Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Na baimes akys nedideles, bet padidinimo stikla ijungiau :) Tik kad tai mamytei blogai, pastebejus buvo atskirta nuo vaikuciu: sulyso, visiskai needa, visa laika tupi, kazkaip sunkiai vaiksto, svirduliuoja.. vadoj 6 mazyliai..

Man panasiai buvo...viena triuse besilaukdama nustipo net nezinau nuo ko...po to dar viena,bet jau tris savaites paauginus triusiukus nustipo.pozymiai tie patys,pradejo salintis vaiku,neesti,vien gulejo,padaznejes kvepavimas buvo...Pats tiksliai nezinau nuo ko pastipo,bet senas triusininkas sake,kad yra kazkokios ligos,kuriomis apserga tik vaikingos triuses...Ieskokis literaturos,arba turguje pasidomek pas triusiu augintojus(kaip ir as padariau),nes cia konkrecios informacijos nerasi.Patariu pradziai pasiieskoti knygeles ''Mesine triusininkyste (aut.Nele Gaidziuniene,Heinz Jeroch,Jolanta Seskeviciene),kaikurios ligos aprasytos ir kaip gydyti...tikrai daug info pradedanciam,bet galetu buti ir daugiau...

Beje,jei nustips triuse - didele tikimybe,jog kris ir triusiukai,man asmeniskai is 10 siai dienai gyvi tik 3.Apsirgo kokcidioze nuo staigaus maisto pakitimo,isliks tik stipriausi...tikrai nemalonu kas antra diena po triusiuka pakast...nors buvo ir gydomi...

Auginant triusius reikia prie to priprasti...

Pabandyk priverstinai girdyti Trisulfonu tiek triuse,tiek ir triusiukus.Mes triusiukus girdem is buteliuko su nipeliu,o triusei pastatyk atskira inda,gal iseitu ir priverstinai pagirdyti.Galbut ir pades.Vaistu kaina apie 15 lt.,bet ju uzteks ilgam.Tai kazkoks antibiotikas...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

norejau paklausti gal kas duodat triusiam dilgeliu? skaiciau tipo jose ten kazkokiu vitaminu daug yra

Duoda kas nebijo susidilgint :D , tačiau nerekuomenduojama jaunikliams, kad dygliukai nepažeistu burnos gleivinės nes nepamenu tiksliai kažkokia liga gali užpult,o optimalus varijantas dilgelių šluotelės žiemą(džiovintos). Beje tinka tik didžiosios plačialapės dilgelės.

na seip daba dziovinu as jas, kai moki pjauti nenusidylgini :D na juk sudziuvusios neturi jos tu digliuko ar bent nepajauciu, tai kokiu 2 menesiu dziovintas galima duoti? dekuj tau jei zinai atsakyma

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano triuse pilkoji panasiai atrodo,tokia pat didele,nevalgo kombi su gudais,tik ziuriu senas ir zole,ir darzoves,visi pirkti pas viena seimininka,o kiti valgo ir dar kaip o toji sika i maista :icon-eek: .bet stora :icon-confused:

Šeryklas sudėkit kad bent cm nuo pagrindo būtų ir dergimo į pašara broblema bus išspresta :) ,beje aš pardei "viskas už eura" nupirkau keksu kepimo formas,pritvirtinau tai labai puiki išeitis, kol automatines supirksiu po truputi :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

perkat jus Tas automatines seryklas,nors ir paciam lb. lengva pasidaryt...

Bent jau as darausi is gipso profilio:viena profilį dedu horizontaliai(30cm,jis buna kaip grūdų lovelis)kita vertikaliai nuleidžiu į horizontalų loveli(triušiam ėdant grūdai po truputi eina į loveli,needa- nebyra,o lovelis visada pilnas)

paprasta ir efektyvu.

Neturiu sąlygų prieiti prie pc,kaip prieisiu įmesiu foto.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na 50vnt irgi nera baisu,pagaminciau kazkur per pusantros dienos.

Nieks ten nieko neiskapsto(nera kaip jiems iskapstyt) ir nieks nestringa(kaip tau strigt gali nesuprantu)kaip nuėde tada dabyrėjo,neėda-nebyra.

