Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Kažkaip tai norėčiau sugiauti mitą apie romanovo avies mėsą, Nors aš ūkininkauti pradėjau nuo 5 romanovo avių ir vieno avino ir buvau padidinęs bandą iki 200 vnt ėriavedžių , tačiau aš mačiau , kad tai netai ko aš norėčiau, teko daug panaršyti po internetą pavažinėti po Vokietiją ,kol sunkiai , bet teko apsispresti parduoti visas romanovo avis imti iš banko paskolą ir pirkti suffolk veislės avis.

Kokios buvo išvados?

Romanovo mėsą galima būtų labiau prilyginti stirnienai nei ėrienai,

Kuda romanovo mėsa tai nereiškia kad ji gera kadangi geroje mėsoje turi buti riebalinių skaidulų kurios pagerina mėsos struktūrą, skonį ir maistingumą , tokia mėsa geriau isisavina prieskonius , taipat lengviau kramtoma ir virškinama

Romanovų užsienyje beveik, nėra nes tai veisė kuri sukurta ir pamiršta pusiaukelėje jai pamiršo dadėti mėsos.

Kiekviena valstybė turi savo panašias veisles Prancūzai - El de franc , vokiečiai - Merino landšaft, lenkai Bela glova sintetichna, ir taip toliau .

Visos šios veislės veisiasi demi sezoniškai ,gan vislios ir kas svarbiausia jos mėsinės tai yra jų ėriukų išeiga siekia iki 45 proc. ir mėsos kokybė yra gera .

Taigi mano išvada kad romanovo avis galima auginti kaip sanitarus apgraužti teritorijas arba kaimo turizmo sodybose ir nereiktų dejuoti, kad ju niekas nenori pirkti mėsai , nes šis mitas apie romanovų veislę gan giliai įaugęs į mūsų kraują .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kailius galima butų sūdyti , druskos reikia tiek kiek sveria kailis. laikyti galima ir metus o paskui kogero reikia kooperuotis su kuo nors ir vežti vieną partiją .Aš turbut vešiu po naujų metų , gali prisidėti.

Suffolk avys vedasi viena kartą metuose o vislumas 1,7 ėriuko.

Dar galima butų padiskutuoti apie ėrieną ir avieną. PVZ - Vokietija joje prekybininkai su avių augintojais susėdo ir susitarė ką reiktu skaityti ėriena ir aviena. Buvo susitarta, kad ėriena tai gyvulys neviresnis kaip 6 mėnesio amžiaus ir ne sunkesnis kaip 50 kg . Taigi kainos supirkimo tokių gyvulių yra už ėriuką gyvo svorio apie 2 EUR/kg. O visa kita skaitoma kaip aviena , jų kaina 20 EUR/VNT taigi paskaičiuokit kiek gaunasi vienas kg ir jei Lietuvoje jums siūlo 3 lt už kg tai yra fantastika. tačiau mes gyvenam Lietuvoje ir čia lietūs lyja ir viska pardavinėja po ta pačia vėliava "aviena" ir tiek . Dar galėtų vietoj jautienos rašyti karviena juk tai būtų tiesa.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siaip kas del aviu tai turiu giminiu kurie dirba gamykloje kuri naudoja daug vilnos ir avikailiu. Bet kaip jie patys minejo veza vilnas is airijos, anglijos ir pan.

Pirma priezastis - niekas lietuvoj negali pasiulyti normalaus kiekio vilnos, juolab jos jiems reikia pastoviai, kas savaite po fura. To lietuvoje kol kas niekas negali pasiulyti.

Antra priezastis - prasta vilnos kokybe, nes pas mus dauguma augina maisytas mesines, pusiau vilnines ir t.t. todel nebuna geros kokybes vilnos, nes kazkada minejo kad viena syk ten kazkokia tonele vilnos nupirko lietuvoj is ukininko, tai kol ja sunaudojo prasikeike.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas dėl vilnos ?

