Jump to content

Pieno kainos


Pofke

Recommended Posts

Na, kiek dirbu, (tenka sekti ir pieninių ir PT tyrimus) tiek tie tyrimai skiriasi.... Apie tai, kad tie tyrimai "tikslūs" kalbėti tikrai netenka, nes jie daromi NIRS prietaisu.... t.y. ne daromi tyrimai, o tiriamojo pavyzdžio atspindys lyginamas su kažkada įkalta pamatine kreive..

Bet.... nesant pieno tyrimų, kad ir apytikslių (o būtent tokie yra, mano manymu tyrimai, padaryti Lactoscope prietaisais) neįmanoma suprasti šėrimo poveikio gyvuliui... tik tuos tyrimus reikėtų už ilgesnį laikotarpį žiūrėti...vidutinius..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nusiteikit sausio menesio kainu kritimui, perspektyvu kad pieno kainos kils nebus pirmus tris menesius siu metu, jai dar truputi pakris kaina, mum perdirbejam bus pigiau is vokietijos atsivesti koncentrata ir is jo gaminti nei pirkti lietuviska piena.  citata is vienos bobutes lupu.

 

Ko gero, visas šitas šaršalas siejamas su ateinančiu kvotų panaikinimu. Bet niekaip neįsivaizduoju situacijos, kad vokiečiui apsimokėtų pieną parduoti tokia kaina, kaip jį perka iš lietuvių...

 

Pasiskaitymui Verslo žinių straipsnis. Kadangi reikai prisijungimų, tai įkopijuoju tekstą:

 

Olandų fermai nuostolio riba Lietuvoje būtų svajonė

 

Nyderlandų ūkininkai dėl Rusijos draudimų importuoti pieno produktus šiandien teigia dirbantys ties pelningumo riba. Nyderlanduose, kaip ir Lietuvoje, kritus pieno supirkimo kainoms drąsiau jaučiasi investavusieji ir galutinį produktą gaminantys ūkiai.

Už pieno litrą Nyderlanduose dabar mokama apie 42 euro centus, iki krizės ir Rusijos sankcijų kaina buvo 52 ct. Lietuvos ūkininkai geriausiais laikais gaudavo 35–40 euro centų už litrą.

„Jei kaina dar nors kiek kris, pradėsime dirbti nuostolingai. Jau dabar turime sunkumų, kai reikia pirkti pašarą, nes mūsų valdomos žemės kiekis per mažas, kad galėtume jį gaminti patys. Be to, reikia dengti kreditus“, – dėsto Antonas Stokmanas, vienos moderniausių Nyderlandų fermų savininkas.

Ūkininkas laiko 300 karvių, dirba 120 ha žemės. Ūkyje dirba jis pats ir vienas samdomas darbuotojas. Ponas Stokmanas sako, kad jo ferma Nyderlanduose palyginti stambi. Vidutinėse yra 80–100 karvių. Didžiausia šalyje laiko 1.300 raguočių.

Jis visą pieną parduoda kooperatyvui, kuris valdo ir perdirbimo įmonę. Taip galima šiek tiek sumažinti kainų kritimo pasekmes. Visgi kooperatyvas negali dirbti nuostolingai ir dirbtinai palaikyti aukštas supirkimo kainas.

Lietuviams blogiau

„Jokios valstybės paramos kritus pieno supirkimo kainoms nėra. Kaip išgyvens, kiekvieno ūkininko reikalas. Dabar mums sunkiausia pirkti pašarus“, – kaip gyvena, pasakoja Sietse de Jongas.

Žmogus laiko 180 karvių ir ūkį norėtų plėsti iki 240, nes tiek dar gali prižiūrėti šeima ir darbuotojų skaičiaus nereikėtų didinti. Nuo ateinančių metų dings pieno kvotos ir gamybą bus galima didinti. Tačiau, skirtingai nuo p. Stokmano, gana daug pajamų jam duoda ne žaliavinio pieno gamyba ir pardavimas, o sūriai.

Ponas Jongas turi sūrinę, kurioje dirba 9 žmonės. Fermoje 1 darbuotojas. Produkcija parduodama aplinkinėse mažose parduotuvėse.

„Sūriai mus gelbsti. Nors pieno supirkimo kainos krito, tačiau produkcija neatpigo“, – aiškina p. Jongas.

Per metus ūkyje primelžiama 1.600 t pieno.

Andriejus Stančikas, Žemės ūkio rūmų pirmininkas, sako, kad tokios kainos, kokiomis dabar pieną parduoda olandai ar Skandinavijos šalių ūkininkai, Lietuvių ūkininkams būtų svajonė. Ne visi tiek gaudavo net geriausiais laikais.

