai, bet ne visos.

jeigu turit nors kelis triusius, turbut nesunkiai suprasit, kad 4 pateles 1700 ar 2000 lt. niekada neuzdirbs. Nes tiek kainuoja mini "ferma" ir pateles po N? Lt. +patinas,+ PAŠARAS ir ttt. Kaip sukovot vasaros metu su uodais, žiema su šalčiu, lauke nei puse pateliu atsivedusios neaugina vadu, o ir kergiasi labai sunkiai, ypač spalio- sausio mėn. Ir kad savaite gali neit prie "fermos" tai ABSOLIUTI NESAMONĖ, eini kasdien ir po 2 k. ir tai praziuri, tai prisipesa sieno tai komba iskapsto, tai vaikus atsiveda ne gimdykloj, o ant groteliu ir ttt. Netikit kad tai BLEFAS -----Bandykit patys. Kad tai "fermu " gamintoju verslas , tai taip, tik ne triusiu augintoju. Mano "fermoms" antri metai ir jos po stogu, bet visteik tai dureles nukrenta, tai prasigriauzia groteles, nors as padares is medzio, o ne is drozles, tai pateles prisidergia gimdykloj, o ten pastovejes "SAVAITĘ" visas turinys, patys galit isivaizduot kuom kvepia ir po to ta plokste issirango. Kiek triusininku mate mano "fermas" niekas NESUSIZAVEJO ju EFEKTYVUMU. Taigi uz 10 000 galima pasidaryti labai nebloga FERMA 100 pateliu, o ne 24. As šių "fermų" atsipirkimu NEtikiu ir Jūs NEtikekit SKAICIAIS, o pasibandykit realiai be siu "fermu" ir Jūs pamatysit, kaip tie triusiai "veisiasi" ir "dauginasi" bei "DUODA" 200 ar daugiau proc. "pelnus".

Kaip yra pasakyta "Mano gyvenimui kvailiu uzteks", tai as vienas is tokiu, kuris juo esu.

Jeigu pats pasidarei narvus su nukrentančiom durelėm tai prie ko čia Michailovas ir jo technologija?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai tu Jurkis pasipasakok tada kas blogai toje technologijoje? Kokie trūkumai?

Apie pačius narvus, jų privalumus ir trūkumus nuolat dalinuosi su forumo lankytojais :)

Na o papasakoti ką nors apie auginimo metodiką negaliu - tiesiog nepavyko man įsikirsti į tai. Supratau tik, kad triušių greitą augimą galima įtakoti įvairiai: geras maistas, augimo sąlygos, vados dydis ir pan., bet dvigubai geresnio rezultato tikrai būti negali, ir jokie narvelių išplanavimai tam nepadės, kaip ir žmogui auksinis klozetas nepadeda tapti geresniu ;) Pas mamukę laikyti triušiukus iki trijų mėnesių irgi nebandžiau, nes jau dviejų jie ima lipti ant sesių, o gal ir ant mamos bando :icon-eek: , taigi atskiriu anksčiau. Neskiepyti nenoriu - bijau rizikuoti visos bandos gyvybe. Maisto ir drungno vandenėlio jie gauna kiek nori, auga lauke, tikrai užsigrūdinę, tačiau ar jau jie akseleratai, nežinau :lol:

Linkiu xxl taip stipriai nepykti, laikui bėgant perdaryti narvelius pagal savo poreikius ir toliau ramiai auginti ilgaausius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tie "baldininkai" gal sita turejo minti - http://www.drozle.lt/ ?

Ką turėjo mintyje tik pats minties autorius turbūt tegali atsakyti.

Gerb Pumputi, koks nafik skirtumas kas ta plokštę supjovė, susuko ir skardas išlankstė? Plokštė ta pati "žalia", atspari drėgmei(teoriškai) ir t.t. Esmė,kad pati technologija nepasiteisina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

"na skiepai man irgi itartinai atrodo, bet gal tie triusiai atsparus, nes juos laiko su motinine triuse vos ne iki pjovimo, tai imuniteta per piena gauna. bet, jei triuse zindo triusiukus, tai kaip ji atsiveda tas 4 vadas per metus. zindant ovuliacija kaip ir nevyksta."

Užmečiau akį ir supratau, kad yra nemažai rašančių neturinčių praktinės triušių auginimo patirties...

Turiu savų argumentų apie įvairias auginimo metodikas, todėl noriu išskirti svarbius auginimo momentus:

1. Technologijos yra dvi:

- intensyvi auginant dideliais kiekiais specializuotuose triušių fermose. Čia triušiai dažniausiai apvaisinami dirbtiniu būdu, vedamos minimum 6 vados per metus, minimalizuojamos išlaidos narvams (narvas su girdykla ir šėrykla gaunasi iki 100 lt), visada skiepijami, patelės nusialina ir tampa netinkamos kergimui per 1-2 metus ir t.t.

