Jump to content

Ar reikalingi veterinarijos konsultantai?


Dwarvas

Recommended Posts

Laikui begant ir skaitant si foruma susidaro nuomone, kad daug veterinariniu dalyku galetu pasidaryti ir patys ukininkai, bet truksta tam tikru ziniu. O kai kuriuos dalykus nepadaro iki galo vietiniai vet. gydytojai.

Iskilo toks klausimas - ar butu reikalinga konsultacine - praktikine pagalba ukininkams. Veiklos sritis butu ukininku konsultavimas veterinariniais klausimai, ligu diagnozavimas naudojant siuolaikines technologijas ir ukio kuravimas (prieziura - pastovi, kasmenesine, ar dazniau)?

Ar butu pareikalavimas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 74
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Manau visiems reikia konsultacijų, patarimų ir priežiūros tik visus baugina kainos, galėtumėte parašyti kiek kainuotų sakykim kokių 70 galvijų bandos kasmėnesinė priežiūra. Kasmėnesinė suprantu vieną kart per mėnesį apžiūrite gyvulius ir pasakote kas negerai ką turėtume keisti. Ačiū už patarimus gydant sąnarį karvei nežinau kas tiksliai padėjo, bet sveikstam sąnarys jau beveik atsileido, atsargiai remia koją, stovi jau beveik tiek pat laiko kaip ir sveikosios karvės ir pienas jau atsistatė. Iš sąnario vis dar teka išskyros tik pradžioje jos buvo tirštos ir be kraujo dabar skystėja ir darosi kraujingos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, konsultacijos puiku, tiktai yra 2 dalykai - kaina ir kokybė. Dažnai konsultantai būna tiek įsijautę į savo teorijas, kad nežino kas dedasi žemelėje... na, Dwarvui, tai neturėtų grėsti, nes, kiek supratau, pats kažkiek įkišęs nosį į žemę :D .

Pavyzdys: prieš pora metų Lytagra organizavo savo bazėje dienas, aprodė techniką, po to iš LŽŪU (pavardės nepamenu) kažkoks vos ne profesorius skaitė paskaitą apie pašarų gamybą. Tai jis vos neišvadino debilais(maniau, kad taip ir pasakys) kaip kažkas paklausė, ką geriau daryti su žole dabar (buvo liepos pirmosios dienos)- šieną, ar šienainį... įsijautė vyrelis su savo teorijom, bet ką daryti realiai žmogui, jeigu jis nesuspėjo laiku nupjauti tos žolės, gal laiko trūko, gal technika pavedė, gal kaimynas į talką neatvažiavo juk jis patarimo ir prašė... Pagal jį karvėms lasteliena - tai tiktai nuostolis, visiškai nebūtina ir dar daug tokių dalykų pasakė, kad jeigu jį nusiuntus su ta kalba į LVA, tai profesoriams veterinoriams plaukai tokiu greičiu piestu atsistotų, kad išskraidytų visi kiek jų ten ant pakaušių ir belikę :lol:

