Jump to content

laisva zeme


voras

Recommended Posts

  • Atsakymai 74
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

ne i tema, nepykit,

krc, pirksim zeme is triju broliu kurie paveldejo zeme is motinos, yra 12 ha laukas padalytas i 3dalis, du broliai nori parduot o trcias ne, taigi, reik daryt geodezinius matavimus(jau padare) tik jie niekaip nesusitare del mokejimo uz ta paslauga tie du sako mokam visi trys, o tas vienas sako, jus norit parduot jus ir mokekit uz tuos geodezinius matavimus, as manau kad to vieno brolio teisybe, kaip is tikruju yra? :icon-confused:

bet tai geodeziniai matavimai padaryti visam sklypui,tad nori nenori tas brolis turi sumoketi uz tuos geodezinius matavimus,gi jo dalis :icon-wink: ir cia nepriklauso ar parduodi ar ne,dokumentus susitvarkai sau,tad jo netiesa...teismo keliu einant,jis pralaimetu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ne i tema, nepykit,

krc, pirksim zeme is triju broliu kurie paveldejo zeme is motinos, yra 12 ha laukas padalytas i 3dalis, du broliai nori parduot o trcias ne, taigi, reik daryt geodezinius matavimus(jau padare) tik jie niekaip nesusitare del mokejimo uz ta paslauga tie du sako mokam visi trys, o tas vienas sako, jus norit parduot jus ir mokekit uz tuos geodezinius matavimus, as manau kad to vieno brolio teisybe, kaip is tikruju yra? :icon-confused:

bet tai geodeziniai matavimai padaryti visam sklypui,tad nori nenori tas brolis turi sumoketi uz tuos geodezinius matavimus,gi jo dalis :icon-wink: ir cia nepriklauso ar parduodi ar ne,dokumentus susitvarkai sau,tad jo netiesa...teismo keliu einant,jis pralaimetu

bet tai kad tas matininkas pats sake kad tipo jei jis nenori moket jo nepriversit...

tai tada reikia sklypa dalinti i tris dalis ir bus paprasciau,bet vel jei bus durnas ilys i viduri. negali taip buti,kad jo nepriversi,tai juk gali tada niekas nemoket pagal ta matininka,jei nenori nemoki,visas su paveldejimo dokumentu tvarkymu susijusias islaidas dalinamos i lygias dalis :D nebent jau buvo seniau atlikti geodeziniai matavimai ir paveldejimui sutvarkyt nereikia naujo planelio

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As cia ne i tema, bet noriu paklaust. Mum siulo pirkt zemes, bet ten buvo keleta metu deklaruojama kaip daugiametes pievos-ganyklos, o ju kaip zinia negalima art :icon-evil: Tai jeigu as ta pieva nupirkta aparciau, ar neatims man ismoku? Sakau gal naujai nupirkta galima art?

arti gali, bet vėl turi įsėti žolę, nes kitaip jau jų ir negalima deklaruoti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai dokumentai taip ar taip turi buti tvarkingi ir juos reikia tvarkytis :icon-wink: nemanau,kad pastarasis laimetu :icon-wink: bet Lietuva,buna stebuklu :D jei ne paslaptis,kokia zemes kaina ten pas jus? uz kiek perkat is tu dvieju?

na taremes po 3500lt/ha. kitiem mokeja ir po 4100lt/ha, nuo savininko dar priklauso :lol:

pas mus jau pernai buvo maziausia 4700, geros kainos pas jus, shluociau viska is eiles

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip pasielgti?

surashiau galybe prashymu, pasirodo ten kur neva laisva tai dirba ir ukininkai ir keli kaimynai, ne nezinaukaip man pasielgti, ju prashymu nera, tai iseitu kad jiems tos zemes ir nereikia, ne nezinau ar man vel nusilenkti ir atsisakyti uzmaciu, ar eiti iki galo, sakysiu galesite nuomuotis kai nupirksiu

zodziu kryzkele arba buni geras visiems ir lieki be zemes, ko net tie nesuzinos kad atsisakiau, ar vadovaujiesi istatymu ir pasinaudoji LR suteikta tau teise.

kaip elgtumetes jus? :icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mus buvo ir dabar yra tokia situacija, bendrove dirba apie 120 ha valstybines zemes, sutarciu nuomos su valstybe nera :icon-exclaim: kai surashiau prashymus visai zemei , tai vietinis zemetvarkininkas pasiuto, aishkai matyt kad buvo gaves i kishene uz tylejima, nes kam moket valstybei uz nuoma kai gali nemoket.

tai va sakau nera nuomos vadinasi nera dokumento liudijancio ir patvirtinancio zub pirmumo teises i dirbama zeme, o tas man yra deklaracija, sakau , tai isheitu kad jie nusizengdami istatymui igyja pirmuma mano atzvilgiu , nes kai ash anksciau prashiau leidimo tai sake kad negalima paliest nei vieno kemsyno, tuo tarpu bedrovei kazkodel buvo galima...

