Jump to content

statyba is siaudu


vyga

Recommended Posts

Sveiki, vis brangstant statybinem medziagom ieskau pigesniu statybos budu vienas is ju tai statyboje naudoti siaudu kitkas, kurios praktiskai nekainuoja. Ka manot apie tokia statyba? :Dradau cia toki straipsni manau sudomins ir kitu :D

Kodėl verta statyti namus iš šiaudų briketų

Lengvos konstrukcijos namai iš šiaudų briketų tampa vis populiaresni ne tik Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet ir visame pasaulyje. Šiuo straipsniu viliuosi sužadinti Jūsų susidomėjimą ekologinėmis statybomis.

Kiek ilgai mes alinsime mūsų motinėlę Žemę beatodairiškai naudodami resursus, kurių ištekliai taip sparčiai mažėja? Mastykime pozityviai ir gyvensime sveikai bei harmoningai su mus supančia aplinka.

Sparčiai kylant pastatų apšildymo, vėdinimo kaštams, mažai energijos sąnaudų reikalaujantys pastatai tampa vis labiau populiaresni. Viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl žmonės renkasi statybą iš šiaudų, tai dėl statybinės medžiagos, t.y. šiaudų briketų, šiluminių savybių. Palyginimui, įprastinio namo (iš plytų, silikatinių blokelių) apšildymas kainuoja 75 proc. brangiau nei šiaudinio. Šiaudinio namo energijos sąnaudos per metus neviršija 40 kW• h /m2. Taigi, tokiu būdu sutaupome didelę dalį lėšų, kurias išleisdavome kurui. Be to, tausodami gamtinius energijos išteklius, mažiau teršiame mus supančia aplinką.

Statant efektyvų, energiją tausojantį namą, reikia atsižvelgti į bendrą pastato išplanavimą (pasirinkti optimalų durų, langų dydį, orientuoti pasaulio šalių atžvilgiu ir t.t.).

Dažnas žmogus, užėjęs į šiaudinio pastato vidų, pasijaučia gana maloniai. Jaukumą suteikia neįprastos pastato sienos – jos storesnės už įprastinių namų, be to sienos pasižymi savita tekstūra, jos tarsi “gyvos”. Toks pastatas vilioja laukinių pievų, šviežio šieno kvapu. Priklausomai nuo savininko pageidavimų, sienos tinkuojamos arba paliekamos atviros, kas suteikia savitą estetinį vaizdą.

Šiaudų briketai pasižymi itin gera garso izoliacija, todėl tokiame name lengva atsipalaiduoti, pabėgti nuo kasdieninio šurmulio, atgauti jėgas bei atstatyti psichologinę pusiausvyrą. Storos šiaudinės sienos sugeria didžiąją dalį išorinio triukšmo. Jei pastatas yra netoli greitkelio ar pramoniniame rajone, šis šiaudinių sienų privalumas yra itin svarbus. Tačiau projektuojant pastatą reikia atsižvelgti ne vien į triukšmo, bet ir į šviesos bei energijos faktorius, kuriant gyvenamąją aplinką – ieškoti ir atrasti optimaliausiai suderintą variantą.

Daugelis linkę manyti, jog šiaudinių namų gaisringumas yra daug didesnis nei įprastinių pastatų. Tačiau tai visiška netiesa. Pastatai iš šiaudų briketų yra ypač atsparūs ugniai. Kyla klausimas, kuo paremtas šis teiginys. Nagi prisiminkime šiek tiek chemijos: kad vyktų degimas reikalingas deguonis. Tuo tarpu tampriai supresuotame šiaudų brikete oro tarpų beveik nėra. Taigi, jei šiaudai yra pakankamai stipriai suspausti (be oro tarpų), šiaudinė siena tik apanglėja , o susidaręs pelenų sluoksnis neleidžia ugniai prasiskverbti giliau. Beje, jei pastato sienos yra tinkuotos, tai ugniai pirmiausia teks prasibrauti pro tinko barjerą.

Šiaudinis tinkuotomis sienomis pastatas JAV priskiriamas F119 gaisringumo klasei (ugniai parsiskverbti i pastato vidų prireiks daugiau nei 1 val. laiko). Ši klasė priskiriama mažos rizikos grupei.

