Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Auginsiu Sarole, bet dabar dar teks zaisti su misrunais :( pradejau Panevezio r. Bet pagrindinis ukis turetu buti kitam rajone (bus per kelias vietas) .Kiek skambinau pazystamiems skerdykloms cehams niekam nereikia musu galviju, nes Lenkija valdo .Uzsienije yra kur parduoti, bet tai ilgas ir kruopstus darbas, pirmiausia reiketu pradeti nuo musu ,kad galetumem ir mazi budami isvesti. Nu gal ir nusisnekejau ,jei kas tai kolegos pataisysite

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

7-8mėn.buliukus superka A.Jonikienės ūkis,turi būti misrūnai,belgus gerai ima,sarole,jie Baisiogaloje augina,peni,gal 1000 turi.Kiek zinau moka beveik 2 eurus uz kg.Esu turėjęs su jais reikalų,patikimi,internete yra jų adresas.O kad uzsienieciams...zinau tik vokieti,kuris perka buliukus iki 3mėn.,moka po 8.50,uz belgus 13lt.,bent prieš savaitę davė tiek.Jei dar turi kokių klausimų rašyk.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar nesu asociacijos narys,bet mąstau apie tai.Uzsiimu mėsine galvijininkyste,plius noriu laikyti zindenes,jau turiu 20 karvių.O dėl grynaveislių tai,buliai tikrai tokie,be to turiu 9 aubrakes iš Prancūzijos,su kilmės pazymėjimais.Aisku esu naujokas šioj srity,daug klausimų kyla.pagrindinis tai dėl produkcijos realizavimo,absurdas,kai turi mėsinį bulių parduot uz 3,20lt.Gal galit ką patarti.O kas liecia galvijų asociaciją,tiksliai nezinau,bet manau,kad kol kas per mazai bulių turiu,kad būt jos nariu(60 galvijų).Norėciau daugiau suzinot apie tą asociaciją,ar verta būt jos nariu ir kodėl. :icon-question:

Aš irgi kol kas nesu asociacijos narys,bet manau ateityje juo tapti.Toks mano sprendimas būtų todėl kad įdomu bendrauti su bendraminčiais ir kolegomis o kur daugiau sutiksi tiek daug mėsinių galvijų augintojų jei ne asociacijos susirinkimuose :icon-question:

Dar asociacija organizuoja renginius,parodas tai vis sužinai ką naujo.

Dabar nesant asociacijos nariu,tavo galvijai bus nevertinami ir nebus įrašomi į kilmės knygas.Jei bus skaitomi tik mėsiniais bet negrynaveisliais.

Grupė žmonių kreipėsi į žemės ūkio ministrą ir paprašė suteikti galimybę kad ir nesant asociacijos nariu galvijai būtų įvertinti ir įrašyti į kilmės knygas.Nežinau ar jau priimtas koks įstatymas dėl to.

Daugiau kokia nauda iš asociacijos gal pakomentuos jos nariai.

Dėl vertinimo siūlyčiau kreiptis:

http://www.lmga.lt/contacts.php

Dar perskaityk čia,turėtų paaiškėti:

http://www.lmga.lt/content/dokumentai.html

Dėl produkcijos realizavimo:yra daug būdų-parduoti turgeliuose,tiesiai iš namų ir t.t. bet aš einu lengviausiu bet tikrai ne pačiu pelningiausiu būdu-parduodu įprastiems supirkėjams:Krekenavos mėsai,Utenos mėsai ir panašiai.

Jei esi naujokas mėsinių galvijų auginime,pirmiausia nusipirk Č.Juknos knygelę:

http://www.patogupirkti.lt/book/book.as ... 5-9563-8-0

Ir atidžiai perskaityk visą šio forumo temą „Mėsinė galvijininkystė“.Aš būtent čia sulaukiau daug naudingų patarimų iš forumiečių Usurinio,Editos,Eriko,Belarus 1222 ir kitų.