Tai, va reikia ne vien teorijos - jeigu prasti pašarai, tai atvažiavus į ūkį nereikia aiškinti kad tu, ūkininke, debilas, pašarų neturi, o pasistengti rasti realų būda kaip padėti, kiek tai įmanoma... už tai, manau, kad galima ir mokėti :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kaina aisku yra derybu objektas, pirmiausiai kompensuojamos keliones islaidos. Jei tame rajone ar ta pacia kryptimi yra daugiau bandu, tai sios islaidos sumazeja. Na o del kasmenesines kainos, tai priklauso nuo bandos stovio, jei problemu nedaug, tai ir kaina nedidele, jei reikia daug ka patarti, tuomet reiketu ir paciam kai ka daryti. Sis dalykas nebaugina, bet vel islaidos. Manau reikia paciam ukininkui nuspresti kiek jis galetu skirti bandos statusui gerinti. Gal but tai galima padaryti kaip fiksuota mokesti nuo galvos, bet cia jau diskutuotinas klausimas. Jei kas domina bet kada galite kreiptis cia, arba i e-maila.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na kas del pasaru, tai nera mano stiprioji puse. Aisku esminius dalykus zinau. Kas del nosies ikisimo i zeme galiu tiesiai sviesiai pasakyti. Yra nuosavas ukis prie Kryzkalnio, kur prageba kiekvienas savaitgalis. Tuo metu aplankau ir aplinkinius ukininkus, kurie tikrai mielai kvieciasi mane, nors ne karta sakiau, kad neitiketu vien i mane. Visuomet reikia keletos nuomoniu. Kas liecia praktika, tai ji igijama dirbant. Dziaugiuosi, kad baiges akademija, ne tik toliau studijavau magistrantura bei doktorantura, bet ir dirbau praktikoje. Pagrindine mano kryptis karviu reprodukcija, tad siuo klausimu tikrai galiu padeti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mielai naudočiausi konsultantų paslaugomis jei pirma būtų rezultatas o po to pinigai, dėja šiai dienai yra priešingai, pirma pinigai po to gal ir bus rezultatas ir labai didelis klausimas ar toks kokį žadėjo konsultatas, per tiek metų prisiklausiau visokiausių patarimų ir padariau išvada kad geriausi tie patarimai už kuriuos neprašo pinigų. Konsultacijos kaina turi būti įkalkuliuota į produkto kainą o rinka parodys kas yra kas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na gyvenu visai netoli Kryžkalnio tai žinosiu kur kreiptis, ten kažkas galovėjus ir limizinus atrodo augina tai gal jūsų bandos čia tik šiaip pastebėjau kažkada mačiau pravažiuodama. Šiaip aš turiu veterinarą kuris padeda galiu jam skambinti bet kada ir dažniausiai pagelbėja veršiavimosi metu. Tik jis sėklintoju dabar dirba neturi licenzijos į seminarus jokius nevazinėja na truputį atitolęs nuo dabartinių naujovių tai toks konsultantas kaip jūs mano ūkiui reikalingas. Tik kad tas mūsų ūkis tik kuriasi neaiški dar ir kryptis turim ir mišrūnių telyčių ir prieauglį visą patys auginame kurį gauname iš melžiamų karvių o jų virš dvidešimt, žodžiu bandome , o į ką įsikibsime dar nežinau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirma, del pinigu po rezultato. Tai tikrai priimtinas sprendimas. Norint, kad butu priziurima banda reiketu sudaryti sutarti ir joje galima nurodyti punktus, kada apmokama (menesio gale, ketvircio gale), kokios konsultacijos reikia, ar reikia ir praktines pagalbos, taip kad prasau generuojam mintis ir galesim bendrauti.

Kas liecia konsultacijas nemokamai - turiu seima, tad jos konsultacijomis nepamaitinsi...

Del "neri" galovejus ir aubrakus augina vienas is ukininku, kadangi pas ji mesine banda, tai nedaznai reikia pagalbos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Galvoju,kad visų pirma reikia turėti gerą vet gydytoją, kuris tikrai gali padėti išvengti daugelio klaidų, suteigti gana daug naujausių žinių ne tik ligų profilaktikoje bet ir šėrimo, laikymo, veislininkystės ri kitais įvairiais aktualiais klausimais. Žiūrėkit, juk bendrovės turi net ne vieną, o po kelis gydytojus, moka jiems gana nemažus pinigus. Ir šie ūkiai gyvulininkystėje pasiekę labai neblogų rezultatų. Pvz Labūnavos ŽŪB, Dotnuvos Eksperimentinis ir kitos. O kodėl ūkininkai negali turėti vet gydytojo? Nesakau kad kiekvienas, gal susitarę keli ar net keletas vieną gydytoją kuriam jie mokėtų atlyginimą ir turėtų garantuotas paslaugas. Jeigu jūsų ūkius aptarnautų toks gydytojas gaunantis atlyginimą jis būtų suinteresuotas, kad pas jus ūkyje būtų kuo mažiau bėdų. Jei pas jus bus mažiau bėdų, gydytojui bus mažiau darbo, o atlyginimas tas pat ar net didesnis. Jeigu jis kai kurių klausimų negalės išspresti, jis jums pakvies konsultantus siaurros specializacijos labai gerai išmanančius tą sritį. Pvz kaip Dwarvą kuris gerai supranta ginekologiją, tiria ultragarsu. Jei reiks tobulinti šėrimą suieškos šėrimo specialistus.Nežinau gal aš klystu, bet viena iš nuomonių būtų tokia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Pas mus dar mažai tokių ūkininkų, kurie galėtų samdyti veterinarijos konsultantą. Kas gi juo daugiau bus,jei neprivaus daktaras. Visam tam reikalinga protinga sutartis su protingu kainoraščiu. O pagal šiandienines privačių daktarų kainas, ne kiekvienas ūkininkas išgalės samdyti konsultantą.

