Jump to content

Šarole veislės galvijai


ricardaas

Recommended Posts

Filmą įdėsim, bet truputį vėliau. Pernai Lietuvoje šarolė bulių buvo galima nusipirkti už 6000 lt su trupučiu(tiksliai nepamenu) iš Šilutės veislininkystės, o atsiėmus iš valstybės 4000 lt., tai manau, kad visai nebrangu. Mačiau iš ten pirktas telyčias ir bulių, tai stebuklo nėra, mišrūnės kai kurios geriau tokio amžiaus atrodo :(

Filmo lauksime :lol: O buliuką jei už 6000Lt pirksi,tai ne 4000Lt,o 3000Lt gražins...bent jau toks įstatymas buvo kad kompensuoja iki 50 %,bet ne daugiau kaip 4000Lt .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei tinkamai šersi tai prieauglio gimimo svorį gali pasikoreguoti, matau dar kelias problemas , šarolė lėtai bręsta vadinasi surujos po dviejų metų, apsiveršiuos tik trečiuose metuose, prarandi visus metus lyginant su greitai brestančiom rūšim. sekanti problema kad šarolė ilgai gali augti su geru priesvoriu, jei suaugusio svoris siekia iki 1500 kg tai parduoti kai pasiekia 700 kg nusakaltimas, reikėtų pilnai išnaudoti veislės teikiamus privalumus, ir pralaukti netinkamą rudenio sezoną pardavimui, o tai antras sezonas tvarte. Vėl papildomos išlaidos. Jei mano svaisčiojimai duos nors kokios naudos pamastymams, sakykim kad savo darbą būsiu atlikęs tinkamai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei tinkamai šersi tai prieauglio gimimo svorį gali pasikoreguoti, matau dar kelias problemas , šarolė lėtai bręsta vadinasi surujos po dviejų metų, apsiveršiuos tik trečiuose metuose, prarandi visus metus lyginant su greitai brestančiom rūšim. sekanti problema kad šarolė ilgai gali augti su geru priesvoriu, jei suaugusio svoris siekia iki 1500 kg tai parduoti kai pasiekia 700 kg nusakaltimas, reikėtų pilnai išnaudoti veislės teikiamus privalumus, ir pralaukti netinkamą rudenio sezoną pardavimui, o tai antras sezonas tvarte. Vėl papildomos išlaidos. Jei mano svaisčiojimai duos nors kokios naudos pamastymams, sakykim kad savo darbą būsiu atlikęs tinkamai.

Taip,per anksti parduoti neapsimokėtų,jei tikrai būtų ramūs,galima ilgiau laikyti...aišku reikės antrą sezoną tvarte laikyti,bet jei svoris didelis,kaina gera,atsipirks.

Ne svaisčiojimai-o patarimai :icon-exclaim: tikrai daug naudos davė :icon-exclaim: Bent jau kol kas tai labai daug sužinojau būtent iš tavęs :icon-exclaim: Nuo paprastų iki rimtų klausimų,taip kad dėkui už patarimus :icon-exclaim: tikiuosi nesiruoši iš forumo pabėgti,jei rašai kad "būsiu atlikęs tinkamai" :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu bėgti tai nesiruošiu, bet jau prasidėjo byrėjimas, turiu jau du , laiko neturiu. jei reikia krauti į furgoną tai aš vadinu kaubojišku sportu, mėlynės , patempimai menkniekis , svarbiausia kad kaulai nelūžtu. Taisyklė pirma, nedaryk nieko kas gali supykdyti gyvulį, jokio nosie ar kitų ten žaisliukų stenkies nenaudoti net ir ant ragų jei gali nedėk , jei gali prieštai kelias dienas palaikyk pririštus, taip pripranta prie šniūro, furgoną pasistatyk taip kad būtų priepat durų, nebūtų plyšių nesimatytų "laisvės" . Pasižiūrėk kur galėsi užmesti ir prisirišti virvę kai vesi per tvartą ir ant furgono svarstyklių, virvę irgi pasižiūrėk kaproninę lygią austa o ne vytą, kad slysdama nedegintų rankos. Aš lytagroje pirkau 12 mm, kaproninę austą 4 m . pats tas ne perilga ir ne per trumpa. Karabinas lėto užkabinimo kurį galima atsegti ir įtemtą kažkada pirkau iš Alfa laval. Jei atvažiuoja furgonas pritaikytas tik kiaulėm vežti tai varau lauk arba tegu patys kraunasi, jei nėra lifto irgi nekraunu,tegu patys bėgioja ta rampa.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerai kad nepabėgsi :D O kaip nesuniai veršiuojasi,ar reikia padėti :icon-question: Rašei kad veršelius nedidelius veda,kaip šiemet :icon-question:

Kraudamas į furgoną aišku kad stengiuosi nesupykdyti,nes svorio persvara ne mano pusėje :D O ir jis ant keturių kojų stovi :D Nosies žiedų ir nosies fiksatorių dar nenaudojau,kaip tik noriu nusipirkti...galvojau bus lengviau susitvarkyti :icon-rolleyes: O kaip tu pririši prieš pardavimą :icon-question: Apynasrius dedi,ar paprastai ant kaklo virvę :icon-question: Ir pardavinėji liepą,tai ganykloje turėtų būti...tai prieš parduodant į tvartą parvedi :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Veršiuojasi labai lengvai, net padėti nespėjau. Veršeliai normalūs, nesvėriau nes telyčikės, 30 kg nesieks. Kaip gali įdėti nosies žiedą be narkozės neįsivaizduoju, tai labai skausminga operacija. Nosies fiksatorius tik suerzina, dažnai ištrūksta, napatikimas įrankis. Rišu pančiu už kaklo, bet jei turi apynasrį tai geriau, bet žinok kad reikės jį nusiimti kai pakrausi į furgoną, pantį blogiausiu atveju nupjausi, suktuko juk gaila dovanoti skerdyklai išmes juk. Pas mane banda vaikšto į ganyklą dieną o vakare pareina prie namų arčiau, aplink yra vilkų, bet dar neteko susipykti prasilenkiam, bet būna kad pasilieka ir ganykloje, jos pripratę būti varinėjamos ir kai reikia pagauti įsivarai į tvartą ir ten gaudai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerai kad su veršiavimusi viskas be problemų :icon-wink: Aš tai bent jau tą fiksatorių bandysiu panaudoti,jei konstrukcija patikima kad neišsprūstų...turiu labai baikštų bulių,nežinau gal koks psichikos defektas-bijo baisiai,nors nei kas mušė,nei ką...ir vasarą į ganyklą nevedėm,tvarte visą vasarą praleido-tai va su juo nežinau kaip bus kai reikės parduoti...už ragų pririštas,atrodo pripranta ir paglostyti gali,bet prieini mėšlo nubraukti-šoka tolyn į šoną.

Šiaip mes kitus bulius vesdami į furgoną dar virvę su kilpa užmetame ant ragų,o grandinė ir taip ant ragų būna,tai ir vedame atsargiai,jei šokteli-atsargiai tramdome kad tik nesupykdyti :icon-exclaim: Virvę panašiai tokią kaip ir tu perkame.O karabiną naudoji tam,kad "antkaklius" iš virvių prisegti prie vedimo virvės :icon-question:

O furgonas būtent buvęs kiaulių furgonas iš "Krekenavos" atvažiuoja :icon-twisted: Tai liepos mėnesį kai ganykloje kroviau penkis bulius,tai turėjau gražaus pasiskraidymo :icon-twisted: Pririšti tai už ragų visą laiką buvo-vedi prie furgono,eina gerai,prieina,kažkas "užplaukia" kaip šoka tolyn... :icon-twisted: lekiu kol išlaikau...vėl privedi,ant to lifto užlipa,o tos tvorelės gal tik metro aukščio :icon-exclaim::icon-twisted: tai vienas iš truputi pakelto iššoko :icon-exclaim: kas kad už tvorelės buvom pervėrę grandinę ir virvę...O vairuotojas padeda truputį,bet bijo :icon-mad kai tėvas įlindo atrišti jau furgone esantį bulių,tai tas "gudragalvis" dar elektriniu botagu paragino :icon-exclaim::icon-twisted: vos neprispaudė tėtčio :icon-eek: ,norėjau vairuotojui į kaulus duoti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerai kai pas Tave lenciūginiai, maniškiai kai išsprūsta tai varo į bandą, jei banda kitam ūkio gale, tai pėdsakais nuseka visą kilometrą, greitai neparsivarysi. Žinodamas kad parduosiu aš jau į ganyklą neleidžiu o laikau tvarte, be to man praneša kada maždaug reik laukti furgono.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