- Mėgėjiška arba neintensyvi, auginant "minifermuose", narvuose ar kubiluose :D Čia daugiau kaip 5 vadų per

metus vidutiniškai pasiekti bus neįmanoma (pabrėžiu, vidurkis!)- duok dieve pasiekti metinį 4 vadų vidurkį. Patelės bus

kergiamos natūraliu būdu, jas kergti bus galima 3-4 metus ar net ilgiau, bus persileidimai, jauniklių išmetimai iš lizdų,

nenoras kergtis, susikergs sesės su broliais, ko pasekoje žus visa vada ir t.t. Ir čia visiškai nesvarbu ar ta "technologija"

yra Michailovo ar Baltkrol ar dar velnias žino kieno. Auginant gyvūnus reikia būti pasiruošus viskam (pasiskaityti

literatūros, iš anksto pasidomėti kas laukia). Teorija yra teorija. Auginimo metodai aprašomi esant idealioms sąlygoms kas

praktikoje beveik neįmanoma.

2. Mėsinėje triušininkystėje tokių terminų, kaip "miniferma" ir triušis akceleratas nėra. Jeigu mes kalbam apie dekoratyvinę triušininkystę, tai galima vadinti kaip tik širdis geidžia, kad ir pupsikais :lol: Man gražiai nudažytus ir tvarkingai padarytus narvus pavadinti minifermomis neapsiverstų liežuvis. Tai paprasčiausi keli sujungti ir patobulinti narvai. Tie patobulinimai padidina savikainą, ar jie verti tos kainos sunku pasakyti, reikia išbandyti ir paskaičiuoti. Žodis akseleratas taip pat neaišku ką reiškia. Ar tai triušis atsparesnis ekstremalioms augimo sąlygoms? Kas yra tos ekstremalios sąlygos- vandens trūkumas, šaltis (šildomi narvai..) Manau, kad ne. Šiaip moksle dabar plačiai naudojamas žodis tarpveislinis "hibridas", kai gaunami palikuoniai yra geresnių ūkinių savybių ir atsparesni ligoms nei jų tėvai. Tačiau tolimesnėm kartom dažniausiai šios gerosios savybės neperduodamos.. Šiuo atveju galima būtų šnekėti apie triušių hibridus (nors man atrodo, kad tai daugiau yra naujos veislės) kaip Hyplus, Zyka ir t.t. bet tikrai ne apie kažkokius neaiškius akseleratus. Dar daugiau, šie triušiai (tipo akseleratai) auginami dažytuose iš klijuotų plokščių pagamintuose narvuose, kas neleistina mėsininkystėje, ypač ekologiškoje. Juk tai chemija!!! Kas garantuos, kad toks triušis neprisigrauš tos chemijos! Taigi, aš vadinčiau auginimą tuose gražiuose narvuose daugiau dekoratyvine triušininkyste ar mados reikalu.

3. Žindančią triušę jau 5-7 dieną po triušiukų atsivedimo galima kergti ir pienas niekur nedings (pasak mokslininkės, auginančios ir triušius dr. N.Gaidžiūnienės).

4. Imunitetas ir atsparumas ligoms nėra visiškai tapatūs dalykai. Imunitetas stiprėja esant geroms gyvenimo sąlygoms, maitinant kokybišku ir įvairiu maistu, ilgiau leidžiant triušiukams žįsti-gerti motinos pieną, jeigu kergiami triušiai yra skirtingų veislių ir t.t. Be to, imunitetas yra ir individualus dalykas- vienoje vadoje bus ir stipresnio imuniteto, ir silpnesnio imuniteto triušiukų (su dydžiu nėra nieko bendro, nors teoriškai didesni triušiukai gali turėti didesnį imunitetą, bet nebūtinai taip bus ). Kai kurioms ligoms imunitetas įgyjamas tik persirgus ta liga.

5. Galima puikiai auginti nedideliais kiekiais triušius ir jų neskiepijus (aš žinau kas neskiepija 5 metus ir dar nekrito nė vienas triušis), bet jeigu triušiais keičiamasi ar atsivežami nauji triušiai, tai atsiranda didelė ligų grėsmė..O auginant masiškai teks keistis triušiais...