Kaip žinome, pastatyti namą nėra lengva užduotis. Tuo tarpu statyba iš šiaudų briketų yra prieinama daugeliui. Specialistai reikalingi elektros instaliavimui, vandentiekio sistemos įrengimui ir kitiems profesinio pasirengimo reikalaujantiems darbams. Na o pati statyba yra pakankamai nesudėtinga. Galima kurti savo rankomis! Tai ne tik darbas, bet ir menas. Tai kartu ir bendras darbas, kuris suvienija bendruomenes, šeimas.

Deja, Jungtinėse Amerikos Valstijose kasmet yra sudeginama daugiau nei 200 mln. t. šiaudų. Įsigalėjusi nuostata, kad tai nereikalingas produktas, yra visiškai nepagrįsta.

Lietuvoje taip pat yra šiaudų perteklius, taigi, ši puiki medžiaga gali būti sėkmingai panaudota statybai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Kažkada per BTV "Tarp miesto ir kaimo"rodė ūkininką,auginantį avis.Jis avis laiko fermoje iš šiaudų,sienų šonai iš šiaudų kitkų,medinis pagalių karkasas,o stogas iš storos plėvelės...pastatas turi daug pliusų:pigus,sausas,viduje šviesu...manau vienintelis minusas tai kad yra degus...tas žmogus sakė kad nestatys kapitalinių pastatų,o kai šis supus-pasistatys kitą...Šiaip manau panaudojus šiaudų rulonus ir medinių pagalių karkasą,o stogui panaudojant plėvelę,gautusi taip pat geras pastatas,ir netgi tvirtesnis nei iš kitkų...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 metų...

dėl vienodumo, tai jos juk visos vienodo pločio ir aukščio, šiaip ilgio paklaida yra gan nedidelė, jei visos kitkos iš to paties lauko, o šiaip tai nėra čia jokios problemos, kad ilgis skiriasi...(priderinsi, arba kas per daug pamažinsi ant kampų).

Čia reikia ieškoti ūkininkų auginančių rugius(jei gerai pamenu, tai rugių šiaudai geriausiai tinka).

Dabar tai jų turbūt ir negautum niekur, nebent rugpjūčio mėnesį, tad dar yra laiko paieškoti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 6 mėnesių...

Šiaudinė statyba yra kartu ir menas :)

Iš kitkų gali padaryti tikrai lygias sienas, pati statyba sąlyginai labai pigi, tačiau reikalaujanti daug fizinio darbo, nes reikia kitkas sudėti, surišti, suspausti, vėliau tinkuoti moliu. Aš statau vienas, bet manau 2-3 bendraminčiai labai pagreitintų procesą ir pagerintų atliekamų darbų kokybę.

Kitkų kokybė taip pat labai svarbu, nes jos yra pagrindinė statybinė medžiaga. Iš lenkiško preso jos vienokios, iš vokiško kitokios :). Žinoma iš vokiško geresnės :).

Yra šiaudinių namų statybos entuziastų puslapis, bet man ameniškai tos bendruomenės lyderiai labai komerciškai žiūri į procesą. Informacijos apie šią statybos rūšį nemažai, bet kai pradedi gilintis į smulkmenas, paaiškėja daug visokių niuansų, kurių aprašyti praktiškai neįmanoma, o nuo jų priklauso statybos kokybė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki ,esu naujokas siame forume. Siaudu kitkas sujungia perverdami jas medinem kartim .Senose statybose siaudus mirkydavo srutose ir isdziovindavo sauleje,taip elgdavosi ,kad apsaugoti siaudus nuo parazitu ir kenkeju. Siais laikais pakankamai daug ivairiausios chemijos , patarciau pasiskaititi sudeti o kas sudaro cheminio preparato baze.Moli taip pat sukasdavo plonuomis iki 5cm juostomis ir palikgdavo laukose per ziema ,kad persaltu .Pesales molis pasidaro elastingas ir netruksta dziustan,kas svarbu tinkuojant ir t.t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki ,esu naujokas siame forume. Siaudu kitkas sujungia perverdami jas medinem kartim
tai žinom :)

Senose statybose siaudus mirkydavo srutose ir isdziovindavo sauleje,taip elgdavosi ,kad apsaugoti siaudus nuo parazitu ir kenkeju. Siais laikais pakankamai daug ivairiausios chemijos , patarciau pasiskaititi sudeti o kas sudaro cheminio preparato baze

jei kiši chemija, tai koks iš to šiaudo natūralumas tada...

