Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Gal ne į tema, bet palaikydami vadinamus pasaulinius augintojus ar kitaip korporacijas patys kasatės sau duobę, pažiūrėkit kas amerikoj ar indijoj daros. Neliepiu juk nešert kombikormos, o GMO man bent tikrai ne gėris ir išgirdus žodį monsanto šiurpas nukrato.

O kuom tie kombinuoti pašarai geriau ? Kad hormonais ir dar bala žino kokiais vaistais su gmo soja prišertas triušis greitai nutunka.

Na nematau juose daugiau pliusų. Ir turbūt neveltiui tas perspėjimas ant maišo parašytas.

Tai taip ir sakyk kad granuliuotas pasaras su GMO ir kitais cheminiais priedais netinkamas, arba pavojingas.

Bet tu rasei BETKOKS GRANULIUOTAS PASARAS, Tai dabr man pasakyk kuom blogas mano GRANULIUOTAS PASARAS jei gu as pats uzsiauginu savo laukuose naturalius grudus, KVIECIAI, MIEZIAI, AVIZOS,ZIRNIAI ir sita visa geri sumaisau procentaliai ir idedu kalcio (kreida)(naturalus gamtos produktas KLINTIS) ir sugranuliuoju.

TAI KUOM MANO TOS GRANULES PAVOJINGOS AR BLOGOS. ?????????

O tu duodi pazyma ,kad tavo KVIECIAI, MIEZIAI, AVIZOS,ZIRNIAI yra BE GMO ?

Atlieki tyrimus ,kad neuztersti GMO ?

Gali pateikti DOKUMENTUS , kad butent is tu grudu pagaminta ?

Ar cia tik tavo ZODIS GARANTIJA ?

Turi koki nors KOKYBES SERTIFIKATA ?

Gal tavo tie grudai dar BLOGESNES KOKYBES nei tie su GMO , gal ten dedi viska ko is taves nesupirko , ko nesugebejai parduoti kaip KOKYBISKA produkta , o gal netgi is kitu UKININKU supirkai (ar gavai nemokamai ) visokius grudus uzkrestus erkutemis , chemikalais bei niekam tinkamus produktus ir gamini "GERA" PASARA ?

O gamyklose yra siokia tokia kontrole , atsakomybe , patikrinimas . Jei neatitiks recepturai Jie gali gauti bauda .

O tu ka gausi jei pridesi i tas granules visokio slamsto ? Tik DIDESNI PELNA .

Ar cia tik as pastebejau kad rasysena alvydas11? kaip kur isskiriami zodziai didziosiomin raidemis :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal ne į tema, bet palaikydami vadinamus pasaulinius augintojus ar kitaip korporacijas patys kasatės sau duobę, pažiūrėkit kas amerikoj ar indijoj daros. Neliepiu juk nešert kombikormos, o GMO man bent tikrai ne gėris ir išgirdus žodį monsanto šiurpas nukrato.

O kuom tie kombinuoti pašarai geriau ? Kad hormonais ir dar bala žino kokiais vaistais su gmo soja prišertas triušis greitai nutunka.

Na nematau juose daugiau pliusų. Ir turbūt neveltiui tas perspėjimas ant maišo parašytas.

Tai taip ir sakyk kad granuliuotas pasaras su GMO ir kitais cheminiais priedais netinkamas, arba pavojingas.

Bet tu rasei BETKOKS GRANULIUOTAS PASARAS, Tai dabr man pasakyk kuom blogas mano GRANULIUOTAS PASARAS jei gu as pats uzsiauginu savo laukuose naturalius grudus, KVIECIAI, MIEZIAI, AVIZOS,ZIRNIAI ir sita visa geri sumaisau procentaliai ir idedu kalcio (kreida)(naturalus gamtos produktas KLINTIS) ir sugranuliuoju.

TAI KUOM MANO TOS GRANULES PAVOJINGOS AR BLOGOS. ?????????

O tu duodi pazyma ,kad tavo KVIECIAI, MIEZIAI, AVIZOS,ZIRNIAI yra BE GMO ?

