Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Pritariu donatui, pūdymuot dar nevėlu. Galima dar net ir su žalia trąša spėt sužaist, tik žieminio rapso geriau gal nereikia, nes dar paskui gali pavasarį sužaliuot, gerai būtų prieš užariant mėšlo ar komposto ir tuo pačiu kalkių.

gal bus kas naudingo

http://www.asu.lt/nm/l-projektas/agroekologija/27.htm

šiaip įdirbk daugiau nei rudenį nori užsodint, kad būtų kitam rudeniui tikrai gerai poaruoštos žemės

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Girdejau tokias kalbas, kad lietuvoje cesnakus yra uzpuoles puvinys, del dregno ir uzsitesusio pavasario, masiskai puva cesnakai.Gal kolegos ka girdejote kazka apie tai, arba gal kam jau taip yra, neduok dieve...

Pas mane ne masiškai bet daugiau nei pernai ir nieko nebepadarysi liko apie menesi iki kasimo o gal ir mažiau jai tokie orai bus.Lengvose žemėse manau tokios problemos nėra. :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu klausima, ar yra kokios chemijos kuo galima purkšti žieminius česnakus nuo žolių, nes žolės jau aukštos o ravėt nėra kada?

Cia jau gal 100 pranesimu yra apie naudojama chemija cesnaku paseliuose,bet ko gero ne tik raveti ju nera laiko,bet ir paieskoti patarimu gilesniuose forumo vandenyse.Kai man reikejo,tai viska nuo-iki perskaiciau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi,

turiu klausymą, dar tik pirmus metus auginu česnakus ir kažkur skaičiau, kad reikia lapus rišti jog labiau augtų pati galvutė o ne lapai. Tai norėjau pasiklaust reikia rišti vasarinius ar čia tik žieminiams galioja? Pati auginu vasarinius.

Iš anksto dėkoju už atsakymą. :)

Neisivaizduoju kaip galima surišti žieminius nes lapai stori ir trapūs žiedkotis storas,pernai vasariniu nerišau o užaugo nemaži.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu klausima, ar yra kokios chemijos kuo galima purkšti žieminius česnakus nuo žolių, nes žolės jau aukštos o ravėt nėra kada?

Cia jau gal 100 pranesimu yra apie naudojama chemija cesnaku paseliuose,bet ko gero ne tik raveti ju nera laiko,bet ir paieskoti patarimu gilesniuose forumo vandenyse.Kai man reikejo,tai viska nuo-iki perskaiciau.

na tai vardan ateities :)

nupurški, tarkim - Feniksu. ten rašo, kad pageidautina jog dirvožemis būtų lygus ir tada jie yra veiksmingas prieš visus dviskilčius net ir galincogą išnaikina...

o kaip tada su tarpueilių purenimu?

juk purenti reikia jau pavasarį, o kaip ir negali - purškimas nueis perniek... :(

Tai gal geriau nepurkši, o naudoti tradicinį kultivatorių-frezą? bet jei turi visokių varpinių, tai su džiaugsmu juos padauginsi... :)

Arba naudoti nepamainomą preparatą "Babacin" :) (taip vadinamas moterų ravėjimas rankomis išrenkant šaknis) :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi, idomu butu suzinoti, kada zadate jau kasti cesnakus? Pirmas derlius, tai bijau nelaiku nukasti :)

Pernai kasiau mazdaug apie 20 liepos,tik seklinius (zyduolius) veliau.Siemet gal irgi panasiai,per daug suvelinti negalima,nes pabirs skilteles,nebent tik seklai auginate,tai maziau pirstus reikes lauzyti lukstenent skilteles.As irgi galima sakyti dar tik pradedantis esu,tai cia yra ir labiau patyrusiu augintoju :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi, idomu butu suzinoti, kada zadate jau kasti cesnakus? Pirmas derlius, tai bijau nelaiku nukasti :)

Pernai kasiau mazdaug apie 20 liepos,tik seklinius (zyduolius) veliau.Siemet gal irgi panasiai,per daug suvelinti negalima,nes pabirs skilteles,nebent tik seklai auginate,tai maziau pirstus reikes lauzyti lukstenent skilteles.As irgi galima sakyti dar tik pradedantis esu,tai cia yra ir labiau patyrusiu augintoju :)

Aciu uz atsakyma, gaila, kad mano cesnakai labai toli, galiu nuvykti paziureti tik savaitgaliais, o kai atvykstu jie jau kas kart didesni ir pakite, tai ir jaudinuosi, kad viena savaitgali dar atrodys, kad nereikia kast, o kita jau bus per velu, issiaizys :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aciu uz atsakyma, gaila, kad mano cesnakai labai toli, galiu nuvykti paziureti tik savaitgaliais, o kai atvykstu jie jau kas kart didesni ir pakite, tai ir jaudinuosi, kad viena savaitgali dar atrodys, kad nereikia kast, o kita jau bus per velu, issiaizys :icon-rolleyes:

Aš kasti pradedu kai nudžiūsta 4-5 apatiniai lapai , visi lapai nudžiūsta po 10-12 dienu tada džiudamos galvos suplyšinėja,ir jai tada nenukasi tai gali išsiaižyti dirvoje,taip kad per savaite neišsiaižys :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...