Jump to content

El.piemenys ir aptvarai


Donatas

Recommended Posts

Na uz du su puse gal ir apsimoketu pirkti, bet jau kitas tai per brangus mano kisenei nebent tiek ir tetruktu iki pilnos laimes. Gal kas zinot nebloga T 25 traktoriuka ieskau internete tai nieko gero nematau na ir kainos ne ka mazesnes uz nauju turejau bulgariska Universala sudroze mano chebra ziedu, stumokliu ir tarpiniu komplektas kainuoja 40000 dar remontas, zadam neberemontuoti nes ir dezei kazkas netvarkoje, o detaliu lietuvoje be sansu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Už kokią sumą ieškote :icon-question: Jums reikia būtent T-25 :icon-question: Šiaip aš tokį irgi turiu,bet neparduodu,bet jis skirtas lengvesniems darbams,kaip pagalbinis traktorius geras dalykas.Forumietis MAKACIOLA įvairiais traktoriais prekiauja...Gal geriau pasinaudoti Audriaus patarimu ir pabandyti nusipirkti naują MTZ 82:

82 gali nauja gaut uz 30 tik kad lietuvoi negalesi priregistruot

Rtv turgui atvaziuoja toks zmogus pats parvaro is gamyklos. Tik kad sake ner euro sertifikatu. Tai negalima priregistruot. Sake jai turi sena mtz uzsidek numerius ir i tras.

O ieškoti internete galima:

http://auto.plius.lt/pirkejams/paieska/zemes

http://www.skelbiu.lt/skelbimai/transpo ... -technika/

http://www.pankontaktas.lt/?psl=rubrika&id=9

http://www.ekontaktas.lt/?psl=rubrika&id=81

http://www.autogidas.lt/zemes-ir-spec-t ... ieska.html

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turium mes 82, nereikia man kaip tik ir reikia pagalbiniam darbam stumdome mesla ziema, vasara sienapjove kabinam ar grebli, labai gerai nelauzo sienapjoves nes kai uztaiko ant akmens numeta i sona , o 82 tai sauna toliau tai lauzosi sienapjove. Na ir siaip visokiu darbu nesunkiu atsiranda reikalingas ir nedidelis traktoriukas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pavasarį kai eina pašalas, būna gal kokia savaitė, kai kuolus į žemę gali ranka sukalti, jei gerai atrenki laiką tai su kuvalda per dieną porą kilometrą nesunkiai apeini, sukali kas dešimt žingsnių medinius kuolus ir sveikai pasportuoji ir darbą padarai, bet jei kitu laiku-tai neįmanoma, tenka gręžti kiekvieną skylę.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai aš ruošiuosi pavasarį atitaikyti momentą kad buliams pastovų aptvarą pasidaryti...gal atitaikysiu kad gręžti nereikės...karvėms ir telyčioms bus kilnojami aptvarai.

Dabar žiūrėjau šios dienos "Gimtoji žemė" internete rodė jaunąjį ūkininką iš Kaišiadorių rajono kur ne tik melžiamas,bet ir Šarolė laiko...pats rekonstravo buvusią kiaulių fermą pritaikė mėsiniams...keista tai kad nors ir yra ėdžios,bet rulonas šieno įmestas į gardo vidų...ir dar pertvara tokia neaukšta,tai elektrinio piemens virvė ištempta fermoje...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 1 mėnesio...