6. Jeigu triušė maitina pienu savo triušiukus iki 3 mėnesių, tai, manau nerealu, nes:

- patys triušiukai kažkur nuo 2 mėnesių dažnai jau nebežinda mamos. Kad 3 mėnesių dar maitintusi mamos pienu nesu nei matęs nei girdėjęs (pas mane kartais būna kartu iki 3 mėnesių, bet triušiukai tikrai ne žįsta mamą, o ją "tvarko" :icon-cry:

- 3 mėnesių triušiukų patinai jau sveria 2-2,7 kg ir tampa seksualiai aktyvūs, kas smarkiai sutrikdo triušių idilę ir ramybę. Tada gali atsirasti bėdų: koks 4 mėnesių anksčiau lytiškai subrendęs brolis apvaisins savo sesę ar mamą.. Ir tada didelė tikimybė, kad visa vada neišgyvens..

- jeigu triušė laikoma kartu su triušiukais iki 3 mėnesių, tai kiek gi ji atsivęs vadų per metus? 2 vadas (tiksliau 2,5 vadas)!!! Aš skaičiuoju vidurkį. Čia tai tikrai bus dekoratyvinė triušininkystė- auginama dėl grožio, nes viena patelė per metus duos 16 triušių mėsai.. Tai kokia čia atsiprašant metodika (Michailovo?)? Ar čia antimetodika?

- triušės po 14 triušiukų neveda!!!! Geriausiu atveju (retais atvejais), triušės atsiveda 12 triušiukų. Duok dieve, kad jie visi sugebėtų užaugti. Jeigu triušė veda po 9-10 triušiukų, tai yra labai labai gerai. Mėsinėje triušininkystėje skaičiuojama, kad vidutiniškai iš vados per metus galima išauginti 8 mėsinius triušius. Čia skaičiuojama, jeigu augina profesionalai. Pradedantieji gali skaičiuoti 6-7 išaugintus triušius 1 vadai.

7. Jeigu per metus už vieną triušį gausite 40 Lt, tai bus gera kaina. Skerdieną po 25-30 Lt/kg galima parduoti pavieniais atvejais (paskerstas neperaugęs triušis turi iki 2 kg skerdienos) Nepatariu skaičiuoti tokiomis kainomis, nes šią vasarą, tikėtina, kainos labai kris, iki 15-18 Lt už triušienos kg (tokia mano prognozė). Gyvų triušių vasarą reikės gerokai mažiau, tad visi pradės masiškai skersti savo triušius, o tada kainos kris..

Atrodo, surašiau viską kas mane neramino.. :eusa-think: O tai prisiskaitys pradedantieji nesąmonių ir parašys sau tooookius biznio planus, kad gyvenime jų neįgyvendins.. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

"na skiepai man irgi itartinai atrodo, bet gal tie triusiai atsparus, nes juos laiko su motinine triuse vos ne iki pjovimo, tai imuniteta per piena gauna. bet, jei triuse zindo triusiukus, tai kaip ji atsiveda tas 4 vadas per metus. zindant ovuliacija kaip ir nevyksta."

Užmečiau akį ir supratau, kad yra nemažai rašančių neturinčių praktinės triušių auginimo patirties...

Turiu savų argumentų apie įvairias auginimo metodikas, todėl noriu išskirti svarbius auginimo momentus:

1. Technologijos yra dvi:

- intensyvi auginant dideliais kiekiais specializuotuose triušių fermose. Čia triušiai dažniausiai apvaisinami dirbtiniu būdu, vedamos minimum 6 vados per metus, minimalizuojamos išlaidos narvams (narvas su girdykla ir šėrykla gaunasi iki 100 lt), visada

5. Galima puikiai auginti nedideliais kiekiais triušius ir jų neskiepijus (aš žinau kas neskiepija 5 metus ir dar nekrito nė vienas triušis), bet jeigu triušiais keičiamasi ar atsivežami nauji triušiai, tai atsiranda didelė ligų grėsmė..O auginant masiškai teks keistis triušiais...

- triušės po 14 triušiukų neveda!!!! Geriausiu atveju (retais atvejais), triušės atsiveda 12 triušiukų. Duok dieve, kad jie visi sugebėtų užaugti. Jeigu triušė veda po 9-10 triušiukų, tai yra labai labai gerai. Mėsinėje triušininkystėje skaičiuojama, kad vidutiniškai iš vados per metus galima išauginti 8 mėsinius triušius. Čia skaičiuojama, jeigu augina profesionalai. Pradedantieji gali skaičiuoti 6-7 išaugintus triušius 1 vadai.

