Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Nesuprantu mano mama augina apie 160 triusiu pastoviai sau pasipjaunam kai reikia niekad neskiepija augina lauke tarp paprastu is lentu sukaltu deziu ateina anukai jei reikia paseria triusius ar mes vaikai nei jie serga neika kaip taip gali buti nezinau

Gal aplink per 10 km niekas triušių neaugina, niekas turguje triušių neglosto ir po turgaus pas tavo mama neatvažiuoja triušių pirkti, sodybos aplinkoje nėra zuikių, nes juos išgaudė lapės. Tai sąlygos, kurioms esant ir tūkstantį metų viskas bus tvarkoje. Tai liga, kurią parsinešam patys, atneša svečiai, vabzdžiai arba laukinai zuikiai. Ji pati iš oro negali atsirasti

P.s. Laiminga ta tavo mama, sekmės jai ir toliau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dažniausiai židinys yra turgus. Kai kurie augintojai, kai liga užpuola, triušius be ligos požymių, bet dažniausiai jau užsikrėtusius, po pigiaja paleidžia turguje. Na finalas aiškus, daug susigundžiusių parsinešą be triušio ir papildoma dovaną. Patariu pirkėjų į triušių teritorijas nebeįsileisti. Jei netoli yra sergančiu, bandyti apsaugoti triušius nuo uodų. Na ir sekmės visiems, nes kartais liga elgiasi nepaaiškinamai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki kolegos,as taip pat laikau triusius zelandus esu labai patenkintas augimu ir mesos iseiga,kol vakcinavau buvo visi sveiki kai ju padaugejo nebespejau laiku vakcinuoti uzpule maras puse teko palaidot,atsitiktinai isigijau ozi,nors nevakcinuotas prieuglis nesirgo nezinau ar tai sutapimas ar ozio kvapas sunaikina ligos sukelejus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kas pradedate auginti triusius tai dar perspeju(mane ir perspejo prie tu visokiu blogybiu).

narvas pas mane yra 50aukstis50plotis ir 70ilgis.laikiau 5patinus 3menesiu.tai gerai kad laiku buvau.atsirado kietuoliai kurie pradejo draskytis.pasekmes nedideles.vienam triusiui ausi paplese.ismeciau kietuoli viena atskirai.esu mates prie kitu kaip buvo ziauriai.kazkas tokio kaip prie manes,tik pasekmes daug didesnes.akis isplesta,ausis pusiau nuplesta ir apkandziotas.nelebai kox vaizdelis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kas pradedate auginti triusius tai dar perspeju(mane ir perspejo prie tu visokiu blogybiu).

narvas pas mane yra 50aukstis50plotis ir 70ilgis.laikiau 5patinus 3menesiu.tai gerai kad laiku buvau.atsirado kietuoliai kurie pradejo draskytis.pasekmes nedideles.vienam triusiui ausi paplese.ismeciau kietuoli viena atskirai.esu mates prie kitu kaip buvo ziauriai.kazkas tokio kaip prie manes,tik pasekmes daug didesnes.akis isplesta,ausis pusiau nuplesta ir apkandziotas.nelebai kox vaizdelis.

iki 3men galima laikyt visus kartu o paskui jau reik skyrt,patinus po viena o pateles galima laikyt kruvoj

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Būtent - zuikinių veislė daugiau ,,hobio" triušininkystei. Be to kailis ypatingas - daug akuoto, standus, blizgantis. Kai pačiupinėjau, tai tik tada supratau senai girdėtą tiesą, kad mėsinių (zelandai, Kalifornijos) kailis tik išmetimui :icon-wink:

Vienas žmogus teiravosi, gal ir mėsa jų kaip zuikių :icon-question: - kol kas patelės tik sukergtos pirmą kartą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as manau reik ju neparduot pigei i pakils kaina kaip niekur negaus pigeu. o uz 5 lt taj minusas parduoti

Dabar triušių pjūties metas, tad ir kainos atitinkamos. Paskaičiuokit kiek kainuos laikymas ir šėrimas, o uždirbsite maksimum 2 Lt., vietoj 5 gausit 7 (jei pasiseks). Manau jei pats nepjauni ir nesirūpini pardavimu gauni apie 15 lt už triušį. Jei pats realizuoji, gaunasi apie 20 Lt. Labai nesitikėkite kad ši situacija keisis reikšmingai, vasara juk supirkinėjo po 6 lt už kilograma tiktai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

girdejau kad kretingiskiai supirkineja triusiena.ydomu kokiomis kainomis.gal kas zinote ar turite kontaktus?beje gal kas zinote apskritai kas vakaruose supirkineja triusiena ir mazdaug kokiomis kainomis?

