Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Sveiki augintojai.Ruosiuos ir as ikist savo nagus i sita auksini bizniuka. Gal kas gali patarti del narvo grindu, kas naudojat sieta.(vielos tinkla) Kokio dydzio rekomenduotut skylutes? Ir gal zinot tiksliai kur pirkti?(Kaunas-Alytus) Bandysiu gaut zelandu baltuju pateliu.

P.s. esu perskaites beveik visa tema, bet lyg tokio tikslaus atsakymo ir nebuvo.Tad vistiek noriu paklaust is naujo.

Sveikas

Na tinklas grindims, bent jau man optimaliausias 24 X 12. na cia is tikro eina amerikietishki matavimo vienetai, puse incho and 1 incho, ir aisku reikia kad viela nebutu per plona. Tokia rasi bet kuriuose senukuose ar kituose panasiuose tinkluose. Tai standartinis tinklas,rodos Vynova minejo, kad galima ir 16X16, toki maziau, bet kadangi akuciu dydis jau nemazhas, turi buti neplonas tinklas, o senukuose maciau tik plonos vielos. Galima dar naudoti 12X12, bet daugiau tinka jaunikliams, nes didesniu triusiu narvuose kimsasi mazumele.

Prie to pacio, kas zinot, kur nusipirkti 25X50 tinkliuko, praneskit, nes nelabai randu. Senukuose buna, bet parduodamas tik rulonais, tai man tiek kaip ir nereikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki augintojai.Ruosiuos ir as ikist savo nagus i sita auksini bizniuka. Gal kas gali patarti del narvo grindu, kas naudojat syta.(vielos tinkla) Kokio dydzio rekomenduotut skylutes? Ir gal zinot tiksliai kur pirkti?(Kaunas-Alytus) Bandysiu gaut zelandu baltuju pateliu.

P.s. esu perskaites beveik visa tema, bet lyg tokio tikslaus atsakymo ir nebuvo.Tad vistiek noriu paklaust is naujo.

Sveikas

Na tinklas grindims, bent jau man optimaliausias 24 X 12. na cia is tikro eina amerikietishki matavimo vienetai, puse incho and 1 incho, ir aisku reikia kad viela nebutu per plona. Tokia rasi bet kuriuose senukuose ar kituose panasiuose tinkluose. Tai standartinis tinklas,rodos Vynova minejo, kad galima ir 16X16, toki maziau, bet kadangi akuciu dydis jau nemazhas, turi buti neplonas tinklas, o senukuose maciau tik plonos vielos. Galima dar naudoti 12X12, bet daugiau tinka jaunikliams, nes didesniu triusiu narvuose kimsasi mazumele.

Prie to pacio, kas zinot, kur nusipirkti 25X50 tinkliuko, praneskit, nes nelabai randu. Senukuose buna, bet parduodamas tik rulonais, tai man tiek kaip ir nereikia.

Biski tu man cia per protingai :icon-confused: parasiai su savo inchais.Jej gerai supratau: 26X12 mm skyle. Lyg ir toki radau:

http://www.senukai.lt/p.php/tinklai-tvo ... b=articles

Ruosiuosi konstruot narvus 1 metro X 0.6 metro ant 0.5 aukscio kur dar panaudosiu sitoki tinkla:

http://www.senukai.lt/p.php/tinklai-tvo ... b=articles

Manyciau narvas pakankamas 3 kralikams laikyti iki ~3.5 kg. Ar kaip jus galvojat?

Kai pasidarysiu - imesiu foto. Dabar dar labai entuziastingai nusiteikes, :D ziuresim kai kaili dirsim. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki :eusa-hand: Siam forume esu naujoke.truputi paskaitinejau kaip jums sekas.Ir supratau kad as triusininkysteje esu pusiau zalia :icon-confused: Laibai noreciau suzinoti apie dirbtini apvaisinima.Is kur reikia veztis sperma?Ar ji brangi?Ar butina veterenaro,o gal galiu pati apseklinti?