Atrodo, surašiau viską kas mane neramino.. :eusa-think: O tai prisiskaitys pradedantieji nesąmonių ir parašys sau tooookius biznio planus, kad gyvenime jų neįgyvendins.. :lol:

Viskas labai gerai surasyta. taip kad naujokai skaitykite ;)

Siaip, intensyviai auginant, pateles brokuojamos 100-120proc per metus.

Triuses veda ir po 14 triusiuku, ir tai pasitaiko gana daznai, aisku isgyvena gerokai maziau.

Ir baikim gincytis del to vakcinavimo, nes tai butina, ir kuo toliau, tuo labiau, nes triusiu augintoju daugeja, ir tos ligos plinta. Ir nereikia atsivezti nauju triusiu, nes maras ir miksomatoze ateis neprasyti. Nzn ar ten visi pas visus vaiksto, bet kai 2009m rudeni uzejo maras, apylinkese krito apie 80proc triusiu. O tada visi pasimete laksto ir iesko vakcinos, nors jau buna per velu... O miksomatozes protrukiai praeita vasara?

Geriau nepataupyti to 1,5lt triusiui, bet visiems bus lengviau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

"na skiepai man irgi itartinai atrodo, bet gal tie triusiai atsparus, nes juos laiko su motinine triuse vos ne iki pjovimo, tai imuniteta per piena gauna. bet, jei triuse zindo triusiukus, tai kaip ji atsiveda tas 4 vadas per metus. zindant ovuliacija kaip ir nevyksta."

Užmečiau akį ir supratau, kad yra nemažai rašančių neturinčių praktinės triušių auginimo patirties...

Turiu savų argumentų apie įvairias auginimo metodikas, todėl noriu išskirti svarbius auginimo momentus:

1. Technologijos yra dvi:

- intensyvi auginant dideliais kiekiais specializuotuose triušių fermose. Čia triušiai dažniausiai apvaisinami dirbtiniu būdu, vedamos minimum 6 vados per metus, minimalizuojamos išlaidos narvams (narvas su girdykla ir šėrykla gaunasi iki 100 lt), visada skiepijami, patelės nusialina ir tampa netinkamos kergimui per 1-2 metus ir t.t.

- Mėgėjiška arba neintensyvi, auginant "minifermuose", narvuose ar kubiluose :D Čia daugiau kaip 5 vadų per

metus vidutiniškai pasiekti bus neįmanoma (pabrėžiu, vidurkis!)- duok dieve pasiekti metinį 4 vadų vidurkį. Patelės bus

kergiamos natūraliu būdu, jas kergti bus galima 3-4 metus ar net ilgiau, bus persileidimai, jauniklių išmetimai iš lizdų,

nenoras kergtis, susikergs sesės su broliais, ko pasekoje žus visa vada ir t.t. Ir čia visiškai nesvarbu ar ta "technologija"

yra Michailovo ar Baltkrol ar dar velnias žino kieno. Auginant gyvūnus reikia būti pasiruošus viskam (pasiskaityti

literatūros, iš anksto pasidomėti kas laukia). Teorija yra teorija. Auginimo metodai aprašomi esant idealioms sąlygoms kas

praktikoje beveik neįmanoma.

2. Mėsinėje triušininkystėje tokių terminų, kaip "miniferma" ir triušis akceleratas nėra. Jeigu mes kalbam apie dekoratyvinę triušininkystę, tai galima vadinti kaip tik širdis geidžia, kad ir pupsikais :lol: Man gražiai nudažytus ir tvarkingai padarytus narvus pavadinti minifermomis neapsiverstų liežuvis. Tai paprasčiausi keli sujungti ir patobulinti narvai. Tie patobulinimai padidina savikainą, ar jie verti tos kainos sunku pasakyti, reikia išbandyti ir paskaičiuoti. Žodis akseleratas taip pat neaišku ką reiškia. Ar tai triušis atsparesnis ekstremalioms augimo sąlygoms? Kas yra tos ekstremalios sąlygos- vandens trūkumas, šaltis (šildomi narvai..) Manau, kad ne. Šiaip moksle dabar plačiai naudojamas žodis tarpveislinis "hibridas", kai gaunami palikuoniai yra geresnių ūkinių savybių ir atsparesni ligoms nei jų tėvai. Tačiau tolimesnėm kartom dažniausiai šios gerosios savybės neperduodamos.. Šiuo atveju galima būtų šnekėti apie triušių hibridus (nors man atrodo, kad tai daugiau yra naujos veislės) kaip Hyplus, Zyka ir t.t. bet tikrai ne apie kažkokius neaiškius akseleratus. Dar daugiau, šie triušiai (tipo akseleratai) auginami dažytuose iš klijuotų plokščių pagamintuose narvuose, kas neleistina mėsininkystėje, ypač ekologiškoje. Juk tai chemija!!! Kas garantuos, kad toks triušis neprisigrauš tos chemijos! Taigi, aš vadinčiau auginimą tuose gražiuose narvuose daugiau dekoratyvine triušininkyste ar mados reikalu.

