Jump to content

Kaip ir kvietimas nepadaryti nesamonės ar pan.


zmogus_is_miesto

Recommended Posts

Kaip žinia, krizė veikia faktiškai visus žmones ir jų protus. Ne išimtis ir ūkininkai. Krentančios produkcijos kainos, įsipareigojimai bankams, kitiems kreditoriams daro savo.

Man labai gaila, tačiau krizė pradėjo retinti ir žemdirbių gretas. Šį pasaulį jau apleido vienos bendrovės pirmininkas (nors mano supratimu, ten buvo pusėtina situacija). Atsiranda ir pavienių ūkininkų (kurių padėtis tikrai nepavydėtina), kurie užsimena apie patį blogiausią/kraštutiniausią būdą užbaigti savo gyvenimišką kelią...

Tikrai ne viską sužinau, sėdėdamas kabinete. Gali būti, kad tokių atvejų yra daugiau.

Todėl labai prašyčiau visų taip nesielgti. Ir atkreipti dėmesį į kaimyną. Nors jis ir konkurentas, tačiau čia jau turi įsijungti žmoniškumas. Ir jei situacija tikrai sudėtinga, pabandykime kartu pasišnekėti, pasiskaičiuoti ir gal ką nors sugalvosime...

Blyn, tikrai negalvojau, kad sulauksiu tokio laiko...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žinai situacija panaši kaimynystoj.Žmogelis neįvertino savo galimybių ir prasiskolino firmom ,bankam.Areštavo turtą.Po metų bankelis apsižiūri kad jis to areštuoto turto jau neturi .Sugebėjo viską dastumt.Ir apskritai jis JOKIO turto neturi.Taigi tokiu atveju jeigu jis pasidarys galą, sekanti eilė bus bankininkui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kalbėjau su vienu ūkininku.Jis sakė kad Lietuvoje du ūkininkai pasitraukė į kitą pasaulį savo noru...o Latvijoje net dvidešimt...tiesa tas pokalbis senokai buvo,tai kaip bebūtų liūdna,skaičiai gali būti pakitę...

Prisijungiu prie Renaldo prašymo taip nesielgti.Juk net iš sunkiausios padėties dažniausia būna išeitis.Svarbu kad gyvi ir sveiki būtumėm...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kad sau gala padarysi :icon-rolleyes: tai nereiskia kad problemos issispres, o kap tik kazkam ju padauges. Pardavei ka gali, pasa nusipirkai ir varyk i platuji pasauli :D o dar gerai jei matai kad nebeisbrisi, nusipirkai UAB, perleidi jam savo visa uki bei isipareigojimus ir tegul bankrutuoja. zinau ir zs toki viena kuris turedamas pieno uki nusizude, bet zinau ir dar viena kuri pardavineja isvarzitiniu, o jis savo ruostu irgi pardavineja turta ir linksmai gyvena, turiu galvje geria.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmininką jeigu turima galvoj iš Suvalkijos,pažinojau,gaila žmogaus.Ir kitų gaila,jeigu tokių atvejų yra.Bet jeigu rimtai pagalvojus,tai kalti ne jie,nors iš dalies aišku ir jų kaltės yra.reikia galvot prieš darant,o ne po to,ir neklausyt saldžių kalbų.Man atrodo reikia gyvent sava galva ir už savus pinigus.Grūdasss komentaras geras,jeigu aš teisingai perskaičiau tarp eilučių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmininką jeigu turima galvoj iš Suvalkijos,pažinojau,gaila žmogaus.Ir kitų gaila,jeigu tokių atvejų yra.Bet jeigu rimtai pagalvojus,tai kalti ne jie,nors iš dalies aišku ir jų kaltės yra.reikia galvot prieš darant,o ne po to,ir neklausyt saldžių kalbų.Man atrodo reikia gyvent sava galva ir už savus pinigus.Grūdasss komentaras geras,jeigu aš teisingai perskaičiau tarp eilučių.

tas pirmynykas nuo manes 4 km gyveno, labai geras zmogus buvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmininką jeigu turima galvoj iš Suvalkijos,pažinojau,gaila žmogaus.Ir kitų gaila,jeigu tokių atvejų yra.Bet jeigu rimtai pagalvojus,tai kalti ne jie,nors iš dalies aišku ir jų kaltės yra.reikia galvot prieš darant,o ne po to,ir neklausyt saldžių kalbų.Man atrodo reikia gyvent sava galva ir už savus pinigus.Grūdasss komentaras geras,jeigu aš teisingai perskaičiau tarp eilučių.

tas pirmynykas nuo manes 4 km gyveno, labai geras zmogus buvo.

ir jam pasirodo bendroves gerove buvo svarbiau uz gyvybe

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmininką jeigu turima galvoj iš Suvalkijos,pažinojau,gaila žmogaus.Ir kitų gaila,jeigu tokių atvejų yra.Bet jeigu rimtai pagalvojus,tai kalti ne jie,nors iš dalies aišku ir jų kaltės yra.reikia galvot prieš darant,o ne po to,ir neklausyt saldžių kalbų.Man atrodo reikia gyvent sava galva ir už savus pinigus.Grūdasss komentaras geras,jeigu aš teisingai perskaičiau tarp eilučių.

tas pirmynykas nuo manes 4 km gyveno, labai geras zmogus buvo.

asmeniskai nepazystu, bet zinau ta atveji...

pries kazkiek metu, kada per javapjute piles lietus sudaigino grudus, paskui uzsilenkes traktoras neleido zieminiu paset, ir zmogelis anapilin isejo... bet 3 sunai uki prikele. arimas juos puikiai pazysta....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su juo man teko pabendrauti tik vieną kartą. Tačiau sudarė įspūdį malonaus žmogaus, norinčio ir galinčio ūkininkauti, pakankamai atsargiai žiūrinčio į skolinimąsi ir pan. Tikrai ten nebuvo taip blogai... Gal tiesiog žmogus nebuvo susidūręs su sudėtingesne situacija... Nes, mano supratimu, ir be NMA paramos buvo galima toliau sėkmingai tvarkytis...

