Jump to content

paršavedės


juska

Recommended Posts

  • Atsakymai 249
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

nuo 0 iki 20- kelių. O- tai kai kokia nelaimė, o 20-keli, tai irgi panašu į 'nelaimę',bet kazkiek uzauga

Jei pas mane paršavedė atsiveda 20 paršiukų aš pas pirminę paršavedę palieku tiktai 10 likusius perkeliu pas kitą kuri būna pirminius savo paršiukus paauginus iki 5- 7 kg taip iš visos vados sugebu išauginti vidutiniškai 18 paršiukų. Jei sąlygų nėra perkelti reikia pas tą pačią paršavedę atrenki 10 mažiausių paršelių ir 10 didesnių atskirti tame pačiame garde ir normuoji kas valandą vieniem bei kitiems žindymą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siūlyčiau pasiskaityti bet kurią knygą apie kiaulių auginimą. Neabejoju bus ataskymai į šituos ir daugelį kitų elementarių klausimų.

Gal gali parašyti tikslesni knygos adresa

google ivedziau kiauliu auginimas ir ismete pirmame rezultate toki adresa:

http://pigu.lt/knygos_muzika_dvd_zaidim ... tAodJ2Sz1A

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Esu užauginęs virš 150 vadų paršelių ,o nuo ko priklauso paršelių skaičius vadoje negaliu nustatyti yra buvę ir 1 ir 19 paršelių,kiaulės,,atlaikydavo"iki 11 vadų. pvz kuilys buvo ileistas į kiaulių gardą , kiaulės vedė 1-3-5 dienų intervalais atinkamai 6-7-6-12-4 paršiukus, taigi jokios sistemos.Beja kiaulės pirmaparšės.

jus kiaules sėklinat ar prie kuilio leidžiat. Aš seklinu ir labai sunkiai sekasi.
greičiausiai nepataikai gerai i rują arba sėkla sena.Juska atvažiuok i svečius pašnekėsim patirtim pasidalinsim arba sekmadienį (02.22)į N.Akmenės turgų būsiu su augintiniais.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kuilys aišku geriau turėt, geriau matosi kada kiaulės rujoja, jei ramus kuilys kiaulę gali kelias dienas pas jį palaikyt, paršeliu skaičius priklauso ir nuo paršavedžių šėrimo. bet gal kam pasitaikė pastebėt tokį faktą, o gal ne pas visus taip būna, jei kuilys dažniau dirba kiaulė atveda daugiau kuiliukų ne kiaulaičių. paršavedes kai atrinkinėji verta pažiūrėt kiek kiek kiaulė turi spenių.PARŠINGUMO LENTELĖ (115 dienų)

Sukergta sausio mėn. 1 8 15 22 29 sausio mėn.

Paršiuosis balandžio mėn. 26 3 10 17 24 gegužės mėn.

Sukergta vasario mėn. 1 8 15 22 (29) vasario mėn.

Paršiuosis gegužės mėn. 27 2 10 17 24 birželio mėn.

Sukergta kovo mėn. 1 8 15 22 29 kovo mėn.

Paršiuosis birželio mėn. 24 1 8 15 22 liepos mėn.

Sukergta balandžio mėn. 1 8 15 22 29 balandžio mėn.

Paršiuosis liepos mėn. 25 1 8 15 22 rugpjūčio mėn.

Sukergta gegužės mėn. 1 8 15 22 29 gegužės mėn.

Paršiuosis rugpjūčio mėn. 24 31 7 14 21 rugsėjo mėn.

Sukergta birželio mėn. 1 8 15 22 29 birželio mėn.

Paršiuosis rugsėjo mėn. 24 1 8 15 22 spalio mėn.

Sukergta liepos mėn. 1 8 15 22 29 liepos mėn.

Paršiuosis spalio mėn. 24 31 7 14 21 lapkričio mėn.

Sukergta rugpjūčio mėn. 1 8 15 22 29 rugpjūčio mėn.

Paršiuosis lapkričio mėn. 24 1 8 15 22 gruodžio mėn.

Sukergta rugsėjo mėn. 1 8 15 22 29 rugsėjo mėn.

Paršiuosis gruodžio mėn. 25 1 8 15 22 sausio mėn.

Sukergta spalio mėn. 1 8 15 22 29 spalio mėn.

Paršiuosis sausio mėn. 24 31 7 14 21 vasario mėn.

Sukergta lapkričio mėn. 1 8 15 22 29 lapkričio mėn.

