Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Vau.. Pridusau kol perskaiciau.. Saunuoliai labai daug naudingos info, planuoju ir as nuo vasaros jai gausis prisijunkt prie augintoju. Skaitant foruma kilo minciu.. Kas geriau duoti katik gymusiems naslaiciams karves ar ozkos piena? Ar jokio skirtumo? Ar nieko nenutinka avims jai prieda karklu,berzu zieviu? Dar klausymas kilo kaip dabar su vilnom,ar atsirado imoniu perkanciu jas? nes teko cia skaityt gal 2008m straipsnelius, kad niekam ju nereik.. :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,noreciau paklausti vieno dalyko turiu 3,5ha.pievos netoli namu kiek aviu galetu per vasara ganytis be papildomo serimo??? :icon-wink: nes jau kiemo mazoka pasidare :( Aciu.

Bijau sumeluoti tai vieno hektaro ganyklos ploto pakanka 8–12 eriavedziu su prieaugliu (iki nujunkymo) arba 12–18 jauniklių (4–12 mėn. amžiaus). Be to pašarams reik ruošti kito ploto.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,noreciau paklausti vieno dalyko turiu 3,5ha.pievos netoli namu kiek aviu galetu per vasara ganytis be papildomo serimo??? :icon-wink: nes jau kiemo mazoka pasidare :( Aciu.

Bijau sumeluoti tai vieno hektaro ganyklos ploto pakanka 8–12 eriavedziu su prieaugliu (iki nujunkymo) arba 12–18 jauniklių (4–12 mėn. amžiaus). Be to pašarams reik ruošti kito ploto.

Na dekuj.ne sita tai suprantu kad is kitur sienaut reikia.galvoju apie stacionaru aptvara is pynto tinklo gal gerai bus :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vau.. Pridusau kol perskaiciau.. Saunuoliai labai daug naudingos info, planuoju ir as nuo vasaros jai gausis prisijunkt prie augintoju. Skaitant foruma kilo minciu.. Kas geriau duoti katik gymusiems naslaiciams karves ar ozkos piena? Ar jokio skirtumo? Ar nieko nenutinka avims jai prieda karklu,berzu zieviu? Dar klausymas kilo kaip dabar su vilnom,ar atsirado imoniu perkanciu jas? nes teko cia skaityt gal 2008m straipsnelius, kad niekam ju nereik.. :eusa-think:

Karklų šakos avim tikrai nėra gerai,bet bežų,drebulių gali ėst.Žiemai visada pridžiovinu ir duodu,o pavasarėjant labai sveika duoti eglių ir pušų šakų.Tiek karvės tiek ožkos pienas per liesas,bet jei yra galimybė rinktis geriau ožkos.Tik neduokit gryno-būtinai reikia priedų jei nenorit kad mažiukai skurstų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dauguma mėsinių veislių neblogos,tik tekseliams reikia daugiau priežiūros,gerai vėdinamo tvarto,nes jie pradeda kosėti.Turiu ir tokias-mišrinu su šarole,beriušon-diušor,vokietijos baltagalviais ir tikrai patenkinta.Šiuo metu mėsai nepardavinėju-reikia atjaunint bandą.Pernai buvo pirmi metai kad beveik visos avys atvedė aveles,o šiemet vieni bernai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek eriavedziu laikote Lolita?

kaip spresti dregmes pertekliu tvarte ? Pas mane blokeliu sienos , 12m gelzbetonines perdangos plokstes. Vidaus aukstis apie 3,20m, yra 2 sachtines ventiliacijos angos .

Aš nedaug laikau,šiai dienai 14ėrevedžių,3avinai,9pernykščiai ir15 šiūmetukų.Daugiau neleidžia sąlygos.Tvartas medinis,avis laikau ant gilaus kraiko.Avys tiek žiemą tiek vasarą gali išeiti į lauką,mažosios durelės nuolat atidarytos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kelių mėnesių avytes kergiate? Literatūroje rašo, kada jo lytiškai subręsta, bet kergti tai tikriausiai reikia vėliau, jei nori stirpios avytės ir gerų ėriukų? Kas žinotei, ar avyčių kergimo amžius priklauso nuo veislės?

