Jump to content

Shitake grybai - auginimas


Agne

Recommended Posts

  • po 9 mėnesių...

Pirmiausia šie grybai turi vėžį gydančių savybių, antra siūlau internetu nusipirkti ir paštu parsisiusti specialiai paruoštas grybienos kapsules. Jie valgomi kaip paprasti grybai, jei tiksliau receptu reikia ieškoti internete. Apie versla nieko nežinau, nors gal ir pavyktu. Bet tuomet reikėtu kontaktuoti su gamintojais, o ne internetu pirkti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 4 savaičių...
Tai va idomu kiek pradziai reiketu. Kiek skaiciau mediena naudoja alksnius. ir ten tokiais rasciukais supjausto po koki 1,2 metro. tai va kiek reiketu tu "sponkiu" tokiam vienam rasteliui. Kaip suprantu tai cia i viena isgrezta skyle viena sponke turetu buti?

Vienam rastui reikia nuo 30 iki 50 šponkių. Geriausias medis yra ąžuolas, net iš japonų kalbos verčiant gaunasi ažuolo grybas. kiek skaičiau internete, tai tinka drebulė, tuopa. Alksnis kažkaip neužsifiksavo.

Kadangi visi prieinam prie interneto siūlau iki pavasario paieškoti pirkimo taško, o po to bendrai paimti partija. Aš europoje radau vieną tašką Austrijoje ir vieną Anglijoje. Tiesa pasakius su JAV pardavėjais jiems nėra ko lygintis. Labai skurdus aprašymas ir neaišku ką ištikro gausi. Amerikos pardavėjai plačiai aprašo pačią prekę, jaučiasi solidumas ir specializacija. Dar vienas klaustukas, tai naudojami pavadinimai, tas Spawn Plugs ir dowels lyg ir tas pats, bet prie dowels skurdus aprašimas. Tiesa Spawn Plugs pardavinėja štatuose, o dowels anglijoje, tad jei sugalvotume iš ten pirkti reikėtu gauti pardavėjo patvirtinimo kad tai tas pats.

Tai tiek pabandom rasti geriausia variantą nes iki pavasario toli.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sveiki, netyčia ieškodamas informacijos lietuviškai, apie Shiitake grybų auginimą radau jūsų diskusiją. Susidarė įspūdis, kad mažai kas iš čia pasisakiusių pilnai supranta kokius planus patys kuria :icon-confused: Šiuo metu jau auginu grybus, tiesa ne Shiitake ir ne pardavimui, labiau mėgėjiškai, bet per tuos kelis mėnesius darbo prie grybų, jau spėjau nemažai išmokti ir radau daug informacijos. Taigi pirmiausia ką noriu jums visiems pasakyti, kad nereikia pirkti didelių kiekių, nesvarbu ką pirkti nuspręstumėte, grybiena, sporų antspaudus ar sporų švirkštus. Pilnai užtenka vieno sporų švirkšto, o iš jo grybienos galima prisiauginti kiek tik norite, 10, 100 ar 1000kg. Svarbesnis klausimas norint užsiimti grybų auginimu yra atitinkamų sąlygų sukūrimas ir tikrai nereikia siūstis iš anglijos ar tuo labiau amerikos kaiščių (dowels) ar paruoštų grybienos kamščių (spawn plugs), tai būtų ne tik neišmintingas poelgis, bet ir beprasmiškas pinigų švaistymas. Dabar trumpai apie Shiitake auginimą:

1.Parsisiunčiate 1 sporų švirkštą, kad ir iš čia: http://www.mrcashop.org/mushroom_shop/l ... p-787.html Čia patikima šveicarų firma užsiimanti būtent valgomų ir medicininių grybų sporų ir grybienos, bei auginimo įrangos platinimu.

2.Auginate grybiena a) lengviausia ant pyragėlių iš rudų ryžių miltų, pjuvenų ir trupučio gipso (mažiems kiekiams)

B) pažengusiems arba tiems kas nori užsiauginti didesnius kiekius, ar net parduoti, auginate grybiena ant virtų rugių. Tiesiog stiklainis virtų rugių keli lašai hidratuotų sporų ir turite visą stiklainį grybienos iš kurio galite užkrėsti dar apie 10 tokio paties dydžio stiklainių, atitinkamai iš tų galėsite užkrėsti 100 ir t.t.

c) kas nori užsiimti rimtai siunčiatės Agaro (PDA - Potato Dextrose Agar) auginate grybiena petro lekšutėje, izoliuojate greičiausiai augančią mikorizės (grybienos) dalį, kad gautumėte vienodo genotipo grybiena su geriausiomis sąvybėmis, tada iš to gabalėlio užkrečiate virtų rugių stiklainį ir viskas vyksta, kaip "b" punkte tik greičiau ir kokybiškiau.

3) Sukuriate sąlygas tinkamas auginti vaisius (fruiting) a) jeigu auginote grybiena ant pyragėlių, tiesiog juos ištraukiate į šviesą, pakeičiate temparatūrą, palaikote drėgnumą ir laukiate pirmųjų grybų pasirodymo.

B) jeigu auginote ant rugių jums reikės paruošti substratą iš pjuvenų ir medžio drožlių, vėlgi patys renkatės jums patogią laikymo tarą ir atitinkamą kiekį. Tada į tą paruošta substratą įmaišote grybiena apaugusius rugius, laukiate kol grybiena kolonizuos jūsų substratą, tada ištraukiate į šviesą, pakeičiate temperatūrą ir palaikote drėgnumą ir mėgaujatės pirmuoju grybų derliumi.

Iš vienos pusės visi šie žingsneliai labai paprasti ir nereikalaujantys didelių investicijų iš kitos pusės sudėtinga yra išlaikyti sterilumą, tiek pyragėliams, tiek rugiams, tiek substratui, tiek orui kuriame jūs auginsite savo grybus ir galiausiai išeinant iš to norint sukurti tinkamas sąlygas didžiausios investicijos bus į įranga, ar patalpas, jeigu norėtumėte auginti ištisus metus, ką aš labai rekomenduočiau, nes kai miškuose auga baravykai, lietuviams Shiitake sunkiai įsiūlysi, bet žiemą, pavasarį ir vasarą, kai kitų grybų nėra švieži grybai gali turėti didelią paklausą, tačiau ir rinka reiks susikurti. Nebent užsiimant eksportu į užsienį, kad ir atgal į tą pačią šveicariją, arba džiovintą žaliavą į europą, ameriką, japoniją... visur kur jau yra susikūrusi rinka ir žmonės turi įprotį juos valgyti, arba kur iš šių grybų gaminami vaistai...

Galiausiai norėčiau pasakyti, kad jeigu kas nors ketina rimtai tuo užsiimti ir kurti verslą augindamas Shiitake ar kitokius valgomus ar medicininius grybus, su mielu noru prisijungčiau, padėdamas sukurti reikiamas sąlygas ir patardamas specifiniais grybų kultivavimo klausimais. Tik žmonės nebūkit juokingi nereikia nei tūkstančių, nei šimtų, anei dešimties "šponkių" siūstis. Geriau tuos pinigus panaudokite auginimo įrangai įsigyti, nes patikėkit, jei norėsit auginti komerciniams tikslams įranga gali atsieiti dešimtis tūkstančių. Bet jeigu viską padarius teisingai, pasinaudojus ES parama, viskas atsipirktų greičiau, galbūt net per metus.

Jeigu kam nors įdomu sužinoti daugiau ar smulkiau rašykit man į elektroninį paštą [email protected], visuomet malonu padėti besidomintiems žmonėms :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...
  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti×
×
  • Create New...