Atlieki tyrimus ,kad neuztersti GMO ?

Gali pateikti DOKUMENTUS , kad butent is tu grudu pagaminta ?

Ar cia tik tavo ZODIS GARANTIJA ?

Turi koki nors KOKYBES SERTIFIKATA ?

Gal tavo tie grudai dar BLOGESNES KOKYBES nei tie su GMO , gal ten dedi viska ko is taves nesupirko , ko nesugebejai parduoti kaip KOKYBISKA produkta , o gal netgi is kitu UKININKU supirkai (ar gavai nemokamai ) visokius grudus uzkrestus erkutemis , chemikalais bei niekam tinkamus produktus ir gamini "GERA" PASARA ?

O gamyklose yra siokia tokia kontrole , atsakomybe , patikrinimas . Jei neatitiks recepturai Jie gali gauti bauda .

O tu ka gausi jei pridesi i tas granules visokio slamsto ? Tik DIDESNI PELNA .

Visiskai teisingai, as turiu vet tarnybos, augalininkystes ir seklu kontroles pazymas apie savo gaminamus ir realizuojamus grudus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tai gerbiami "ekologistai" jūsų žolė, šienas ir pan sunkiaisiai metalais neužterštas, atsižvelgiant į aplinkos užterštumą????? Baikit jūs vieną kartą gyvūnus kankint su savo ekologijom. Jau po gerkle visiem ta ekologija stovi. Dabar aš šeriu pašarais be sojos ir be JŪSŲ "pabaisos" GMO, tai ,ką man dabar visam svietui rėkt ,kad mano triušiai ekologiški? Pasižiūrėkit paskutinių metų statistiką, "ekologistų" vartotojų sumažėjo net 45% (pagal parduodamų produktų kiekius), nes jų kaina neatitinka realybės, ir daugeliui pasidarė neįkandama(kalbu bendrai, ne vien apie triušius). Dabar didžioji dauguma perka tiesiog ūkininkų iššaugintus produktus, ir niekas nesiskundžia nei kokybe, nei kaina.Galu gale savo darbą pradėkit gerbt, nes dažniausiai priaugina per vasarą "ale ekologiškų" triušių ir paskui stumdo į kairę ir dešinę po 18lt už kg, pjauna vos ne metinius, kai jau mėsa būna neįkandama.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai vadinasi triušį šert žolia , tai kankinimas ?

Sunku ka ir bepridurt.

Deja, kad ir kaip būtų apmaudu, bet taip jau yra. Visi šiuolaikiniai triušiai, kaip ir praktiškai visi ūkiniai gyvūnai, turi pramoninių genų, o vat tie genai ir reikalauja, papildomų mineralų, vitaminų ir subalansuoto pašaro, kad būtų sveiki, geri reproduktoriai ir pan.... Vat gavus triušių kurie buvo auginami bent jau prieš 50 metų, būtų kita šneka, o dabar deja yra kaip yra....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai vadinasi triušį šert žolia , tai kankinimas ?

Sunku ka ir bepridurt.

Deja, kad ir kaip būtų apmaudu, bet taip jau yra. Visi šiuolaikiniai triušiai, kaip ir praktiškai visi ūkiniai gyvūnai, turi pramoninių genų, o vat tie genai ir reikalauja, papildomų mineralų, vitaminų ir subalansuoto pašaro, kad būtų sveiki, geri reproduktoriai ir pan.... Vat gavus triušių kurie buvo auginami bent jau prieš 50 metų, būtų kita šneka, o dabar deja yra kaip yra....

Kaip jus norit taip serkit, bet asmeniskai as turiu savo nuomone, savo patirti ir dziaugiuosi taip kaip auginu triusius su savo pasarais, vandeniu ir zole, kartais sakeliu , ziema viena kita obuoli ar morka. ir tfu tfu tfu miksomatozes nebuvo keli metai, neleidziu svetimu zmoniu i triusyna, ir kiek galiu tiek saugau nuo vabzdziu su tinkliukais ar lipuskem.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai vadinasi triušį šert žolia , tai kankinimas ?