Skaičiau spaudoje, kad prie Kretingos triušių fermoje bus naudojamas dirbtinis apvaisinimas, bet negirdėjau apie spermos platinimą. Jei rasi pranešk ir mums.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas del narvu, tai grindims tinklas tinkamas, del sesiakampio tinkliuko, jis tinkamas, bet jei as dabar daryciau naujus narvus, kurie butu patalpoje, nenaudociau medinio remo, o sonines sieneles daryciau is 25X25 tinklo, ir sujungimus daryciau su metalinemis kabemis. Tokiu budu nereikalingas medinis remas, lengvesnis dezinfekavimas, galima narvus pakabinti.

Kitas dalykas, jei pradedantis, tai manau pirmiausia turetum daryti narvus ne jaunikliams, o motininems patelems ir patinams, o paskui jau jaunikliams

Del dirbtinio apvaisinimo, kiek as zinau, tai sperma yra ne is kazhkur atsivezhama, o naudojama is savu patinu. Bet jei zmogus pradedantis, manau apie tai maziausiai reik dometis :) jei turi kelias desimtis pateliu, nera jokio tikslo apie tai dometis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas del narvu, tai grindims tinklas tinkamas, del sesiakampio tinkliuko, jis tinkamas, bet jei as dabar daryciau naujus narvus, kurie butu patalpoje, nenaudociau medinio remo, o sonines sieneles daryciau is 25X25 tinklo, ir sujungimus daryciau su metalinemis kabemis. Tokiu budu nereikalingas medinis remas, lengvesnis dezinfekavimas, galima narvus pakabinti.

Kitas dalykas, jei pradedantis, tai manau pirmiausia turetum daryti narvus ne jaunikliams, o motininems patelems ir patinams, o paskui jau jaunikliams

Del dirbtinio apvaisinimo, kiek as zinau, tai sperma yra ne is kazhkur atsivezhama, o naudojama is savu patinu. Bet jei zmogus pradedantis, manau apie tai maziausiai reik dometis :) jei turi kelias desimtis pateliu, nera jokio tikslo apie tai dometis.

cia tik mes megejai taip laikom ant sieto triusius,ar matei veislyne kaip laikomos motinines pateles?visus veislinius triusius jie laiko ant mediniu grindu,tik jauniklius iki 5men laiko kartais ant sieto

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas del narvu, tai grindims tinklas tinkamas, del sesiakampio tinkliuko, jis tinkamas, bet jei as dabar daryciau naujus narvus, kurie butu patalpoje, nenaudociau medinio remo, o sonines sieneles daryciau is 25X25 tinklo, ir sujungimus daryciau su metalinemis kabemis. Tokiu budu nereikalingas medinis remas, lengvesnis dezinfekavimas, galima narvus pakabinti.

Kitas dalykas, jei pradedantis, tai manau pirmiausia turetum daryti narvus ne jaunikliams, o motininems patelems ir patinams, o paskui jau jaunikliams

Del dirbtinio apvaisinimo, kiek as zinau, tai sperma yra ne is kazhkur atsivezhama, o naudojama is savu patinu. Bet jei zmogus pradedantis, manau apie tai maziausiai reik dometis :) jei turi kelias desimtis pateliu, nera jokio tikslo apie tai dometis.

cia tik mes megejai taip laikom ant sieto triusius,ar matei veislyne kaip laikomos motinines pateles?visus veislinius triusius jie laiko ant mediniu grindu,tik jauniklius iki 5men laiko kartais ant sieto

Pirmiausia, rimti augintojai niekad nezaidzia su lentomis, NIEKAD. (cia kalbu apie broilerinius triusius) ir tie veislynai kuriuose tu matei, tai ne ferma auginanti mesai, o megejei veisiantys veislinius triusius.

Antra, iki 5 men tai jau ne jaunikliai, 4,5 men pateles jau kergiamos, jaunikliai tai iki 10 sav, na maksimum 12 sav, tai amzius, kada triusiai bresta, ir jie keliaujia i puoda arba atskiriami veisliai, nieks neaugina iki 5 men be jokio tikslo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas del narvu, tai grindims tinklas tinkamas, del sesiakampio tinkliuko, jis tinkamas, bet jei as dabar daryciau naujus narvus, kurie butu patalpoje, nenaudociau medinio remo, o sonines sieneles daryciau is 25X25 tinklo, ir sujungimus daryciau su metalinemis kabemis. Tokiu budu nereikalingas medinis remas, lengvesnis dezinfekavimas, galima narvus pakabinti.

