Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

sunku pasakyti. tiesiog atsiveda tokius silpnus, kurie po dienos dvieju ir padvesia. versiavimosi metu dabar stengiuos pasara gera parink (ta prasme kad nebutu papelijes) tai sakyciau sumazejo, bet vistiek gana daug dar

Tai pas tave šiuo metu veršiuojasi karvės?

Dėl kritimo....tai ar žindo karvę tik gimes veršis ? Viduriuoja? Gal koks plaučių uždegimas...? Ir ką sako vet gydytojas...juk didelis nuostolis, reikia jieškoti priežasčių :icon-rolleyes:

Pas mane su karvių veršiavimusi tai kaip ir ramiau, jau žinau kurias reikia atidžiau stebėti, o va su telyčiom tai bėda.....iškrenta veršis ir viso gero jos jam pasako. Pernai tai buvo dažnas reiškinys....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai pas tave šiuo metu veršiuojasi karvės?

Dėl kritimo....tai ar žindo karvę tik gimes veršis ? Viduriuoja? Ir ką sako vet gydytojas...juk didelis nuostolis, reikia jieškoti priežasčių :icon-rolleyes:

nu dar nesiveda. vasari tik prades.

tik gimusi nevisada as matau. kartais iskart matau kad tikrai zindzia ir padvesia, kartais ilgai stebiu ir napamatau, bet isgyvena. o paviduriuot tai visi truputi paviduriuoja.

pas mane tai sene karve buvo kuri 2 metus is eiles nepripazino savo versio. tai teko isbrokuoti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

buna kad 80% tik. dar pastebejau kad labiausiai pas raguotas. as raguotas esu atskyres ir jos ten tarpusavy gan stipriai badosi, tai vat galvoju kad tai daug itakos turi.

kazkada liks tik berages, nes telyciu su ragais nepasilieku

Tai gal 80% išgyvenamumas o ne kritimai :icon-question:

Maniškės su ragais irgi badosi...net baisu kai pagalvoji kad gali abortuotis ar atvesti silpnus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tas "truputį" labai įdomus dalykėlis.... o kokie pas tau pašarai?

Pas mane buvo atveju kai veršis palei tešmenį karvės trinas trinas. Na rodos tikrai žindo, karvė stovi. O va po poros dienų plumt ir randi gulintį - nusilpęs. Ir ką nebėra veršio. Pradėjau atidžiau stebėt ir ką - nė velnio jis nežido pasirodo, maklinėja maklinėja, o spenio ir nepagauna. Kitas atvejis, veršis tik spenį čiupt, karvė žengt žingsnį.... taip veršis po poros dienų ir guli...

Visos raguotos, kalasi kartais neblogai, bet tfu tfu tfu aborto dar nė vieno

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tas "truputį" labai įdomus dalykėlis.... o kokie pas tau pašarai?

Pas mane buvo atveju kai veršis palei tešmenį karvės trinas trinas. Na rodos tikrai žindo, karvė stovi. O va po poros dienų plumt ir randi gulintį - nusilpęs. Ir ką nebėra veršio. Pradėjau atidžiau stebėt ir ką - nė velnio jis nežido pasirodo, maklinėja maklinėja, o spenio ir nepagauna. Kitas atvejis, veršis tik spenį čiupt, karvė žengt žingsnį.... taip veršis po poros dienų ir guli...

Visos raguotos, kalasi kartais neblogai, bet tfu tfu tfu aborto dar nė vieno

yprastai zalia mase, versiavimosi metu vien siena.

Nu gerai, o tai jeigu nezindzia tai ka darai? nes kiek esam bande girdyt, tai dar nepasiteisino. isvis prie karves tada nebeeina. nebent veskis namo ta versi ir atskirai augink

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

yprastai zalia mase, versiavimosi metu vien siena.

Nu gerai, o tai jeigu nezindzia tai ka darai? nes kiek esam bande girdyt, tai dar nepasiteisino. isvis prie karves tada nebeeina. nebent veskis namo ta versi ir atskirai augink

Dėl veršialių nusilpimo tai čia daug variantų....ir ką paminėjau gali visai ne tai būti.

Mėginau ir aš girdyti. Visaip pasitaiko, jeigu vienas du kartai ir neatskiri nuo karvės tai dar yra šansų, kad prilips prie karvės, jeigu ji pati veršio neatstumia. O buvo visokių atvejų, va pernai ištraukiau vieną stambų jaučioką, tai tas jau buvo visai padusęs, galvojau kaput. Bet pamėginau dirbtinį kvėpavimą. Užsikabino. Karvė laižė viskas kaip ir tvarkoj tik anas ant kojų niekaip neatsistojo. O ką daryt, palikt prie karvės did tikimybė, kad nieko neišeis, labai jau slabnai atrodė. Atskyriau. Gert negėrė. Virinau pieną du kiaušai ir po puslitrį per prievartą po biškį. Vitaminų suleidau. Dvi dienas gulėjo galvojau šapaš bus. Tik trečion dienon pats pradėjo žįst per bonką, o taip tas dvi dienas per prievartą. Vargas, bet veršis užsikabino....