Vilnos kiekį Lietuvije galima butu apskaičiuoti apytiksliai jei lietuvoje yra apie 50000 avių o iš vienos avies sakykim prikerpam 2 -3 kg vilnos tai būtų apie 75 tonas vilnos, tai yra neplautos vilnos , jei išplausim gausim tik 37,5 t taigi imonėlė turėtų nutraukti veiklą jau po mėnesiuko.

Dėl tos priežasties nėra lietuvoje nei vienos vilnų plovyklos , nes manau kad jūsų minima imonė perka jau plauta vilną .

Ir vilnos panaudojimo problema liks tol kol avių kiekis Lietuvoje nepadidės kelis ar keliolika kartų.

Tačiau ne mes vieni bandom spresti šią problemą pvz vokiečiai lygiai taip pat sėdi su savo vilna, kurią bando keisti su lenkų perdirbimo įmonėmis į perdirbtą produkciją. O paskui pardavinėja produkciją kaip savos gamybos.

Taigi mums belieka buitinėmis sąlygomis plauti vilną ir toliau perdirbti arba kooperuotis ir vešti i Lenkiją perdirbimui arba keitimui į gaminius .

Aš pats pardavinėju vilna bobutėms , kurios dar neišmirė, bet manau kad po kelių metų tokių galimybių neturėsiu, nes jaunų žmonių šiame amate nėra .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na taip pilnai sutinku nes aviu mazai - mazai vilnos. Todel niekas leituvoje labai tuom reikalu ir neuzsiima su vilnomis, kitas dalykas lietuva labiau jautienos ir kiaulienos krastas todel aviena realizuoti didesniais kiekiais sunkiau todel irgi aviu mazuma, o kai mazuma tai ir vilnos automatiskai mazai. Vienu zodziu uzburtas ratas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš per valandą nukerpu 10- 15 avių .

Pats avies kirpimas trunka apie 3 minutes tačiau avies atvedimas , kirpimo žirklių nusivalymas užima likusią laiko dalį .Šeip kirpimo tempas su kiekviena valanda vis labiau krenta ir vakarop jau tik 10 per valandą nukerpi. Mano galva tai vienas iš sunkiausiu darbų žemės ūkyje. Na tam filmuke, jei žiūrėjot, tai kerpamas ėriukas tai čia jei tokius kirpti galima .

Tačiau pas mane ėrevedės sveria 80-100 kg. tai su tokiom tenka pakovoti , na o kai kerpu avinus reproduktorius ( svoris 120-150 kg) tai darbininkas stovi ir žiūri kad tas "nepirsteltų" nes gali ir sužaloti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jurgitai , kuri klausia kas butų jei sukergtų lietuvos juodgalvę su suffolku.

Pirma, Lietuvos juodgalvės išvedime dalyvavo tas pats suffolkas.

Antra, skirtingų veislių kergimas tarpusavi dažniausiai pirmos kartos mišrūnams buna teigiamas , šiuo atveju suffokas padidins mėsingumą.

Trečia jeigu norėtumėte pasidomėti rezultatais galima būtų kreiptis į Milašiūnienę Biržų raj. arba Kišoną Kėdainių raj. galėtų pasidalinti patirtim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

eko daug panaršyti po internetą pavažinėti po Vokietiją ,kol sunkiai , bet teko apsispresti parduoti visas romanovo avis imti iš banko paskolą ir pirkti suffolk veislės avis.

AS norejau apie ta paskola pasikonsultuot,jeigu galima.

Kokios yra salygos? Ar isipareigoja paskui avis supirkinet? Nes jei isiveisciau,o nebutu kur deti?... :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

eko daug panaršyti po internetą pavažinėti po Vokietiją ,kol sunkiai , bet teko apsispresti parduoti visas romanovo avis imti iš banko paskolą ir pirkti suffolk veislės avis.

AS norejau apie ta paskola pasikonsultuot,jeigu galima.

