Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

O tai kaip kontruoliuoji kergimosi laika? mum niekaip nepavyksta reguliot kada kergias, nes tai zek kokia vieno neiskastravo ir t.t Juk cia ne karves ir jauciai, o smulkus gyviai kuriu daug. Beje ir mum nepatinka, kad vedasi tik uzdaryti i tvarta, geriau butu i tvartinio laikotarpio pabaiga, bet niekaip nepavyksta tai padaryt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tai matai problemos tame kiek suprantu jūs viską laikot krūvoi, o mes ėriukus nuo ėriavedžių nuimam 3 - 4 mėnesių , kadangi ėriukai keturių mėnesių jau gali sukergti avis ar avytes .Ir minimum laikom keturias bandas ( grupes) ėriavedės , avinai reproduktoriai , avytės ir avinukai (avinukų nekastruojam nes nėra butinybės). Sakykim atėjo spalis ileidom penkis avinus į ėriavedžių bandą , šie pakergė tris savaites ir juos išemam , padarom savaitę pertrauką , po to ileidžiam dar penkis avinus kitos linijos ir taip iki sausio pabaigos . Klausimas kodėl trys savaitės - pirma avinai per tas tris savaites jei dirba visai nusivaro ir reikia kitų pajėgumų. Kitas dalykas -žinai tiksliai, kokios linijos avinų vaikai , kada gimsta. Ir galugalia kai ėriavedės gimdo reikia ir man nors kelias dienas pamiegot , ta savaitė labai praverčia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jo, iskirt i atskiras grupes geras variantas, bet konkreciai musu atveju ganymo periodu tai padaryt neiseitu, o fermoje galima, taciau nera reikalo. Pas mus yra pastatytas didelis lauko tvartas ir aplink pievos, ten jos vasara ganosi, tai norint sudaryt grupes reiktu dar maziausiai poros tvartu ir kazkokiu budu padalint ganyklas. Per daug darbo. O ka priimineji eriukus, kad sakai miego truksta? Mes tai nieko nedarom, nes dazniausiai jeigu ir pavyksta isgelbet, reikia maitint karves pienu, o po to vistiek neisgyvena.

p.s o kaip paskui pagaunat veislinius avinus ? Nes bent jau pas mus ganymo laikotarpiu avys sulaukeja ir geruoju neprieisi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ėriavimosi laikotarpiu visko būna , todėl tenka būti ir naktimis tvarte pagrinde dėl pirminės priežiuros nes gimdo tai didelem garde ( 150 vnt.) Tai pirmas darbas atskirti ėriavedę su ėriukais ir dizinfekuoti bambagyslę taip pat labai svarbus momentas krekenų pagirdymas , nes tai pirmas vaistas ir maistas . Buna reikia padėti išgimdyti jei užlinkusi koja ar galva arba buna išviso gimdo vieno ėrioko kojos kito galva eina tada reikia sustatyti į reikiamą padėtį. Būna kartais ėriavedėm ,pirmavedėms , pogimdyvinis stresas tai muša savo ėrioka tai tokia pririši palaikai kokiu 10 valandų ,labai gera auklėjimo priemonė . Na ir dar visokių kitokių reikalų būna .

Kas dėl jusų padėties tai aš manau kad jums reiktu pasidaryti bent dvi grupes ( berniukai ir mergaitės ) lauke ir tvarte, kad kiekviena grupė turėtų savo ganyklą ir vietos tvarte jau tada galima kažką galvoti su kergimais ir t.t. Bet kokiu atveju turėti keleta gardų yra geriau negu vieną , O tvarte galit ir avinus pagauti ir ėriokus atskirti.

Mes tai darom laukuose tai nematau problemos ir jums.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

idomumo delei noriu paklausti avininko, jei pagal projekta butu perkamos is jusu avytes ir avinukai veilei ar tiktu perkamos is jusu avys??? Nes tiksliai nenutuokiu kokie popiergaliai jiems reikalingi. Ar uz paramos pinigus butu galima pirkti nors ir neveislinius??? Parama tai butu pvz jaunuju ukininku isikurimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nieko ten daug neužsiminė...tiesiog kalbėjo apie tautos mitybos įpročius-kad neskiria į rūšis erienos ir avienos...tada žurnalistė sako kad lietuviai įpratę valgyti tik kiaulieną ir jautieną.Giedrius iš karto pataisė-ne jautieną,o karvieną.Sako kažkada diskutavome forume...tiesa nepaminėjo šio forumo pavadinimo :) Galėtum pasižiūrėti kartojimą,avininkyste domiesi-manau įdomu būtu. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl laidos - tai žurnalistė kažkaip užlenkė avių skaičių ( 2000) nors yra 1300. Nesmagu , kas pažysta tai sako gyriesi , bet aš to nesakiau čia jos Fantazijos vaisius, bet visvien atsiprašau.