Kiek domėjausi tai yra krekenų pakaitalai, tokie nemaži švirkštai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Teko tik girdėti.Pila skystį kažkokį elektrolitą.

https://www.grene.com/shop/action/produ ... %A1langele

Kaina aparato apie 40Lt.Prekiauja "Grene" bet reikia pirkti ne tiesiai iš jų o per tarpininkus nes "Grene" tik didmena užsiima.

as dyrbu ukija,tai su tokio tipo svirkstu mano praktikoj mates kai reikejo tai per prievarta gyrdyt,tai ir tie keli neisgyveno,o bosas yra sakes kad kai taip girdes,dar nei vienas neisgyveno.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mieli ūkininkai,

norėjau pasiteirauti, ar Vilniuje kur nors įmanoma nusipirkti Šarolė, Angusų ar Limuzinų jautienos nugarinės ar išpjovos?

Pirkėjas aš prastas, reikia sau ir nedaug, kepsniams, bet gan dažnai, tai jei nebaisiai toli, galėčiau ir pats atvykti. Kiek žinau, visi prekiauja po 10 kg ir ten visokios mėsos pridėta, bet kur aš tiek dėsiu...

Ačiū :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mieli ūkininkai,

norėjau pasiteirauti, ar Vilniuje kur nors įmanoma nusipirkti Šarolė, Angusų ar Limuzinų jautienos nugarinės ar išpjovos?

Pirkėjas aš prastas, reikia sau ir nedaug, kepsniams, bet gan dažnai, tai jei nebaisiai toli, galėčiau ir pats atvykti. Kiek žinau, visi prekiauja po 10 kg ir ten visokios mėsos pridėta, bet kur aš tiek dėsiu...

Ačiū :D

Pasuk Henrikui Gineikai 8615 76483

jis ir po 5 kg prekiauja,gal susitarsi ir vien nugarinės ar išpjovos.Jis prekiauja Vilniuje,Kaune ir Panevėžyje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mieli ūkininkai,

norėjau pasiteirauti, ar Vilniuje kur nors įmanoma nusipirkti Šarolė, Angusų ar Limuzinų jautienos nugarinės ar išpjovos?

Pirkėjas aš prastas, reikia sau ir nedaug, kepsniams, bet gan dažnai, tai jei nebaisiai toli, galėčiau ir pats atvykti. Kiek žinau, visi prekiauja po 10 kg ir ten visokios mėsos pridėta, bet kur aš tiek dėsiu...

Ačiū :D

Pasuk Henrikui Gineikai 8615 76483

jis ir po 5 kg prekiauja,gal susitarsi ir vien nugarinės ar išpjovos.Jis prekiauja Vilniuje,Kaune ir Panevėžyje.

Skambinau aš jam praeitą savaitę. Sakė tik po 10 kg ir visokia mėsa, įskaitant ir faršui. O kad man nei kumpio, nei faršo nereikia :icon-rolleyes:

Skambinau ir Vaiteliams, jie sakė, kad išvis Vilniuj neprekiauja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu as pievu turiu tiek kad uztektu gyvuliam pagal visas taisykles, nes buvo vienais metais negavau dalies ismoku nes paskaiciavo kad man neuzteko pievu pagal deklaracija, ant vieno hektaro turi issiganyti 1,4 SG....tai dabar visad pasiskaiciuoju ir dar uzsidedu virsaus...o seip tai ir kukuruzo ir misinio siloso turim ir sienainio, siaudu va sieno tai neturim....

Nu ir dar bandysiu tvarto foto ikelt, dabar tik tokia turiu....th_DSC_0126.jpg

Daiva,jei gerai suprantu pas jus kolūkinė kliuškinė ferma :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai va, 10 angusiukiu laikau salto laikymo, prie senos darzines padarytas aptvaras, su pastoge ir siena is vienos puses, ten yra serykla, ir ispjauta toj darzinej anga, ir ten jos kada nori eina.toj darzinej temperatura kaip lauke,tik nepucia ir sausa, ten ir vonia su vandeniu stovi.

sarole laikau silto laikymo, vienam garde, trys priristos ir viena ne (taip jas laike angstesne seimininke),jas girdau kibirais.

seriu ruliais ir kitkom(sienu),daugiau jokiu priedu, na iskyrus druska.

daugiau jokiu gyviu nelaikau, na dar keturios zuvytes :lol:

fermos neturiu, bet kitais metais planuoju statyt,jei viskas gerai, salto laikymo, issipjaut lentu ir pasistatyt didesne darzine, kad traktorius ivaziuotu.

jei ka netaip darau, tai sakykit, jei Jusu manymu darau klaidas...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Anguses manau laikai teisingai o va šarolė tai nelabai.Pirma kad jos pririštos,negali laisvai judėti ir gali būti kad prisiaugins daug svorio ir pavasarį gali turėt problemų su jų kojomis.

Pas mane tvarte vietoje langų dar nesudėti tinkliukai,tvarte šilta bet ne per daug...bet matau problemą šiltuose tvartuose tame kad jie dažniausiai prastai vėdinami o kai šilta ir drėgna tai patogiausia terpė visokiems mikroorganizmams veistis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Anguses manau laikai teisingai o va šarolė tai nelabai.Pirma kad jos pririštos,negali laisvai judėti ir gali būti kad prisiaugins daug svorio ir pavasarį gali turėt problemų su jų kojomis.

Pas mane tvarte vietoje langų dar nesudėti tinkliukai,tvarte šilta bet ne per daug...bet matau problemą šiltuose tvartuose tame kad jie dažniausiai prastai vėdinami o kai šilta ir drėgna tai patogiausia terpė visokiems mikroorganizmams veistis.

o kiap pas tave su meslu,jau dauk susikaupe,minejai kad iki pavasario nemesi?o siaudus kreiki rankom? :icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...