vakar nuveziau visus reikiamus dokumentus ir jau buvau sutiktas maloniai be keiksmu ir grasinimu karais su kaimynais, jau matosi zmogelis susitaike kad teks atiduoti kyshiukus uzsakovams ir pats patvirtino, kad jei nera sutarties su valstybe del nuomos tai pirmuma igyja jaunasis ukininkas, zodziu taip belskites ir jums bus atidaryta

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip pasielgti?

surashiau galybe prashymu, pasirodo ten kur neva laisva tai dirba ir ukininkai ir keli kaimynai, ne nezinaukaip man pasielgti, ju prashymu nera, tai iseitu kad jiems tos zemes ir nereikia, ne nezinau ar man vel nusilenkti ir atsisakyti uzmaciu, ar eiti iki galo, sakysiu galesite nuomuotis kai nupirksiu

zodziu kryzkele arba buni geras visiems ir lieki be zemes, ko net tie nesuzinos kad atsisakiau, ar vadovaujiesi istatymu ir pasinaudoji LR suteikta tau teise.

kaip elgtumetes jus? :icon-confused:

lietuvis nebūtų lietuvis tik kaip išdurti, su žūb tai nieko nesakau, bet su pažystamais ūkininkais geriau taip nesielgti, nes po to tikrai ant tavęs užsirūstins ir priešų daugiau turėsi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man irgi kilo problema del valstybines zemes isigyjimo.

situacija tokia, mociute mano gyvena regioniniam parke, o tokiose teritorijose galima isigyti tiki iki 5 ha, tik jei zmogus ten gyveno 5 metus ir tik sklypus kurie yra isiterpe i tavo zeme. Parasiau mociutes vardu prasyma kad leistu isigyti sale esanti laisvos zemes sklypa (apie 3ha, kuris seip ir buvo mociutes seneliu zeme, bet broliui persikelus zeme liko valstybinis) dar praejusiais metais, tuomet prasyma prieme, taciau sake kad pardavimas yra sustabdytas ir nieko negali padaryt.

Dabar kaip zinia nuo sausio pirmos paleido. Taciau dabar reikia is naujo pateikti prasyma su papildomais dokumentais, o zemetvarkininke reikalauja kad maciute pateiktu ukininko ukio registravimo pazymejima, nes atseit tik ukininkai gali zeme isigyt, o mociutei mano 88 metai, nu tai patys suprantat, sveikata nebe ta kad i kursus vaiskciot.

Kita vertus as istatytmuose niekur neradau, kad tik ukiininkas gali isigyt zemes ukio paskirties zeme, o visur raso, kad jam suteikiama pirmumo teise arba jis gali pretenduot i parama. Tai pasakykit ar paprastas kaimo zmogus lietuvoj gali isigyt valstybine zeme ? Buciau labai dekingas uz patarima, nes zemetvarkos skyriui isgrudo pro duris pasake kad negalima ir viskas, bet kodel, paaiskint nesugebejo ... (na ten ir panasu kad yra ukininkas, kuris n metu dirbo nesinuomaves ta zeme, bet kai praeitas metais parasem prasyma, tai kazkaip atsirado nuomos sutartis ... )

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai as ji ir ziurejau, ir zemetvarkos raste kur atsiusnte, kad pateikti is naujo prasyma pirkt parasyta, kad remiantis siuo Vyriausybes nutarimu, butina pateik reikiamus dokumentus ..

9.5. punktas sako, kad reikia pateikti "ukininko ukio registravimo dokumenta ...", taciau gale pridedama "... (kai fizinis asmuo pageidauja pirkti žemės sklypą pirmumo teise arba gauti valstybės paramą įsigyjant žemės sklypą);"

tai mano paprastu supratimu išeina, kad jei nesieki pirmumo teisės tai pateikti šių dokumentų neprivalai ir jei bus kitas pateikęs prašymą įsigyti tą sklypą ir jis bus ūkininkas, tai jis turės pirmumo teisę, tačiau žmogui nesančiam ūkininku nėra ribojama galimybė pateikti prašymą.

Ar teisingai galvoju ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip supratau , prašymas paduotas pernai ,pats to sklypo nedeklaravai, ir nedirbai, pagal šį istatymą pagal mane,negali priimti prašymų , o prašymas galioja jūsų pernykštis , jei tos žemės nepaims t.y. nenupirks tas ,kas dirba, tai gal močiūtė ir turės pirmumą kitu atžvilgiu, .....na aš taip manau..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaimas, nesuk galvos, o nuvežk močiutę registruot ūkio arba gauk jos įgaliojimą ir pats viską sutvarkyk. Nereikės pyktis su žemėtvarkininkais ir viskas truks greičiau - asmenims nuo 50 metų kursų nereikia, tai po poros dienų močiutė bus ūkininkė ir tą pačią dieną parašys prašymą. Kur problema?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...