Kiek žinau tokie konsultantai (iš privatnikų) buvo pradėti ruošti Veterinaijos Akademijoje. Gerumas tas, kad algą turėjo mokėti ES, o ne ūkininkai. Bet projaktas kažkur užstrigo. Beto ir nelabai sąmoningas buvo - rajonui skirta tik 1-2 vet. konsultantai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na galiu pasakyti is savo patirties, kad LVA ne pyragai. Kyla mintis, kad dirbant LVA galima ikurti konsultacine firma, kuri ir uzsiimtu ne tik konsultavimu, bet ir gydymo prieziura. Be to, galima butu panaudoti diagnostikos priemones, kuriu privatus vet. gydytojai ne visuomet gali tureti (ultragarsas, kraujo biocheminiu rodikliu nustatymas). Tik baisu, ar tai pasiteisint, ar bus sios paslaugos paklausa.

Del protingo kainorascio sutinku, bet pagalvokim ir dar apie viena dalyka: ukininkas nori kokybiskos paslaugos, taciau tai kainuoja. Ultragarso aparatas kainuoja 15 000 LT (lietuviskas, jei pirkt olandiska tai kaina 27 000 lt); kraujo biocheminis analizatorius 12-15 000 lt.. Sutikit, kad reikia, jog aparatai ir atsipirktu.

Kaina reiketu derinti susitikus, ji gali priklausyti nuo ukio stovio, gyvuliu skaiciaus, atstumo. As pats auginu gyvulius (mesinukus), tad tikrai zinau, kad ukininkui pinigai irgi nekrenta is dangaus.

tad klausimas lieka atviras: Ar reikalinga si paslauga ir ar ukininkai ja naudosis?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 7 mėnesių...

Duosiu pavyzdi kaip veterinarinis darbas organizuojamas Izraelyje.

Yre keletas vet firmu, kurios teikia paslaugas ukiams. Viena is didziausiu kuria zinau, tai joje dirba 50 vet gydytoju. Kiekveinas veterinaras turi savo sriti kuria priziuri.

Apie kiekveina gyvuli veterinaras turi visus duomenis, visada nesiojasi delninuka kompa, surenka numeri gyvulio, ir is centrines bustines gauna visa informacija, nuo gyvulio gimimo iki sios dienos.

Jiem vedami seminarai, atvaziuoja is viso pasaulio profesoriai, atavziuoja studentai praktikuotis is jaw ir tt. studentui viena praktikos diena zinau, kad kaina siekia kelis simtus doleriu. Jie aprupinami visa moderniausia iranga.

Atlyginima gal geriau nutylesiu, nes zmones gali nesuprasti tokiu skaiciu. :)

vidutinis karves produktyvumas siekia 10000-12000

tokie faktai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Duosiu pavyzdi kaip veterinarinis darbas organizuojamas Izraelyje.

Yre keletas vet firmu, kurios teikia paslaugas ukiams. Viena is didziausiu kuria zinau, tai joje dirba 50 vet gydytoju. Kiekveinas veterinaras turi savo sriti kuria priziuri.

Apie kiekveina gyvuli veterinaras turi visus duomenis, visada nesiojasi delninuka kompa, surenka numeri gyvulio, ir is centrines bustines gauna visa informacija, nuo gyvulio gimimo iki sios dienos.

Jiem vedami seminarai, atvaziuoja is viso pasaulio profesoriai, atavziuoja studentai praktikuotis is jaw ir tt. studentui viena praktikos diena zinau, kad kaina siekia kelis simtus doleriu. Jie aprupinami visa moderniausia iranga.

Atlyginima gal geriau nutylesiu, nes zmones gali nesuprasti tokiu skaiciu. :)

vidutinis karves produktyvumas siekia 10000-12000

tokie faktai.

