Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

na del hierarchijos aiskinimosi tai sutinku,bandoje ir avys aiskinasi,bet kad tas kuris virsesnis didesnis kandidatas likti veislei tai manau nesigincysit?neteko matyti kad skurdukas lyderiautu. del naujos vietines veisles isvedimo,o kodel gi ne jei geros savybes? Na kad nepamaiso ir veislinio kraujo iliejimas,tai faktas,bet manau netikslinga nusipirkus veislini avina po metu atiduoti meson,geriau parduoti veislei,arba apkeisti i atitinkamos veislines vertes avina. karantinas,ir ligu profilaktika tai butinybe.

Sveiki,

Kad ir kaip gaila rudeniop pardavinesiu savo LJ veislini avina. Mmm pupuliukas darbstus. vidurkis 1,711 eriuko. visi vaikai sveiki, stiprus. Tik pats blyn piktas jei nepasiziuresi tai ir kala i blauzdas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kol kas neteko i banda parvezti ligu, tik radau erkiu ant avinuko is ekologisko ukio(?). Kadangi savo avims duodavau vaistu nuo parazitu, tai nepaplito, bet bijau, kad pievos galejo uzsikresti. Avinukas vienas, o erkiu ant jo galejo buti simtai ir visa tai gyvena bei dauginasi zoleje. Del ligu nepasitaike tur but todel, kad bendrauju su gerai pazystamais, kaimynysteje esanciais ukeliais. Jie mazi, o avytes priziuretos. Jau issirinkau rudenini baroniuka, kuris dabar pas drauge storeja. Linkiu visiems rasti patikimus ir saziningus kolegas, taip ir pinigu sutaupai ir malonuma is bendravimo patiri. :eusa-dance:

O reikes ir man pasitikrinti... niekada net negalvojau, kad gali tureti erkiu :icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

iki Kiek metu avinas tinkamas veislei?

Avinas tai daug, bet Jums tik vienerius metus tinkamas, jei neuzsiimate kryzminimais ... :)

Jei 5 metai daug tai taip,o tokius agresorius tik katilas pataisys.nors jis pats gal ir nekaltas-tokiu gyvenimas padarė.

Nesupratau, apie ka cia ? :icon-eek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesupratau, apie ka cia ? :icon-eek:

Apie tai jog avinas veislei tinkamas iki 4 metų na su klaustuku iki 5m. amžiaus.

O tai kad badosi kaltas auginimas ne gyvulys.

Pervežti ėringas avis galima iki 4 mėn. aišku kuo ilgesnis terminas tuo didesnis atsargumas.

Absoliuti nesamone!

Auginimas, mano atveju, niekuo detas. Jo niekas neerzina, nemokina mustis ir nevaiko. Tai vyksta naturaliai. Na aisku jei pas jus vaikuciai gano po pievas ar musa avinus tada sutinku, kad auginimas butu kaltas.... :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Absoliuti nesamone!

Auginimas, mano atveju, niekuo detas. Jo niekas neerzina, nemokina mustis ir nevaiko. Tai vyksta naturaliai. Na aisku jei pas jus vaikuciai gano po pievas ar musa avinus tada sutinku, kad auginimas butu kaltas.... :eusa-whistle:

Mano iš visų turėtų ir turimų avinų nė vienas nesibadė, o ant vokiečio ir sėdėt gali, be je vaikai jau užaugę.Agresija skatina kažko davimas ,lepinimas o po to nedavimas ir įgnoravimas. :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Absoliuti nesamone!

Auginimas, mano atveju, niekuo detas. Jo niekas neerzina, nemokina mustis ir nevaiko. Tai vyksta naturaliai. Na aisku jei pas jus vaikuciai gano po pievas ar musa avinus tada sutinku, kad auginimas butu kaltas.... :eusa-whistle:

Mano iš visų turėtų ir turimų avinų nė vienas nesibadė, o ant vokiečio ir sėdėt gali, be je vaikai jau užaugę.Agresija skatina kažko davimas ,lepinimas o po to nedavimas ir įgnoravimas. :icon-cool:

Sutinku, bet mano atveju gauna papildomai tik avizu visi be isimties ir jis nera isskirtinis. Ar as galeciau pries savo augintinius naudoti agresija ar smurta ? niekada :eusa-snooty:

Sakau gal instinktas suveike. Esu karta patapsnojes per kakta ir pamenu is karto pasiruose tariamai kovai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vakar parsiveziau eringa avi. Apie kokius 4 men. jau, o dabar galvoju ar gerai padariau :eusa-think: ar nebus taip kad avis patyre stresa ir gims eriukai negyvi ar nepakankamai issivyste? gal kazkas esate taip neapdairiai pasielge ir jau zinote rezultatus tokiu veiksmu ?