Turiu didelių bulių dabar apie 500kg ir jaunų paaugliukų.Noriu vasarą ganyti aptvare,bet ar galiu ten leisti didelius bulius :icon-question: Jie tada bus dar didesnio svorio ir aptvaro nematę,o tvarte laikyti pririšti...ar neprasidės kruvinos koridos ar aptvarų laužymas :icon-question: Paaugliukai tai pripras prie aptvaro,bet ar galiu juos kartu laikyti su dideliais viename aptvare :icon-question: Literatūroje rekomenduoja kad negali gyvulių svoris skirtis keliasdešimčia kilogramų,o čia šimtais skirsis...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kas del svorio kategorijos nezinau ,o kad didelius bijai leist i aptvara veltui.Dideli gal net ramesni tampa po pirmos pazinties su piemeniu :lol: Pernai buvau su telyciom viena paleides irgi netoli 500,tai kai gavo sroves,tai ir miltu nejo iki rudenio prie tvoros est.Svarbu kad butu zoles ir jiem nereikt kaisiot galvu uz tvoros ,nes buna numeta viena eile[pas mane 2eiles] ir jau srove mazesne taip nekerta ir jie paskui jau netaip bijo Tenka vel imtis gudrybiu kad bijotu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau ne beda kad skiriasi amzius ir svoris yra hierarhija galviju tarpe issiaiskins kas yra kas ir bus tvarka aptvare. Svarbiausia kai paleisi i aptvara kol dar nepradejo siausti pajute laisve kad zinotu kas yra piemuo. Kaip supazindinsi gausi pats sugalvoti, gal pirma prie tvarto aptverk ir stenkis kad nosi prikistu o tada tai jau tikrai bijos nosis slapia tai gerai kerta. Na bet jei paleisi nesupazindines tokius didelius tai eis per piemeni nei neatsisuks tada jau kaubojaus pradmenu reikes. Tiek galiu patarti is savo patirties ir dar buliai bailesni nei karves daug reciau pabega is aptvaro dar karves varo kuo toliau nuo piemes taip bando apsaugoti kaip suprantu, cia su mesinem kur ganesi kartu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...
tverk 10ha ustenks iki rudens jei gera zole :lol::lol::lol:

Na čia juk rimtai klausia.Praktinės patirties ganyme aptvarais dar neturiu,bet iš forumiečio girdėjau kad vasaros pradžioje 1 ha gali ir 10 karvių išganyti...tavo atveju su 6 karvėmis daryčiau taip:apsitverčiau pastovų aptvarą kokius 6 ha,o jame atitverčiau kokį pushektarį ganymui,likusius 5,5ha palikčiau šienavimui.Po to palaipsniui aptvarą didinčiau(jei žolės pakankamai-didinti nebūtina),na o rudenį paleisčiau ganytis po visą plotą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na net nezinau seip tai labai didelio ploto na kokiu 6ha nepavyktu aptverti nes pas mane tos zemes labai nevientisu plotu tai kelias per ganykla tai griovys melioracijos tai dirbamos zemes plotu tarp ganyklu yra gal tada net neymanoma butu stacionaraus aptvaro aptverti... :(:(:( gal tada kilnojama aptvara daryti kad bent ant kokios savaites jo užtektu...manau 1,5ha užtektu 6 karvems savaitei kaip jus galvojat?ir reljeras zemes pas mane labai kalnuotas kalnai status kaip stogai kai kuriosevietose tai del to ir mastau apie palaida laikyma nes ant virviu rizikinga ganyti viena karve užvirtus jau siemet buvo...nugriuvo ir pasikabino teko virve plauti kad atsikeltu...tai laisvom jom butu geriau...yra ir normaliu pievu bet kur lygu tai neganau palieku sienavimui...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal tada kilnojama aptvara daryti kad bent ant kokios savaites jo užtektu...manau 1,5ha užtektu 6 karvems savaitei kaip jus galvojat?

Gal tada kilnojamas tikrai geriau.1,5ha 6 karvėms tikrai užteks ilgiau nei savaitei,jei pakankamai žolės,tokiame plote manau pratempsite iki tol kol nušienautuose plotuose atolas ataugs...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gali tverti tais kuoliukais kur naudoja lentpjuves kai tarp lentu stabiliuoja,pigu ir greita.Tvert gali ir po 1,5ha kai jau zoles nepakaks tverk kita o sena gali palikt,tik nuimi vartus ir viskas ,kita karta jau tik apziuret lieka.Taip pasidarai kokius 4 gardus ir ganai paeiliui.rudeni jau gardu reik didesniu Tai mano nuomone ir patirtis,tau rinktis :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...