Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Pilnai pritariu tai minciai kad eriukai butu su savo motinomis ir kuo ilgiau zindomi pienu. Kam reikia dirbtinai forsuoti ankstyva nujunkyma niekaip nesuprantu juk tai ne TRIUSIAI kad 12 dienoj valgytu jau kazka ir kito? Taip sutinku jie budami poros savaiciu amziaus bando kazka knabyneti matydami kad ju mama tai valgo bet tai tikrai nera normalus valgymas.

Del kai kuriu pirmavedziu su ekotomu jau kalbejom skype ir buvau isdestes tai ka ir kiti jau cia parase, kad pirmavedems daznai buna sokas nenori suprasti kad tai ju vaikas mes tai atitveriam avis su eriukais i atskirus gardelius ir laikom kol jie ugteli, jei jauna avis nenori pripazinti savo vaiko ir matosi kad nesaugo trepsi kojomis ir t.t. tai tam garde atitveriam eriuka atskirai kad avis vistiek butu salia jo ir ji visa laika matytu ji. Tada kas pora valandu einam pas avi, jega ar nejega pakisam eriuka(us) pazysti prilaikydami avi. Vat ir savaitgali buvo tas pats atvede ir net nemekeno ir neatsisauke i eriuko mekenima. Tai po keliu priverstiniu tokiu girdymu, po paros laiko jai atejo i galva protas kad tai jos eriukas ir tas isauges tesmuo butent tam ir reikalingas kad pagirdyti eriuka. Dabar eriukas jau nebeatitvertas nuo avies, avis atsisaukia visad i eriuko sauksma, duoda pati zysti ir t.t. ne veltui tie atitverimai ir zindymai ir yra reikalingi kad issivystytu motinystes jausmas.

Su pernykste avimi kuri pernai atsivede pirma syki ir nemylejo eriuku siemet jokiu problemu nera, jau zino kas per dalykas yra eriavimasis, ir puikiai saugo ir priziuri savo eriukus. As jokiu budu del sio dalyko jau nebrokuociau del to avies sekanciam sezonui. Nes sekanciam sezone tokios avys jau buna kaip cia minejo su patirtimi ir nebetokios durnos. O jei taip kas karta puse aviu brokuosi tai kas met ir vargsi su jaunom.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane tai dvi avis atsivede du eriukus :D 1avyte ir 1avineli :) avis kuri atsivede avele tai labai rupestinga :) o ta kur atsivede avineli, tai ieinu i tvarta ziuriu eriukas ne garde o tarp praejimo pagalvojau kad avite jau issoko :) bet prienu ziuriu, kad yra, tai ikeliau eriuka i garda nes negalejo pats gryzt i garda nes per plysi islindes ir dar kok 20cm kraiko. avis bliove priejusi prie seneles kur eriukas. tai avis laize ilgiausiai eriuka bet vos tik eriukas ejo prie pilvo pazisti tai tik sukasi i sona ir nedave tai sugirdziau gera sauksta valerijono, po kurio laiko du kartus palaikiau avi kad eriukas pazytu ir po to jau leidosi ir taip eriukui zyst :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

anksciau pergyvendavau del kiekvieno kritusio eriuko dar neimu i galva matyt tep turi but. pirmadeliukes visada atskiriu po viena su savo eriukais bet kaip issaugot eriukus kai atveda du ryte, diena viskas gerai o is po nakties randi negyvus?arba dar gyvas bet jau eriuko kuno temperatura krenta?. kitas variantas dvi paras eriukai isbuvo gyvi dagirdem o ta ne beeeee ziurke :icon-twisted: trecia diena abu negyvi o ji jau beeeeee :icon-twisted::icon-twisted::icon-twisted: beje kokiais papukais zindot? as tais tokiais tarybiniais kur kadaise mane pati tokiu maitino :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

seniai lankausi pas jus,skaitineju, kol pagaliau pasiryzau isiterpti laikau 2veisliu avis -prancuzu berison-diuser ir lietuvos juodagalves,jos pas mane kol bus pakankamai berisonu .pastebejimai per 2eriavimosi sezonus berisoniukai gimsta daug stipresni negu juodukai.nors juodagalves vede misrunus,bet siemet keliu netekau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

anksciau pergyvendavau del kiekvieno kritusio eriuko dar neimu i galva matyt tep turi but. pirmadeliukes visada atskiriu po viena su savo eriukais bet kaip issaugot eriukus kai atveda du ryte, diena viskas gerai o is po nakties randi negyvus?arba dar gyvas bet jau eriuko kuno temperatura krenta?. kitas variantas dvi paras eriukai isbuvo gyvi dagirdem o ta ne beeeee ziurke :icon-twisted: trecia diena abu negyvi o ji jau beeeeee :icon-twisted::icon-twisted::icon-twisted: beje kokiais papukais zindot? as tais tokiais tarybiniais kur kadaise mane pati tokiu maitino :lol:

Na kaip supratau tai jei randi is po nakties leisgyvius nesi tada namo prie peciaus ar po kaitrine lempa ir sildai. tada eini numelzi avies krekenas ir jei matai kad aviukai pasile atsigauna greit girdai tas krekenas su soske jiems.