Aciu

Veziau likus ~ 1 sav iki eriavimosi nieko neatsitiko eriukai gyme sveiki gyvi,stiprus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sutinku, bet mano atveju gauna papildomai tik avizu visi be isimties ir jis nera isskirtinis. Ar as galeciau pries savo augintinius naudoti agresija ar smurta ? niekada :eusa-snooty:

Sakau gal instinktas suveike. Esu karta patapsnojes per kakta ir pamenu is karto pasiruose tariamai kovai :)

Matomai įvyko tai kaip būna-nelaiku ir nevietoj[zapadlo].Paties vyriški feromonai,avinas savam hareme ir avelė nekalta :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vakar parsiveziau eringa avi. Apie kokius 4 men. jau, o dabar galvoju ar gerai padariau :eusa-think: ar nebus taip kad avis patyre stresa ir gims eriukai negyvi ar nepakankamai issivyste? gal kazkas esate taip neapdairiai pasielge ir jau zinote rezultatus tokiu veiksmu ?

Aciu

Veziau likus ~ 1 sav iki eriavimosi nieko neatsitiko eriukai gyme sveiki gyvi,stiprus.

Puiku. Tada tikiuosi ir pas mane viskas bus gerai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

iki Kiek metu avinas tinkamas veislei?

Avinas tai daug, bet Jums tik vienerius metus tinkamas, jei neuzsiimate kryzminimais ... :)

Jei 5 metai daug tai taip,o tokius agresorius tik katilas pataisys.nors jis pats gal ir nekaltas-tokiu gyvenimas padarė.

Kategoriskai nesutinku kad jei piktas avinas tai nuo auginimo. nuo auginimo agresija priklauso gal keliais procentais.bet pagrinde buna toks charakteris kuri gali siektiek paslifuoti bet nezymiai. :eusa-naughty: netgi jauni avinukai buna labai skirtingu charakteriu.is kito ir noredamas nepadarysi rankinuko. jei laiku pradesi statyt i vieta tai gal nors pagarba igysi,kitu atveju nusisukai ir taikinys ant subines nupaisytas...nebuna vienodi zmones,nebuna vienodi gyvuliai. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vakar parsiveziau eringa avi. Apie kokius 4 men. jau, o dabar galvoju ar gerai padariau :eusa-think: ar nebus taip kad avis patyre stresa ir gims eriukai negyvi ar nepakankamai issivyste? gal kazkas esate taip neapdairiai pasielge ir jau zinote rezultatus tokiu veiksmu ?

Aciu

Vienareiksmiskai teigt negalima,labai priklauso ir nuo vezimo salygu,ir nuo paties gyvulio. kitai menkiausias stresas ir viskas,bet taip buna labai retai,tad manau kad viskas bus gerai. man viena sienom laipiojo (tokia baikscia parsiveziau) o gime sveiki eriukai. na tiesa buvo gal 2-3men eringumas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tikrai patikslinu - Ivomec Plius - nuo visu kirmeliu, o doze, kaip ir kitu panasiu preparatu - 1ml suaugusiai aviai, 0.5ml eriukui. Kaina viso 50ml buteliuko, t.y. - 50 doziu. Idomu butu suzinoti to Albendozolo kaina ir kur jo yra. O recepto pas mus nereikia, nes vaistininke paima tuos 5Lt uz recepta arba 3Lt, jei vaistai pigesni.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš dar šiek tiek patikslinsiu :) Ivomec Plus naikina apvaliasias kirmeles ir kepenines siurbikes, taciau nenaikina plokščiųjų (visokių kaspinuočių). O albendazolas naikina visų trijų tipų kirmėles (plokščiąsias, apvaliąsias ir kepenines siurbikes). Taip pat varydami kirmėles avytėms nepamiškite ir savo mažiausių draugų — šunų ir kačių. Jei jie prieina prie avių ar vaikšto po jų ganyklas, labai didelė tikimybė jog ganyklos užkrėstos kirmėlėmis per išmatas ir panašiai. Čia praverčia Pratel'io tabletės pora kartų per metus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kai pries kelis metus nusipirkom pirmasias avytes, as joms nuo parazitu leidau Promectin. Skerdimo metu matydavom ant kepenu keistus gumburiukus, lyg puslytes. Niekas negalejo paaiskinti, o musu veterinaras apie avis ir sunis nusimano, kaip is vis niekad akademijoje nesimokes. Kol vienoj anglijoje isleistoj knygoje nepamaciau lygiai tokiu pat dariniu, o ten pasirodo tos kepenu siurbikiu arba plastakiu kolonijos. Nemazai tu kepeneliu suvartojau... :eusa-hand::eusa-doh: Bet neseniai teko guleti ligonineje, kelis kartus buvo apziureti mano vidaus organai, tirtas kraujas - nieko. Gal reikia specialiu tyrimu, o gal zmogus neapsikrecia? Bet dabar noriu, kad avys gautu visus reikalingus medikamentus, kazkaip ramiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...