Kitas dalykas, jei pradedantis, tai manau pirmiausia turetum daryti narvus ne jaunikliams, o motininems patelems ir patinams, o paskui jau jaunikliams

Del dirbtinio apvaisinimo, kiek as zinau, tai sperma yra ne is kazhkur atsivezhama, o naudojama is savu patinu. Bet jei zmogus pradedantis, manau apie tai maziausiai reik dometis :) jei turi kelias desimtis pateliu, nera jokio tikslo apie tai dometis.

cia tik mes megejai taip laikom ant sieto triusius,ar matei veislyne kaip laikomos motinines pateles?visus veislinius triusius jie laiko ant mediniu grindu,tik jauniklius iki 5men laiko kartais ant sieto

Pirmiausia, rimti augintojai niekad nezaidzia su lentomis, NIEKAD. (cia kalbu apie broilerinius triusius) ir tie veislynai kuriuose tu matei, tai ne ferma auginanti mesai, o megejei veisiantys veislinius triusius.

Antra, iki 5 men tai jau ne jaunikliai, 4,5 men pateles jau kergiamos, jaunikliai tai iki 10 sav, na maksimum 12 sav, tai amzius, kada triusiai bresta, ir jie keliaujia i puoda arba atskiriami veisliai, nieks neaugina iki 5 men be jokio tikslo.

Netiesa yra, nuvaziuok i l8 l9 bandas ir pamatysi kur laiko triusius ir ten zmones po 20 30 metu laiko trius jau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ne tiesa yra,nuvaziuok i l8 l9bandas ir pamatysi kur laiko triusius ir ten zmones po 20 30 metu laiko trius jau

Na man asmeniskai visai neidomu kaip laike pries 30 metu, jei as zinau kaip laiko ir kas geriausia siandiena.

Pirmiausia argumentuok, o ne kartok, kad kazhkur kazhka matei, argumentuok kuo yra medines grindys geresnes nei tinklas broileriniams triusiams >? Jei gali pateik kazkokia medziaga informacine ar pavyzdziu, kokios fermos ar dideli veislynai laiko tokius triusius ant mediniu grindu > ? Jei man irodysi, duosiu triusiuka dovanu :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reikia atminti kad triusininkai kurie veisia veislei nelaiko N triusiu skaiciaus todel gali leisti sau laikyti triusius ir su mediniais narvais, bet jei tik uzsiimsi masiskesniu auginimu iskart prasikeiksi bedarydamas medinius narvus, todel groteliniai narvai gaunasi pigesni, greiciau padaromi, lengviau priziurimi ir t.t.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki triušių augintojai. Suprantu, kad mes mėgėjai ir pradedantys jums įkyrim su savo klausimais, bet vistiek noriu paklausti. Gal kas žino, kodėl patelė nemaitina savo vaikų ir jų nežiūri, arba nuo ko gali įvykti persileidimas? Ar gali persileidimus įtakoti patelės amžius pirmo kergimo metu? Šią vasarą su tokiom problemom susidūrėm. Iš trijų patelių pavasarį turėjom tik 8 jauniklius ( 1 iš vienos patelės, 7 iš kitos). O antroje vasaros pusėje viena iš sukergtų patelių persileido (trečias jos persileidimas), kita nemaitino atvestų vaikų ir teko juos pribaigt, nes buvo gaila žiūrėt į merdinčius. Pernai viskas labai gerai sekėsi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man taip pat buvo problemu.Patele nemaitino vaiku,o kita nesusuko net lizdo.Pasitaiko taip kai pateles yra pirmakartes.Jos tada neturi pieno.dazniausiai pasitaiso antra karta sukergus.O persileidimai gali buti nuo dideliu karsciu.vasara patartina kergti anksti ryta arba velai vakare.vasara lytinis aktyvumas buna susilpnejes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man taip pat buvo problemu.Patele nemaitino vaiku,o kita nesusuko net lizdo.Pasitaiko taip kai pateles yra pirmakartes.Jos tada neturi pieno.dazniausiai pasitaiso antra karta sukergus.O persileidimai gali buti nuo dideliu karsciu.vasara patartina kergti anksti ryta arba velai vakare.vasara lytinis aktyvumas buna susilpnejes.

