Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Sveiki, noreciau jusu paklausti, keliu menesiu amziaus jus kergiat pateles? Siaip labai daug nuomoniu girdejau vieni sako galima ir nuo 4,5 men kiti nuo 5 men treti nuo 5,5 men. Gal kas nors is patirties gali atsakyti. Ir ar gal kas atsakys kodel atsivedusios pateles nemaitina vaiku, pieno neturi, motiniskas instinktas neissivystes, ar kazkas kt.

Iš savo patirties galėčiau tiek pasakyti visiem triušiam viskitaip,yra buve kaip savo triušį prie patino keturis kartus iš eiles prileidau,bet patelė nenorėjo.

Tada buvo 5,5mėnesio,buvo ruda.O dabar ji yra 6,5mėnesio.Tai kuo didesnis amžius triušio tuo geriau nes kaip sakai 4,5mėnesio čia tikrai perjauna.Minimum 5mėnesiu gali leisti.

Ir čia dar tokia info:

Balti triušiai labiau nori vaikų negu tamsi triušiai, nes kiek esu suleides,niekada man neatsisake balti triušiai.Tamsūs triušiai yra įmanoma suleisti bet sudėtingiau,o kartais pateles nenori nes yra peršertos,o peršerima gali pamatyti triušio pagurklyje.

O dėl tavo triušio tai pamėgink leisti 6mėnesiu.

Man nėra buvę,kad nešertu savo vaikų,o jei tau nešeria,tai gal pirmas kartas,o jei pieno neturi tai su švariomis rankomis paimk triušiuką ir palaikyk prie triušės spenelių,triušė nenorės nes jai skaudą,bet pamėgink.

Sekmės!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, noreciau jusu paklausti, keliu menesiu amziaus jus kergiat pateles? Siaip labai daug nuomoniu girdejau vieni sako galima ir nuo 4,5 men kiti nuo 5 men treti nuo 5,5 men. Gal kas nors is patirties gali atsakyti. Ir ar gal kas atsakys kodel atsivedusios pateles nemaitina vaiku, pieno neturi, motiniskas instinktas neissivystes, ar kazkas kt.

Kokia veislė ??? 5-6 mėn leidžiamos Kalifornų, Zelandų ir hibridinės patelės, kitos vėliau. Suleidimo metu patelė turi būti pasiekusi 75% ir daugiau savo suaugusio svorio, kalifornų, zelandų apie 3,7Kg, suaugęs triušis sveria apie 5kg.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nesėkmių metas kažkoks į mūsų kiemą atėjo :( Šįryt apeidama savo ūkį net pastėrau - šalia tirušidės guli mano negyvas mylimiausias veislinukas kalifornas Keksas, netoliese - Kiškis, be galvos jau... Pasirodo, išstūmė 10 l girdyklą, pilną vandens, ir išsiveržė į laisvę. O čia jau laukė mano vilkšuniai, ir pabėgti jiems neleido :( Kitos versijos neturiu, nes girdyklos dureles įmanoma atidaryti tik iš vidaus, iš lauko pusės gyvūnui neįmanoma būtų, be to reiktų tą baką su vandeniu ištraukti... Uh, prieš savaitę kiškučiai, dabar triušiukai - stogas važiuoja :icon-eek:

Nesuprantu, kodėl jie bėgo. Kartą ir dureles neužsklęstas buvau palikusi patelei, ale ji niekur nebėgo, o dabar abu.... O gal vistik čia kokio plėšrūno darbas???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas vakaras visiems, labai aciu uz patarimus ir atsakymus. Lauksiu antros vados.

Dar klausimelis: ar daug shieno i gimdykla reikia prideti? Ash idedavau kokiu 3 cm. sluoksniu, bet patele dali suesdavo, kita ishtrypdavo po shonus, taigi gime triushiukai praktishkai ant lentu guledavo pukais apkloti.

