Joolius Paskelbta Kovo 4, 2020 Pranešti Paskelbta Kovo 4, 2020 Sveiki, Kokiais preparatais ruošiatės purkšti obelis ir kriaušes? Pasirinkimas labai platus, gal kas turi patirties su konkrečiais preparatais?
vk_ Paskelbta Kovo 5, 2020 Pranešti Paskelbta Kovo 5, 2020 Apie purškimus: Aš paskutiniais metais purškiu tik kokį vieną kartą nuo amarų. Pernai atsirado dvi problemos - trešnes užpuolė kirmėlytės (uogų viduje), taip pat truputį pakirmijo pora slyvų ir kriaušės susirgo rūdimis. Šiemet bandysiu nupurkšti nuo vyšninės musės, o su kriaušėmis nežinau ką daryti, anksčiau jos taip nesirgdavo. Joolius 1
kostela Paskelbta Vasario 25, 2021 Pranešti Paskelbta Vasario 25, 2021 Perniai turėjau bėdą visam sode, kad masiškai sukosi lapai nuo parazitų. Planuoju daryti ankstyvą purškimą prieš pumpurus. Varis+geležis+karbamidas. Geriau pirkti zagatovke, ar iš atskirų butelyčių pačiam susimaišyti?
vk_ Paskelbta Vasario 25, 2021 Pranešti Paskelbta Vasario 25, 2021 Prieš 2 valandas, kostela pranešimas: Perniai turėjau bėdą visam sode, kad masiškai sukosi lapai nuo parazitų. Planuoju daryti ankstyvą purškimą prieš pumpurus. Varis+geležis+karbamidas. Geriau pirkti zagatovke, ar iš atskirų butelyčių pačiam susimaišyti? Reikia pasitikslinti lapų sukimosi priežastį. Jei teisingai suprantu, tai lapai sukosi "nuo parazitų", turbūt tai buvo amarai? Ar kokie nors lapsukiai? Bet kokiu atveju, jei priežastis yra "parazitai", o ne ligos, tai reikia purkšti insekticidais. Jei priežastis būtų ligos - tada reikėtų purkšti fungicidais. Manau, kad tavo minėtos medžiagos labiau skirtos nuo ligų, o ne nuo kenkėjų. Čia parašyta apie tavo minėtus purškimus: http://www.agrozinios.lt/portal/categories/109/1/0/1/article/12874/pavasarinis-vaismedziu-purskimas Aš nevargstu su tokiais purškimais nuo ligų. Susodinau ligoms atsparias veisles, tai normaliai auga ir be purškimų. Būna išimčių - pernai teko kriaušes ir kadagius nuo rūdžių nupurkšti bei kadagį sudeginti. O nuo kenkėjų, pvz., amarų, ankstyvas pavasarinis purškimas nepadės, vis tiek sušilus orams atsiras tų amarų ir jie ims greitai daugintis. Praktiškai bene geriausia stebėti savo augalus ir insekticidu nupurkšti tik tada, kai pamatysi, kad amarų jau yra ir jie ima sparčiai daugintis. Man taip darant užtenka vieno, na kai kur dviejų purškimų nuo amarų per sezoną. Nereikia turėti tikslo išnuodyti viską ir visus kenkėjus. Tikslas turėtų būti suvaldyti kenkėjų populiaciją, kad jų be saiko per daug neprisiveistų. Toks pikas būna sušilus orams, vėliau jie taip intensyviai jau nebesiveisia. Suvaldyta kenkėjų populiacija ir kuo mažesnis purškimų skaičius - toks mano tikslas. Truputis kenkėjų yra normalus dalykas. Turi būti bioįvairovė, o ne sintetinis nuodingas sodas. kostela 1
kostela Paskelbta Vasario 26, 2021 Pranešti Paskelbta Vasario 26, 2021 Taip, pagrinde amarai, samanos, kreivi obuoliai.. galvoju pradžiai darysiu 3 purškimus, ateitį aš taippat už tai, kad kuo minimaliau chemijos
vk_ Paskelbta Vasario 26, 2021 Pranešti Paskelbta Vasario 26, 2021 Prieš 5 valandas, kostela pranešimas: Taip, pagrinde amarai, samanos, kreivi obuoliai.. galvoju pradžiai darysiu 3 purškimus, ateitį aš taippat už tai, kad kuo minimaliau chemijos Ant šakų išaugusios kerpės ir žemėje augančios samanos augalams visiškai nekenkia ir jas kažkodėl naikinti bando tik Lietuvoje. O kitose šalyse kerpes laiko vaismedžių papuošalu. Obuoliai kreivi greičiausiai dėl rauplių - tai pagrindinė liga. Ir veislės atsparumas rauplėms turi būti tarp svarbiausių kriterijų renkantis, ką pasodinti. Jei veislė jautri rauplėms, tai ją gali reikėti 10 kartų nupurkšti per sezoną, kad apsaugoti nuo rauplių. O yra išvis visiškai rauplėms atsparių veislių, kurios neserga net nieko nedarant. Susodinau gana atsparias veisles, nuo rauplių nepurškiu, būna truputis pažeidimų, bet šiaip pakankamai gerai viskas.
