Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Jeigu kalbate apie vasarą, t.y. ganyklinį laikotarpį, tai patys geriausi vitaminai ir jų daugiausia yra ganyklos žolėje, ganykloje pasitaikančių medelių/krūmų lapuose ir spygliuočių spygliuose. Nebent jums avytės įtartinai atrodo? Vangios (per tokius karščius suprantama), "per lėtai" auga (gal neturite kantrybės:)), gal vakarais ar rytais, karščiams atlėgus, neryja žolės (rytas ir vakaras - pats rijimas).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal kasnors patartumete kokiu papildu duoti avelems,kad geriau augtu ir butu atsparesnes.

su vet. vaistininku pasikalbekit. yra daug visokiu papildu, tinka kai kas kas tinka ir karvem. kad greiciau sparciau augtu, labiausiai tinka baltyminiai papildai, aisku geroj zolej daug ju, papildu duodu tik neganykliniu laikotarpiu. dabar galima duoti grudiniu kulturu avizu ar mieziu, juose daug baltymu, o jie skatina augima.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pastebėjau, kad mūsų Romanovo avelės žemių kartais vienoj vietoj bando "užkrimst". Panašu gal kad mineralų kokių trūksta ? Ar tiesiog kokios druskos trūksta ? Gal reikia ko nors duoti papildomai? Gal žolėje mažoka mineralų, nes ganykla kur ganome - tai vien ant nusausintos durpės.

Ar duoti druskos kokios nors? Ar tinka tam eilinė valgomoji druska NaCl ?

Beje kodėl nenuėda dilgėlių pievoje avys. Ar geresnės žolės per akis užtenka ar dilgėlių avys iš vis neėda ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek žinau, laižomosios druskos gyvuliams turi būti padėtqa nuolatos!

Dilgėlės yra baisiai sveika, galima dabar žiemai prisidžiovinti ir po to delnais lapelius sutrinti ir į pašarą. Sako, ir delnams labai sveika, nedilgina tikrai.

Aš irgi vis laukiau, kada mano avytės ir ėriukai dilgėles nuris, nes gi tiek vitaminų, o jie, paršai, neėda ir nors tu ką. Bet, kai ganykla jau buvo apryta, prieš perkėlimą į kitą vietą ir prie dilgėlių perėjo. Sako, kad ganykloje jau nebe labai ko lieka, tai gyvuliai (tar jų ir karvės) pereina prie dilgėlių. Gal ir sveika keliom dienom prieš perkėlimą skirti tokią vitaminų dietą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Norėčiau pasiteirauti Jusu nuomonės. Turiu tokią įdėją, nepragyvenimo tikslui, bet prisidūrimui prie algos. Galvoju nusipirkti porelę kokios nors veislės avių ir užsiimti veisklininkyste, t.y. ne mėsai, bet kaip veislinę medžiagą. Ar yra tame prasmės?

Specialiai veisimu neužsiimu, bet kiek žinau, veisimas - ar tai būtų gyvuliai, ar augalai, yra ilgas reikalas, nes turi ką nors gero išvesti arba gerą veislę išlaikyti ir pardavinėti pačios geriausios formos veislinius gyvulius. Biznis iš to vargu ar bus. Nebent augintumėte mėsai, o veislininkystė būtų tik kaip šalutinis produktas. O gal esate labai turtingi ir galite veisti savo malonumui :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Norėčiau pasiteirauti Jusu nuomonės. Turiu tokią įdėją, nepragyvenimo tikslui, bet prisidūrimui prie algos. Galvoju nusipirkti porelę kokios nors veislės avių ir užsiimti veisklininkyste, t.y. ne mėsai, bet kaip veislinę medžiagą. Ar yra tame prasmės?

Specialiai veisimu neužsiimu, bet kiek žinau, veisimas - ar tai būtų gyvuliai, ar augalai, yra ilgas reikalas, nes turi ką nors gero išvesti arba gerą veislę išlaikyti ir pardavinėti pačios geriausios formos veislinius gyvulius. Biznis iš to vargu ar bus. Nebent augintumėte mėsai, o veislininkystė būtų tik kaip šalutinis produktas. O gal esate labai turtingi ir galite veisti savo malonumui :icon-wink:

as tai siulyciau ne veislei o mesai, tada daug lengviau butu, ir imanoma sy ta dasidurt butu :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Specialiai veisimu neužsiimu, bet kiek žinau, veisimas - ar tai būtų gyvuliai, ar augalai, yra ilgas reikalas, nes turi ką nors gero išvesti arba gerą veislę išlaikyti ir pardavinėti pačios geriausios formos veislinius gyvulius. Biznis iš to vargu ar bus. Nebent augintumėte mėsai, o veislininkystė būtų tik kaip šalutinis produktas. O gal esate labai turtingi ir galite veisti savo malonumui :icon-wink:

Veislininkystė mane labai domina, jau veisiu sportinius hanoverio veislės žirgus. Įdomus pats procesas, teisingas poru parinkimas ir gautu palikuoniu vertinimas. Mėsos tema man labai jautri :D, todėl bandyčiau, kaip ir minejote " veislę išlaikyti ir pardavinėti pačios geriausios formos veislinius gyvulius" tolimesniam veisimui. Šiaip esu nusižiūrėjusi Vokietijos mėsines...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Veislininkystė mane labai domina, jau veisiu sportinius hanoverio veislės žirgus. Įdomus pats procesas, teisingas poru parinkimas ir gautu palikuoniu vertinimas. Mėsos tema man labai jautri :D, todėl bandyčiau, kaip ir minejote " veislę išlaikyti ir pardavinėti pačios geriausios formos veislinius gyvulius" tolimesniam veisimui. Šiaip esu nusižiūrėjusi Vokietijos mėsines...

Su ostfryzais dirbkit, nėra jų daug, o dar ir pieno turėsit, daugiau galimybių veislei gerinti : ir mėsa ir pienas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką darot su peraugusia ganyklų žole?

Kol nuganiau vienose vietose, kitose per tą laiką užaugo džiunglės. Avytės labai gerai ištrypia, apėda, lieka tik stagarai. Bet ar jos tikrai gerai paėda, nes juk kad gerai parytų, žolė joms turi būti trumpa? Karvę pabandyk į tokią įleisti, iškart pieno sumažėja.

Gal pajunate peraugusią žolę, išvežate ir laukiat atolo? Bet tai tiek darbo!!!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką darot su peraugusia ganyklų žole?

nupjaunu ir palieku peraugti. Mano aveles skabo dilgeliu seklas , kai jos jau buna subrendusios, tik virsunes nuskabo. Jaunu dilgeliu neliecia.

Kur perkate reples ausu isagams segti?

esu mates vet.vaistineja reples auskarams.o kiek kainuoja avim auskarai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką darot su peraugusia ganyklų žole?

nupjaunu ir palieku peraugti. Mano aveles skabo dilgeliu seklas , kai jos jau buna subrendusios, tik virsunes nuskabo. Jaunu dilgeliu neliecia.

Kur perkate reples ausu isagams segti?

esu mates vet.vaistineja reples auskarams.o kiek kainuoja avim auskarai?

reples apie 80lt auskarai 3.85 berods vienetas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...