Jei nenori gerti tai per prievarta praziodai ir priverti isgerti nors kelis gramus.

Del tos trecios dienos eriuku tai ka jau padarysi vienai aviai uztenka paros o kitoms ir trejetos. Beto priklauso tas eriuku stiprumas jei buvo labai silpni nedasivyste tai net ir girdant dazniausiai rezultatai bus prasti. Turejom pernai viena avis atvedus buvo trejeta ir visi tokie kad per prievarta pili jiems su soske ta piena o tas pienas per sonus teka, tai taip savaite atzaidem kol visi trys uzsilenke.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

seniai lankausi pas jus,skaitineju, kol pagaliau pasiryzau isiterpti laikau 2veisliu avis -prancuzu berison-diuser ir lietuvos juodagalves,jos pas mane kol bus pakankamai berisonu .pastebejimai per 2eriavimosi sezonus berisoniukai gimsta daug stipresni negu juodukai.nors juodagalves vede misrunus,bet siemet keliu netekau

Kaip vislumas berison diušer veislės? Ar daug stambesnes nei juodagalves? Ar didele jusu banda?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

anksciau pergyvendavau del kiekvieno kritusio eriuko dar neimu i galva matyt tep turi but. pirmadeliukes visada atskiriu po viena su savo eriukais bet kaip issaugot eriukus kai atveda du ryte, diena viskas gerai o is po nakties randi negyvus?arba dar gyvas bet jau eriuko kuno temperatura krenta?. kitas variantas dvi paras eriukai isbuvo gyvi dagirdem o ta ne beeeee ziurke :icon-twisted: trecia diena abu negyvi o ji jau beeeeee :icon-twisted::icon-twisted::icon-twisted: beje kokiais papukais zindot? as tais tokiais tarybiniais kur kadaise mane pati tokiu maitino :lol:

EKOTomassai, manau, kad nėra nei normalu, nei šemininkui gera, kai daug krinta, reikia žiūrėti kame šaknys. Gal su jauniklių velių šėrimu kas nors yra negerai, gal reikia permąstyti, kaip jas šeri įvairiais etapais: kergimo metu (kokio jos būna amžiaus?), kai nėščios, prieš gėriuojantis, gal kažko trūksta pašaruose. Gerai apžiūrėk, kad su vet.gydytoju, ar tie kritę ėriukai gerai išsivystę. Gal reikia ką nors keisti avių auginimo taktikoj?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,pas mane taip pat būna tokių problemų,kad avis nepriima mažylio,bet juk tai nebėda,nešuosi namo ir girdau kol sustiprėja o paskui atgalios į tvartą ir pienuką nešu jau ten.Ypač tos kur veda 2 ar 3 dažnai pasilieka tik po vieną nes prieš tai vedė tik po vieną.Šiais metais kol kas praradau tik 3,bet ne dėl motinų kaltės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl avinų bandoje,tai aš nuo pernai laikau 3,nes kai turėjau tik vieną jam kritus, dėl kaimyno kaltės,teko nemažai pavargt kol gavau kitą.Tikrai bėdos nėra,nei jie mušasi,nei ką,o ir man vargo nėra visos avelės pabėgdytos ir jau nuo gruodžio pabaigos prasideda ėriavimasis.Kol jų nedaug ir reikia girdyt po vieną naudoju vaikišką buteliuką,o kai daugiau turiu specialų kibirą su 7 žindukais.Gryno karvės pieno neduodu,jį maišau su pieno pakaitalu ir ąžuolo žievės nuoviru,kad pirmom savaitės neviduriuotų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Įdomu kas tai per kibiriuką su spetyniasi ar kiek čiulptukų!!! Gal nuotrauką galit įdėti?

Aš visiems, kiek šįmet girdžiau (8-iems), daviau gryną karvės pieną, tik ką pamelžtą arba pašildytą, kaip vaikams, ir nė vienas neviduriavo (tfu tfu tfu!:)). Žinau, kad rekomenduoja skiesti, bet kad maniškiams ir grynas tinka. Skiedžiau tik tada, kai jau po truputį reikėjo atpratinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jau 8 metai kaip naudojuosi kibirais ir problemų nebuvo.Kai kurie išžindžia motiną ir dar prisistato pieno iš kibiro bet nuo apsirijimo dar nė vienas nekrito.

Gerai, kad viskas gerai :) Bet dėl apsirijimo ir senos kaimo bobutės žino, mane ne kartą perspėjo (Lietuvoj iki karo labai daug avių laikydavo, tad patirties tikrai yra), kad per daug pieno neduotum, nes po to "krenta nuo kojų". Ir vet gyd dėl to įspėjo ir patarė kartu duoti vitaminų ir kaulamilčių, kad kaulų masė neatsiliktų nuo raumenų masės, sparčiai augančios dėl girdymo. Ir visur, kiek skaičiau apie avis (nesigiriu, bet perskaitau viską ką randu internete ir angliškai, o tai reiškia: britų, šiaurės amerikos, australų, N. Zelandijos patirtis), įspėja dėl ėriukų persirijimo. Tad gerai, kad viskas gerai, bet tai reikia turėti minty.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...