Geriausia avytes kergti 12-15 mėn.,jei avytės mėsinių veislių kergiamos7-8 mėn.,tai yra kai pasiekia 60-75% suaugusios avies svorio.(35-40 kg.)Jei neturi avino,jei avinas kartu bandoje jis visą reikalą atliks pats ir nereikės žiūrėti kada avelė rujoja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Būkite protingi ir nepatingėkite ir pasidarykite iš savo (!!!) avių vilnos vilnones antklodes. Tos antklodės tokios pačios, kur labai brangiai parduoda Bauer ar Zepter firmų, ar turguj. Vilną karšti geriau mažose karšyklėlėse, tokių dar yra (aplink mane - Utenoj, Molėtuose, Panemunėlyj, Rok r. - turiu tel., galiu parašyti), nes čia pats išplauni ir vilnoje dar lieka lanolino - pats vilnos gerumas. O stambioj karšykloj, kur viską padaro, tikriausiai jau nieko nelieka.

Kaip vilną paruošti karšimui jums pasakys bet kuri bobutė kaime. Anksčiau daug kas laikydavo bent po avelę. Tik ginkdie (!!!) neplaukite su skalbimo milteliais ar Fairy, nes padarysite nusikaltimą ne tik prieš gamtą, bet ir prieš save. Plauti reikia su ūkišku, netrinant, kad nesuveltumėt. Neplautos karšyklėlės nepriima, joms kemšasi mašinos, atsarginių dalių, kurias anksčiau veždavo iš Leningrado, nebegauna.

Karšykloje vilną iškaršia tokia ilga plačia paklodę, kurią suvynioja, sulanksto, įkiša į maišą ir parsivežat ją namo. Namuose sudedat kiek norit sluoksnių, apkerpat kraštus, kad gautųsi norimas dydis, pridygsniuojat impilą (galima rankom, stambiais dygsniais) ir apvelkat užvalkalu. Štai jums ir paklodė. Tik karšiant įspėkite, kad norite antklodei, kad nenutrauktų netinkamoj vietoj.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

b96d16a4f4b7.jpg

laba diena.tikiuosi priimsit mane i savo grazia draugyja ir labai tikiuosi is Jusu daug ko ismokt nes esu naujoke.dar tik pora metu auginu ir rupinuosi ozkom.praitais metais gime nuostabus oziukai,labai gailejau ju pjauti o tuo metu ieskojau dar vienos ozkos,kai nuvaziavome pas pardavejus pasidziaugiau savo oziukais,jie laiko ir daug aviu,zodziu mes iskeitem oziukus i avytes,taip atsirado pas mane 3 mazos avytes.jom dabar jau truputi virs metu.ateina kergimo metas,pradejau ieskoti barono,kadangi mano avytes paprastos,aiskiau nezinau kokios jos,tai ir barono neieskau kazkokio ipatingo.vakar pasiule si,sako,kad juodagalviu veisles,bet man atrodo,kad jis gal tik gulejo prie juodagalviu :lol: labai itikinanciai kalbejo moteris,kad net pagalvojau,kad galiu ir as klisti nes esu zalia dar visai avininkystei.ji praso uz si avina-metini 300 lt,ar tai normali kaina?jo svoris apie 35kg.be uodegos,visa kita matot.aciu is anksto

URL=http://www.radikal.ru]909a28ba0853.jpg[/url]

pirma nuotrauka mano avyciu,kita avino

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

gal galėtumėte nukreipti teisinga linkme - reikia 100 vnt ėriukų, kad skerdena būtų apie 6kg (tai gyvo išsivaizduoju apie 13kg?) gal žinote kas pardavinėja didesniais kiekiais?

Iš anksto dėkoju už atsakymus :) reikia skubiai :)

neimanoma kad jums kas parduos po 6lt ir dar tokio svorio,

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...