Pamirsai viena svarbu fakta - kiek gauna Izraelio ukininkas uz litra pieno?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kiek Izraelyje gauna už 1litrą? Šiandien didieji gauna labai panašią kainą kaip Europos ūkininkai. Šiandien gali prikurti konsultacinių firmų, bet ar bus kas perka? Šiandien ūkininkui nereikia jokios konsultacijos nes jis pats protingiausias ir jokie patarimai jiems nereikalingi tuo labiau mokami. Gali jam parodyti, kad patobulinęs šėrimą, laikymą, patobulinęs savo ūkio vadybą, fermos vadybą, šėrimo vadybą gali iš karvės per metus gauti 1000-2000kg pieno daugiau. Taip pat gyvuliai mažiau sirgtų, padidėtų priesvoriai. Ir jie vis tiek nieko nekeis. Jiems geriausias natūrinis ūkis. Kai nieko neįdedi, bet beveik nieko ir negauni. Lietuvoje Rajone gal ir atsirastų 1-3 ūkininkai kurie sutiktų nusipirkti profesonalias konsultacijas. O tai reikštų, kad jie pirktų naujausias technologijas. Bet lietuvos daugumai ūkininkų iki tokio supratimo dar toli. Nepykit už tokį vertinimą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kiek Izraelyje gauna už 1litrą? Šiandien didieji gauna labai panašią kainą kaip Europos ūkininkai. Šiandien gali prikurti konsultacinių firmų, bet ar bus kas perka? Šiandien ūkininkui nereikia jokios konsultacijos nes jis pats protingiausias ir jokie patarimai jiems nereikalingi tuo labiau mokami. Gali jam parodyti, kad patobulinęs šėrimą, laikymą, patobulinęs savo ūkio vadybą, fermos vadybą, šėrimo vadybą gali iš karvės per metus gauti 1000-2000kg pieno daugiau. Taip pat gyvuliai mažiau sirgtų, padidėtų priesvoriai. Ir jie vis tiek nieko nekeis. Jiems geriausias natūrinis ūkis. Kai nieko neįdedi, bet beveik nieko ir negauni. Lietuvoje Rajone gal ir atsirastų 1-3 ūkininkai kurie sutiktų nusipirkti profesonalias konsultacijas. O tai reikštų, kad jie pirktų naujausias technologijas. Bet lietuvos daugumai ūkininkų iki tokio supratimo dar toli. Nepykit už tokį vertinimą.

Na pastebejimas teisingas. Bet dabar paziurekim is ukininko varpines. Apie apmokejima uz konsultacijas nesnekesiu. bet yra kitas aspektas - teikiamu konsultaciju, paslaugu profesionalumas. Kas man ji gali garantuoti? Nes nesekmes atveju pinigai ideti, o jei gaunami rezultatai nepateisina lukesciu kaip tada? Gi visko buna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sutinku, kad gali būti Konsultantų -aferistų. Bet jeigu rimti tai aš manau kad jūsų ūkis nebus jiems pirmas, kurį konsultuos ir galėsit pasitikslint jų sugebėjimus. Jeigu būsit pirmas šiek tiek rizikuosit. Kas nerizikoja- negeria šampano. Visi pakeitimai turėtų būti daromi palapsniui, pabandoma ant kelių karvių ir gavus tiegiamus rezultatus badoma visai bandai. Rimtų konsultantų pirma rezultatas paskui pinigai. Nėra rezultato nėra ir pinigų. Todėl didelės rizikos nebus. Pvz.Ūkyje gera karvė (~8000kg pieno per laktaciją) 2-3kartus sirgdavo mastitu somatinių las. vidurkis buvo ~500 tūkst. Įtikinau ūkininką užtrūkinant karvę sudėti 150lt. Surizikavo, įdėjo laktacijos eigoje nei vieno uždegimo, somatinių last. nebuvo nei vieno karto daugiau kaip 300 tūkst. Ar vertėjo rizikuoti? Taip. Jis nusipirko technologiją.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sutinku, kad gali būti Konsultantų -aferistų. Bet jeigu rimti tai aš manau kad jūsų ūkis nebus jiems pirmas, kurį konsultuos ir galėsit pasitikslint jų sugebėjimus. Jeigu būsit pirmas šiek tiek rizikuosit. Kas nerizikoja- negeria šampano. Visi pakeitimai turėtų būti daromi palapsniui, pabandoma ant kelių karvių ir gavus tiegiamus rezultatus badoma visai bandai. Rimtų konsultantų pirma rezultatas paskui pinigai. Nėra rezultato nėra ir pinigų. Todėl didelės rizikos nebus. Pvz.Ūkyje gera karvė (~8000kg pieno per laktaciją) 2-3kartus sirgdavo mastitu somatinių las. vidurkis buvo ~500 tūkst. Įtikinau ūkininką užtrūkinant karvę sudėti 150lt. Surizikavo, įdėjo laktacijos eigoje nei vieno uždegimo, somatinių last. nebuvo nei vieno karto daugiau kaip 300 tūkst. Ar vertėjo rizikuoti? Taip. Jis nusipirko technologiją.

