Jump to content

Bitininkaujantiems :) ?


Donatas

Recommended Posts

:) as jau gal kazkur nuo 12m pats auginu bites :) , pradejau nuo vieno avilio tokio senuko kuri is seneliu parsitempiau, poto pirkausi 16 remu starndartini, ir tada 4 avilius patys susikalem :) ir pernai dar velai pora 16remiu gavau tai siemet atskrido, o vienan spieciu is saves pagavau :) Tai dabar jau siam momentui 8 aviliai, galvoju dar pora ir uzteks :) Taigi dirbu su bitem jau apie ~11m, o uzsikabinau taip - kai buvau mazas tevai zeme atsieme tai dede is vilniaus buvo 11 aviliu pas mus atvezes, tipo kaimas ir t.t. juk geriau nei vilniaus soduose laikyti. Tai kai atvaziuodavo visad sakydavo einam bites paziuresim man padesi :)
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na matai gali buti ir prie sirdies bet reikia tada daug toje srityje dirbti ir daug laiko tam aukoti, kadangi dirbu dar darbe, plius padedu kituose ukio darbuose tevams, ir t.t. negaliu grynai sestis ant biciu :) beto esu toks zmogus jei sesiu vienoj tik srityje tai greit pabos :) man reikia ivairoves: gyvuliai, sienavimas, bites, darbas, puslapiu kurimas ir prieziura ir t.t. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:) as jau gal kazkur nuo 12m pats auginu bites :) , pradejau nuo vieno avilio tokio senuko kuri is seneliu parsitempiau, poto pirkausi 16 remu starndartini, ir tada 4 avilius patys susikalem :) ir pernai dar velai pora 16remiu gavau tai siemet atskrido, o vienan spieciu is saves pagavau :) Tai dabar jau siam momentui 8 aviliai, galvoju dar pora ir uzteks :) Taigi dirbu su bitem jau apie ~11m, o uzsikabinau taip - kai buvau mazas tevai zeme atsieme tai dede is vilniaus buvo 11 aviliu pas mus atvezes, tipo kaimas ir t.t. juk geriau nei vilniaus soduose laikyti. Tai kai atvaziuodavo visad sakydavo einam bites paziuresim man padesi :)

jei gerai ziuri, spieciai neina. reikejo perskirt.

man bites patinka. pries 12m siltnami turejau agurku, tai ir uzsikabinau.

budavo pusnuogis be dumines prie biciu einu...

tik darbai trukdo reikiamai jas priziuret.....

daugiausiai 6 avilius turejau, pernai tris, bet ismire per ziema.

neseniai spiecius pats atskrides i avili suejo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na matai kai daug ivairiu darbu tai nekiekviena savaite iseina reguliariai ziuret, bet esme tame kad is ankstaus pavasario stengiuosi kuo greiciau isplesti lizdus. Todel ir spieciu buna palyginus nedaug nors ir kas dvi savaites daznai tik pasiziuriu. O skelt nelabai buna kur kai nera tusciu aviliu. Na spietimas netoks blogas dalykas nes atsinaujina motinele, beto kazkaip nelabai gaila buna kai issispiecia koks avilys, nes jauciu pareiga ir gamtai atiduoti duokle:)

Medu parduodu dabar 1kg(700-750ml)=10LT

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nagi ir aš turiu :D Pavasarį vieną turėjau,labai stiprų,o dabar jau trys spiečiai atskrido,tik vienas toks piktas pakliuvo, :icon-confused: ,kad be sandarios spec. aprangos-vatinių kelnių,storos striukės ir kelių pirštinių neįmanoma

buvo magaziną uždėti :icon-eek: ,nesinori prie to avilio nei artintis...

Visos kitos bitės kaip bitės...Reikia atrodo ,motinėlę pakeisti,bet aš labai jau supaprastintai bitininkauju, kiek prineša medaus,tiek,cukrum tik truputį iš rudens pamaitinu ir tiek...Medus tik sau,savo draugam ,giminaičiam ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na taip reikia keisti motinele, arba pakenteti kokius vienus metus, o tada:

1. jei neprisaugosi motinele isskris su spieciumi :)