„Kainos skiriasi ne dėl pieno kokybės ar ūkininkavimo sąlygų, bet dėl perdirbimo įmonių sąnaudų ir tarptautinės prekybos“, – aiškina p. Stančikas.

ŽŪR pirmininkas sako, kad mūsų perdirbimo įmonės investavo netgi daugiau nei vakariečiai, todėl gaminti gali efektyviai.

 

Investicijos į efektyvumą

"Šiandien mes produktus ne parduodame, o praktiškai atiduodame, nes ES šalys senbuvės mūsų produktų nenori įsileisti. Jei gautume tokias kainas kaip jie, niekuo nesiskųstume“, – tikina p. Stančikas.

„Jungtinėse Amerikos Valstijose ūkininkai skaičiuoja, kad vieno žmogaus reikia prižiūrėti 60 karvių. Nyderlanduose šeima prižiūri iki 100. Mano ūkyje efektyvumas didesnis, tačiau tam reikėjo ir milžiniškų investicijų“, – dėsto p. Stokmanas.

Pavyzdžiui, ūkininkas įsigijo 4 melžimo robotus, kainuojančius po 100.000 Eur. Karvės išmoksta pasimelžti pačios, todėl nereikia papildomo darbuotojo. Ant kiekvieno raguočio kaklo sensorius, kuris skaičiuoja kiek laiko per dieną gyvūnas vaikšto ir atrajoja. Ponui Stokmanui kooperatyvas šiandien moka 42 euro centus už pieno litrą. Ūkininkas per metus parduoda 2.200 t pieno.

„Mes negalime nustatyti supirkimo kainų. Norint išgyventi vienintelė išeitis dirbti efektyviau“, – katastrofos visgi nemato p. Stokmanas.

Dabar p. Stokmano ūkis dirba su minimaliu pelnu. Supirkimo kainų kritimas keletu centų jau reikštų nuostolius.

„Inovacijos mums padeda konkuruoti, tačiau jos kainuoja gana brangiai, atsiperkamumas ilgas, prie jų tenka taikyti visą ūkį. Pavyzdžiui, laikome tik tokias karves, kurias galima melžti automatizuotai. Kitos iš karto brokuojamos“, – aiškina p. Stokmanas.

 

bac7a9b0-64fb-442e-9662-ccdd95dd76b9.jpg
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

JAU NE KARTA SAKIAIU IR SAKYSIU. KOL MES CE VERKSLENAM ,BET REALIAI PATYS NESUGEBAM SUSIVIENYTI IR PAKOVOTI UZ SAVO GEROVE TOL TAIP IR BUS. NESUPRANTU IS KUR PAS ZMONES TIEK KANTRYBES O GAL IR BAIMES KOVOTI UZ SAVE. ESAME LABAI ABEJINGI KITU ATZVILGIU IR ZIUTIM TIK SAVO KIEMO. KOL PATYS NEPAKILSIM I KOVA SU PERDIRBEJAIS ,TOL LENKSIM NUGARAS UZ CENTUS. SENDIENINE KAINA ,TAI VGYSTE VIDURI DIENOS ,O NE ZALIAVOS GAMINTOJO IR PERDIRBEJO BENDRADARBIAVIMAS.VISI SUPRANTAM JOG SITUACIJA SUDETINGA VISIEM ,BET DIDZIOJI NASTOS DALIS GULA ANT MUSU PECIU IR MES ESAM TIE BANDOMI MULAI,ZIURIMA KIEK MES GALIM PAKELT.KAI JAU MASISKAI PRADESIM BANKRUTUOT T.Y. NEPANESIM NASTOS TAI GAL PONAI SUPIRKEJAI DADES CENTA KITA,BET AR TAI PAKEIS SITUACIJA IS ESMES :icon-question: 

 NESINORI SI SVENTINI LAIKOTARPI TAIP NIURIAI KALBETI ,BET MES PRIVALOM GALVOT APIE SAVO IR SAVO VAIKU ATEITI. TAI LINKIU JUM KOLEGOS IR KOLEGES SEKMES ,SVEIKATOS,VIENYBES IR RYZTO. SU SVENTEM JUS VISUS

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Duodam ZP. Gaunam 70cnt. Noretusi eit is perdirbimo imones ir sokt i koperatyva tik tada gal kas pasikeistu... visas perdirbimo imones valdo aktcininkai o jiems tikrai nusispjaut ant ukininku svarbu pelnas...

 

o kas draudžia? Tėvai prieš metus padarė sprendimą ir perėjo į nedidelį, bet koperatyvą. Vilkyškių vadybininkė sakė per ašaras prašė pasilikti, bet sprendimas buvo tvirtas. O kaimynė neišėjo dėl kažkokių priežasčių.