3. Žindančią triušę jau 5-7 dieną po triušiukų atsivedimo galima kergti ir pienas niekur nedings (pasak mokslininkės, auginančios ir triušius dr. N.Gaidžiūnienės).

4. Imunitetas ir atsparumas ligoms nėra visiškai tapatūs dalykai. Imunitetas stiprėja esant geroms gyvenimo sąlygoms, maitinant kokybišku ir įvairiu maistu, ilgiau leidžiant triušiukams žįsti-gerti motinos pieną, jeigu kergiami triušiai yra skirtingų veislių ir t.t. Be to, imunitetas yra ir individualus dalykas- vienoje vadoje bus ir stipresnio imuniteto, ir silpnesnio imuniteto triušiukų (su dydžiu nėra nieko bendro, nors teoriškai didesni triušiukai gali turėti didesnį imunitetą, bet nebūtinai taip bus ). Kai kurioms ligoms imunitetas įgyjamas tik persirgus ta liga.

5. Galima puikiai auginti nedideliais kiekiais triušius ir jų neskiepijus (aš žinau kas neskiepija 5 metus ir dar nekrito nė vienas triušis), bet jeigu triušiais keičiamasi ar atsivežami nauji triušiai, tai atsiranda didelė ligų grėsmė..O auginant masiškai teks keistis triušiais...

6. Jeigu triušė maitina pienu savo triušiukus iki 3 mėnesių, tai, manau nerealu, nes:

- patys triušiukai kažkur nuo 2 mėnesių dažnai jau nebežinda mamos. Kad 3 mėnesių dar maitintusi mamos pienu nesu nei matęs nei girdėjęs (pas mane kartais būna kartu iki 3 mėnesių, bet triušiukai tikrai ne žįsta mamą, o ją "tvarko" :icon-cry:

- 3 mėnesių triušiukų patinai jau sveria 2-2,7 kg ir tampa seksualiai aktyvūs, kas smarkiai sutrikdo triušių idilę ir ramybę. Tada gali atsirasti bėdų: koks 4 mėnesių anksčiau lytiškai subrendęs brolis apvaisins savo sesę ar mamą.. Ir tada didelė tikimybė, kad visa vada neišgyvens..

- jeigu triušė laikoma kartu su triušiukais iki 3 mėnesių, tai kiek gi ji atsivęs vadų per metus? 2 vadas (tiksliau 2,5 vadas)!!! Aš skaičiuoju vidurkį. Čia tai tikrai bus dekoratyvinė triušininkystė- auginama dėl grožio, nes viena patelė per metus duos 16 triušių mėsai.. Tai kokia čia atsiprašant metodika (Michailovo?)? Ar čia antimetodika?

- triušės po 14 triušiukų neveda!!!! Geriausiu atveju (retais atvejais), triušės atsiveda 12 triušiukų. Duok dieve, kad jie visi sugebėtų užaugti. Jeigu triušė veda po 9-10 triušiukų, tai yra labai labai gerai. Mėsinėje triušininkystėje skaičiuojama, kad vidutiniškai iš vados per metus galima išauginti 8 mėsinius triušius. Čia skaičiuojama, jeigu augina profesionalai. Pradedantieji gali skaičiuoti 6-7 išaugintus triušius 1 vadai.

7. Jeigu per metus už vieną triušį gausite 40 Lt, tai bus gera kaina. Skerdieną po 25-30 Lt/kg galima parduoti pavieniais atvejais (paskerstas neperaugęs triušis turi iki 2 kg skerdienos) Nepatariu skaičiuoti tokiomis kainomis, nes šią vasarą, tikėtina, kainos labai kris, iki 15-18 Lt už triušienos kg (tokia mano prognozė). Gyvų triušių vasarą reikės gerokai mažiau, tad visi pradės masiškai skersti savo triušius, o tada kainos kris..

Atrodo, surašiau viską kas mane neramino.. :eusa-think: O tai prisiskaitys pradedantieji nesąmonių ir parašys sau tooookius biznio planus, kad gyvenime jų neįgyvendins.. :lol:

Spaudziu desine, viskas issamu ir aisku. Tik keletas pastebejimu. Del skaiciaus triusiuku vadoj, pas mane Hyla Parent vidurkis gimusiu 11,5 vnt. Uzauga iki atjunkymo 7,3 vnt. Vadinasi yra dar kur pasitempt:).