Teisingas poziuris nera rezultato nera pinigu KONSULTANTUI. O kur dingsta tie pinigai kuriuos idedu noredamas gauti rezultata? Seip su pieninem rezultatas gana greit pasimato. O kaip su auginamais mesai (mano kryptis)?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sutinku, kad gali būti Konsultantų -aferistų. Bet jeigu rimti tai aš manau kad jūsų ūkis nebus jiems pirmas, kurį konsultuos ir galėsit pasitikslint jų sugebėjimus. Jeigu būsit pirmas šiek tiek rizikuosit. Kas nerizikoja- negeria šampano. Visi pakeitimai turėtų būti daromi palapsniui, pabandoma ant kelių karvių ir gavus tiegiamus rezultatus badoma visai bandai. Rimtų konsultantų pirma rezultatas paskui pinigai. Nėra rezultato nėra ir pinigų. Todėl didelės rizikos nebus. Pvz.Ūkyje gera karvė (~8000kg pieno per laktaciją) 2-3kartus sirgdavo mastitu somatinių las. vidurkis buvo ~500 tūkst. Įtikinau ūkininką užtrūkinant karvę sudėti 150lt. Surizikavo, įdėjo laktacijos eigoje nei vieno uždegimo, somatinių last. nebuvo nei vieno karto daugiau kaip 300 tūkst. Ar vertėjo rizikuoti? Taip. Jis nusipirko technologiją.

mastitas - tai didele beda,jei nebutu gaila,galetum placiau papasakot apie ta technologija?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kokia tiksli pieno sipirkimo kaina tai tiksliai nzn, bet faktas kad keleta kartu virsija musu kaina.

Man aiskino, kodel ten toks aukstas produktyvumas: 1. naudoja pacius geriausius bulius, labai daug brokuodavo buliu, kad gauti pacius geriausius genetinius rodiklius.

2, prieme pacias naujausias technologijas, kas tik atsirasdavo naujo pasaulyje jie iskart tai bando. - pasiteisino.

nes ten auginimo salygos labai blogos, gyvuliai pastoviai buna tvartuose, tenperatura labai auksta ir tt.

mum tik mokytis is tokio poziurio i gyvulininkyste.

Ukininkui pagrindinis pinigu saltinis yra pienas. kaip jis gali buti nesuinteresuotas gauti daugiau pieno....deja...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kokia tiksli pieno sipirkimo kaina tai tiksliai nzn, bet faktas kad keleta kartu virsija musu kaina.

Man aiskino, kodel ten toks aukstas produktyvumas: 1. naudoja pacius geriausius bulius, labai daug brokuodavo buliu, kad gauti pacius geriausius genetinius rodiklius.

2, prieme pacias naujausias technologijas, kas tik atsirasdavo naujo pasaulyje jie iskart tai bando. - pasiteisino.

nes ten auginimo salygos labai blogos, gyvuliai pastoviai buna tvartuose, tenperatura labai auksta ir tt.

mum tik mokytis is tokio poziurio i gyvulininkyste.

Ukininkui pagrindinis pinigu saltinis yra pienas. kaip jis gali buti nesuinteresuotas gauti daugiau pieno....deja...

Daugiau pieno nebutinai reiskia daugiau pelno. O gal as klystu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jeigu norit konsultacijos is kurios butu naudos o ne nesamoningos teorijos visu pirmiausia reikia pasidometi kiek metu sis daktaras yra dirbes kolukyje po to kiek laiko turi zona.Konsultacija galima gauti tik is tokio veterinaro.

daktaras kuris neturejes praktikos kolukyje jums tik nesamoniu prisnekes.Nes LVA nieko neismoko, nes ten visiskai nera gyvuliu ant ko pamokyti studentus.

Per 5m. kai mokiausi LVA, palyginus tai ka zinau siandiena, akademijoje suzinojau gal 2-3%.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Arūnai7, Tai kiek metų dirbai kolūkyje? Jei akademijoje nieko neišmokai, tai iš kur 97-98% žinių? Gal gali paaiškinti, ką reiškia turi zoną. Čia gal koks naujas instrumentas ar žinių šaltinis leidžiantis būti kietam. Kokia tos zonos kaina? Kur ji parduodama? Asmeniškai pažystu labai daug gerų gydytojų, kurie didžiuojasi baigę LVA ir tik labai gerais žodžiais atsiliepia apie jos mokiusius profesorius, docentus, dėstytojus. Kurie ir dabar neatsako jiems padėti jeigu iškyla kokių problemų. Netgi atvažiuoja į ūkį ir padeda gydytojui išspręsti problemą. Daug ūkininkų dėkingi akademijos dėstytojams už suteiktas žinias, kurias gauna lankydami įvairius kursus. Iš anksto dėkoju užatsakymus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nusiramink ka rasiau niekas neperdeta. Zona tai netai ka tu svaigsti. Zona yra vadinama ta teritorija, kurioje daktaras vykdo priesepizotine veikla, gydo toje teritorijoje gyventoju gyv. tai yra uzsiima veterinarine praktika.

o tai ka rasiau apie akademija,- nei kiek neperdeta.

Geriausi daktarai yra tie seneliai kurie atidirbe kolukiose, o ne teorikai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...