Na kas del lizdo, jei idedi perykla, su paruosta lizdaviete, tai ir patelei nebelieka problemu. Kas del persileidimo, manau kad dazniausiai tai prieziuros problemos, ypac tai sakytina, jei ne vienaj patelei taip atsitinka, o beveik visoms laikomoms. Jei viena is tokio pulko, reikia duoti antra shansa, o jei ne brokuoti.

Kas del karsciu, tai aktualu apvaisinant daugiau, o ne nestumo eigoje. Na o kad triusiai karsciui jautrus, tai faktas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man taip pat buvo problemu.Patele nemaitino vaiku,o kita nesusuko net lizdo.Pasitaiko taip kai pateles yra pirmakartes.Jos tada neturi pieno.dazniausiai pasitaiso antra karta sukergus.O persileidimai gali buti nuo dideliu karsciu.vasara patartina kergti anksti ryta arba velai vakare.vasara lytinis aktyvumas buna susilpnejes.

Na kas del lizdo, jei idedi perykla, su paruosta lizdaviete, tai ir patelei nebelieka problemu. Kas del persileidimo, manau kad dazniausiai tai prieziuros problemos, ypac tai sakytina, jei ne vienaj patelei taip atsitinka, o beveik visoms laikomoms. Jei viena is tokio pulko, reikia duoti antra shansa, o jei ne brokuoti.

Kas del karsciu, tai aktualu apvaisinant daugiau, o ne nestumo eigoje. Na o kad triusiai karsciui jautrus, tai faktas.

Na persileido tai viena ir ta pati patelė tris kartus. Manau, kad gal dėl to, kad pirmo kergimo metu ji jau buvo 1 metų amžiaus. Sakau, gal jau per sena pirmam kartui? O vaikų nemaitino, ta, kuri pavasarį išaugino 7. Čia jai buvo antras kartas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Brangieji, dar mestelkit linka kur tos registruotos triusiu bandos laikomos, nes man sarasj atrodo ziemos miegu uzmigo.O jis buvo mano vienintelis kontaktas.

Googlinau bet neradau.

Man kai reikėjo, tai paprasčiausiai paskambinau į Žemės ūkio rūmus, triušių augintojų asociaciją ir gavau man artimiausių veislynų telefonus. Jei vėl reikėtu, taip pat pasielgčiau. Telefonų nelaikau, nes jie keičiasi, o jų prireikia kartą metuose. Tad ne taip sudetinga kiekvienais metais susirinkti naujus veislynus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Pastaruoju metu buvau užsiėmęs :D Važinėjau po triušių parodas ir veislynus Vokietijoje ir Lenkijoje - reikėjo ,,atnaujinti kraują" (Kalifornijoms, Japonams), ,,pagerinti" Zelandus, na ir kaip visada būna - neišlaikiau neparsivęžęs naujos veislės - Zuikinių triušių : ,,konkretūs žvėrys" ir ,,ne mėsai" :icon-cool:http://www.kaninchenzucht.de/rassen/index.php?rasse=ha (paspaudus ant nuotraukos ji padidėja)

P.S. rabbirroger gerai komentuoja :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Pastaruoju metu buvau užsiėmęs :D Važinėjau po triušių parodas ir veislynus Vokietijoje ir Lenkijoje - reikėjo ,,atnaujinti kraują" (Kalifornijoms, Japonams), ,,pagerinti" Zelandus, na ir kaip visada būna - neišlaikiau neparsivęžęs naujos veislės - Zuikinių triušių : ,,konkretūs žvėrys" ir ,,ne mėsai" :icon-cool:http://www.kaninchenzucht.de/rassen/index.php?rasse=ha (paspaudus ant nuotraukos ji padidėja)

P.S. rabbirroger gerai komentuoja :icon-wink:

iki kokio svorio jie auga?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...