Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Sveiki,

turiu beda. Jau 2 triusiai nudvese ( ~12men ir 4men). Abudu radau su slapiu uzpakaliu apsitredusius. O dabar nueinu po nakties, vienas toks leisgyvis dar sedi visas apsitredes, bet jau prisimerkes ir nekreipia i nieka demesio. Dar isgelbesiu ar jau nebe? ir kas per liga? ar nebus visiems taip?

Ligos prasidejo, kai pradejau serti kombikormu(be GMO), bet nezinau ar delto gali but. Bet griebia tik vyresnius triusiu, mazyliams nieko.

HELP!!

Kaip suprantu mus uzklupo Triušių kokcidiozė...

girdyk,trisulfono milteliais[dedasi į vandenį-8g-1ltr.],duok tik šieno ir vandens,-mažiausiai -5-6 dienas.deja ir mano triušiams taip buvo ,nuo komb. be GMO.Grįžau prie paprasto komb.,ir tai prieš perkant ,turi pažiūrėti -ar nepamiršo įdėti ,to priedo nuo kokcidiozės,nes dabar buvo keletas partijų ir be jo.... :icon-twisted:

Girdau trisulfonu jau trecia diena. Tai keturiu neisgelbejau, o vienas buvo jau stipriai issirges tai atsigaudineja po biski, bet dar valgo nenoriai viska, tik duona, morkas kapoja, bet manau isgyvens.

Kas idomiausia tai pagriebe vyresnius triusius, kurie buvo priprate tik prie grudu, o jaunimas 1-1.5men kapoja ir jokiu ligos pozimiu. Bet profilaktiskai girdau visus.

Ka manai ar duot poto KG ar geriau isviso nebeduoti?

Dekui!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, gal truputi ne i aktualia tema bet visgi, :D

gal kuris nors zinot kiek triusis sueda kombinuoto pasaro per menesi ar per visa jo augimo perioda iki skerdimo??

O koks tas "auginimo periodas" ? Kokio amziaus "i puoda" ?

Turiu labai daug uzrasu susijusiu su mano augintiniais : kiek sueda patele su triusiukais iki atskirimo , kiek sueda patinas per metus (kiekviena menesi ,savaite ...) ,kiek sueda triusis po atskirimo iki 4 men. amziaus ,kiek patele sueda poto kai triusiukus atskiriam nuo jos ,kaip kinta svoris per tamtikrus laikus (sverdavau triusiuskas savaite ), kiek sueda netgi grudu (mieziu ,kvieciu ...avizas kapstydavo netgi sumaisytas su kombikorma ) per visus tuos minetus laikus....

As praeitus metus buvau paskyres stebejimams , skaiciavimams , uzrasams .....

Ateinancius metus esu suplanaves skirti programines irangos kurimui triusiu augintojam ...

Tad tikekimes , kad viskas bus gerai ir visa tai ka darau pades triusiu augintojams :)

Tik kolkas neapsisprendziu ...tai bus mokama ar laikytis toliau principo ... PADEK MAZIAU TURINCIAM IR JIS KASKADA PADES TAU .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Na va, vasario 25 diena suleista misrune atsivede siandien 9 jauniklius is kuriu du negyvi. Vienam is tu dvieju nukasta galva. Lizdas buvo padraikas, tai sudejau juos i viena vieta, suformavau lizda is puku ir sieno ir tikiuosi geriausio. Pergyvenu tik del likusiu 7. Labiausiai del to,kai pamaciau ta negyveli be galvos. Pergyventi? Del ko ji galejo ta galva nukasti? :icon-eek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Na va, vasario 25 diena suleista misrune atsivede siandien 9 jauniklius is kuriu du negyvi. Vienam is tu dvieju nukasta galva. Lizdas buvo padraikas, tai sudejau juos i viena vieta, suformavau lizda is puku ir sieno ir tikiuosi geriausio. Pergyvenu tik del likusiu 7. Labiausiai del to,kai pamaciau ta negyveli be galvos. Pergyventi? Del ko ji galejo ta galva nukasti? :icon-eek:

ziurkiu nera? man buvo kad lizda susuko prie tinklo tai puse triusiu istemtu ir suestu o kiti apgrauzti kur vidui liko tai be puses odos tj be kojos ir t.t taip buvo su savaites triusiukais