Dz3uS Paskelbta Kovo 5, 2021 Pranešti Paskelbta Kovo 5, 2021 Pirmi purškimai ramybės būsenoje vario preparatais (Funguran; Champion). Prieš žydėjimą ir po galima naudoti insekticidus + fungicidas (kaptanas; ditianonas) priklausomai nuo veislės, ar yra poreikis.
vygantas1974 Paskelbta Kovo 17, 2021 Pranešti Paskelbta Kovo 17, 2021 Jau esu rases kad pirmiause reike sukovoti su skruzdelem kurios sunesa ant vaismedziu amara. As pavasari(tai jau planuoju kita savaidgali apie 03.26-27)nupurksiu visus medelius ir apie juos karbamido tirpalu,ir jai tik orai teigemi tuoj pat apviniosiu specele plevele visus medelius nuo skruzdziu,ir viskas daugiau jokios chemijos.
vk_ Paskelbta Kovo 18, 2021 Pranešti Paskelbta Kovo 18, 2021 Kalbant apie purškimus reikia suvokti, kad parduotuvėse perkame vaisius, kurie yra nupurkšti dešimtis kartų per sezoną, ypač šiltesniuose kraštuose. Antras dalykas, kad pas mus mėgėjams sodininkams leidžiama įsigyti tik kontaktinius insekticidus, kurie veikia tik tada, kai užpurški ant amaro, o versliniuose soduose naudojami pavojingesni sisteminiai insekticidai, kurie po užpurškimo patenka į augalo audinius ir, pavyzdžiui, nebūtina juo apipurkšti amarą, tas amaras po kelių dienų pagrauš lapą ir nusinuodys. Viename video iš Rusijos pasakojo, kad šilauoges purškia tik 6 kartus per sezoną ir tai jiems yra labai lengva, nes, pavyzdžiui, vaismedžių sodą jie purškia virš 40 kartų per sezoną... Todėl keli mūsų nupurškimai lyginant su tuo, ką perkame parduotuvėje, yra gryni niekai. Aš tai suvokiu ir labai mažai purškiu ne todėl, kad to baidyčiausi, o todėl, kad sodas man yra malonumas, o ne darbas. Medžius genėti, skinti vaisius man yra malonumas. Uždėti tinklą nuo paukščių, nupjauti žolę, apmulčiuoti man yra priimtinas darbas. O vaikščioti ir purkšti, kai tai nebūtina, - man nereikalingas vargas, tingiu tuo užsiimti, turiu daug įdomesnių užsiėmimų. Sodas didelis, įvairus, derliaus sau ir artimiesiems užtenka, paprastai būna net per daug, o komercija neužsiimu. vygantas1974 1
vygantas1974 Paskelbta Kovo 19, 2021 Pranešti Paskelbta Kovo 19, 2021 Prieš 17 valandų, vk_ pranešimas: Kalbant apie purškimus reikia suvokti, kad parduotuvėse perkame vaisius, kurie yra nupurkšti dešimtis kartų per sezoną, ypač šiltesniuose kraštuose. Antras dalykas, kad pas mus mėgėjams sodininkams leidžiama įsigyti tik kontaktinius insekticidus, kurie veikia tik tada, kai užpurški ant amaro, o versliniuose soduose naudojami pavojingesni sisteminiai insekticidai, kurie po užpurškimo patenka į augalo audinius ir, pavyzdžiui, nebūtina juo apipurkšti amarą, tas amaras po kelių dienų pagrauš lapą ir nusinuodys. Viename video iš Rusijos pasakojo, kad šilauoges purškia tik 6 kartus per sezoną ir tai jiems yra labai lengva, nes, pavyzdžiui, vaismedžių