Moli taip pat sukasdavo plonuomis iki 5cm juostomis ir palikgdavo laukose per ziema ,kad persaltu .Pesales molis pasidaro elastingas ir netruksta dziustan,kas svarbu tinkuojant ir t.t.

Mano žiniomis taip elgdavosi tam, kad iš molio išeitų kalkės, kadangi kalkės pritraukia drėgmę ir dėl to gali pūti šiaudas. Turiu peršaldyto ar pabuvusio per žiemą molio, jis nei elastingesnis, nei ką :eusa-think: . Trūkinėja kaip ir šiemete kastas, o trūkinėjimas tai dėl santykio su smėliu ar žvyru, kuo daugiau molio, tuo daugiau trūkinėja ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki

Šiais metais su broliu pasistatėme šiaudinį namuką. Kol kas nedidelis, tik technologijų pasibandymui. Naudingo ploto 29 kv.m. Paskui bus naudojamas kaimo turizmui. Susimūrijome pečių, irgi pirmą savo gyvenime. Statėme ne iš pjautinės medienos, o iš ką radome (griovėme seną kluoną) ar iš miško atsivežėme. Pamato nedarėme, dėjome rąstus ant seno stulpo gabalų, ant jų colines lentas, polietileną, metalinį tinkliuką nuo pelių ir dėjom kidkas. Perjungėme jas lazdynais. Kidkos buvo irgi įvairios, kvietrugis pagrinde. Grindys betonuotos, 10 cm polistirolis. Lubos nuklotos truputį spaustomis kidkomis. Stogas iš polietileno stabilizuoto. Išorė nutepta moliu, iškastu netoliese. Kol kas rezultatai - brolis gyveno iki lapkričio 29 be problemų, pakūrenti reikia vieną, kartais du kartus. Langai kol kas viengubi, durys į lauką, be priemenės. Dabar per šalčius po 10 d. nuvažiavus temperatūra viduje buvo plius 1, vanduo neužšalęs. lauke tą dieną buvo minus 12. Nuo griaužikų gelbėja metalinis tinkliukas nuo pamato (nors reiktų per sienas varyti) ir ciplys ultragarsinis. Maistas guli ant stalo (duona, batonas, sausainiai) - nepaliestas. Bet molio kažkaip negriaužia. Seni žmonės porina, jog nemėgsta griaužikai molio ir jo negriaužia. Kainavo mums tas namukas apie 3000 lt., didžioji dalis tai polistirolas ir cementas grindims. Dėjom po saują cemento į molį, gaunamas vadinamas stabilizuotas molis. Dabar laukiu leidimų ir kitais metais statom nuo ūkinių pastatų ir gyvenamą. Visiškai ramiai jaučiamės, kad namas bus šiltas ir geras. Dar vienas pastebėjimas, apie kurį skaičiau, bet pats netikėjau, kol nepradėjau miegoti šiaudinuke - mikroklimatas tikrai kažkoks labai tinkamas žmogui. Dregmė pastoviai vienoda, garsą labai nuima, šiluma įdomiai laikosi, nors oras cirkuliuoja tarp lauko ir vidaus. Na visko čia neaprašysiu, jei kas norite daugiau info iš patirties ar į svečius pavasariop - rašykite [email protected]. Nes tikrai trūko kai kurios info, kurią galėjau gauti iš statančio. Ką tik žinosiu, viską pasakysiu, tuo pačiu gal ir pats pasimokinsiu. Beje nutepėme kidką molių ir bandėm sudeginti. Apipylus benzinu galima sakyti, kad kažkas gavosi. Nors irgi nepasakyčiau, kad sudegė. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...