Del Hyla, Hyplus, Zika ir pan. Tai tikrai ne naujos veisles, tai HIBRIDAI. Galutinis produktas ( triusiai skerdimui) gaunami tarp saves sukryzminus Parent linijos triusius. Veliau teoriskai tu hibridu veist nerekomenduoja, bet cia vel niuansai, kadangi Hyla turi tris patinu linijas (si pavasari turetu iseit ketvirta linija), Lourd-L, AB, ir Masylla, tai imant vienos linijos hibridus ir kergiant su kitos linijos hibridais, o dar geriau su Parent linijos patinu, gaunasi tikrai puikus augimo rezultatai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Smagu, kad tiek daug geros patikslintos informacijos galima rasti šiame forume! :eusa-clap:

Reziume: pirmiausia reikia žiūrėti ne kiek triušiai atsiveda, o kiek vidutiniškai pavyksta išaugti iki prekinio dydžio. Kai išmoksime iš vados užauginti vidutiniškai per metus 7-8 triušiokus , tada galima bus galvoti ir apie didelę triušių fermą ir veisti Hyplus, Zika, Hyla ar kitus hibridus, nes tai jau kitas lygis. Šiuolaikinė produktyvioji veislininkystė (ne tik gyvūnų) eina dviem kryptimis- hibridizacijos (t.y. ieškoma optimaulaus varianto maišant esamas veisles, nevedant naujų veislių, kas vyksta triušininkystėje) ir genų inžinierija (kam priešinasi dalis visuomenės, pvz. modifikuota soja..)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Smagu, kad tiek daug geros patikslintos informacijos galima rasti šiame forume! :eusa-clap:

Reziume: pirmiausia reikia žiūrėti ne kiek triušiai atsiveda, o kiek vidutiniškai pavyksta išaugti iki prekinio dydžio. Kai išmoksime iš vados užauginti vidutiniškai per metus 7-8 triušiokus , tada galima bus galvoti ir apie didelę triušių fermą ir veisti Hyplus, Zika, Hyla ar kitus hibridus, nes tai jau kitas lygis. Šiuolaikinė produktyvioji veislininkystė (ne tik gyvūnų) eina dviem kryptimis- hibridizacijos (t.y. ieškoma optimaulaus varianto maišant esamas veisles, nevedant naujų veislių, kas vyksta triušininkystėje) ir genų inžinierija (kam priešinasi dalis visuomenės, pvz. modifikuota soja..)

O is kokiu veisliu isvesti "Zika" hibridai? Kuo jie atsilieka pvz nuo "Hyla", kad ju Lietuvoj nelabai girdet? Skelbimuose "Hyla" tai pilna maciau pardavineja. Zmones suleidzia kaliforna su zelandu ir galvoja, kad pas juos jau "Hyla" :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Smagu, kad tiek daug geros patikslintos informacijos galima rasti šiame forume! :eusa-clap:

Reziume: pirmiausia reikia žiūrėti ne kiek triušiai atsiveda, o kiek vidutiniškai pavyksta išaugti iki prekinio dydžio. Kai išmoksime iš vados užauginti vidutiniškai per metus 7-8 triušiokus , tada galima bus galvoti ir apie didelę triušių fermą ir veisti Hyplus, Zika, Hyla ar kitus hibridus, nes tai jau kitas lygis. Šiuolaikinė produktyvioji veislininkystė (ne tik gyvūnų) eina dviem kryptimis- hibridizacijos (t.y. ieškoma optimaulaus varianto maišant esamas veisles, nevedant naujų veislių, kas vyksta triušininkystėje) ir genų inžinierija (kam priešinasi dalis visuomenės, pvz. modifikuota soja..)

O is kokiu veisliu isvesti "Zika" hibridai? Kuo jie atsilieka pvz nuo "Hyla", kad ju Lietuvoj nelabai girdet? Skelbimuose "Hyla" tai pilna maciau pardavineja. Zmones suleidzia kaliforna su zelandu ir galvoja, kad pas juos jau "Hyla" :D

Zika pramoninis hibridas nė kiek neatsilieka nuo hyla,gal net vienas iš geriausiu pramoninei triušininkystei išveistu hibridų yra išveistas profesoriaus Zimermano genetikos centre ,kadangi šis hibridas labiau veisiamas vokietijoje ir prancuzijoje tai mum trečiai pasaulio šaliai gal kiek brangokas ,bet kadangi netoli čekija o ten genetikai irgi neblogam kely kodėl gi ne o ir kainos santykis kiek mažesnis ,yra ir žmoniu kurie pasirupina veisliniu inventorium tokiu kaip Tomelis kuris nori suformuot mėsiniu triušiu genofonda lietuvoj, taigi pirmyn triušininkai mėsinikai ir nesiblaškykit su tais visokiais milžinais,,,,, :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ir vėl tas pats, nu ar tau gaila valdiškų pinigų, nesuprantu

"Labai pilietiskas" mastymas, o kieno sunesti tie "valdiski pinigai", ne mokesciu moketuju? Tai taskom tuos pinigus kairen-desinen, skundziames toliau kad Lietuvoj bybiene gyvent, ir visi pamyne savo oruma vaziujam anglam, vokieciam ir pan. siknu plaut.

