Jump to content

Melžiamų karvių šėrimas


Juodas

Recommended Posts

Na man vistiek noris pasidraskyt marškinius dėl grūdų traiškymo.Pradėsiu,kad traiškytuvai labai jau nesireguliuoja,jei kaip aš pili, avižas,kukurūzus,kvietrugius...ir dar kas papuola vienu kartu.Po to,jei jau tvartinis laikotarpis,paduodu tikrai ne daugiau kaip 2 kg per kartą(lygtai amerikonų rekomendacijose skaičiau,o gal airių)dėl to parūgštėjimo.Be to karvėms visada po nosim guli šienainis.Ištokios patirties ir rašau,kad pieno nepadaugės 15-20 procentų,jei paduočiau sumalęs.

Kolega Pienmėgį,kodėl taip griežtai prieš parduodamus žaliavų mišinus:kukurūzai-cukriniai runkeliai...?Nes aš esu perkantysis ir kyla klausymas ar tie gamintojai-pardavėjai kažką daro nedoro.

O kaip tos mobilios traiško skirtingu kulturų mišinį?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, mobilių traiškytuvai labai galingi (iki25 tonų /val) būgnai didžiuliai jas lengviau sureguliuoti... Bet bėdos tos pačios... kaip ir kolega Kaze sakė... Ypač po kokių 2 metų naudojimo, nes Lietuvoje mašinos naudojamos labai intensyviai, prižiūrimos labai patenkinamai tik... ir avižų praktiškai nei viena įmonė traiškyti nesiima.. mala visos..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kažkaip nesupratom vienas kito, matyt... Avižoms paprastai kaip tik mažint reikia... Ir suspausti tiek neina... Ir volų rantos apdilusios būna, nepaima,kai suspaudi..

Suprantu, kolegos, kad ne temoje, bet gal kas žinote apie Vidurio Lietuvą kanopų tvarkytojų kur po ūkius važinėja ? Gal kas tel įmesti man galit? Man viename ūkyje su maždaug 300 karvių reikia..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O cukriniu runkeliu slapios ispaudos galima priskirti prie anglevandeniu ? galima juo pakeisti is dalies kukuruza ?(mazinant kukuruzo davini).

Cukrinius šeriame dėl pektino... Amerikiečių literatūroje pektinas įeina į "tirpios ląstelienos sąvoką" ir apsakomas kartu su krakmolu, cukrumi, fruktanais, gliukanais kaip NFC (Non-Fibrous Carbohydrates).

Taigi... darome išvadas..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O cukriniu runkeliu slapios ispaudos galima priskirti prie anglevandeniu ? galima juo pakeisti is dalies kukuruza ?(mazinant kukuruzo davini).

Cukrinius šeriame dėl pektino... Amerikiečių literatūroje pektinas įeina į "tirpios ląstelienos sąvoką" ir apsakomas kartu su krakmolu, cukrumi, fruktanais, gliukanais kaip NFC (Non-Fibrous Carbohydrates).

Taigi... darome išvadas..

va va butu malonu suzinot ka duoda tos dregnos isspaudos aiskiau ne tik mendelejevo elementais ....

noriu avim duoti ....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pvz stebuklo nera is ju... o ir 40lt/t pigiau uz kukuruza..

Pas mus isspaudas tai nemokamai dalija... sviezias....

bet tiem kas ropes i gamykla pristato ..... o kiti perka ... na ryt suzinosiu kiek pas -beda ta kad butu minus temperatura jos laikosi bet prie tokiu oru jos surugsta ir dar nekoks kvapas nuo ju sklinda ... idomu gal kas nors sugalvojes kaip jas uzkoncervuoja ??? :icon-wink:
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Arba į šlangą su konservantu (bet geru) arba į silosinę su tuo pačiu konservantu, bet suminti reikia konkrečiai, arba į silosinę su melasa,arba į silosinę su gerai smulkintais kukurūzais..

Juose beveik nėra cukraus, o tam, kad įsikonservuotų, reikia cukraus ar bent krakmolo...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Maisydavau su druska ir mindavau, po to plevele uzdengi ir iki pavasario issilaiko tik daugiau tuo neuzsiimu nes nematau naudos is ju ten juk viskas issunkta jokios pastebimos naudos nera
o dziovintus granuliuotus perka ir svarbiausia eda juos ...
Yra pektinas' date=' kurio daugiau niekur, be liucernos, nėra... Kad būtų nauda, reikia skaičiuoti..... centus, žinoma..

Kiek iš jūsų perka džiovintas cukriakų drožles/granules?? O juk tai praktiškai tas pats..... O šitie, džiovinti, praeitą sezoną 600+ kainavo..[/quote'] uz 600 lt as nepirkciau neverta geriau kukuruza deti ... slapi -pigus + atvezimas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra pektinas, kurio daugiau niekur, be liucernos, nėra... Kad būtų nauda, reikia skaičiuoti..... centus, žinoma..

Kiek iš jūsų perka džiovintas cukriakų drožles/granules?? O juk tai praktiškai tas pats..... O šitie, džiovinti, praeitą sezoną 600+ kainavo..

Simet tai pat po 600 pirkau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...