Cia tu is savo patirties,ar is nuogirdų?nes Neponil tavo komentaro del mano seryklu,arba tu galvoji apie kitokias...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

iskapsto is lovelio ir tikrai, pas mane irgi iskapsto, jei palei krastus ner lenkto i vidu bortelio tai ir kapsto, taip nemazai prarandama kombikormos. reik prie lovelio taip sakant prikniedyt sijoneli ir viskas pasibaigia.

kas nedaro tas neklysta

cia kaip kam,

gal kitam ir apsimoka pirkt

o jei yra norinciu pirkt galiu prigamint ju po 10 lituku kiek reik

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas drauga ziurejau pirktinius,tai jam kapsto lauk,ir grudams bireti paliktas didelis tarpas apie2-3cm,sau pasidariau api1cm tarpa kad grudai tik po biski tebiretu,ir viskas ok.paskui jam tokius padariau ir vistiek jam mazi triusiai iskapsto nepadeda ne kantelis ne mazas tarpas,gal todel kad jis grudus maiso su kombikormu,o jie ir rausiasi kur skaniau :) tai gerai kad paskui vistoms susluoja,nera nuostoliu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kalbant apie kapstyma, cia daug diskutuojat, taigi, mano nuomone, tai priklauso ne tiek nuo šėryklos, bet nuo to kuo šeriate.

Pats išbandes įvairias šėryklas, ir net iš gerų pirktinių šėryklų, kurios pakeltos į reikiamą auktį, vistiek iškapsto, jei maišau kombikormą kartu su grūdais.

Taigi dabar, jei duodu kombikormą, nemaišau, arba gauna kormą arba grūdus. Grudus dar šiek tiek pakapsto, bet jei neužuodžia šalia kormo, kapsto minimaliai, kai pastoviai maitinami kormu, faktiškai nekapsto visiškai. Aišku, aš čia nekalbu apie koklius.

Taigi mano supratimu, 100% saugios seryklos nuo kapstymo nera, jei triusis tikrai to nores. Jei jis pasiekia ikisti galva, tai savaime aisku, atsistojes pasieks ir ikisti koja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na baimes akys nedideles, bet padidinimo stikla ijungiau :) Tik kad tai mamytei blogai, pastebejus buvo atskirta nuo vaikuciu: sulyso, visiskai needa, visa laika tupi, kazkaip sunkiai vaiksto, svirduliuoja.. vadoj 6 mazyliai..

nieko is jos nebebus pjauk, ir pamatisi arba kepenis ,gali skersvejis plauciai dega ir kazkaip ziuriu nelabai sekasi triusius augint forumieciams manau svarbiasia tiusiu auginime serimas nepersistenkti neperserti ir triusiu organizma isbalansuoja stresas ir atsiranda virskinimo problemos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aciu tomuks uz pagalba,nes siaubas,kas smegenynej daros,kol priprasiu prie tokio kiekio gyvuliuku kuri dabar turiu,rodos tik ir darai ,kad narvus valai,siena keiti ,zole pjauni,sau laiko nebeliko(pripirkau pauksciu 65vnt visokio plauko,tai galvoju nebuciau blondine nuproteciau, :lol: .lauksiu dar.
man vis neduoda ramybes,gal jos jau senos tos pateles?

ir pas juoduke nagai labai ilgi,gal zinot ,kaip juos kirpti?

jei nagai labai ilgi ir siektiek uzsilenke tai tikrai sene o del triusiu putimu jau viduruojant antibijotiku davimas bereikalingas kad ir issikapstis nieko is ju gero nebus yra ir paprastesniu budu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na 50vnt irgi nera baisu,pagaminciau kazkur per pusantros dienos.

Nieks ten nieko neiskapsto(nera kaip jiems iskapstyt) ir nieks nestringa(kaip tau strigt gali nesuprantu)kaip nuėde tada dabyrėjo,neėda-nebyra.