Dabar (kai paskaitau savo rašliavą) jaučiuosi kaip koks Don Kichotas, kovojantis su vėjo malūnais. Tačiau tenka turėti vis sunkesnių pokalbių su skolininkais. Kadangi tai tik aisbergo viršūnė (bo situacijų yra daug ir sudėtingų pas kiekvieną kreditorių), taip natūraliai ir išėjo beveik kreipimasis į tautą...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Cia mieli kolegos dalikai yra pakankamai rimti ir sakyciau nevalia juokauti juk kaip nekaip zmoniu likimai. Musu verslas yra gana sudetingas ir nenuspejamas , todel reikalingas saltas protas ir stipri psichologine busena. Neturime mes moralines teises smerkti kolegos (konkurento) jeigu jam sunku finansiskai ar kitaip. Palusti galima greitai ir palaikyti toki zmogu psichologiskai yra musu pareiga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, čia yra žiauriai rimta situacija ir niekas nesijuokia.Prieš metu - du kai visi ėmėm paskolas situacija žemės ūkį buvo visai kita. Supirkimo kainos padorios (pagal tuo metu buvusias savikainos išlaidas ) palūkanos puikios. Tą puikiai matė ir bankai, kurie paskolas dalino ir į kairę ir į dešinę. Užteko kad nukristų kainos supirkimo ir palūkanos pakiltų dvigubai ir susidarė problema. Brangios savikainos derlius buvo parduotas pigiai .Gerai jeigu išėjo bent kažkiek pliuso, o ne minusas.Taigi sėti ir gyventi reikia tik vat bankui gražint nelabai kas lieka. Manau tą dalyką supranta ir ūkininkas ir bankininkas .Jeigu jie abu elgsis protingai ir neišdūrinės viens kito tai problemą galima gal kitais metais išsprest.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

atsiprasau uz isireiskima, bet papusk tu bankininkui i uzpakali. jei jis matis kad pas tave nieko nera pelningo parduoti tai gal ir tarsis, bet jei turi daug turto, tai jis is taves devinta kaili nulups

čia galima būtų pasiginčyti. Be abejo, daug kas priklauso nuo bankelio, jo tarnautojo etikos, tačiau... Jei klientas (kalbu ne tik apie ūkininkus) turi papildomo turto, gali jį įkeisti, sustiprinti paskolos užstatą, apie pratęsimus eina žymiai lengvesnė kalba... O jei klientas nieko daugiau nebeturi, jo veiklos perspektyvos miglotos, mokėti bankeliui neišgali ir neaišku, kada galės, tai kam dar tempti laiką... Geriau atgauti pusę, trečdalį paskolos ar kiek ten bebūtų, negu tempti laiką ir po metų kitų sužinoti, kad kreditorius galės atgauti tą pačią dalį paskolos (pusę ar mažiau) ar net mažiau...

Dar kartą pasikartosiu, kad tokiais atvejais žmogiškasis faktorius daro nemažą įtaką.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pritariu žmogaus iš miesto išsakytoms mintims. Baisu, kad žmogus pasirenka tokį problemų sprendimo būdą. Bet skaudžiausia tai, kad išeinantis jis galvoja tik apie save. O kaip šeima? Ko gero negalvoja, kad tos skolos ir problemos liks žmonai, vaikams. O juk dviems visada lengviau išlipti. Taip pat negalvojama apie tai, kaip į likusius šeimos narius žiūrės aplinkiniai (savižudybė Lietuvos kaime iki šiol didelė nuodėmė). Ir nereikia sakyt, kad jums nerūpi aplinkinių nuomonė. Patikėkit, kai iš gyvenimo savo noru pasitraukė du artimi žmonės, tiek visko prisiklausiau, su tokia kaimo baime ir davatkizmu susidūriau... Nenoriu niekam to linkėt. Tik noriu, kad žmogus, žengdamas tokį žingsnį, pagalvotų ne tik apie tai, kad jam blogai. Noriu, kad jis pagalvotų, kad visada rytoj bus geriau.

Gal negalima tokia tema juokaut, bet mano draugė (našlė) vieną kartą pasakė, kad "turiu daug problemų su vaikų sveikata, o maniškiui tai kas, dzin, guli jis sau rankeles susdėjęs". Juodas jumoras, bet....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nereiktu nei psichologo, kad ir artimiesiems issikalbet, vien no to lengviau buna, bet kad dazniausiai zmogus uzsidaro savyje, beviltiskai tik ir tegalvoja kaip gala gauti, kai visos bedos vienu metu uzpuola :icon-redface:

Nelabai tie artimieji gali padėti, patys tuo metu aiškiai nemąsto galvodami kas bus. Reikia gal gero draugo. Pas psichologą nelabai jau lietuvį vyrą nuvarysi. Bet jei atsitiko tokios problemos, eikit, šnekėkit su kreditoriais. Juk ir bankininkai ar kiti tiekėjai ne žvėrys. Vieną kartą pasakė "ne", eikit antrą, trečią kartą. Tik pas mus kuo toliau tuo labiau įsigalioja "stručio sindromas" - įkišiu galvą į smėlį ir problemos pačios išnyks. T.y. jei neinu ir nebendrauju su kreditoriais - jie atsikabins.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...