Kokios yra salygos? Ar isipareigoja paskui avis supirkinet? Nes jei isiveisciau,o nebutu kur deti?... :icon-rolleyes:

Kas turi įsipareigoti tas avis supirkti? Bankas? :D Taigi bankas ne skerdykla :icon-mad:icon-mad:icon-mad Kur nori, ten kiši - laisva rinka gi :icon-exclaim::icon-mad

Sunervinai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

eko daug panaršyti po internetą pavažinėti po Vokietiją ,kol sunkiai , bet teko apsispresti parduoti visas romanovo avis imti iš banko paskolą ir pirkti suffolk veislės avis.

AS norejau apie ta paskola pasikonsultuot,jeigu galima.

Kokios yra salygos? Ar isipareigoja paskui avis supirkinet? Nes jei isiveisciau,o nebutu kur deti?... :icon-rolleyes:

Sąlygos tokios, kokias sugebi išsiderėti su banku . Aš gavau paskolą 7 metams , pirmus metus gražinti nieko nereikėjo, tik procentus mokėjau , antrus grąžinau 20 t.lt , trečiais 40 t.lt ir taip toliau . viskas priklauso nuo tavo ūkio piniginių srautų kuriuos tu turi žinoti ir tada derėtis su banku. Aš pats šiandien galiu pasakyti kad truputi perdaug optimistiškai žiūrėjau ir skaičiavau .Dabar ruošiuosi teikti paraišką ūkio modernizavimo programai tai šiek tiek žiūriu realiau ir skaičiuoju visus rodiklius mažesnius.

Dėl antros klausimo dalies , tai gal sakykim nesupratau klausimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas turi įsipareigoti tas avis supirkti? Bankas? :D Taigi bankas ne skerdykla :icon-mad:icon-mad:icon-mad Kur nori, ten kiši - laisva rinka gi :icon-exclaim::icon-mad

Sunervinai.

Na,supratu,kad ne bankas. Netiksliai issireiskiau. Bet kas norejo,tas suprato.

Bet vis tik klausimas aviu augintojams: tai kur jus dedat tas avis,kai uzauginat? Man pavyzdziui tai labai didele problema.

Stai turejau 10 parduodamu aviu,ir niekur neimanoma iskist.Tai vienas pazistamas Klaipedos soduose suranda kokiu zmogiuku,kurie nusiperka po viena mesai... Taip pardaviau sesis... Dar 4 liko... Pelno jokio...Tiek,kad iskisu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas turi įsipareigoti tas avis supirkti? Bankas? :D Taigi bankas ne skerdykla :icon-mad:icon-mad:icon-mad Kur nori, ten kiši - laisva rinka gi :icon-exclaim::icon-mad

Sunervinai.

Na,supratu,kad ne bankas. Netiksliai issireiskiau. Bet kas norejo,tas suprato.

Bet vis tik klausimas aviu augintojams: tai kur jus dedat tas avis,kai uzauginat? Man pavyzdziui tai labai didele problema.

Stai turejau 10 parduodamu aviu,ir niekur neimanoma iskist.Tai vienas pazistamas Klaipedos soduose suranda kokiu zmogiuku,kurie nusiperka po viena mesai... Taip pardaviau sesis... Dar 4 liko... Pelno jokio...Tiek,kad iskisu...

Tai augink normalius kiekius tai patys pirkejai tave susiras. Ir siap pas mus aukstaitijoje su realizacija problemos nera, tik duok.O kad pelno butu tai irgi reikia dideliu kiekiu ir geros veisles, ne romanovo, ne juodgalviu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas Dėl realizacijos, tai manau kiekvienas susiduria su tuo , nesvarbu ar jis avis ar karves augina. Manau problema ne kur parduoti o kaip brangiau parduoti , nes perekupų kurie siūlo 3 lt už gyvo svorio pilna , bet ar tas tenkina ?

Aš pats avinukus iki metų relizuoju po 15 lt. už kg skerdienos. Tačiau visko Lietuvoje nesugebu parduoti tai dalį gyvu svoriu parduodu į Vokietiją moka po 5,5 lt gyvo svorio .Tačiau yra tam tikros sąlygos - Avinukai turi būti nevyresni kaip 6 mėnesių nelengvesni kaip 35 kg. ir nesunkesni kaip 50 kg. Beabejo gerai įmitę. Lapkričio pradžioje žada atvažiuoti fura iš vokietijos tai reiks surinkt 400 ar 500 vnt avinukų, tai galima būtų padėti kam nors parduoti . Žinoma dėl 10 vnt. furos nevaris tačiau galima atvežti į vieną vietą ir juos paims .