 

Na ir Kalėdinę dovaną kaimynė gavo žinią apie -5 ct nuo gruodžio, o tėvai apie +2 ct už per metus duotą pieną. Stabilumo tikrai daugiau esantiems koperatyve. Jeigu koperatyvai būtų stambesni ir mažai duodnačių pavieniai, tai gal ir derybose poziciją eitų kitokią laikyti.

 

O kas liečia kainas, manau, dauguma neturi jokių galimybių mažinti pieno gamybą dėl įsipareigojimų, mažiukai ir taip dirba iš įpratimo labiau, tai kažkokių prošvaisčių didelių nematau. Tik gal technikos pardavėjams niūrūs laikai ateina, visgi su tokiom kainom apie modernizacijas kol kas teks primirsti. Nedaug trūksta, kad kainos grįžtų į krizinį lygį

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu negaliu :angry-cussing: . Paskaitykit jus savo komentarus. Lauksiu, ziuresiu, mazinsiu, bet ne zodelio apie tai KA DAROM!!!!

 Visa esme tame jog MES ,kaip pieno gamintojai, ne pirsto nejudinam ,kad aplamai atsirastu toks reiskinys kaip MES. Musu near ,yra tik as,tu ,jis ji.

Pasakykit, ka konkretaus nuveike pieno gamintojai,kad kaina nekristu. Veiksmai lygus 0. Savaime niekas nesikeis o mes kaip tik laukiam ,kad viskas issispres savaime. Kol neuzpilsim seimo aikstes beverciu pienu tol jis ir bus nieko vertas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

driucha, ką pats padarėte?

 

Bandysim dar metelius liuktelti ir jei nieko gero, turbūt dar kokius metelius luktelsim :D juokas per ašaras. Dabar nei ant mėsos neapsimoka parduoti. Matysim kas gausis, po tų kvotų panaikinimo, apsišlifuos viskas ir bus galima spręsti kuria linkme eiti. Ūkis be įsipareigojimų. Tik gaila, kad nėra iš ko ir neaišku ar verta daryti investicijas, ūkis stovi vietoje- labai blogai.

Bet greičiausiai bus visa lietuvos žemelė suarta...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu negaliu :angry-cussing: . Paskaitykit jus savo komentarus. Lauksiu, ziuresiu, mazinsiu, bet ne zodelio apie tai KA DAROM!!!!

 Visa esme tame jog MES ,kaip pieno gamintojai, ne pirsto nejudinam ,kad aplamai atsirastu toks reiskinys kaip MES. Musu near ,yra tik as,tu ,jis ji.

Pasakykit, ka konkretaus nuveike pieno gamintojai,kad kaina nekristu. Veiksmai lygus 0. Savaime niekas nesikeis o mes kaip tik laukiam ,kad viskas issispres savaime. Kol neuzpilsim seimo aikstes beverciu pienu tol jis ir bus nieko vertas

Man tai dzin čia perdirbėjam žaliavos reiks,o mes turim ką pasirinkti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As noriu pasakyt ,kad po viena mes esame niekas ir kad pdetis kritine musu atzvilgiu ,o mes sedim rankas sudeje ir nieko nedarom. Galim kaltinti vieni kitus bet faktas tas kad mes nesugebam ,o gal net ir nenorim susivienyt ir siekti bendro tikslo. Zinoma kai kurie is musu pakeis ukio krypti,kiti apskritati atsisakys treti gal ir bankrutuos,bet situacijos tai is esmes nepakeis. Kaip tenkinames ismalda taip ir tenkinsimes.

 Pasakykit man bent viena ES valstybe kurioje zmones leistusi taip zeminami????

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip niekas nedaro, Vilionis, po prakaitu varo, butkevičius pateptas, tik dabar sugalvojo, kad gal po naujųjų reikės įtraukti konkurencijos tarnybą, bet pats nėra tikras tuo....kaimo reikalų komiteto pirmininkas nepasirašė ant svarbaus dokumento... tai jeigu mes be užnugario pradėsime pienu myžti ant seimo, kas iš mūsų liks...

Dėl visuotinio pienininkų susirinkimo, buvo vilionis su rezoliuciją pas premierą nulėkęs, tas išpudrino smegenis, kad jonai, nieko nedaryk, aš jum padėsiu, o gavosi, kaip matome...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 Taip suprantu sedekim ,bijokim ir laukim.Jonas viska padarys ir be musu. Akivaizdu jog surasim 1000 priezasciu kad save pateisint. Tai kur kas lengviau nei pabandyti kazka pakeist. O kam,jug vistiek nepavyks ,ar ne taip?

vieningumo pas mus nera,tik visi kartu manau gali kazka padaryti..bet jau eile metu tik kalbos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...