Sunku ka ir bepridurt.

Deja, kad ir kaip būtų apmaudu, bet taip jau yra. Visi šiuolaikiniai triušiai, kaip ir praktiškai visi ūkiniai gyvūnai, turi pramoninių genų, o vat tie genai ir reikalauja, papildomų mineralų, vitaminų ir subalansuoto pašaro, kad būtų sveiki, geri reproduktoriai ir pan.... Vat gavus triušių kurie buvo auginami bent jau prieš 50 metų, būtų kita šneka, o dabar deja yra kaip yra....

Kaip jus norit taip serkit, bet asmeniskai as turiu savo nuomone, savo patirti ir dziaugiuosi taip kaip auginu triusius su savo pasarais, vandeniu ir zole, kartais sakeliu , ziema viena kita obuoli ar morka. ir tfu tfu tfu miksomatozes nebuvo keli metai, neleidziu svetimu zmoniu i triusyna, ir kiek galiu tiek saugau nuo vabzdziu su tinkliukais ar lipuskem.

Kaip suprantu tavo tie pašarai , tai grudų ir žirnių mišinys sugranuliuotas ? Kiek jo duodi suaugusiam triušiui per diena ?

Aš, kad neatprastų nuo rankų tai avižų šiektiek duodu .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

quote="gž"]Tai vadinasi triušį šert žolia , tai kankinimas ?

Sunku ka ir bepridurt.

Deja, kad ir kaip būtų apmaudu, bet taip jau yra. Visi šiuolaikiniai triušiai, kaip ir praktiškai visi ūkiniai gyvūnai, turi pramoninių genų, o vat tie genai ir reikalauja, papildomų mineralų, vitaminų ir subalansuoto pašaro, kad būtų sveiki, geri reproduktoriai ir pan.... Vat gavus triušių kurie buvo auginami bent jau prieš 50 metų, būtų kita šneka, o dabar deja yra kaip yra....

Kaip jus norit taip serkit, bet asmeniskai as turiu savo nuomone, savo patirti ir dziaugiuosi taip kaip auginu triusius su savo pasarais, vandeniu ir zole, kartais sakeliu , ziema viena kita obuoli ar morka. ir tfu tfu tfu miksomatozes nebuvo keli metai, neleidziu svetimu zmoniu i triusyna, ir kiek galiu tiek saugau nuo vabzdziu su tinkliukais ar lipuskem.

Kaip suprantu tavo tie pašarai , tai grudų ir žirnių mišinys sugranuliuotas ? Kiek jo duodi suaugusiam triušiui per diena ?

Aš, kad neatprastų nuo rankų tai avižų šiektiek duodu .

As nenormuoju serykloje telpa apie 2kg, tad stengiuosi minimum kad puse butu seryklos bet dazniausia buna pilnos seryklos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Administratoriau, ar man teks į teisėsaugą kreiptis už mano vardo naudojimą? Juk ir durniui aišku, kad tai darma tyčia!

Sveiki, su mielu noru galiu padeti iskart Tuskute rasytas pranesimas is IP adreso 87.117.216.185

Daugiau joks kitas vartotojas is sio IP nerase.

Tuskute07 - IP 77.79.25.207

Daugiau joks kitas vartotojas is sio IP nerase.

Bet dar vienas dalykas, jusu vardas speju nera uzpatentuotas kaip zenklas? Todel labai abejoju ar galite ispesti kazkokios naudos. Nebent jei buvo padaryta nusikalstama veika bandant pasinaudoti jusu autoritetu ir pan....

Taigi kuom galejau padejau. Dabar man atostogos, tai daug laiko praleidziu kaime ir mazai bunu prie PC.

Nelabai gaudausi sioje situacijoje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Va apie triušius maždaug tai ka norėjau pasakyt, nors šaltinis apie naminius , bet idomus.

http://www.diary.ru/~small-rabbits/?tag=201329

Таким образом, калорийные корма (которые нужно жевать недолгое время) и с низким содержанием кальция (которые ослабляют кости и ведут к расшатыванию зубов) за несколько лет обезображивают рот кролика. Но есть еще и другой вид ущерба: посмотрим теперь, что случается при неправильном питании с пищеварительным аппаратом.