Jei kam nors įdomu galite pažiūrėti fotosesiją mano ūkyje

http://www.fotokronika.lt/fotografija/list/search/avys

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas Dėl realizacijos, tai manau kiekvienas susiduria su tuo , nesvarbu ar jis avis ar karves augina. Manau problema ne kur parduoti o kaip brangiau parduoti , nes perekupų kurie siūlo 3 lt už gyvo svorio pilna , bet ar tas tenkina ?

Aš pats avinukus iki metų relizuoju po 15 lt. už kg skerdienos. Tačiau visko Lietuvoje nesugebu parduoti tai dalį gyvu svoriu parduodu į Vokietiją moka po 5,5 lt gyvo svorio .Tačiau yra tam tikros sąlygos - Avinukai turi būti nevyresni kaip 6 mėnesių nelengvesni kaip 35 kg. ir nesunkesni kaip 50 kg. Beabejo gerai įmitę. Lapkričio pradžioje žada atvažiuoti fura iš vokietijos tai reiks surinkt 400 ar 500 vnt avinukų, tai galima būtų padėti kam nors parduoti . Žinoma dėl 10 vnt. furos nevaris tačiau galima atvežti į vieną vietą ir juos paims .

Jei kam nors įdomu galite pažiūrėti fotosesiją mano ūkyje

http://www.fotokronika.lt/fotografija/list/search/avys

Jo, apie 5 litai uz kg gyvo svorio gera kaina, kazkada ir perekupai tiek mokejo...O siap noriu paklaust, kada pas tave avys vedasai eriukus, jeigu lapkricio menesi buna pusmetinuku, nes tada iseina, kad jie buna atsivesti apie geguzes menesi, pas mane gal tokio nei viena nera. Pikas buna gruodzio arba sausio menesiais. Ir dar noriu paklaust, kur vasara laikai avis ir kada uzdarai tvartan ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi šiandien labai svarbu išgyventi, tai žiūrim ,kaip pigiau prasisukti. Avis pradedam kergti tik spalio mėnesį o užbaigiam sausio mėnesį. Kodėl?

Labai paprastas atsakymas ,dėl išlaidų. Jei pastave gimdo sausio mėnesį tai tu visvien privalai mėnesį iki ėriavimosi ir apsiėriavus duoti papildomus pašarus ėrevedėm ( grūdus ar kombinuotus pašarus) tai gaunasi, kad jas šeri 5 mėnesius iki ganiavos.O kai pas mane pradeda gimdyti kovo mėnesį tai aš pradedu šerti vasario mėnesį (papildomai) ir šeriu jau tik 3 mėnesius( iki ganiavos) , patikėk per tuos du sutaupytus mėnesėlius gaunasi visai apvali sumelė. Galima sakyti sutaupai panašiai tarp 50 ir 60 lt . vienai ėriavedės galvai. tai šimtui jau 5000 - 6000 lt o tūkstančiui ėriavedžių???????? :icon-rolleyes: Gražu arne?, manau kad visiem reiktų skaičiuotis.

Ir dar dėl gimdymo laukuose kadangi pas mane gimdo netik tvarte , bet ir ganyklose tai tam tikrų problemų dėl atsivedimo yra (kai ėriavedei trūksta motinystės jausmo ) bet yra ir gerų teigiamų dalykų - ėriukai auga kaip ant mielių žalią žolę ėsdami.

Ganiavos sezonas prasideda tik atšilus orams ir išdygus pirmai žolytei, jai trūksta žolės ganyti tai atveži šienainia ar šieno į laukus . Šiemet išvarėm balandžio 20 d. Suvarėm pernai dvi dienos iki kalėdų ir šiemet bus tol kol neužsnigs .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...