Pats iki to melždavau karves ir girdydavau pieną bet šio forumo dėka gavau daug žinių ir pradėjau juos auginti kaip mėsinius.Jei atsiversi šio forumo pradžią,pamatysi koks „žalias“ aš pats buvau prieš tris metus,o dabar šį tą žinau bet ir toliau domiuosi ir vis sužinau ką naujo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie galvijų asociaciją skaiciau straipsnį,nariai skundėsi,kad imamas mokestis uz tai,kad augina grynaveislius,iseiti negali,nes niekas nebeįvertins buliaus,nesinori tikėti,bet ko gero vyksta kazkas.Palauksiu kol man įvertins bulių,tada galėsiu parašyti kas,kaip ir kodėl?Dėl išmokų zinosiu po savaitės Šiai dienai zinau tik tiek,kad veterinarija vaziuoja,tikrina dokumentacija:pasus,GZ formas,jei kas ne taip braukia ismokas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki mėsinių galvijų augintojai,

norėjau pasidalinti mintimis apie „Karpynėje“ vykusį renginį „Mėsinė galvijininkystė Lietuvoje“. Pagal pavadinimą reikėtų suprasti , kad tai viešas renginys. Bet jis niekur nebuvo skebiamas, net asociacijos tinklapyje nebuvo net menkiausios žinutės. Ir asociacijos direktorius patvirtino, kad tai tik asociacijos nariams. Kadangi aš, nors ir neteisėtai, esu pašalinta iš asociacijos, tai direktorius griežtai pasakė, kad renginyje dalyvauti negalėsiu. Vis dėl to šiame renginyje sudalyvavau ir išsakysiu kai kuriuos savo pastebėjimus.

Pirmiausia įdomu tai, kad reginį vedė tie kam ir priklauso tai daryti tai - prezidentas ir direktorius. Nors anksčiau visuotinį ataskaitinį susirinkimą ir susirinkimą, kuriame aš buvau pašalinta iš asociacijos, pravesdavo gerbiamas tarybos narys Vidmantas Jonika, o balsus skaičiuodavo, jau kaip ir etatiniu skaičiuotoju tapęs Tadas Poškys. Gal gerbiamo Jonikos patirtis didesnė toje srityje ir sudėtingesniais atvejais, kai reikia pasiekti norimą razultatą, jam reikia perimti asociacijos vairą į savo tvirtas rankas.

Šiuo atveju viskas buvo paprasčiau. Čia tik tereikėjo išdalinti dovanas. Visi asociacijos nariai, neišskiriant ir dalyvavusių žurnalistų, gavo dovanų po striukę. Gal tai paankstintos kalėdinės dovanos? Tur būt netiesa, kad Lietuvoje krizė. Bent jau asociacijoje jokios krizės nesijaučia.

Buvo pristatytas geriausių bulių katalogas. Likom sužavėti gerb. V. Jonikos sugebėjimais visose srityse. Jis ne tik, kad puikiai praveda susirinkimus, bet daugiausia užaugino geriausių kataloginių bulių. Kas dėl paties katalogo, tai labai sveikintina, kad jis išleistas. Bet ir vėl kyla kai kurių minčių. Kodėl niekur nebuvo skelbiama, kad toks katalogas kuriamas? Susirinkimo metu buvo pasakyta, kad buvo vertinimo komisija, bet kas toje komisijoje dalyvavo? Taip viskas užslaptinta. O juk yra asociacijos tinklapis. Kodėl jokia informacija neteikiama? Negi paprastiems nariams nieko nereikia žnoti? Todėl dabar natūraliai peršasi mintys, kad patys tarybos nariai save pasiskyrę verintojais, patys susivertino savo bulius, ir visų vertintojų buliai pateko į katalogą. Gal jie ir labai geri, bet kam reikia sudaryti sąlygas tokiems įtarinėjimams?

Buvo ir naudingų visiems mėsinių galvijų augintojams temų. ŽŪM atstovas pateikė numatomus išmokų pasikeitimus 2009 m. Išmokos ir už karves žindenes ir už bulius nebus nuimtos, bet gali sumažėti maždaug po 20 Lt. Tik gali būti, kad jos bus išmokamos šiek tiek vėliau.

Svečias iš Vokietijos kalbėjo labai aktualiais mėsinei galvijininkystei klausimais. Gal būtų galima bent pagrindines mintis pateikti asociacijos tinklapyje?

Aš visada siekiau ir sieksiu viešumo ir skaidrumo, nors už tai ir buvau pašalinta iš asociacijos. Bet tikiuosi, kad teisingumas nugalės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pabandysiu atsakyti į daugumai mėsinių galvijų augintojų rūpimus klausimus.