Не только зубы, но, и это логично, весь остальной пищеварительный аппарат кролика настроен на питание, в основе своей травяного происхождения. В то время, как желудок и тонкая кишка не представляют значительных отличий относительно нас, слепая кишка и ободочная (толстая) кишка значительно изменены. Слепая кишка, котороя у нас превратилась в ненужный придаток, у кролика является очень развитым органом, самым развитым во всем ЖКТ. Природный корм кролика, как мы уже поняли, это трава, и этот корм сам по себе относительно беден питательными веществами, но богат волокнами, которые не перевариваются. Но кролик способен использовать эти волокна для извлечения из них питательных веществ, используя для этого микроорганизмы, которые живут в его слепой кишке. Эти бактерии "переваривают" волокна вместо кролика, извлекая из них витамины, протеины и жирные кислоты, которые кролик усваивает затем, частично непосредственно из толстой кишки, частично поедая их в виде какашек (это особый вид какашек - ciecotrofo, которые он поедает прямо из ануса). Если кусочки волокон слишком большие (от 5 мм и больше), они не могут быть атакованными и переваренными кишечными бактериями, и выводятся, образуя типичные катышки какашек, которые мы видим в клетке. Какашки же ciecotrofo мы обычно не видим, потому что они съедаются. Значит слишком большие частички волокон являются бесполезными, потому что не переварены? Наоборот: они необходимы для жизни кролика. Они имеют очень важную роль: стимулируют функционирование ЖКТ, позволяя продвижение в нем. Без них продвижение пищевого материала в желудке и кишечнике постепенно замедлялось бы, пока не остановилось бы полностью. Кролик больше не испражняется и не ест: образуется так называемый желудочно-кишечный застой, который, если не пройдет (иногда сам по себе, чаще с помощью

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesu aš kažkoks super eko triušininkas, tiesiog laikau triušius kurie turėtų kuo ilgiau gyvent ir ieškau kaip tai igyvendint. Patirties irgi dar neprūdai, tad bus dar daug klausimų ir reik tikėtis tas kelias bus surastas.

Na laikant angoras sutinku, kad nebūtinas kormas, bet vitaminai ir visa kita kad kailis, tiksliau vilna būtų kokybiška vistiek reikalingi, mėsineje triušinynkystėje triušis tegyvena 4-5 mėn max, patelės, jeigu intensyvus kergimas irgi tetraukia 1,5-2 metus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
sveiki gal kas žinot nuo kada galima pradeti kergti patele

Priklauso nuo veislės. Rašoma, kad stambiųjų veislės nuo 6 -7 mėn, smulkesnes nuo 5. Teko skaityti, kad mišrūnes net 4mėn leidžia. Bet aš tam nepritariu. Bent 5mėn būtina sulaukti. Vyresnė patelė geriau mažylius prižiūri. O ir vaikai stambesni. Rujojimas nieko nereiškia. Juk paauglė panelė irgi jau gali pastatoti, bet juk neleidžiame.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Beskaitinėdamas supratau kad pas beveik visu triušis 4mėn jau sveria 4 kg o maniškiai taip greit neužauga niekaip. Nu iki šių metų nesiskundžiau niekuo aukdavo jie pas mane 5-6mėn ir būdavo skerdienos mažiausiai 2kg-2.2kg ir aš buvau patenkintas iki šio sezono kol įsigijau kaliforną patiną.Mano patelės šinšilų veislės ir yra stambesnės už patina. Rezultatas triušiukai auga labai prastai šeriu kaip ir prieš pora metų taip ir šiandien triušis niekaip nepasiekia 4kg svorio nors jau 7mėn amziaus tai sakykit ar aš teisingai galvoju kad šitoks eksperimentas kalifornas + šinšilas yra blogas variantas ir reikėtų keist patiną į didesnės veislės?(Gal kas turit kitokių minčių)?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Beskaitinėdamas supratau kad pas beveik visu triušis 4mėn jau sveria 4 kg o maniškiai taip greit neužauga niekaip. Nu iki šių metų nesiskundžiau niekuo aukdavo jie pas mane 5-6mėn ir būdavo skerdienos mažiausiai 2kg-2.2kg ir aš buvau patenkintas iki šio sezono kol įsigijau kaliforną patiną.Mano patelės šinšilų veislės ir yra stambesnės už patina. Rezultatas triušiukai auga labai prastai šeriu kaip ir prieš pora metų taip ir šiandien triušis niekaip nepasiekia 4kg svorio nors jau 7mėn amziaus tai sakykit ar aš teisingai galvoju kad šitoks eksperimentas kalifornas + šinšilas yra blogas variantas ir reikėtų keist patiną į didesnės veislės?(Gal kas turit kitokių minčių)?