Kas klause del Ukmerges kombikormo, tai: UAB "Biofabrikas" tel.8-340 63647 / 8340 63629. Kazkur internete radau ar tai sesuo kontaktus surado. Pirkau 105 kg. uz 130 Lt. (1,24 Lt/kg), man i Vilniu atveze, reikejo tik privaziuoti tam tikru laiku ir pasiimti ish mikroautobuso (kuris i "agrotiekima" mano galva pasharus veze), uz atvezima nieko nemokejau, supakuota po 35kg. maishais buvo. Kombikormas tamsiai zalios spalvos, sudetis (ish atitikties deklaracijos):

zoles miltai, avizos, saulegrazu rupiniai, selenos, mieziai, rapso ishspaudos, kvieciai, sojos rupiniai (GMO), kalcio karbonatas, aliejus augalinis, monokalcio fosfatas, premiksas LT-26 *LXT152NE-0.5%-SFC, natrio chloridas, aromatinis priedas. (recepturos kodas 3609). Triushiai ede normalei, bet pradejo myzti baltais myzalais (kaip kokio pieno i sysiu ipilta, lieka plemai kai ishdziusta). Nezinau ar cia gerai, gal kokiu baltymu perteklius, gal nuo chemijos. Tik garaze du men. pastovejo ir pelyti pavirshius pradejo, tai daba bijau duoti , kad neuzsilenktu, tai ant mieziu pasodinau. Nezinau ar mieziu uztenka, ar visokiu ten vitaminu ir mineralu jiems pakanka.

Dar atsiminiau, kad pateliu nieshtumo metu, viena buvo smarkiai apsisnargliavusi, tai daviau joms gerti kazkokiu milteliu (pavadinimo nepamenu), veterinaras pardave tipo geriau uz antibijotikus nuo visokiu ten uzdegimu, galima nieshcioms sake. Ar tai negali ytakoti triushiuku mirties?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki triusiu augintojai, daznai paskaitinedavau Jusu foruma, tik vis neprisijungdavau prie Jusu, bet pagaliau prisiruosiau, nes viena diena prispaude bedos, kai reikia zmoniu, turinciu didesne patirti triusiu auginime, patarimo. Mano trusiai visi skiepyti, paskutiniai skiepyti liepos menesio gale. sekmadieni pastebejau, kad vienam apie akis patine, jau miksomatoze. nors jis skiepytas, vis tiek susirgo, gal kam yra taip buvo? kokia tikimybe, kad susirks visi? ne jau tas vakcinavimas neapsaugo? pakolkas jis tik vienas, kitiems pozymiu nera, kad sirgtu. paskaicius literaturoje, raso, kad prasideda miksomatoze, kai didelis antpludis musiu, uodu ir t.t., bet maniskis apsirgo, kai orai jau atveso ir musiu ir uodu mazai. kokia tikimybe, kad susirks visi?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki triusiu augintojai, daznai paskaitinedavau Jusu foruma, tik vis neprisijungdavau prie Jusu, bet pagaliau prisiruosiau, nes viena diena prispaude bedos, kai reikia zmoniu, turinciu didesne patirti triusiu auginime, patarimo. Mano trusiai visi skiepyti, paskutiniai skiepyti liepos menesio gale. sekmadieni pastebejau, kad vienam apie akis patine, jau miksomatoze. nors jis skiepytas, vis tiek susirgo, gal kam yra taip buvo? kokia tikimybe, kad susirks visi? ne jau tas vakcinavimas neapsaugo? pakolkas jis tik vienas, kitiems pozymiu nera, kad sirgtu. paskaicius literaturoje, raso, kad prasideda miksomatoze, kai didelis antpludis musiu, uodu ir t.t., bet maniskis apsirgo, kai orai jau atveso ir musiu ir uodu mazai. kokia tikimybe, kad susirks visi?

Tikimybe kad susirgs visi 50/50 nes nevisi iskart suserga,man sirgo palaipsniui,bet tau gal nespes susirgti visgi vesta orai :eusa-think: ,o kaip zinau is savo patirties prasidejus salciams sumazeje sirgstamumas o prie- isvis man nera sirge :eusa-snooty: tai tau irgi neturetu manau.atskirk ta serganti toleu nuo bandos ir tikekis gereusio kad nebesirgs kiti ;) sekmes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, noreciau jusu paklausti, keliu menesiu amziaus jus kergiat pateles? Siaip labai daug nuomoniu girdejau vieni sako galima ir nuo 4,5 men kiti nuo 5 men treti nuo 5,5 men. Gal kas nors is patirties gali atsakyti. Ir ar gal kas atsakys kodel atsivedusios pateles nemaitina vaiku, pieno neturi, motiniskas instinktas neissivystes, ar kazkas kt.

