Jump to content

Populiariausios ir derlingiausios bulvių veislės


Donatas

Recommended Posts

  • Atsakymai 100
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

O siaip kokios yra populiariausios lietuvoj ir derlingiausios lietuvoj ir megstancios priemoli?

Kiek aš susidūriau, tai sunkesnėj žemėj gerai dera Sante, nors pas mus nelabai yra priemolių. O dėl derlingumo, tai derliaus potencialas šiuolaikinių veislių visų gan panašus, tik problema ta, kad Lietuvoj mes negalim užauginti vėlyvų bulvių, kurios galėtų duoti didžiausius derlius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kokios vidutines bulviu supirkimo kai nos kas met vyrauja, siemet nemazos bet aplamai kokiu 10 metu vidurkis kazin koks?

Būtų gerai, jei bulves supirktų taip kaip grūdus :D. Bet čia tosk produktas, kad jo kaina svyruoja nuo 0,20 iki 1,1lt(čia mūsų ūkio patirtis). Bet dažniausiai būna tarp 30-50 cnt/kg. Tiesa paskutiniai du metai pakėlė kainą tiek, kad belieka tik laukti, kol ji nukris iki normalaus lygio, nes vartojimas ženkliai mažėja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kodel vartojimas mazeja? Juk bulve ir yra bulve, ja visad valge, valgo ir valgys, juk tai dazniausias maisto ingredientas.

Bet pakeiciamas.

Vat būtent. Visų pirma jos nėra patogios naudoti - purvas, butuose nėr kur laikyt ilgiau, o rūsiai šilti, ilgiau trunka paruošti. Antras dalykas, jog dietologai nerekomenduoja jų valgyti, tiesa yra tokių kurie už bulves (teisingais kiekiais). Bulvės šiais metasi jau tiesiog nepadoriai brangios ir žvelgiant į ateitį, būt geriau jei jos būtų pigesnės (0,60-0,80lt). Žinoma, jei grūdų kainos jau ir laikysis panašios kaip šiemet (tam yra visos sąlygos) tai ir makaronai bus brangųs, todėl žmonės turės priprast ir prie brangesnų bulvių. Tai tiek. Kai sakant gyvenimas gerėja :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ziurek netik i derlinguma ir grozi bet ir skonio savybes, taip tai labiau turgui perka kuriu vidus baltas .

bent jau mums skonio savybės nėr labai aktualios, nes mes tiesiogiai neparduodam. O turgaus prekyba merdi palyginus kokia ji buvo, todėl į ją orientuotis nėra reikalo. Patys jau nebeprekiaujam, o perekūpai šiandien gali atvažiuot, o rytoj jiems pasiūlys centu pigiau ir tavo bulvės nereikalingos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siuo metu i ES sarasa papuole 3 lietuviskos bulviu veisles, kurias rekomenduojama auginti. Lietuviskas produktas lieka lietuvisku ir olandiskos veisles nepades musu klimato salygomis.

Taigi,

2004 metais iregistruota 'Goda', man ji labiausiai patinka ir atspari ligoms.

2006 metais - 'Rasa' ir 'Aista'. 'Aista' yra velyva ir atspari bulviu marui :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Jei nori geru ir skaniu bulviu pabandyk ADORA .Gelsvas viršus ,vidus gelsvas , ovali .

Pati ankstyviausia lietuvoj (kitu platintojų pykčiui ) ,išeina cepelinai , nepajuoduoja tarkiai ar virtos , galima naudoti mišrainei ir fri bulvikėm .

Verdant nesukrenta ir nebūna skystos . Sandėlyje iki pačio pavasario nesudygsta .Kai būna sausringi kaip praėje metai neaugina prielipų. Jei sudaiginus kaip daro šilutiškių dauguma , parduoda patys pirmi . Jei auginama kaip rudenine bulve nupjovus virkštis jos nebeatželia .

Jeigu ivardinti problemas : Augant nebūna mažų bulvių , maras gali pažeisti bet itakos nepadarys jei bet viena kartą nupurkši. Po keru būna 5-8 gumbai bet visi dideli jei aišku bus prižiūrimos. Jei dirva linkusi į rauples gali šiek tiek būti . Bet skonis ir kokybė atperka visas išvardytas problemas .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ok, butinai. O pas tave kokios ten rusies buna elitines??? Jei ne kelintas atselis po elitines?

Šiais metais :elitas tiesiogiai iš olandijo 2,5 Lt/kg .

aš padaugines parduopdu pirmo atsėlio po 1,5 Lt/kg + PVM .

Visas parduodu ir vėl perku elita .

Kitiems metams turėsiu : ADORA , RED SCARLETT , LATONA ,DERBY ,VIVALDI . Kokios kainos bus negaliu pasakyti parodys rinka .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti×
×
  • Create New...