Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

būkit žmonės,parašykit ko duot ir kaip gydyt.atrodo suviduriavo mazesni triusiukai.nuo mamų atskirti jau 3sav.vakar įeinu stovi tas toks kvapas nemalonus. vienas gulėjo ant šono,tai pakėliau žiūriu biški nusividuriavęs.perkėliau atskirai ,šiandien radau nugaišusį.įėjau triušidėn šįryt lyg nebesijaučia to kvapo,apžiūrinėjau kad grynai viduriuota nėra,tik tokie skystesni sulipę spirgučiai.vakar dar įlašinau į vandenį "vitaminoacidos".nežinau čia geraiar blogai padariau.bet paskaičiau,kad ligu blogo nedaro.žolę nuėmiau nuo vakar vakaro,duodu grūdus ir vandenį.ko dar duot,gal vaistų kokių?

keli triusininkai patare man tokius du variantus, jei nori sveikai, zolem viduriavima stabdyt duok pelyno (kartusis ketis) arba nuspirk is vet vaistines trisulfono ir kai atskiri be ceremoniju iskarto savaitele juo su vandeniu duok pagerti maziukam, nu dar nekrito nei vienas pas mane :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dekui visiems atsakiusiems. taip taip triusiukams 2 menesiukai ir 3 sav. kai atskyriau jokiu problemu nebuvo.o dabar manau radau klaida--zole ir butent ir tos nemazai davem kur nuotraukoj.trisulfonas sutaisytas.lauksim ryto ir rezultatu.taip norisi tiket kad bus viskas gerai.

manau kol patapsi tikru triusininku,reik daug visko praeit, susidurt ir patirt. gi is klaidu mokomes

o sakykit kiek tu sauksteliu kur prie tu vaistu det i 1l .ziuriu ten gramais.o svarstykliu tai neturiu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dekui visiems atsakiusiems. taip taip triusiukams 2 menesiukai ir 3 sav. kai atskyriau jokiu problemu nebuvo.o dabar manau radau klaida--zole ir butent ir tos nemazai davem kur nuotraukoj.trisulfonas sutaisytas.lauksim ryto ir rezultatu.taip norisi tiket kad bus viskas gerai.

manau kol patapsi tikru triusininku,reik daug visko praeit, susidurt ir patirt. gi is klaidu mokomes

o sakykit kiek tu sauksteliu kur prie tu vaistu det i 1l .ziuriu ten gramais.o svarstykliu tai neturiu

as tai saunu is akies, pvz mano 15 trisuiu ivairaus amziaus, nu aisku primetu kiek jie gali sverti i 20l vandens talpa dedu nepilna sauksteli, aisku geriau butu pilti vandenuka taip kad kasdien ji keisti reiktu ir vaistu doze butu sviezia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet ar tikrai galima to maro isvengti, jei vakcinuoji? Prisiskaiciau visokiu nuomoniu apie tai. Vieni sako, kad nepadejo, kiti kad be vakcinavimo labai rizikinga. Siaip, aisku butu gaila prarasti varga, pasara, bet ta vakcina, jei saunori mesai, ar nepakenks, kokybei?

P.S.gal as cia ne toje temoje rasau. Kelsiuosi i tam skirta .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

teoriškai vakcina neapsaugo 100%, bet nuo jos triušis įgauna imunitetą. Jei triušis sveikas, stiprus, tai jo tikimybė susirgt yra minimali arba beveik neįmanoma, bet jei gyvūnas nusilpęs, tai žinoma, kad gali užsikrėst ir net vakcinuotas. Galima prigalvot ir daugiau tų niunsų, pvz. klaida vakcinuojant, nekokybiška vakcina arba net netinkamas jos laikymas.

Iš praktikos buvo netgi taip, kad leidžiant po oda su kiek per didelia adata, tik vėliau pastebėjau, kad kartais perduriu odą 2 kartus ir vakciną iššmirkščiu išorėje pūkuose ... Taigi triušis lieka negavęs vakcinos dozės dėl žmogaus įgūdžių stokos...

Kitas pavyzdys iš praktikos ... Prieš gal mėnesį per nepilną savaitę išdvėsė visi kaimyno triušiai, nors jis ir teturėjo jų ten gal 10-15 ... Pas mane ir kitą kaimyną jokių problemų... aišku triušiai buvo pas jį nevakcinuojami, o pas mane ir kitą kaimyną suvakcinuoti... Dėl ko ten jie išdvėse nėjau ir nežiūrėjau, nes vėliau tik tesužinojau... o pats kaimynas ten irgi tiek tesupranta, tai tik lieka spėt, kad nuo maro ...

Visgi mano asmenine nuomone, neverta pagailėt tų kelių litų ir susivakcinuot augintinius dėl savo ir aplinkinių augintojų ramybės. Blogiau gi nepasidaro triušiui nuo tos vakcinos.