Iš savo patirties galėčiau tiek pasakyti visiem triušiam viskitaip,yra buve kaip savo triušį prie patino keturis kartus iš eiles prileidau,bet patelė nenorėjo.

Tada buvo 5,5mėnesio,buvo ruda.O dabar ji yra 6,5mėnesio.Tai kuo didesnis amžius triušio tuo geriau nes kaip sakai 4,5mėnesio čia tikrai perjauna.Minimum 5mėnesiu gali leisti.

Ir čia dar tokia info:

Balti triušiai labiau nori vaikų negu tamsi triušiai, nes kiek esu suleides,niekada man neatsisake balti triušiai.Tamsūs triušiai yra įmanoma suleisti bet sudėtingiau,o kartais pateles nenori nes yra peršertos,o peršerima gali pamatyti triušio pagurklyje.

O dėl tavo triušio tai pamėgink leisti 6mėnesiu.

Man nėra buvę,kad nešertu savo vaikų,o jei tau nešeria,tai gal pirmas kartas,o jei pieno neturi tai su švariomis rankomis paimk triušiuką ir palaikyk prie triušės spenelių,triušė nenorės nes jai skaudą,bet pamėgink.

Sekmės!

karoli tu cia prajuokinai :lol: cituoju balti triusiai labiau nori vaiku negu tamsi triusiai ,gi cia briedas pats pagalvok logiskai :lol: taip nebuna kad ju kergima lemtu plauko spalva :D reikia ziureti kad patele rujotu ir nebutu perjeuna kergti :) tada ir kergimas bus sekmingas ir triusiuku vada bus stipresne :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, noreciau jusu paklausti, keliu menesiu amziaus jus kergiat pateles? Siaip labai daug nuomoniu girdejau vieni sako galima ir nuo 4,5 men kiti nuo 5 men treti nuo 5,5 men. Gal kas nors is patirties gali atsakyti. Ir ar gal kas atsakys kodel atsivedusios pateles nemaitina vaiku, pieno neturi, motiniskas instinktas neissivystes, ar kazkas kt.

Iš savo patirties galėčiau tiek pasakyti visiem triušiam viskitaip,yra buve kaip savo triušį prie patino keturis kartus iš eiles prileidau,bet patelė nenorėjo.

Tada buvo 5,5mėnesio,buvo ruda.O dabar ji yra 6,5mėnesio.Tai kuo didesnis amžius triušio tuo geriau nes kaip sakai 4,5mėnesio čia tikrai perjauna.Minimum 5mėnesiu gali leisti.

Ir čia dar tokia info:

Balti triušiai labiau nori vaikų negu tamsi triušiai, nes kiek esu suleides,niekada man neatsisake balti triušiai.Tamsūs triušiai yra įmanoma suleisti bet sudėtingiau,o kartais pateles nenori nes yra peršertos,o peršerima gali pamatyti triušio pagurklyje.

O dėl tavo triušio tai pamėgink leisti 6mėnesiu.

Man nėra buvę,kad nešertu savo vaikų,o jei tau nešeria,tai gal pirmas kartas,o jei pieno neturi tai su švariomis rankomis paimk triušiuką ir palaikyk prie triušės spenelių,triušė nenorės nes jai skaudą,bet pamėgink.

Sekmės!

karoli tu cia prajuokinai :lol: cituoju balti triusiai labiau nori vaiku negu tamsi triusiai ,gi cia briedas pats pagalvok logiskai :lol: taip nebuna kad ju kergima lemtu plauko spalva :D reikia ziureti kad patele rujotu ir nebutu perjeuna kergti :) tada ir kergimas bus sekmingas ir triusiuku vada bus stipresne :eusa-whistle:

Kas tau cia juokingo?Man balti baltos rusies triusiai visada nori o rudesni ne.Pasakiau savo nuomone,Pavydziui man tavo nuomone juokinga,visiskai kvailai pasakei . :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jeigu geras patinas tai ta pacia diena gali sukergti iki 5 pateliu.O siaip kasdien kergti po viena drasiai galima.As kai kergiu patele palaukiu kol patinas cypdamas nukrenta kelis kartus ir isnesu patele atgal i jos narva,tada net nebetikrinu mesdama pas patina nes visada kiek teko kergti atsiveda.Taciau jei buna susikergus turetu lakstyti po narva ir neprisileisti patino mazdaug kelias dienas po kergimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki apie kombikorma as tai naudoju kretingos geriausia. pries pora savaiciu buvau turgui galvoju paimsiu kitos truputi imaisyt joniskio sesi triusiai per ketures dienas aukstyn kojom :)daugiau nemaisysiu :)as tai pusantro men triusiukus kaip atskiriu tai duodu toki misinuka auga kaip isproteja (kretingos kumbikormas 60% 30%avizibis dripsnis 10%miezio arba kukuruzas)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar vienas klausimukas kaskur buau skaites ar cia kas rase nepamenu db :D jei patele apsivaisinus yra ten kaskelinta diena im,etus pas patina ji prunkscia? ar ne ? dekuj

Jo.Jeigu suleidai kazkada patele prie patino ir nepastebejai arba praziobsojai ir kita diena kai suleidi tau cypia triusis,vadinasi jau apvaisinta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

paaiskinkit kaip ce yra?skaitau skaitau berotc kaip ir susidarau nuomone kad triusei ira geras bei apsimokantis versliukas,ir klept tik po kleliu strapsniu vel kazkas priraso kad nesamone ir pns,ir nzn db ka daryt :( ir dar Ar Yra Kaikas Is Rokiskio ce uzsiregine?

paimt lapa popieriaus, piestuka ir pasiskaiciuot, viska ivertint ir paciam nusprest. dar gali paklausyt Radzio daina "Ka daryt" :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

paaiskinkit kaip ce yra?skaitau skaitau berotc kaip ir susidarau nuomone kad triusei ira geras bei apsimokantis versliukas,ir klept tik po kleliu strapsniu vel kazkas priraso kad nesamone ir pns,ir nzn db ka daryt :( ir dar Ar Yra Kaikas Is Rokiskio ce uzsiregine?

paimt lapa popieriaus, piestuka ir pasiskaiciuot, viska ivertint ir paciam nusprest. dar gali paklausyt Radzio daina "Ka daryt" :eusa-clap:

Puliukioke,iš pradžių turėsi paplošėti,jeigu neturi dar narvų,grudų ir kitko.Nes viskas kainuoja,nebent narvus pats susikaltum.

Bet po puse metų ar po metų jau matysi pažangą.Laikyk triušius,jie tau laime atneš,gražūs gyvunėliai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

paaiskinkit kaip ce yra?skaitau skaitau berotc kaip ir susidarau nuomone kad triusei ira geras bei apsimokantis versliukas,ir klept tik po kleliu strapsniu vel kazkas priraso kad nesamone ir pns,ir nzn db ka daryt :( ir dar Ar Yra Kaikas Is Rokiskio ce uzsiregine?

Geras ir apsimokantis versliukas yra apstumti kan nors :lol:

Jaigu gerai viskas ką bedarytum yra versliukas iš kurio gauni pajamas. Su triušiais bėda yra tokia, kad norint labai rimtai užsiimti reik ir rimtai pinigėlių, nu bet čia bet kuriam versle manu panašiai. Primesk, kad min jau bent pradėti 100 patelių, o normaliai bus jai teuresi 1500- 2000 :icon-rolleyes:

Nuo užauginto triušio , jeigu viskas gerai, gali planuoti tureti nuo 2,5 - 6 Lt pelno. Bet vat tas jeigu. Lietuvoje nėra išvystytos triušininkystės, vietnių pirkėjų tikrai nėra daug ir jie tikrai sunkiai prognozuojami :( Į užsienį išvežti reikia didelio savo ūkio arba geros kooperacijos. Ir dar vienas nedidelis momentukas ... triušiai pakankamai neatsparūs ligom gyviai, jų auginimas specifinis. Todėl norint pradėti galvoti, kad pajamas iš to gausi reikėtų manau nusiteikti, kad geru atveju kažkokios pajamos pasirodys po metų.

Aš pasisakau, kad reik nuo nedidelės bandos pradėti ir pasimokyt kaip auginti, kaip atsirinkti triušius.

Gerai viskas būna pagal knygas, bet realybėje būna biški kitaip :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...