Tikrai, kad tiksliai atitinkantis musu padeti pasisakymas :icon-rolleyes: kol jis bus LT tol taip ie gyvensim :eusa-naughty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip paskaitinėjus tikrai gerai atrodo tos fermos ir tos ekotriusio ir kt. reklamos. Tikrai galima susigundyti :) ypac nepatyrusiam. as taip ant ribos praktiskai buvau, bet zinot, kai esu auginusi, plius dabar neturiu pinigu, paramos niekada gyvenime negausiu, tai šiek tiek proto įdeda.

Pirmiausia kas užkliūna: 200 proc. pelnas. Dieve, jei tai būtų tiesa, tai čia pas kiekvieną kieme ar sode stovėtų po tokį narvą ir dauguma tuo užsiimtų. kodėl to nėra? vadinasi blefas. Sakote daug investicijų reikia ir dėlto? jei tai tikrai būtų toks pelnas, tai ir investuoti būtų negaila. juk tam yra ir paskolos ir pan.

Antrą: kad nereikia skiepyti. nu tikrai netikiu. nors taip niekas ir nepasakė ar čia teisybė.

trečia: per daug gerai viskas skamba, kad būtų tiesa. o kai per gerai skamba, dažniausiai tai būna afera naudinga tik tiems, kas siūlo.

ir tikrai mokėti bemaz pusantro tukstančio + - už ta stebulkinga narva, manau nesamone. Ziurint i ji, man atrodo jis ne itin patogus, daug uzkaboriu visokiu ir pan. Vieintelis zavintis dalykas - tai kanalizacijos sistema, bet ne daugiau.

Auginau triusius, kokius 2 metus. Laikeme paprasciausiuose narvuose, kur visos sienos, lubos ir grindys is tinklo. Duryse tik perdirbom, idejom edzias. Girdykla buvo ta elementari, kur bet kokioj gyvunu krautuvej nusipirksi, triusis kiek nori tiek atsigeria ir neužsitersia.

daugiau nieko nebuvo. ir puikiausiai visi augo. aisku, darbo buvo, bet ir tai proto ribose: ateiti ideti pasaro, pakeisti vandeni ir tai ne kasdien. Sunkiausias darbas budavo isvalyti (nors dabar galvoju prie tu narvu pilnai buvo galima pritaisyti ir ta kanalizacijos sistema kaip stebulklinguose narvuose, taciau kazkaip tuo metu neprisigalvojom to).

Pagrinde tas valymas ir atgrase nuo auginimo :) kitas dalykas del ko atsisakeme: tai reikedavo visus iki vieno skiepyti, nes jei tik nepaskiepydavai, iskart susirgdavo ar tai maru ar kuo. nors laikeme ir viduje, bet kazkiek kontakto gaudavo is lauko.

trecia del ko nebelaikome: neradome kur realizuoti. problema didele. Turedavome patys suvalgyti, gal ir nieko butu, bet isauginus triusi, ji isgloscius ir t.t., ji paskui uzmusti, kazkaip moraliskai sunku budavo. o kas kart ieskoti kas kitas uz tave uzmustu irgi problema. Gyvais bandem paprekiauti, tai niekas neperka, net neklausia.

nusprendeme velniop tas problemas. ir metem.

bet tikrai, jei skirti tam jegas, laika ir t.t. , galima pilnai apseiti ir be tu michailovskiu narvu ir tu ekotriusiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar kazkaip tarp kitko tik. prisiminiau viena nuotyki sioki toki.

isgyvendinom triusius is narvu kartu su vistomis aptvare lakstyti. buvo labai gerai, valyti nereikia. viena beda: kad urvus rause, tai pavojinga vaikscioti patapo, eini ir susmengi. ir tai tik du triusiai taip sugebejo, beje urvus rause tik pateles.