Dėl mėsos sveikumo klausimo tai nesu kompetetingas komentuot, bet mano nuomone, kuo mažiau tos visokios žmogaus sukurtos chemijos produkte, tuo jis yra sveikesnis mūsų pačių organizmui.

Kai užsiveisiu rimtesnį kiekį tų triušių, planuoju skiepyti tik veislei laikomus ir pardavimui veislei, o tuos kur mėsai atrinktus, paaugint neskėpytus iki 4 mėn. ir mušti. Bet juos laikysiu kitoje vietoje nei veislinės patelės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

teoriškai vakcina neapsaugo 100%, bet nuo jos triušis įgauna imunitetą. Jei triušis sveikas, stiprus, tai jo tikimybė susirgt yra minimali arba beveik neįmanoma, bet jei gyvūnas nusilpęs, tai žinoma, kad gali užsikrėst ir net vakcinuotas. Galima prigalvot ir daugiau tų niunsų, pvz. klaida vakcinuojant, nekokybiška vakcina arba net netinkamas jos laikymas.

Iš praktikos buvo netgi taip, kad leidžiant po oda su kiek per didelia adata, tik vėliau pastebėjau, kad kartais perduriu odą 2 kartus ir vakciną iššmirkščiu išorėje pūkuose ... Taigi triušis lieka negavęs vakcinos dozės dėl žmogaus įgūdžių stokos...

Kitas pavyzdys iš praktikos ... Prieš gal mėnesį per nepilną savaitę išdvėsė visi kaimyno triušiai, nors jis ir teturėjo jų ten gal 10-15 ... Pas mane ir kitą kaimyną jokių problemų... aišku triušiai buvo pas jį nevakcinuojami, o pas mane ir kitą kaimyną suvakcinuoti... Dėl ko ten jie išdvėse nėjau ir nežiūrėjau, nes vėliau tik tesužinojau... o pats kaimynas ten irgi tiek tesupranta, tai tik lieka spėt, kad nuo maro ...

Visgi mano asmenine nuomone, neverta pagailėt tų kelių litų ir susivakcinuot augintinius dėl savo ir aplinkinių augintojų ramybės. Blogiau gi nepasidaro triušiui nuo tos vakcinos.

Dėl mėsos sveikumo klausimo tai nesu kompetetingas komentuot, bet mano nuomone, kuo mažiau tos visokios žmogaus sukurtos chemijos produkte, tuo jis yra sveikesnis mūsų pačių organizmui.

Kai užsiveisiu rimtesnį kiekį tų triušių, planuoju skiepyti tik veislei laikomus ir pardavimui veislei, o tuos kur mėsai atrinktus, paaugint neskėpytus iki 4 mėn. ir mušti. Bet juos laikysiu kitoje vietoje nei veislinės patelės.

O isivaizduok tie kur mesai iki 4 menesiu , nevakcinuoti ... kaip pas kaimina iriskrito ... tai juk del tu keliu litu ... :(

mano nuomone reikia visus 100% skiepiti ir nesukti galvos del tos chemijos .

Tada ir paciam ramiau ... nes padariai viska kad apsaugoti triusius .

O jei susirgo skiepiti na tai kaip knygose raso kad buna ir taip ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

turiu tokį klausimą,-gal kas bandėte,ar žinote,-ar galima triušidėje įjungti spec prietaisus musėms atbaidyti,ar jie nebus kenksmingi?yra su plokštelėmis-skleidžia kvapą,ir kiek žinau yra kažkokie bekvapiai,su žemo dažnio bangomis,-nenugaiš triušiai?šiaip patalpa buvo, kiek įmanoma apsaugota,bet per karščius teko atsukti nuo sienos po porą lentų,kad oras cirkuliuotų,tai ir priskrido musių,o dabar išvaikyti neina,net musgaudžiai nepadeda...gal kas nors ką patartumėte?....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siaip kiek zinau sie prietaisai nera labai veiksmingi. Musgaudziai, jei nera super didelio uzkrestumo, yra puikus sprendimas, bet yra kelios taisykles. Visu pirma, jei pirkote musgaudzius tokias issivyniojancias juosteles ale su kvapu, kurias gamina, berods lenku firma, Sitno, galit iskart ismest :) Is asmenines patirties dirbant su siais dalykais, geriausi Ecostripe. Galima naudoti ir bekvapius ekranus, tokie dideli lipnus lapai, juos sukarpius juostomis, pakabinkite salia sviesos saltinio, lemputes, ir geriausia butu palikti lempute ijungta nakciai, ryte maloniai nustebsit...