Donatai - kas dėl veislinių gyvulių pirkimo kompensavimo tai šiemet sako dar iki lapkričio 15 d. galima pateikti į NMA paraiškas kur gali kompensuoti 220 lt nuo avino ar avytės. O dėl jaunųjų ūkininkų įsikūrimo programos tai nežinau , bet jei tave domina galiu pasidomėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na specialiai nesidomek, nebent jei bus kokia proga pas ka paklausti. Siaip kuo tolyn tuo labiau svirteles sveriasi i kaima. Nes pvz zmonai tenka dirbti sunku fizini darba ir kaip jaunai merginai tai labai negerai, lengvesni darba rasti irgi sunku, lengvu darbu niekas neatsisako ir uz juos moka zuikio asaras. As pats negaleciau skustis mano darbas biudzetinis nors siaip paemus gaunu per viduriuka paemus zarasu dauguma.

Tik vat neapsisprendziam kurion sferon sokti:

1. Avys - lengva prieziura netaip stipriai priristas, nezinia kokios pajamos.

2. Pieninkyste - priristas, bet pastovios vienodos pajamos, uztikrinintumas pajamu gavimu.

3. Javai - zemes nederlingos palyginus su kitais rajonais, bet uzauginti imanoma po 3-5t kvieciu, tada reikia galingos technikos, dideliu zemes plotu bet zemes pas mus kalvotos ir mazoki vientisi plotai, nes tai miskas koks tai melioracijos griovis ir t.t.

Tai vat taip ir gaunas kad vis mastom galvojam galvojam galvojam.... :) ir niekaip neapsisprendziam.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai vat turbut ir teks daryti taip laikyti melziamas karves - tai butu pagrindas ir dar siektiek aviu, bei keleta ha seti, sodinti. Jei nevez viena tai vez kitas. Nes siaip patinka man ir avys ir karves ir javai :) Reiks matyt daryti misru, beto kad pasarai butu pigesni ir ivairesni vistiek reiks seti ir sodinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai vat turbut ir teks daryti taip laikyti melziamas karves - tai butu pagrindas ir dar siektiek aviu, bei keleta ha seti, sodinti. Jei nevez viena tai vez kitas. Nes siaip patinka man ir avys ir karves ir javai :) Reiks matyt daryti misru, beto kad pasarai butu pigesni ir ivairesni vistiek reiks seti ir sodinti.

Bandyk visko po truputį, o paskui jau matysi, kas patiks/seksis, o kas ne.

