Jump to content

Pelkės / natūra 2000 - pagelbėkit kolegos !


Rytisp

Recommended Posts

Laba diena,

Esu naujokas jūsu forume, bei visam ūkyje. Daug nekalbėjas, prašau pagalbos.

Yra 100 ha pelkės,šlapynės ar kaip bepavadinti.

Vaikštau antra mėnesį per visas konsultacijas, o galutinio sprendimo nepriiemu.

Tad klausimas - ka su jomis daryti ?

Buvau Vilniuje įmonė kuri konsultuoja ES paramos gavimo išmokom pasakė - "deklaruok natura 2000 ir pamiršk - gausi po 80e/ha"

Apsidžiaugęs nuvažiuoju į žemiu vietos savivaldybę deklaruoti, jiem man sako "nupjauk, išvežk gausi po ~200e/ha. "

Kaune sako: "nieko nedaryk, saugok paukščiukus ir gausi už tai simboliškai pinigėliu"

Ir galiausiai aš nebežinau į kuria pusę bėgti...

Pažystamas ūkininkas sako, kad daryt tyrimus dėl durpiu ir pirmyn - bet su jomis irgi nėra paprasta, mokesčiai dideli ir panš.

Pelkės/durpynas apaugęs simboliškai krūmais, pagrinde nendrės ar kaip jas bepavadinti.

Žinoma jas nupjauti ir išvežti 50e už ara - tad supratau, kad nelabai gražiai skaičiuojasi - naudos nulis.

Mano nuomonė - išsikast šalia pora prūdu žuvim nes yra 10ha pievu , 2-3 h užsodint šilauogiu.

Istorija savo abstrakčiai papasakojau - gal kas patartu ka daryt.

Iš anksto didelis dėkui, bet kokia minimali informacija pravers.

Derlingu metu !

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip atitinka + patenka į kalvarijos biosferinį poligona, kur yra saugomi paukščiai.

Viskas kaip ir sueina į viena tiksla, bet tuo tarpu ir niekas neaišku

Tai jei jau patenka tai pamiršk prūdelį ir visus kitus dalykus, žodžiu saugosi paukščiukus.... ir jokio produkto nesukursi, čia nauja politika mūsų šalyje....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O natura 2000 ar nesaugo tu pauksciuku, kaip cia issireisket? Tai cia aplinkos saugojimas natura 2000 teritorijose, pievoj 70 eur/ha ir taip pat reikes ir nusienaut, ir isvezt viska. Nesuprantu as nei konsultantu, nei besikonsultuojanciu-viskas parasyta taisyklese.O deklaravio sistemoje galima pamatyti ar patenka plotas i slapyniu teritorija. Ten, taip pat, reikes nusienauti ir isvezti. O jeigu nesigaudai ka gali veikti konkreciame sklype, kaip tu susigaudysi to sklypo tvarkyme? Nes as dar nezinau jokios, visiskai jokios programos, kurioje nebutu reikalaujama vykdyti veiklos. O papildomi pinigeliai tik uz prarastas pajamas del apribojimu, arba del papildomu isipareigojimu. Kas visada visada neatperka realiu sanaudu :).Ir psio.

P.s jei lengva ranka gali issikasti prora prudu zuvim 10-yje hektaru, apsodinti 2-3 ha silauogiu, tai apskritai nesuprantu kam tau reikejo is Valstybes ta pelke nuomoti ;) Palik biedniem zmonem :D arba tu prastas matematikas :)..Smagiai pralinksminai pries miega..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o natura 2000 teritorijoje žoles smulkinti negalima?

Naturos teritorioje velesnis sienavimo terminas, uztat paildoma ismoka. Tad patikek, nma atvaziuoja patikrint ir termino pradzioje, ir pabaigoje. Sita priemone tikrai pakankamai grieztai tikrina. O taisyklese yra parasyta, kad jigu smulkinama nemokama pinigu pagal visa priemone. Pakankamai didele apsauga uzdeta. Tad. Paprasciau normaliai susukt i rulius arba nuganyt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Natūra 2000 buvo leidžiama,vėliau šienauti,paskui smulkinti ir šienauti.Kartais nuo liepos 15,kartais nuo birželio 15d.Kaip ir visas deklaravimas,kasmet kitom sąlygom ir dar visokių nesamonių. Tik viena taisyklė išlieka- negalima arti , tręšti ir tuo labiau kažką kasti (prūdą ar durpes pardavimui). Apie kiekvieną saugomą teritoriją yra aprašymas,kas saugoma ir visos sąlygos.Susirask ir pasiskaityk, o ne pas konsultantus lakstyk ;) Pas mene tikrintojai 2 metus važinėjo matuoti nat2000 plotų,kol sistema buvo primityvi,dabar net nepasirodo, gal nuotoliniu patikrina.Mano pievos,tai paprasčiau,o šlapynių tai ne rizikuoju,manau per daug rankų darbo.Bet gal aš klystu... Jei neturi ką veikti-tai pirmyn ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tik nekirskit medžių, nes jei sužinos gamta....teks toj pelkėj sausos šakos ieškotis.

Geriau deklaruoti kokia yra ir ta programa, kuri leidžia deklaruoti pelkes. Daugiau nieko su jomis nepadarysi, nors ir keista, aš dėl šlapynių ir pelkių visada gaunu sankcijas, tad daugiau jų nedeklaruosiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 11 mėnesių...
  • po 1 mėnesio...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...