Seniau buvau įmetęs nuorodą apie triušininkystę Ispanijoje ir Prancūzijoje (anglu kalba). Ten supirkimo kainos irgi gaunasi apie 6 - 8 litus. Nežinau, gal jie dar gauna papildomas išmokas. Pašarai pas juos pigesni. Tekste rašė (negaliu garantuoti ar ten) kad jie bandė daryti didelius pirkimus skerdimui Lenkijoje, bet biznis nepasisekė, nes dėl pakankamai aukštų kainų ir triušių patiriamo streso pervežant veikla buvo nuostolinga. Taip kad čia mums vakarai nepadės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

labas, yra problema, patele pagimde 9 triusiukus, jiems jau 3 saw, siandien jie prieina zoles jau esti, ziuriu vienas su trimis kojomis, priekines vienos nera, tikriausiai patele nukando , bet kada nezinau, tas triusiukas atrodo kaip ir sveikas, mazesnis uz kitus nera

ka dabar daryti, ar numusti ta triusiuka ar palikti tegul auga?

ir kokios galejo buti priezastys kad taip atsitiko?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

girdejau kad kretingiskiai supirkineja triusiena.ydomu kokiomis kainomis.gal kas zinote ar turite kontaktus?beje gal kas zinote apskritai kas vakaruose supirkineja triusiena ir mazdaug kokiomis kainomis?

Taip perka po 7 lt gyvo svorio ir grazius ne kokius padziuvusius , o kad i vakarus vezt tai tik drambliuko svajones buvo jau tokiu entuzijastu anksciau juk reikia primest kad minimali partija apie 5 tonas ir suskaiciuokim kie zajoncu iseina jei vieno zajonco skerdienos svoris 1,5 kg tai partija apie 3333 triusiu.Tad kad ir labai isvystyta triusininkyste lietuvoje butu koks turetu buti abarotas kad tiek surinkt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

labas, yra problema, patele pagimde 9 triusiukus, jiems jau 3 saw, siandien jie prieina zoles jau esti, ziuriu vienas su trimis kojomis, priekines vienos nera, tikriausiai patele nukando , bet kada nezinau, tas triusiukas atrodo kaip ir sveikas, mazesnis uz kitus nera

ka dabar daryti, ar numusti ta triusiuka ar palikti tegul auga?

ir kokios galejo buti priezastys kad taip atsitiko?

O tu įsitikinęs, kad nukando? gal gimė toks. O dėl kojos nesuk sau galvos . Tegul auga. Pirmus metus, kai tik apgyvendinau triusius tinkliniame garde, įsisuko naktį kažkoks padaras ir apkandžiojo triušiams letenėles. Taip pat augo trikojis ir užaugo nė kiek ne mažesnis nei kiti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

labas, yra problema, patele pagimde 9 triusiukus, jiems jau 3 saw, siandien jie prieina zoles jau esti, ziuriu vienas su trimis kojomis, priekines vienos nera, tikriausiai patele nukando , bet kada nezinau, tas triusiukas atrodo kaip ir sveikas, mazesnis uz kitus nera

ka dabar daryti, ar numusti ta triusiuka ar palikti tegul auga?

ir kokios galejo buti priezastys kad taip atsitiko?

Esu toki ne viena užaugines, jei pats triušiukas gerai jaučiasi nėra reikalo jo žudyti. Pas mane galūnių nuėdimu buvo sučiuptas ir nubaustas katinas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jokiu pazymu nereikia.su turgaus daktaru reikia is anksto susitart ir jis sustampuos turguj,bet kiekvienam turguj savi reikalavimai.tik is karto daug nesivezk,gali nebuti klientu.o jeigu pritruksi susitark kada atvesi triusiu ir jie ateis nusipirkt.

gal ir galima susitarti, bet tai vistiek nelegalu. Šiuo metu visa mėsa turi būti tik iš oficialios skerdyklos. Dabar lyg ir svarsto Žemės ūkio ministerijoje galimybę mažą kiekį pardavinėti tiesiogiai , bet sprendimas tikrai dar nepriimtas. Galėtum susištampuoti triušieną kokioj skerdykloje, bet ne turguje, nebent turgus turi skerdyklą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal ir paukstiena i skerdykla stmpuot veza?

Dėl paukščių nežinau, bet parduodant mėsą reikia turėti arba įsigijimo dokumentus arba skerdyklos pažymą. Jei susitarėt su vet gyditoju, tai jūsų reikalas, gal taip pardavinėti ir nepavojinga. Ar žinote, kad triušio skerdiena neįmanoma atskirti nuo katino skerdienos. Senais laikais vet gyditojas reikalaudavo kad viena galinė triušio koja būtų nenupjauta. Kaip dabar turguje pardavinėdami ar paliekate koją?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...