Jump to content

Išmoka už nederlingas žemes


ricardaas

Recommended Posts

atradau cituoju:

Sutartinis gyvulys (SG) - tai sutartas vienetas, naudojamas mėšlo šalinimo dydžiui išreikšti arba apibrėžti. Vienas SG atitinka mėšlo šaltinį, kurio per metus generuojamame mėšle yra 100 kilogramų bendrojo azoto.

Kaip toliau aiškino konsultantas, pagal Europos Sąjungoje jau seniai įprastus, o pas mus dar naujus mėšlo tvarkymo reikalavimus SG apskaičiavimo koeficientas yra patvirtintas visiems ūkiuose laikomiems skirtingų rūšių gyvūnams. Pavyzdžiui, paršavedės ir kuiliai sudaro 0,35 SG, paršeliai iki 2 mėnesių amžiaus - tik 0,01, kiaulės nuo 2 iki 8 mėnesių amžiaus - 0,1, o vyresnės – 0,2 SG.

Stambesni gyvūnai, suprantama, vertinami aukštesniu SG skaičiumi. Karvės, buliai ir arkliai sudaro 1 SG, veršeliai iki metų – 0,25, galvijų prieauglis nuo vienerių iki dvejų metų - 0,7 SG. Tuo tarpu avys ir ožkos - tik 0,07 SG. Taigi apskaičiavus bendrą sutartinių gyvulių skaičių, nustatomas būtino tvarkyti mėšlo kiekis ūkyje.

Apskaičiuojant tiesioginę išmoką pagal Kaimo plėtros 2004 - 2006 metų plano Agrarinės aplinkosaugos priemonės Ekologinio ūkininkavimo programą, remiamasi ūkyje turimų sąlyginių gyvulių skaičiumi. Šios dimensijos apskaičiavimo koeficientai praktiškai nė kiek nesiskiria nuo sutartinių gyvulių apskaičiavimo koeficientų.

Konsultavimo biuro vadovas sakė. kad vartojama dar viena sąvoka. Tai - sąlyginio gyvulio vienetas (SGV). Ši sąvoka naudojama, kai apskaičiuojamos ekstensyvumo priemokos prie specialiųjų išmokų už bulius, karves žindenes ir telyčias. Sąlyginio gyvulio vieneto apskaičiavimo koeficientai šiek tiek skiriasi nuo anksčiau išvardytų SG. Karvės, telyčios ir buliai, vyresni negu 24 mėnesių amžiaus, vertinami T SGV, buliai ir telyčios nuo 6 iki 24 mėnesių – 0,60, o ėriavedės – 0,15 SGV.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 9 mėnesių...
  • po 1 metų...

Prikeliu seną temą.Šiemet deklaravau savo pasėlius seniunijoje.Buvo deklaruojama tiesiai įbraižant į kompiuterį.Niekas nepastebėjo nieko keisto.Po poros savaičių deklaravo kaimynas ir seniūnijos darbuotojos paprašė pažiūrėti gal ta žemė nederlinga...paspaudinėjo kompiuteryje ir visas mūsų blokas nusidažė raudonai :icon-exclaim: Pasirodo nederlinga buvo...tai va per tuos deklaravimo metus kiek netekau ir seniūnijoje sako kad nieko nežinojo.Mūsų žemė yra besiribojanti su seniūnija kur visos žemės nederlingos.

Turiu tikrai nederlingos žemės lauką kur net žolė prastai auga,deja jis patenka į kitą bloką ir laikoma derlinga...klausimas:kaip įrodyti kad ir ta žemė nederlinga :icon-question: Teko girdėti kad galima atlkti dirvožemio tyrimus ir tik tada žemės našumas bus perskaičiuojamas.Kur reikėtų kreiptis :icon-question:

Seniūnijoje niekas nežino.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Imamas seniunijos zemes balo vidurkis ir dar kitokiu kriteriju, kaip apgyvendinimo (tankumo) skaicius, zmoniu uzimtumas zemes ukije ir t.t. Dabar nieks nieko nekeis kaip yra pagal blokus. Jei nederlingo bloko didesne dalis priklauso "nederlingai" seniunijai tai ir kitos seniunijos laukai tame bloke yra nederlingi.

Dabar planuoja nuo 2011 m keist priskyrimo kriterijus, dabar kiek girdejau jau butent ziures i dirvozemio struktura - smelinguma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...