Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

lolita gal zinot kokia kaina mazdaug saroliu mamu grynaveisliu

Savo laiku-prieš 3 metus su dokumentais mokėjau 500lt už ėriavedę,.Dabar irgi panašiai turėtų būti.Daug popieriai prideda kainoj ,o jei jų nereikia-užtenka tik registracijos lapo su veislės paminėjimu ir auskarais būtų gal pigiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek žinau visi laiko labai įvairiai. Aš laikau atskirai grupėmis.

Kai avis atsiveda, beveik mėnesį laikau atskriai, kol ėriukai sutvirtėja. Paskui suvedu kartu visas motinas su ėriukais. Barono prie ėiukų neleidžiu nė iš tolo. Ėriavedės, kuriso tuoj ėriuosis, atksirai, be barono, kad nebaksteltų į šoną, tada bus po ėriukų. Jeigu užsiaugini labai ramią bandą (tam tikriausiai reikia labia dažnai pas ją būti), tada gal ir galima visu kartu laikyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek žinau visi laiko labai įvairiai. Aš laikau atskirai grupėmis.

Kai avis atsiveda, beveik mėnesį laikau atskriai, kol ėriukai sutvirtėja. Paskui suvedu kartu visas motinas su ėriukais. Barono prie ėiukų neleidžiu nė iš tolo. Ėriavedės, kuriso tuoj ėriuosis, atksirai, be barono, kad nebaksteltų į šoną, tada bus po ėriukų. Jeigu užsiaugini labai ramią bandą (tam tikriausiai reikia labia dažnai pas ją būti), tada gal ir galima visu kartu laikyti.

Nežinau kas ir kaip-aš neturiu nei laiko ,nei vietos tokiem žaidimam,per 15m., kai pradėjau nuo dviejų avių iki dabar kai jų 16 ir trys baronai, antratiek ėrų visada kartu visi.Ir baronai buvo keičiami o ėrai kaip jojo ant jų taip tebejoja-jau iš vilnos veltinį baigia suvelt.Avys dažniau galvomis daužos nei avinai ne rujos metu.Taigi šioj vietoj jokių problemu nematau.Avis-baikštus gyvūnas,kiek beeitum visvien bėgioja,tik prie atskirų avių bei avinų galima prieit paglostit. Vokietijos baltagalvis.

post-3391-141521779593_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano pirmos dienos aviniukai gime 4 vienas numire.Nuotraukose jie yra vienos dienos. http://img52.imageshack.us/i/dscf0119e.jpg

eriukai tai stiprus atrodo,kodel mire gal krekenu negavo iskart...kiek matyt tai juotgale avis ir net 4 tai daug mano va 3atvede visi gyvena bet avis tai sukudo matyt is karto..ediu tarpai neper dideli?pas mane dukart mazesni ir tai ištaršo šiena ar šenaini nespeju išimdineti nes kitaip tai kraikas iki lubu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano pirmos dienos aviniukai gime 4 vienas numire.Nuotraukose jie yra vienos dienos. http://img52.imageshack.us/i/dscf0119e.jpg

eriukai tai stiprus atrodo,kodel mire gal krekenu negavo iskart...kiek matyt tai juotgale avis ir net 4 tai daug mano va 3atvede visi gyvena bet avis tai sukudo matyt is karto..ediu tarpai neper dideli?pas mane dukart mazesni ir tai ištaršo šiena ar šenaini nespeju išimdineti nes kitaip tai kraikas iki lubu...

Na pas mane ne tiek ir daug istarso. Bet yra yra.Noreciau paklausti nuo kada pradedat aviai po gimdimo duot avizu,grudu ar kito pasaro?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano pirmos dienos aviniukai gime 4 vienas numire.Nuotraukose jie yra vienos dienos. http://img52.imageshack.us/i/dscf0119e.jpg

eriukai tai stiprus atrodo,kodel mire gal krekenu negavo iskart...kiek matyt tai juotgale avis ir net 4 tai daug mano va 3atvede visi gyvena bet avis tai sukudo matyt is karto..ediu tarpai neper dideli?pas mane dukart mazesni ir tai ištaršo šiena ar šenaini nespeju išimdineti nes kitaip tai kraikas iki lubu...

Na pas mane ne tiek ir daug istarso. Bet yra yra.Noreciau paklausti nuo kada pradedat aviai po gimdimo duot avizu,grudu ar kito pasaro?