Paršiuosis vasario mėn. 24 3 10 17 24 kovo mėn.

Sukergta gruodžio mėn. 1 8 15 22 29 gruodžio mėn.

Paršiuosis kovo mėn. 26 2 9 16 23 balandžio mėn.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reikia daryt vietą, sėklinimas pas mus būdavo 40lt. jei nepavyksta kelis kartus, žiūrėt į kiaulės užpakalį jodinėk dar tokios spermos neturi :icon-rolleyes: praktiškai man kuilys atidirba ir aš jį parduodu už kelis šimtus, petrėnai man asmeniškai nepatinka, stresuoti labiau, pas mane tvarte jei šalta žiema irgi nešiulta būna, tai guli mėlynom ausim :icon-redface: vežant skerdyklon ir kojas vienas buvo susilaužęs iš to streso, aš auginu jorkšyrus, ir paršavedės ramesnės ir veda nemažai, o ir lašiaku zmonem jau reikia prašo iki 150kg paaugint.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 2 savaičių...
  • po 4 mėnesių...

Sveiki :D Ar kas čia besilanko :icon-question: Norėjau papasakoti trumpai savo situacija ir paklausti žinovų ,specialistų kurioje vietoje aš suklydau,ką dariau ne taip.

Pirmaparšę pasėklinome kai ji svėrė 120 kg,veislė landrasinė.Per neštumą maždaug priaugo 50kg.Paršiavosi 10 val.Pirmieji paršeliai išėjo greitai,o poto ilga pauzė(4 val.)vėliau ėjo jau negyvi paršeliai,paskui dar keletą gyvų.Iš viso 20 paršelių iš jų tik 7 gyvi,3 jau žūvę anksčiau(juodi) o 10 paršelių mano nuomone gal užduso gimdymo metu, nes jie buvo visiškai išsivystę,gražučiai.Kaip vėliau sužinojau prieš paršavimosi reikėjo suleisti OKSITOCINO,kiti tvirtina jog neleidžia ,o viena gan pagyvenusi moteris pasakojo, jog galėjo vienas paršelis eiti skersai ir užstoti kelią kitiems paršeliams kurie užduso.Tokiu atveju ji rekomendavo tiesiog ranka pasukti,atstatyti paršelį ir toliau viskas eitų reikiama linkme.Ar tikrai yra tokia praktika :icon-question:

Paršavedė paršelius žindė 2 dienas vėliau trūko pieno nes paršavedė po gimymo 3 paras gulėjo, neėdė ir negėrė.Aišku mes kvietėmė vet.gyytoją suleido kiaulei vaistų nuo sstreso,skausmo,vitamino.Bet pieno ji nebeturėjo -užtruko,paršelius giržiau karvės pienu.Kurie vėliau viens po kito gaišo.Liko vienas paršelis ,galvojau bent vieną užauginsiu o tas irgi apsirgo neaiškia liga.Labai smarkiai sutino visi paršelio sąnariai ,juose kaupėsi pūliai.Vet.vaistininkė mus labai nubaidė kad čia yra pavojonga infekcinė liga paršeliai neišgyvena,o ir paršavedės nebegalima daugiau kergti nes ji yra tos ligos nešiotoja.Tvartus liepė dezenfikuoti gardus sudeginti.Mūsų veterinoriaus nuomonė yra visai kitokia patarė nesibaiminti tai yra sąnarių uždegimas ir galima be baimės kergti .Aš net nežinau kuom tikėti :icon-rolleyes: Tai vat toks nesekmingas buvo pirmas kartas.

Nors jau beveik praėjo mėnuo,bet kiaulė kažkodėl nerujoja :eusa-think: Ir šiaip labai neėdri vaistų nuo helmintų esu davusi,ar pas jus kergiamos paršavedės būna edrios :icon-question: Ar Jūs prieš kergimą darote kokias nors injekcijas nuo ligų, :icon-question: pvz.parvovirusinės infekcijos nes žinau kad stambūs kompleksai skiepija kergiamas nuo šios in-jos.Tiesa dar nepaminėjau kad mes kiaulaitę pirkome jau išaugintą ir ji mūsų tvartuose iki sėklinimo gyveno 1 mėn.gal nespėjo adaptuotis :icon-question: ,ir tai turėjo įtakos paršelių gyvybingumui,paršavimosi sėkmei :icon-question::eusa-think:

Su nekantrumu lauksiu Jūsų komentarų,pamąstymų :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti×
×
  • Create New...