sodą jie purškia virš 40 kartų per sezoną... Todėl keli mūsų nupurškimai lyginant su tuo, ką perkame parduotuvėje, yra gryni niekai. Aš tai suvokiu ir labai mažai purškiu ne todėl, kad to baidyčiausi, o todėl, kad sodas man yra malonumas, o ne darbas. Medžius genėti, skinti vaisius man yra malonumas. Uždėti tinklą nuo paukščių, nupjauti žolę, apmulčiuoti man yra priimtinas darbas. O vaikščioti ir purkšti, kai tai nebūtina, - man nereikalingas vargas, tingiu tuo užsiimti, turiu daug įdomesnių užsiėmimų. Sodas didelis, įvairus, derliaus sau ir artimiesiems užtenka, paprastai būna net per daug, o komercija neužsiimu. Labai panasei ir pas mane,tik gal ivairove mazesne nei pas tave,auginu grynai savo poreikem ir tai ka megstam,tik kad valgitoju nekaska,sunai uzaugo ir ismigravo,o pagrandukas(5m)labiausei megsta silauoges ir braskes,tai kiek ko megstam su zmona tiek ir auginam,tik kaskaip nesiseka su slyvom,tai nedera,tai neauga. Na o priziureti soda tai ir mum patinka,vis kasmet kaska knisam,perdarom,dasodinam(cia ieina dekorativiniai ir gelynai). Aplamai mes megstam tvarka,kur zolynai zolynai,kur kiemas ar darbo aikste(uz ukinio) turi but svaru be zoliu(ispurskiu roundapu).
vk_ Paskelbta Kovo 19, 2021 Pranešti Paskelbta Kovo 19, 2021 Prieš 1 valandų, vygantas1974 pranešimas: ,tik kaskaip nesiseka su slyvom,tai nedera,tai neauga. Kokių veislių slyvas augini?
vygantas1974 Paskelbta Kovo 19, 2021 Pranešti Paskelbta Kovo 19, 2021 Prieš 11 valandų, vk_ pranešimas: Kokių veislių slyvas augini? Buvo kometa ir viktorija, 2015m. Isroviau ir 2019m pasodinau tik viena kometa. Nekaska atrodo.
vk_ Paskelbta Kovo 19, 2021 Pranešti Paskelbta Kovo 19, 2021 prieš valandą, vygantas1974 pranešimas: Buvo kometa ir viktorija, 2015m. Isroviau ir 2019m pasodinau tik viena kometa. Nekaska atrodo. Gerai, kad Viktoriją išrovei, o Kometa turėtų neblogai derėti. Aš iš savo auginamų slyvų gerai atsiliepčiau apie veisles Jubileum, Empress, Anna Špėt, Kometa, Ijulskaja roza. Nors, kai uždera abrikosai, tai jie skanesni už slyvas.
vygantas1974 Paskelbta Kovo 20, 2021 Pranešti Paskelbta Kovo 20, 2021 Prieš 11 valandų, vk_ pranešimas: Gerai, kad Viktoriją išrovei, o Kometa turėtų neblogai derėti. Aš iš savo auginamų slyvų gerai atsiliepčiau apie veisles Jubileum, Empress, Anna Špėt, Kometa, Ijulskaja roza. Nors, kai uždera abrikosai, tai jie skanesni už slyvas. 2019m ir mes pasodinom 2 abrikosus,..raudonskruostis ir maskvos didieji,na kolkas graziai auga,kada ragausim nezinau,bet mintis tapati kad bus skaniau nei slyvos.
Recommended Posts
Sukurkite paskyrą arba prisijunkite
Rašyti gali tik prisijungę nariai
Sukurti paskyrą
Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!
RegistruotisPrisijungti
Jau turi paskyrą? Prisijunk!
Prisijungti