2. motinele prades naudoti kito trano sekla ir bites liks normalios :) , nes motinele iskart apsivaisina su keliais tranais todel tam tikra perioda naudojama vieno trano sekla kai ji baigiasi automatiskai kita, todel net ir ta pati seima vienais metais ar net rudeni gali pavirsti i visai kitokio budo :)

p.s. buvo ir pas mane tokia bet viskas susitarke :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na taip reikia keisti motinele, arba pakenteti kokius vienus metus, o tada:

1. jei neprisaugosi motinele isskris su spieciumi :)

2. motinele prades naudoti kito trano sekla ir bites liks normalios :) , nes motinele iskart apsivaisina su keliais tranais todel tam tikra perioda naudojama vieno trano sekla kai ji baigiasi automatiskai kita, todel net ir ta pati seima vienais metais ar net rudeni gali pavirsti i visai kitokio budo :)

p.s. buvo ir pas mane tokia bet viskas susitarke :)

klysti. tik motineles pakeitimas nuo tokiu "ligu" isgydo.

bendradarbis baiges bitininkyste, turi apie 70 seimu. kazkada, po ziemos buvo like tik 11 seimu, tai jis pirko lietuvos vietiniu kelias motineles, tai per du metus bityna atstate. tada keite i karnika, nes vietines buvo piktesnes uz sunis :lol::lol:

vienu momentu laike italu rases bites, tai is avilio ir 80kg yra prisukes. tik jos musu ziemu nelaiko ir labai plesikauja......

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na kiek esu skaites, tai biciu piktumas priklauso nuo trano genetiniu savybiu, kai motinele naudoja vieno trano apvaisinima, bites gali buti piktos nes motinele naudoja to trano sekla, o kai ji issenka ateina eile kito trano seklai ir jei jis buvo priesingu genu, nepitu savybiu ir .t.t. tai tada ir po jo sekla issiritusios bites yra ramesnes ir t.t. Taip pat kodel buna taip kad pvz pavasarines bites buna stambesnes, kitokiu spalvu ir t.t. o ziurek vasaros antroi pusej bites pvz smulkesnes ar igauna jau kitoki atspalvi. Del ko tavo manimu veisliniuose bitinuose kur veisiamos tam tikros veisles bites nelaikomos kitu rusiu biciu seimos ir pan... o gi todel kad nesusimaisytu veisles tarpusavyje, kodelgi nenasios seimos yra naikinamos ir dauginamos produktyvios.

O biciu piktumas ir plesikavimas cia jau rases pozymis, pvz musu vietines yra ramios, neplesikaujancios bet ir prinesasncios medaus maziau, tuo tarpu kaukazo yra piktesnes ir plesikaujancios, taip pat dar vienas svarbus kaukazo biciu pranasumas bites straublelio ilgis, nes jis yra ilgesnis uz lietuvos vietines todel jos sugeba paimti nektara is raudonuju dobilu, o musiskes tik is baltuju dobilu. Musu salygomis norint rasti tarpini varianta tarp siu dvieju veisliu biciu geriausiai tiktu karnikos veisles bites. Nes jos pagal savo bruozus stojasi per viduri tarp siu dvieju veisliu.

nieko nenoriu izeisti bet cia tokia mano nuomone :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

visa tai, ka rasei, galiu paneigt dviem zodziais.....

nesupyk, bet tam dalyke esi zalias.....nuo tranu viskas priklauso tik Pervalkoj, ten lygtais veza rasiu dauginimui, nes nera pasaliniu tranu fono.

ten issiritus motinele yra Pirmos Kartos Misrune. ja atveza cia kaip veisline medziaga tolesniam dauginimui, is jos augina kitas motineles. cia tranu fonas nevienalytis, ir kuo toliau, tuo pati motinele issigimsta is savos rases.

kodel zinau tas smulkmenas??? draugelis turi pazystama mokslininke Dotnuvoj, tai is jos imdavom tas pirmos kartos misrunes motineles, nes institutas jas po dvieju metu meta velniop kaip senas, bet bityno genofondui atnaujint jos tinka puikiai.

draugelis bitem jau kogero 18m uzsiimineja profesionaliai, jis tuos niuansus zino puikiai, tik neklausineju jo, nes kai prades pasakot tai ir klausyt pavargsi :lol::lol:

nu bet pabaiga tai gerai suskelei - musu vietines ramios :lol::lol::lol:

kaukaza, karnika ir bakfasta as galiu nuogas eit apziuret. aisku, jei jos nemisrunes stipriai.

koks esminis skirtumas tarp karnikos ir kaukazo ????? :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...