tai va, na viena apsitriusavo viename urve. atrode ne taip ir seniai, nors tiksliai to amziaus ir nezinojom. na ir kaip sakoma lauke augo, nepaskiepijom kazkaip, ir susirgo. kazkur 1-2 savaiciu begyje ir uzsilenke.

na kitus irgi ispjovem. taip ir liko. tu maziu net neziurejom, nes na ka ten beziuresi, neseniai gime, tai kur ten isgyvens. dar beto nelabai zinojom kur tiksliai jie, kokiam urve uzslepti.

taip ir pamirsom.

praejo gal kokia savaite, einu karta pro sali ir tik ziuriu - gal kokie 6 triusiukai laksto. bet tokie normalus jau, patys valgantys ir pan. Tai kol pagavom visus dar ir tai tik apgaules budu.

net keista, kaip jie galejo isgyventi? matyt triuse mire kai jie jau galejo patys ismisti, arba gal kai netenka maitintojo, jie automaitksia patys prisitaiko ir greiciau pradeda savarankiskai maitintis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar kazkaip tarp kitko tik. prisiminiau viena nuotyki sioki toki.

isgyvendinom triusius is narvu kartu su vistomis aptvare lakstyti. buvo labai gerai, valyti nereikia. viena beda: kad urvus rause, tai pavojinga vaikscioti patapo, eini ir susmengi. ir tai tik du triusiai taip sugebejo, beje urvus rause tik pateles.

tai va, na viena apsitriusavo viename urve. atrode ne taip ir seniai, nors tiksliai to amziaus ir nezinojom. na ir kaip sakoma lauke augo, nepaskiepijom kazkaip, ir susirgo. kazkur 1-2 savaiciu begyje ir uzsilenke.

na kitus irgi ispjovem. taip ir liko. tu maziu net neziurejom, nes na ka ten beziuresi, neseniai gime, tai kur ten isgyvens. dar beto nelabai zinojom kur tiksliai jie, kokiam urve uzslepti.

taip ir pamirsom.

praejo gal kokia savaite, einu karta pro sali ir tik ziuriu - gal kokie 6 triusiukai laksto. bet tokie normalus jau, patys valgantys ir pan. Tai kol pagavom visus dar ir tai tik apgaules budu.

net keista, kaip jie galejo isgyventi? matyt triuse mire kai jie jau galejo patys ismisti, arba gal kai netenka maitintojo, jie automaitksia patys prisitaiko ir greiciau pradeda savarankiskai maitintis.

O kaip Michailovo metodas susijęs su aprašyta situacija? :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip Michailovo metodas susijęs su aprašyta situacija?

Ogi taip kad nesamoniu muziejus su tais michilovu viezbuciais , auginant masiniu pramoniniu budu, o jei augint sau kelis triušius žmogus gali ir pats puikiu sprendimu rast pasiužiurejus tai i vieno triušininko tai i kito triušininko triušiu apartamentus, svarbu reik sveiku protu pasiskaičiuot , o kas skaičiuot nemoka ,,ka jau padarysi tegu prašo ,kad jam koks gramatnas triušininkas paskaičiuotu , nes kiek teko suprast žmonės labai stipriai prasilenkia pirminiame etape su reale aritmetika ir visi tik pirmyn galvoja kad bus superinis pelnas ir netures kur triušiu dėt visus kaimynus ir gimines aprūpins triušiėna.Norėčiau pradedantiesiems primint kad triušininkystė labiau paplitus šiltesniuose kraštuose , o tie šiltesni prasideda nuo čekijos nes ten švelnesnis klimatas . Mūsu kraštas nėra superinis variantas nes triušiai labiau serga kvepavimo taku ligomis. O kad nesirgtu reikia pastoviu temperaturos salygu o tai reiškia kad žiema neturi but per šalta nor triušiai šalčio ir nebijo bet laikant dideli kieki reikalinga gera ventiliacija o tai automatiškai atvėsta patalpa o tai jau nelabai gerai pramoniniam triušiam nes kaip žinia ju odele kailiukas plonesni jie neturi povilnio.Žodžiu tas kelias nėra rožėm klotas, tik patariu NAUJOKAI nenerkit stačia galva pirma pasikonsultuokit ir konsultuodamiesi gerai pasirinkit konsultantus ne šiaip kokius burtininkus kur turguose prekiauja triušiais , nuvažiuokit pas juos i ferma ir pasižiurėkit kiek triušiu laiko 1.5 ar 3 triušius kokiomis salygomis kiek pats vargsta arba nevargsta juos prižiurėdamas ir tada susidarysit puiku vaizda ant kiek ira paprasta ar sudetinga triusiu verslininkyste sekmes visiem pradedantiems.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 mėnesių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...