Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Jei gyvuliu nebutu per dauk, tai reiketu valyti tik viena karta per metus, o dabar truputi daugiau negu priklausytu tai tenka kokius 3 kartus mesti, mezia su teleskopiniu krautuvu, o ten visur aplin serimo taka eina gyvuliai puslankiu ir erdve vientisa, ir prie langu miegaprie serimo tako eda ir kakoja....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ai o girdyklos seip turetu buti pasildomos, bet kad nepasijunge...

Kokios firmos girdyklos ir kokia kaina :icon-question:

aš telyčiom esu nupirkes tokia http://www.bggroup.lt/galery/_bgg/produ ... 10g_m_.jpg

mokėjau 1400 be pvm,jau naudoju 3 metus ir dar nebuvo užšalus,tik burbulai prišala kai būna labai šalta ir mažesi gyvuliai nepajiegia pramušti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal unia neužpyks bet iš ūkininkų ne kokie atsiliepimai apie tas girdyklas...iš vieno kur pirkau telyčias,jis turi bet stato kitokias.Sako nieko gero...prišala burbulai,reikia vaikščioti stuktelti,mažesni veršiai nemoka iš jų gerti...kitur tie burbulai ar prakiūra ar kas kad panyra...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal unia neužpyks bet iš ūkininkų ne kokie atsiliepimai apie tas girdyklas...iš vieno kur pirkau telyčias,jis turi bet stato kitokias.Sako nieko gero...prišala burbulai,reikia vaikščioti stuktelti,mažesni veršiai nemoka iš jų gerti...kitur tie burbulai ar prakiūra ar kas kad panyra...

tikrai nematau reikalo pykti :D juk tam ir čia rašom kad galėtumėm išsirinkti geriau,ir mokytis iš klaidų kitų,o kas liečia tas girdyklas tai mano ir yra minusas kad prišala burbulai,o taip tikrai gera,čia aišku jau irgi gamintoju yra daug tai vienu bus gerai pagaminta o kitų bus niekam tikus,aš pirkęs buvau iš keskinių,bet kieno gamyba neatsimenu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki galvijų augintojai.

Senokai skaitinėju šį forumą,kadangi turiu keletą žindenių,tai vis pasidomiu Jūsų patirtim.

Dėl girdyklų-pas mane neužšalanti tokia http://www.miraco.com/MiraFount3330.aspx Pirkau iš Anykščių,tik nepamenu iš kokios firmos(gal Baltijos tvoros).Burbulas prišala jei -20 ir daugiau.O jaunimas greit išmoksta naudotis,nes ten galima burbulą nuspaudus prisukti,tai 3 dienas palaikius jau moka naudotis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Keskiniai tai manau SUEVIA firmos prekiaudavo nes tokios yra Patura kataloge.

Sveikas prisijungęs Zeniau :icon-exclaim: Malonu kad čia daugėja mėsinių galvijų augintojų.Kokios veislės žindenes laikai ir kiek jų turi :icon-question:

Laikau 6 mišrūnes-3 šarolė,1 limuzine ir 2 angusės.Pagal veislę tai angusės labiausiai atitinka mano charakterį-aštrokos,tik jautukus reik parduot 500-600 kg.Šarolė flegmatiškos,bet nekaupia riebalų,taip kaip angusai ir jaučius galima parduoti 600-800kg. Aukso viduriukas-limuzinai.Šiaip tai jos man daugiau malonumas nei verslas,gal kada padidinsiu,bet dabar užtenka tiek.Žodžiu-hobis

Trumpai apie laikyma.Tvartas-daržinė išmėžiama kartą per metus.Pašarai-šienas, šienainis,šiaudai,druska vietoj čiulpinukų :D .Koncentratai tik penimiems.Pievos-persėti durpynai.Ganymas-el.piemuo.Pliusai-malonumas dūšiai.Minusai-bais širdį skauda,kai reik furgonan pakraut. :icon-cry:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Trumpai apie laikyma.Tvartas-daržinė išmėžiama kartą per metus.Pašarai-šienas, šienainis,šiaudai,druska vietoj čiulpinukų :D .Koncentratai tik penimiems.Pievos-persėti durpynai.Ganymas-el.piemuo.Pliusai-malonumas dūšiai.Minusai-bais širdį skauda,kai reik furgonan pakraut. :icon-cry:

Pas jus yra šėrimo takas tvarte :icon-confused::Ar šeriama iš šėryklų :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Trumpai apie laikyma.Tvartas-daržinė išmėžiama kartą per metus.Pašarai-šienas, šienainis,šiaudai,druska vietoj čiulpinukų :D .Koncentratai tik penimiems.Pievos-persėti durpynai.Ganymas-el.piemuo.Pliusai-malonumas dūšiai.Minusai-bais širdį skauda,kai reik furgonan pakraut. :icon-cry:

Pas jus yra šėrimo takas tvarte :icon-confused::Ar šeriama iš šėryklų :icon-question:

Šioks toks šėrimo takas.Vienas daržinės kraštas atitvertas,su krautuvu įvežu pora rulonų,o šiaudus tiesiai į gardą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zeniau,kokius žolės mišinius sėjate durpynuose :icon-question:

Kokie jūsų aptvarai ganymui :icon-question: Pastovūs ar kilnojami :icon-question: Ar yra prie tvarto mociono aikštelė gyvuliams :icon-question:

Durpynuose sėju Agrolitpos mišinius(Agro Lanka-atrodo taip vadinas),kas 3-4 metai persėju,nes sumažėja žolės derlius.Aptvarai kilnojami,kadangi pievų pakankamai,tai vienose ganau,kitas šienauju.Mociono aikštelė yra,kol buvo nešalta,tai išeidavo i lauką visada,o dabar retkarčiais išleidžiu(pvz-vakar buvo -14) :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki kolegos,reiktų patarimo.

Pas mane viename garde yra 10 suaugusių karvių ir telyčių(4 grynaveislės limuzinės,1 limuzinų mišrūnė,2 herefordų mišrūnės ir 3 pieninės karvės)

2 telyčios pusantrų metų(limuzinų mišrūnės)

9 mėnesių buliukas.

Kitame garde 3 buliukai pusantrų metų kažkur(limuzinų mišrūnai)ir atskirai uždarytas reproduktorius limuzinas(greit bus 3 metai).

Pvz. vakar į karvių gardą atvežėme ruloną javainio(suktas tik išplaukėjus),o kitą ruloną atsivežėm buliams.Šiandien karvėms pilnai užteko javainio bet rytoj jau iš bulių rulono teks dėti ryte kad iki vakaro(kada vėl atvešime) jo pilnai užtektų...

Karvės nusipenėjo tai neramu darosi dėl veršiavimosi...

Klausimas: ar normalu tai kad 10 suaugusių galvijų,2 telyčios ir 9 mėnesių buliukas per 2 paras suėda daugiau nei ruloną :icon-question:

Tai yra visa mano išvardinta ūkyje esanti banda (17 galvijų) per parą suėda ruloną javainio.

Ar čia limuzinų ėdrumas toks baisus :icon-question:

Štai kolega Usurinis savo angusams 32 suaugusioms galvoms sušeria tik 1 ruloną per parą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...