As jau antroje dienoje daviau ir avizu ir duona pamaloninau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Eriukus po gimimo reikia stebet ipac jei tris atveda,ar kuris nerekia istisai,jei verkia vadinasi alkanas reikia damaitint.Pries savaite pirmavede atsivede du eriukus ,vienas toks silpnas per pus uz kita mazesnis ,ant koju nesistojo.Avis baiksti tai pamelst sansu nebuvo nes jei galima stresa ivaryt tai neduos ir stipresniam pieno.Tad nulekiau i vet vaistine ir pirkau oskos pieno miltuku .Siaip jie skirti kaciukams ir suniukams,bet tinka ir ka tik gimusiems eriukams ,triusiukams ir tt.100g pokelis 23 litus kainavo.Pradejau duot labai mazom dozem po 10ml ,15 ml ,labai svarbu nepadaugint.Eriukas pradejo stotis ant koju .Antra para pastebejau kad nebepraso valgyt ,o jau prieina prie avies ir pats zinda.

Misinelio nebedaviau nes maciau kad sotus jau .Dabar viskas gerai ,nors ir mazytis bet sveikas.Aisku pasiseke, kad avis abu myli ir ne vieno neskriaudzia .Jei kam idomu misinelis vadinasi Farm food Nr1.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na pas mane 4 atsivede tai karves pieno daviau bet va vistiek vienas krito. O 3 jau ismaitina 2 diena ju nedamaitinu ir pilvukai tokie didoki,tai matyt pati ismaitina ir nerekia eriukai.Po kiek laiko eriukam pradedat duoti po truputi avizas ar dar ka nors?

Po eriavimosi avies keleta dienu nelepinam,o eriukai paauge patys po truputi pradeda ragaut to ka avis gauna. Poros menesiu jau sveicia kaip reikalas .Tiesa menesio trinukai buvo sunegalave nes matyt pienuko per maza pasidare ,padaugino gal sienuko gal buroku,teko sugirdyt vaistu del skrandzio,ir teko karves pienu damaitint .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mišinukų yra skritų specialiai gyvuliams - visokių- liesesnių ir riebesnių. Rašo, kad veršeliams arba paršeliams, bet taip pat galima ir ėriukas, ožkiukams. Pasižiūrėkite vt vaistinėje. Tik ką nusipirkau 2 kg Eurolact po 14 lt (gal yra ir geresnių).

Primosiosmis dienomis ėriukų virškinimo sistema dar nėra gera išvystyta, kaip ir ką tik gimusių kūdikėlių. kad jie maždaug dešimtoj dienoj ima skabyti šienuko ar mėgdžiodami kiša snukutį kartu su motinmis į burokus ar miltus, tai dar nelabai ką reiškia, jie nepavalgo. Aš asmeniškai jua maždaug nuod ešimtos dienos duodu jiems miešinės košės kruopų arba traiškinto avižinių dribsnių. Jie skirti tam, kad dirgintųsi skranduke esančios ataugėlės, geriau išsivystytų skrandukas ir vėliau agudamas ėriukas geriau virškintų pašarą apskritai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, aviu augintojai. :eusa-hand: Noreciau siokios tokios konsultacijos del aviu auginimo. Turiu 3,5 ha pievu plota. Gal zinote, kiek aviu tokiame plote galima butu auginti ? Kur, pirma karta, patartumete isigyti ? Kur pigiausia ? Pirkti maziukus ar didele avi su avinu..? Su dokumentais, ar be ? t.t. Siuo klausimu esu naujokas, lauksiu Jusu patarimu. Aciu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Gal aš truputį ne į temą, bet mano anyta ieško pirkti ėringos avies arba jau su ėriukais.(būtų gerai porelė). Veislė nesvarbu. Gali būti be dokumentų. Augintų vilnai ir dėl savęs. Gal kas turit atliekamų parduot. Būtų gerai apie Kauną, Prienus, Jiezną ar pakeliui. Jei turit parašykit ką ir kainą [email protected]

P.S. Brangios veislinės nedomina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Avių viename ha gali ganytis 7vnt su vaikučiais. Užteks žolės ir nusišienauti žiemai.

Jei auginsite mėsytę sau, tai kam tie dokumentai? Lietuvos juodgalvės mūsų krašte auga be problemų, yra nereiklios, neserga, prieauglis ir nederlingose ganyklose puikiai auga. Sufolkų ėriukus teks šildyti, bet gerai šeriami jie auga greičiau, mėsa labai gera. Romanovai veisiasi, kaip triušiai, niekuo praktiškai neserga, bet svoris bus mažas, nes avytės beveik per pus mažesnės už sufolkus ir juodgalves. Romanovų didelis privalumas - labai jaukios, atsiliepia net į vardus, jos puikiai gali vadovauti baikštesnių veislių bandai. Pati ieškau vienos romanovų avytės savo rajone. Visiškai nepatarčiau pirkti vietinių šiurkščiavilnių, nes jų mėsa turi stipresnį kvapą, jos užaugina daugiau lajaus, daugiau gyslų ir plėvių ir labai maža mėsos išeiga. Čia tik mano nuomonė, bet man nei jos, nei jų mišrūnai vaikai nepatiko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...