Manau, kad tėvų genai lemia kūno sandarą ir svorį. Auginu mišrūnus. Tos pačios patelės nuo smulkesnio patino turėjo smulkesnius vaikus, o kai leidau su stambesniu patinu (patelės dydžio), tai net ką tik gimę triušiukai buvo stambesni.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi pradejome diskutuoti apie svorius, pasipasakosiu ir as siemetine istorija. Triusius auginu jau apie 20 metu, taciau tik paskutinius 5 metus auginu vien belgu milzinus (flandrus). Visiskai atsisakiau misrunu, nutariau veisti tik grynaveislius ir tureti itin kokybiskus. Per tuos penkerius metus kasmet vis pirkau bent po viena nauja (teko pirkti ir is Mitrikeviciaus, ir is Balandzio, ir is www.triusiukai.lt, ir is Lenkijos du labai gerus egzempliorius parsiveziau). Ir vis nesiseke - tai ausys neatitiko reikalavimu, tai kuno konstrukcija, bet labiausiai nervino svoris. Kas augina belgus Lietuvoje, puikiai supras - niekaip neperkopdavo 7,2 kg..., o daznai ir uzaugdavo tik iki 6 kg. Bet nuo pernai metu situacija pradejo gereti, o siemet atsiradus naujam patinui, visiskai pasitaise. Neturiu daug vietos, tai laikau tik po du suaugusius patinus ir keturias pateles. Taigi visus palikuonis ispardaviau iskyrus is dvieju vadu, kuriose negiminingi patinai. Ir siandien uzdedu jauniklius ant svarstykliu - ir ka jus manote - jie dar tik 3 menesiu ir savaites, bet jau sveria virs 4 kg (kas gerokai virsija standartus), konstrukcijos puikios. Ir pasiziuriu visus 7 veislei paliktus triusius - ogi visi patinai... Taigi, kadangi senieji arba parduoti, arba suvalgyti, liko burys puikiu patinu. laimei dar yra viena viena vada is penkiu savaiciu, kuriu tikiuosi bus bent viena patele :) Nes iki sesiu savaiciu nesu linkes ziureti del dideles paklaidos :)

Bet reziume - gera triusiu kokybe - ilgo darbo ir atrankos rezultatas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
sveiki! triušius auginu vos metus, tik dvieju vadu tesulaukiau :D turiu klausima, gal ir kvailas bet rizikuosiu.

Jai laikysiu triusingas pateles vienam nemzam narve, joms apsitriusiavus nepjauna viena kitos?

Nemanau kad bus gerai pagal mane tai pateles turi but atskiruose narvuose.Ir apskritai visam forume negirdejau tokio dalyko kad kelios pateles tam paciam narve triusiuotusi :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki! triušius auginu vos metus, tik dvieju vadu tesulaukiau :D turiu klausima, gal ir kvailas bet rizikuosiu.

Jai laikysiu triusingas pateles vienam nemzam narve, joms apsitriusiavus nepjauna viena kitos?

Pas mumi , kitam forume vienas augino , bet daug ir palaidai , tai nieko ten blogo nebūdavo, o viena kitos vaikus damaitindavo, kaip bus narve sunku pasakyt, ir nuo patelių dar daug priklauso.

Nepabandęs nesužinosi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...