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Na va, vasario 25 diena suleista misrune atsivede siandien 9 jauniklius is kuriu du negyvi. Vienam is tu dvieju nukasta galva. Lizdas buvo padraikas, tai sudejau juos i viena vieta, suformavau lizda is puku ir sieno ir tikiuosi geriausio. Pergyvenu tik del likusiu 7. Labiausiai del to,kai pamaciau ta negyveli be galvos. Pergyventi? Del ko ji galejo ta galva nukasti? :icon-eek:

ziurkiu nera? man buvo kad lizda susuko prie tinklo tai puse triusiu istemtu ir suestu o kiti apgrauzti kur vidui liko tai be puses odos tj be kojos ir t.t taip buvo su savaites triusiukais

Nera galimybes joms ten ilysti, jei ir yra. As tikrai manau,kad ten triuses darbas, nes snukis kruvinas buvo pas ja. Dabar savaite laiko bus pergyvenimo, kol paaugs tie triusiukai ir neaisku, kiek is tu 7 isgyvens ta savaite. Pas pries savaite atsivedusia, tai grazu ir ramu. 4 triusiukai ramiai miega.Akyvaizdziai paauge ir storiuliukai. Priziuri labai juos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sako kad gal vandens vaikuojantis truko, o gal ir ziurkes

bet tos tai viska ištampo

Vandens tai tikrai netruko. Gal koks negyvas gime ar koks velnias,kad jinai besivalydama ten placentas ir tam galva nukasti sumaste, nezinau net :eusa-think: Tikiuosi,kad su kitais likusiais viskas gerai bus. :eusa-pray:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sako kad gal vandens vaikuojantis truko, o gal ir ziurkes

bet tos tai viska ištampo

Vandens tai tikrai netruko. Gal koks negyvas gime ar koks velnias,kad jinai besivalydama ten placentas ir tam galva nukasti sumaste, nezinau net :eusa-think: Tikiuosi,kad su kitais likusiais viskas gerai bus. :eusa-pray:

Gal negyvas ar nesveikas buvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokie buvo nesveiki ar negyvi ir trukumas kazkokiu vitaminu jai...Be to gal dar pirmi triusiukai jos tai kada pimi buna biski neturi to tokio supratimo ka kaip jos daryt...

Ne , ne pirmi cia jai triusiai. Pernai spalio gale atsivede 8, bet be dezes, tai ismete, susalo. Dabar dezes padarem lizdam, tai tegul tik pabando neziuret. Dezes apsiltintos, i narvus ziurkems ilysti irgi be sansu, tai viskas priklauso nuo pateliu paciu daugausia. Edaloi gauna ivairaus, vandens ir pora kartu per diena vis sviezio ipilu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

seip kai rupinasi nereikia jokiu ir deziu pas mane nera ne vienos dezes pasidaro guoli apklosto ir nieko svarbu pasiziuriu ar negyvu nera ir tiek kai rupinasi ne taip greit jie ir susals zinoma cia kas kaip nori tas taip daro...

Jus teisus. Kai priziuri, tai priziuri. Nuejau serti triusiu, tai zaraza sumindziusi savo vada. Beliko 2 gyvi. Parsinesiau namo juos. Padariau lizda. Ka man su jais daryti? Turiu triuse su 4 triusiukais kovo 20 gimimo. Kazi jai deti? Nebus blogai? Vargsai...jomajo... karve nelaiminga. Eis ji man i puoda. Trecia karta nezaisiu su ja. Veda daug, bet kas is to,jei nesugeba priziureti tinkamai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na savaite vyresni jau yra vyresni iki 3 paru tai zinau kad viskas gerai buna nes nebuna didelio skirtumo labai o taip nezinau as taip nemegines visada darau taip aisku kada nea viena turiu bet suprantu kad jus ir neviena turite triuse tai sukergima daryti vienoda kai pas mane 3 patinai tai suleidi vis vienu metu triuses 3 tada jau jai kas ko paprasciau perdeti i kita lizda as ju skaiciu vis pakoreguoju kad lygiau butu geriau tada auga negu pas viena buna 11 pas kita 6 ar kokie 4 O seip tai na nepergyvenkit dar pavasaris bus tu triusiuku tiesiog jau kartais taip buna ir cia nieko negali padaryt...Pasigaminsit ka skanaus,nebus gaila uzmust ir nebus taip apasna...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...