Juk pradžioje nebus šimtų karvių ar avių, o vieną kitą užaugintą gyvulį rasi kaip ir kam parduoti. Va, norės kas įdėti reklaminį banerį, turės nusipirkti ožiuką ar ėrieką...:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu Niufaundlendą ,Senbernarą, Azijatą , Kaukazą ir pumi (vengrų aviganį). Pumį nusipirkau prieš metus trijų mėnesių dėl avių ganymo , tačiau tenka pripažinti , kad išmokyti šunį ganyti ar varyti avis yra sunkoka, kai neturi pavyzdžio šalia kito mokančio šuns, todėl dabar nusprendžiau pirkti mokytą šunį kuris mokėtų ganyti avis pagal komandas tada ir mano pumiukas išmoktų konkuruodamas. O šeip tai pas pumį yra instinktai ir jis jau minimaliai gali padėti .Sakykim nesenai arkliai pralaužė aptvarą ir išsilakstė , tai mano šuniukas juos visus suvarė į bandą ir viskas , o kas toliau ,toliau jau pačiam tenka bėgioti . Taigi šuo pats reikalingiausias ir geriausias pagalbinikas avių augintojui . Teko savom akim matyti kaip Vokietijoj varo avis, avininkas ilipo į mašiną švilptelėjo trims šunims , vienas iš vienos pusės ,kitas iš kitos , trečias iš galo ir karavanas pajudėjo , nu žinai man net žeptas atsikabino - fantastika, varo kur nori keliu taku ar lauku , kur šalia visokių pasėlių ir įvairiausių pagundų . Beabejo pradėjau jų klausinėti kaip čia galima būtų taip ištreniruoti , o jie sako jokių problemų , paimk vyresnį mokytą šunį paleisk su jauniklių tam vyresniam komanduok o jaunėlis pradės senį mėgdžioti bandys aplenkti ir panašiai taip bus suteikti pagrindai o poto reikia šlifuoti ir nepamiršti , tai yra kartoti ir kartoti komandas . Tai aš jiems sakau parduokit man kokį seną šunį , nes pas mus tokių nėra , o jis man sako o tu dūšią velniui parduosi , sakau nesupratau, sako einam parodysiu. Nuvedė į voljierą ten kokie penki seniai vienas be dantų , kitas nieko negirdi , trečias vos kruta, sako matai jie visi užsitarnavo ramų ir sotų savo saulėlydį kiekvienas iš jų tarnavo man ir nėra pasaulyje tokių pinigų, kurie atstotų tą atsidavimą ir pasiaukojimą . Na man didžiulė pagarba tam žmogui aš jį labai suprantu .Toks šuo aišku , kuris dar kruta tai kaip profesorius o visi kiti tik mokinukai.

Tokie avių augintojai dažnausiai būna iš avininkų dinastijos ir viskas yra perduodama iš kartos į kartą o šunų turi po keleta , nes buna visokių nutikimų o be šunio nei žingsnio .

Tai mano vienintelė viltis nupirkti jauną pamokytą šunį kuris duotu kažkokį poslinkį šioje srityje,

O gal lietuvoje yra kas gano avis šunimis , šeip tai domina visa informacija apie tai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šunys su dokumentais :icon-question: Gal šunų veislininkyste užsiimi :icon-question: O nebandei ganymui panaudoti Azijato ar Kaukazo :icon-question: Kartais jiems "prabunda genai",jie juk ne tik apsaugai,bet ir ganymui išvesti...pvz.žmogus turėjo Kaukazo aviganį,kurį laikė kaip paprastą šunį apsaugai,kol pastebėjo jo gerą savybę-paleidžia ganykloje veršelius ir šunį-šis be problemų į tvartą parvaro...nors niekas jo nemokė.Na reguliuoti bandą pagal komandas nemokėjo,bet į tvartą parvarydavo...

O avių ganymui vokiečių aviganius naudoja forumietis "kazkass",jis šioje temoje anksčiau kalbėjo...gal jis plačiau papasakos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šunys su dokumentais :icon-question: Gal šunų veislininkyste užsiimi :icon-question: O nebandei ganymui panaudoti Azijato ar Kaukazo :icon-question: Kartais jiems "prabunda genai",jie juk ne tik apsaugai,bet ir ganymui išvesti...pvz.žmogus turėjo Kaukazo aviganį,kurį laikė kaip paprastą šunį apsaugai,kol pastebėjo jo gerą savybę-paleidžia ganykloje veršelius ir šunį-šis be problemų į tvartą parvaro...nors niekas jo nemokė.Na reguliuoti bandą pagal komandas nemokėjo,bet į tvartą parvarydavo...

O avių ganymui vokiečių aviganius naudoja forumietis "kazkass",jis šioje temoje anksčiau kalbėjo...gal jis plačiau papasakos.

Turim du vokieciu aviganius, kurie kazkiek tai moka varyt-ganyt avis. Siap jie buvo mokyti tik bendra dresuros kursa, o ne specialiai , bet manau vistiek genuose turi ta savybe ganyt. Kas del to, kad sunys konkuruoja ir mokosi is vyresnio, tai teisybe, nes net ir musu toiterjeras pamates kaip tie du veja avis i tvarta puole jiem padet.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šunys tai veisliniai tačiau veislininkyste neužsiimu. Kas dėl ganymo azijatais ar kaukazais tai sudėtingas variantas, nes zmones bijo mano pumiuko ( iki 10 kg) , tai ka ten su tais darysi.

O dėl ganymo didelis šuo nereikalingas, Dažniausiai naudojami vidutinio ūgio, judrūs šunys. Šeip tai labai įdomi ši tema , bet sory......

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...