Dar geras dalykas yra insekticidines lempos, taciau kokybiskos yra brangios, turiu viena elektra musancia, tiesiog pasaka...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Asmeniskai man pasiteisino tai, kad nupirkau musgaudziu BROSS LEP ir pakabinau prie svieciancios lemputes 40w, tai tos gyvates skrenda prie sviesosir buna chana :)

ačiū visi :icon-mrgreen: ems,už naudingus patarimus

taigi,karas su musėmis laimėtas,-pripirkau tokių plačių juostų,kur musių pripaišyta,-tai visos bjaurybės ten ir prilipo-atrodo -kaip musių kilimas,-bros g-bos,-5 lapai-7litai,-apsimoka.arba vienas didelis -skirtas fermoms-6litai.O tos lempos -kainos nenormalios -uab 'pelias'-nuo 400lt.o 'dezinfa'-nuo 800lt.tai jau geriau aš musgaudžiais sienas 'ištapetuosiu'....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ačiū visi :icon-mrgreen: ems,už naudingus patarimus

taigi,karas su musėmis laimėtas,-pripirkau tokių plačių juostų,kur musių pripaišyta,-tai visos bjaurybės ten ir prilipo-atrodo -kaip musių kilimas,-bros g-bos,-5 lapai-7litai,-apsimoka.arba vienas didelis -skirtas fermoms-6litai.O tos lempos -kainos nenormalios -uab 'pelias'-nuo 400lt.o 'dezinfa'-nuo 800lt.tai jau geriau aš musgaudžiais sienas 'ištapetuosiu'....

Okam tu ziuri tas lempas, tu nusipirk paprasta lemputes is maximos 40w gaingumo uz 0,99 ir fsio, musem ir uodam ir kitiem parazitam svarbu prie sviesos priskrist jiems neidomu ar uz 800t pirkta ar uz 1lt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ačiū visi :icon-mrgreen: ems,už naudingus patarimus

taigi,karas su musėmis laimėtas,-pripirkau tokių plačių juostų,kur musių pripaišyta,-tai visos bjaurybės ten ir prilipo-atrodo -kaip musių kilimas,-bros g-bos,-5 lapai-7litai,-apsimoka.arba vienas didelis -skirtas fermoms-6litai.O tos lempos -kainos nenormalios -uab 'pelias'-nuo 400lt.o 'dezinfa'-nuo 800lt.tai jau geriau aš musgaudžiais sienas 'ištapetuosiu'....

Okam tu ziuri tas lempas, tu nusipirk paprasta lemputes is maximos 40w gaingumo uz 0,99 ir fsio, musem ir uodam ir kitiem parazitam svarbu prie sviesos priskrist jiems neidomu ar uz 800t pirkta ar uz 1lt

tai jau taip,gryna teisybė,-tegul tas lempas kiti perka...

:eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ačiū visi :icon-mrgreen: ems,už naudingus patarimus

taigi,karas su musėmis laimėtas,-pripirkau tokių plačių juostų,kur musių pripaišyta,-tai visos bjaurybės ten ir prilipo-atrodo -kaip musių kilimas,-bros g-bos,-5 lapai-7litai,-apsimoka.arba vienas didelis -skirtas fermoms-6litai.O tos lempos -kainos nenormalios -uab 'pelias'-nuo 400lt.o 'dezinfa'-nuo 800lt.tai jau geriau aš musgaudžiais sienas 'ištapetuosiu'....

Okam tu ziuri tas lempas, tu nusipirk paprasta lemputes is maximos 40w gaingumo uz 0,99 ir fsio, musem ir uodam ir kitiem parazitam svarbu prie sviesos priskrist jiems neidomu ar uz 800t pirkta ar uz 1lt

tai jau taip,gryna teisybė,-tegul tas lempas kiti perka...

:eusa-dance:

Na galiu pasakyti tiek , kad uodai bega nuo betkokio skonio SMILKALU .Nuperku smilkalu pakeli ...prismaikstau prie narvu ir neivieno uodo nera ...

Na o is Lenkijos parsiveziau ta lempa nuo kenkeju tai musem labai liuks ir ten uz ja mokejau tik apie 35zl ...na kaskur apie 30Lt ... na ji taip pat gerai veikia ...degina tas muses labai puikiai .

Nors ir laukia pasmane auga triusiai bet lempa i pastogia ,smilkalus prie narvu ...ir viskas labai liuks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
siandien musiau 5 triusius. amzius 4men, gyvo svoris 2.5 - 2.6kg, mesos 1.4kg. Cia siaip del statistikos. Kaip manot ko jie per 4 men tiek teuzaugo, ar cia normalus svoris? Veisle kal+zel, maitinami sienas ir grudai per puse su kombikorma.

Net jei augintumet vien tik naturaliu pasaru, butu siek tiek per mazas (4 men buna ~ 2.8-3 kg). kadangi pridedat kombikormo, turetu but daugiau, bent 3.2 kg. Vien tik ant chemijos butu 4 kg.

Kodel taip? sumaisus grudus ir kombikorma, issibalansuoja proporcijos baltymu ir t.t., ir teiusis kazko gauna per daug, kazko per mazai. nemaisant - auginant vien tik naturaliai ar vien tik pasaru su priedais - subalansuota buna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...