"Lenciūginius" jei spėsiu,gal jau šią vasarą darysiu "palaidais" :D Maniškiai jei ganykloje nutrūksta,irgi prie bandos laikosi...jei neišeina net su miltais prisivilioti,tai naudoju "patikrintą praktikoje būdą" :lol: -pasižiūriu prie kurio gyvulio tas nutrūkęs labiausiai lenda ir tą vedu namo į tvartą...tai tas nutrūkęs dažniausiai seka iš paskos-už kelių šimtų metrų nuo bandos būna "apsispręndimo fazė" :lol: :žiūri į bandą ir į tą vedamą,bet kokie 90 % kad nuseks paskui vedamą-tada įvaromas į tvartą,o ten jau lengviau susitvarkyti :D

O tikrai įdomu kaip Edita klausė:ar naudojai tą laikinai uždedamą žiedą :icon-question:

Ir kaip su tuo pridususiu veršeliu per veršiavimąsi :icon-question: Mums kažkas panašaus buvo:sunkiau veršiavosi-kai tik išsiveršiavo,pastebėjau kad su tuo kvepavimu keistai,tai apverčiau žemyn galva,burną pražiodžiau,gleives pravalėm,nuvaliau su šiaudais,prie karvės pristūmiau kad laižytų ir normaliai viskas.

Žinau kad šuniukams panašiai būna-irgi reikia išvalyti iš burnos gleives,o jei nekvėpuoja,tai oro įpūsti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nežinau gal tai mano subjektyvi nuomonė, bet žaloti gyvulį dėl to kad tau būtų kažkas patogiau, man nepriimta. Savo veisliniam buvom įdėją bet žiemos periodu tvarte užsikabina vis būdavo už virbų , visą laiką nosis kruvina, stresuoja, neatlaikiau išėmiau. Dėl veršiavimosi tai pasmane taisyklės tokios pirma -neskubėk, daryk viską savo laiku, nelupk veršio jei dar nelaikas, kai darai savo laiku tai jokiu papildomų tempimo priemonių ir nereikia užtenka virvutės ir šakės koto. temp tada kai būna sąrėmis, stebėk gerai karvę ir po poros veršiavimusi pradėsi jausti kas ir kur. Jei nėra sarėmio tik laikyk įtempęs kad negrižtų ir prasidėjus sekančiam vėl pradėk traukti, kol nėra sąrėmio lupdamas tik karvę ar veršį sudraskysi. Tiesa pas mane tokie kurie gimsta maži :lol: užjaučiu kas turi limuzinus ar šarolė. Jei veršelis pridusęs saują į gerklę ir gleives lauk, šiaudais pirmiausiai trink šonus tuo pačiu apvalysi ir padėsi kvėpuoti, nu savotiškas masažas , nu kuo greičiau prie karvės snukio , bet jei veršiuojasi lauke tai karvės geriau už mus žino ką geriausiai daryti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai aš vedimui ne veriamą žiedą,o būna toks laikinai uždedamas,jį bandysiu naudoti.Šiandien internete radau kad "Linas Agro"prekiauja,tik kad nuotraukos nėra.Anksčiau buvau matęs kaip žmogus su tokiu savo bulių "zagodskote" vedė,ten toks kaip daktaro aparatas,kur širdį,plaučius klauso :lol: ir skardelė skersai stumdoma-stumi nuo savęs-stipriau suspaudi,nuo savęs-atlaisvini,tai ždėjo ant šnervių,skardelę užstūmė-visai ramiai ėjo,nesidraskė ir nebuvo panašu kad skaudėtų.Dabartinių konstrukcijos nežinau,reikės pasižiūrėti kokius pardavinėja.

O dėl veršiavimosi-viską panašiai darau,pastebėjau kad reikia traukti tik per sąrėmį,o kai jo nėra-tik laikyti.Kai paklausau kad su traktoriumi "padeda traukti" :icon-eek: taigi rašoma kad ne daugiau kaip 1-2 žmonių jėga :icon-exclaim:

tik nelabai supratau kam šakių kotą naudoji :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

[Pilnai pritariu Usuriniam. Siaip aciu uz nuoroda, bet man ten persama reklama ir veisimo tikslai nepatiko, matosi, kad tai tiesiog ukininkas megejas, norintis padaryti bizniuka su "treciaja" salimi.

Idomiai skamba jo filosofija. Seklinimui karviu kaip pastebejau naudoja geru buliu sperma, bet siaip tai tiesiog megejas mano manymu.

Todel turbut geriau yra bendrauti su firmomis, o ne su pavieniais ukininkais. Gavau vienos firmos taip pat adresa i emaila, bandysiu rasyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...