Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Įdomu ar tas agresyvumas po veršiavimosi dažnas reiškinys ar ne?

Gal tai būdinga tik tam tikrom veislėm?

Mano limuzinės dar nesiveršiavo bet esu girdėjęs iš patyrusių limuzinų augintojų kad limuzinų karvės po apsiveršiavimo neprileidžia prie veršelio...tenka pasiimti pagalį ir juo baidyti kai nori veršelį suženklinti...po savaitės tas instinktas išnyksta...lieka toks bendras jei veršelį pagausi ir jis subliaus-sulėks visos karvės ir apstos ratu ir neišleis kol veršelio nepaleisi...kitos net ragu stukteli...

Buvau įdėjęs to straipsnio nuorodą:

"...Karvė nuskraidino 3 metrus...

Būtent su karvėmis, o ne su buliais, susijęs ir įspūdingiausias R.Naujoko prisiminimas. Prieš 6 ar 7 metus jis nuo Šarole veislės žalosios gavo tokį smūgį į krūtinę, jog oru skrido apie 3 metrus. Šioji ant jo supyko už tai, kad antrą kartą palietė jos veršelį, o paliesti teko todėl, kad įsegant numerį jis užmiršo patikrinti, kas gimė - buliukas ar karvytė... “Tai buvo mano paties klaida, žinojau, kad negalima antrą kartą liesti tik gimusio veršelio”, - pripažįsta verslininkas.

Jis tikina, jog skrendant po karvės smūgio visas gyvenimas skubiai mintyse prabėgęs, o skrydžio pabaigoje dar spėjęs pagalvoti, kaip čia į karvės š... neatgulus. Be, anot jo paties, ko labiausiai bijai, tai visada ir įvyksta. Įvyko ir tąkart...

Iš šio įvykio dabartinis rajono Tarybos narys sako gerai pasimokęs - nuo tada prie karvės be rykštelės rankose niekada neina..."

http://www.silutesnaujienos.lt/?straipsnis=5850

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano galva reiketu tarp vartu padariti skyle verseliui kad jis laisvai galetu vaikscioti ir papildam paduoti labai patogu (veliau ikelsiu nuotrauka kad butu aiskiau)

Priešingai šis dalykas skirti atskirti motinas nuo vaikų zonos. Jei motina agresyvi tai gali ir su visa tvora pas veršelį ateiti.

Aš taip vertinu karvės agresyvumą: ganykloje karvės turi užsipulti aviganį ir vyti jį nuo veršelių kuo toliau arba korpusu dengti nuo tariamo pavojaus bet jei ganykloje kartu su šunim yra ir šeimininkas tai tada karvės turi trauktis. Lazdos ganykloje dar niekad nereikėjo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2010-01-19, 9 val. ir 2010-01-22, 9 val.

Kursai „Mėsinių galvijų laikymo statinių technologiniai sprendimai“Dalyviai: Ūkininkai, jų partneriai, ūkio darbuotojai ir kiti fiziniai ar juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ar miškų ūkio veikla, ir įregistravę žemės ūkio ar miškų valdą LR žemės ūkio ir kaimo verslo registre

Rengėjai: Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kauno rajono biuras

Vieta: LŽŪU IV rūmai, 204 salė, Universiteto g. 8 A, Akademijos mstl., Kauno r. sav.

Pasiteirauti telefonu 8 686 54985

Kolegos kas galite sudalyvaukite.Aš deja negalėsiu. :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

jo serimo tako puseje nebutu sienos , bet ne per visa tvarto ilgi pora boksu butu atitverti nuo lauko karvem versiuotis bei mazesniem verseliam. tos grotos istrizai kad pasaro nedrabstyti nes gyvulys galva ikises ir jam nepatogu daznai istraukti todel eda visa laik kai paeda tik tada iseina nuo serimo tako be to galima nesunkiai fiksuoti galva ten ir suleisti vaistus ar apziureti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo serimo tako puseje nebutu sienos , bet ne per visa tvarto ilgi pora boksu butu atitverti nuo lauko karvem versiuotis bei mazesniem verseliam. tos grotos istrizai kad pasaro nedrabstyti nes gyvulys galva ikises ir jam nepatogu daznai istraukti todel eda visa laik kai paeda tik tada iseina nuo serimo tako be to galima nesunkiai fiksuoti galva ten ir suleisti vaistus ar apziureti

visai puikiai sugalvot :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...