Pirmiausia tai, kad ne asociacijos nariai šiuo metu negali auginti veislinių galvijų (kad ir grynaveisliai galvijai, bet bus tik mėsiniai, nes tik narių galvijai vertinami ir įrašomi į kilmės knygą).

Mes rašėme prašymą ministrui (prašymo turinys yra ankstesniuose forumo pasisakymuose), kad būtų galima veislinius galvijus auginti ir ne asociacijos nariams.

Jau ir anksčiau esu rašiusi, kad gavome viceministro atsakymą, kad siūloma Seimui pakeisti veislininkystės įstatymo 18 straipsnį, išbraukiant žodžius "veislininkystės institucijos nario". Pakeitus šiuos teisės aktus auginti ir veisti veislinius gyvulius galės ir ne asociacijos nariai.

Bet asociacijos tarybai tokie pasikeitimai labai nepatiko ir už tai buvau pašalinta iš asociacijos. Bet tikiuosi, kad teismas atstatys šią klaidą.

Ir asociacijos nariu kol kas būti naudinga tik jeigu norite auginti galvijus veislei. Į asociaciją įstojau 1998 m. ir aš asmeniškai jokios naudos iš asociacijos neturėjau, išskyrus vertinimą ir kilmės knygų vedimą. Šias paslaugas iki šiol finansavo valstybė.

Nario mokestis metams - 30Lt, nuo kiekvienos karvės metams - 20 Lt, ir nuo buliaus 25 Lt. Už kiekvieną kilmės pažymėjimą reikia mokėti po 100 Lt. Dabar naujai priimtas naujas mokestis nuo kiekvienos įvertintos karvės - 10Lt, bet ne vertintojui, o asociacijos iždui papildyti. Gal todėl dabar tokie turtingi, kad galėjo visus apdalinti striukėmis. Tai pirmas toks įvykis asociacijos istorijoje. Čia krize nei iš tolo nekvepia.

Dėl realizacijos tai bent aš nieko nežinau. Asociacijos tinklapyje jokios informacijos nesu mačiusi tuo klausimu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gavau iš ricardaas asmeninę žinutę su prašymu forume pasidalinti patirtimi mėsinių galvijų auginime. Aš dabar neturiu tiek laiko, kad galėčiau plačiau aprašyti. Bet jeigu domina konkretūs klausimai, klauskit, pabandysiu atsakyti.

Galiu tik pasiūlyti pasiskaityti Česlovo ir Vigilijaus Juknų knygą "Mėsinių galvijų auginimas". Išleista 2004 m. Šioje knygoje aprašyta viskas ką reikėtų žinoti mėsinų galvijų augintojams. Tikrai labai gera knyga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gavau iš ricardaas asmeninę žinutę su prašymu forume pasidalinti patirtimi mėsinių galvijų auginime. Aš dabar neturiu tiek laiko, kad galėčiau plačiau aprašyti. Bet jeigu domina konkretūs klausimai, klauskit, pabandysiu atsakyti.

Galiu tik pasiūlyti pasiskaityti Česlovo ir Vigilijaus Juknų knygą "Mėsinių galvijų auginimas". Išleista 2004 m. Šioje knygoje aprašyta viskas ką reikėtų žinoti mėsinų galvijų augintojams. Tikrai labai gera knyga.

Knygą turiu.Domintų tai ką pastebėjote ir pritaikėte būtent savo ūkyje.Gal yra kokių faktų kad teorija,pateikta knygutėje,prasilenkia su praktika :icon-question: Pvz. vienas mokslų daktaras teigia kad pirmos kartos belgų mėlynujų mišrūnę apsėklinus Šarolė tikrai bus reikalingas Cezario pjūvis.Šiame forume yra bent jau vienas žmogus,kuris gali patvirtinti kad taip būna tikrai ne visada.

Kitas dalykas,kurį sužinojau iš patyrusio mėsinių galvijų augintojo:sukryžminus grynaveislius Šorthorną su Galovėjumi o atvestą telyčiukę su Aubraku,gausime labai gerą mišrūną,nereiklų laikymo sąlygoms,kurio pateles galima sėklinti bet kuo net Belgų mėlynaisiais,išsiveršiuoja be problemų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...