Jump to content

Aviu auginimo pradzia.


M a n t a s

Recommended Posts

Tiesiog ydomu suzinoti ar kiekvienoje ganykloje statote pastoges ar kaip darote? , cia juk yra forumas: zmones ko nezino klause pas bendramincius, domisi, taresi visi tarpusavy, o ne uzsipuola is kart...

Pas mane 3 laukai visuose yra pavesines aviu kiekis buna nuo 50 iki 150vnt. Vienos pavesines stogas tiesiog juoda stora plevele pritvirtinta sienos plokste kitos abi medines.Na kur arti namu tai jau zinoma syengiausi grazesne kad stovetu...Neaukstos aukstis 1,50m.Nors ziurint kiek tu aviu ir kiek tu lauku pas jus. jai ne tiek ir daug aviu gi galima ir ant ratu padaryti pavesine nuvaziuojat i vienus laukus po to i kitus...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O aš pavėsinių nestatau. Tam pas mane yra skirti medžiai. Kai avių 150 - 250, kiekviename lauke po tvartą nepastatysi. Suprantu, kai ganyklos melioruotos ir jokio pavėsio nėra. Tada taip, reikia gyvuliams nuo saulės kaitros kažkur pasislėpti. O dėl lietaus nepergyvenu. Tam avys turi vilną.

Tuo labiau, jei tarkim lietinga vasara ar ruduo... įsivaizduokit, kaip ta pavėsinė turi atrodyti ten pastoviai trypiant bandai. Tešlynas.. nebent dar ir parketą iškloti. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...

sveiki, auginu avis dar ganėtinai trumpą laiką ir nusprendžiau šiais metais išbandyti kastraciją su gumytėm. Atrodė viskas paprasta, bet, kai savaitės amžiaus ėriukui nusprendėm uždėti gumytę, susidūrėm su problemomis. Pas ėriuką kapšelis tuščias. Vieną sėklidę sučiuopėm tik prie pat pilvo. Antros apskritai neradom. Ėriukas atrodo visiškai sveikas. Tad kyla klausimas ar ir kiti avių augintojai susiduria su tokiom problemom? Ar čia tiesiog mano nemokšiškumas? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki, auginu avis dar ganėtinai trumpą laiką ir nusprendžiau šiais metais išbandyti kastraciją su gumytėm. Atrodė viskas paprasta, bet, kai savaitės amžiaus ėriukui nusprendėm uždėti gumytę, susidūrėm su problemomis. Pas ėriuką kapšelis tuščias. Vieną sėklidę sučiuopėm tik prie pat pilvo. Antros apskritai neradom. Ėriukas atrodo visiškai sveikas. Tad kyla klausimas ar ir kiti avių augintojai susiduria su tokiom problemom? Ar čia tiesiog mano nemokšiškumas? 

Sveiki.Seip tai nebutinai nebuna galima rasti ir keliu dienu net gi patartina gumyte deti 2 paru mazdaug kol mazi kiausiukai tai nejaucia to jokio diskomforto ;)  O kaip rasti tai tiesiog laikykit i apacia kojas pakele vienam zinoma uzdeti pacem laikant ir dar su tom replem ir viskuo sunku tai i pagalba reikia kad palaikytu. Kai pasikabina apziurit pirmiau ar abu kiausiukai pasikabino jai tik vienas tai kazkiek apciuopti galima i kure puse ten nulindes ir atstatyt i savo vieta galima.Kai buna jau abu tai replem praskecet tiek gumyte kad uzmauti neliecent ju bet zeti kad nenusmuktu nuo repliu gumyte.Tada kai iremet i pilva jau uzspauskit bet netraukit repliu is gumytes kol nepatikrinat ar abu liko kiausinukai uz gumytes,cia kad galetumet jai vienas dingo tai vel kad meginti nes kai uzdedi po to sunku nuimt ja.O vienas visada buna mazesnis arba daugiau i pilva is pradziu,bet visada kiek dedavau visada razdavau ir tu 2 paru labai gerai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...