Cia tu is savo patirties,ar is nuogirdų?nes Neponil tavo komentaro del mano seryklu,arba tu galvoji apie kitokias...

apie savo kalbejau ne apie tavo. kaip galiu kalbet apie tavo jeigu nemaciau?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o 50vnt po 13lt=650lt.

Man medžiagos kainuotų apie 150lt vadinasi sutaupau 500lt,o darbo 1.5 dienos.

Tai neapsimoka?

per 1,5 dienos padarysi, jei turi visa iranga skardai karpyti, lankstyti, ir daugiau nieko neveiki (tskant esi skardininkas). Neturiu laiko gilintis i medziagu kainas, bet manau, kad medziagos kainuos daugiau, nei parasei. ziuriu pas tave, kaip pas daugeli "rasytoju", darbas nekainuoja. Nu supratau, jums gal patinka dirbti uz dyka. O ka man daryti, jei as tos 1.5 dienos laisvo laiko neturiu? jei neturiu stakliu ir t.t.

Galiu pateikti pvz, as per 6 val. galiu suseklinti 50 pateliu, juk viskas taip paprasta ir sugaistum tik 6 valandas. O dar per 6 val galiu nulupti 40 triusiu, kuriu kiekvienas vertas pvz 27-30lt.....

Na as auginu triusius, ir visa kita iranga perku, nes man pirkti iseina pigiau, nei darytis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o 50vnt po 13lt=650lt.

Man medžiagos kainuotų apie 150lt vadinasi sutaupau 500lt,o darbo 1.5 dienos.

Tai neapsimoka?

per 1,5 dienos padarysi, jei turi visa iranga skardai karpyti, lankstyti, ir daugiau nieko neveiki (tskant esi skardininkas). Neturiu laiko gilintis i medziagu kainas, bet manau, kad medziagos kainuos daugiau, nei parasei. ziuriu pas tave, kaip pas daugeli "rasytoju", darbas nekainuoja. Nu supratau, jums gal patinka dirbti uz dyka. O ka man daryti, jei as tos 1.5 dienos laisvo laiko neturiu? jei neturiu stakliu ir t.t.

Galiu pateikti pvz, as per 6 val. galiu suseklinti 50 pateliu, juk viskas taip paprasta ir sugaistum tik 6 valandas. O dar per 6 val galiu nulupti 40 triusiu, kuriu kiekvienas vertas pvz 27-30lt.....

Na as auginu triusius, ir visa kita iranga perku, nes man pirkti iseina pigiau, nei darytis.

1.del medziagu kainos: pas mus seniuose gipso profili 5cm x 10cm x 260cm pirkau berods po 9.70lt o is tokiu dvieju profiliu iseina 7 seryklos.vadinasi reikia 15 tokiu profiliuku.15x9.70lt=138.50lt ir net neskaiciuoju,kad gausiu didmenine kaina + nuolaidu kortele. Na gerai,dar ant kniedziu atmeskim 10lt tai grubiai ir gaunas 150lt.

O antra del gamybos: kadangi cia yra profilis tai man jokių staklių nereik,apart drėlės ir kniediklio,o 200vnt. kniedžių susaut ir skylių isgręžt tikrai suspeciau.galima ir is simtinio vamzdzio gamintis,bet man jos nepatiko ir daug brangesnes gaunasi

mano seryklos konstrukcija lengva,greita ir man jos labai pasiteisino tik matai nekiekvienas ja sau prisitaikys,nu ymesiu foto kada.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

1.del medziagu kainos: pas mus seniuose gipso profili 5cm x 10cm x 260cm pirkau berods po 9.70lt o is tokiu dvieju profiliu iseina 7 seryklos.vadinasi reikia 15 tokiu profiliuku.15x9.70lt=138.50lt ir net neskaiciuoju,kad gausiu didmenine kaina + nuolaidu kortele. Na gerai,dar ant kniedziu atmeskim 10lt tai grubiai ir gaunas 150lt.

O antra del gamybos: kadangi cia yra profilis tai man jokių staklių nereik,apart drėlės ir kniediklio,o 200vnt. kniedžių susaut ir skylių isgręžt tikrai suspeciau.galima ir is simtinio vamzdzio gamintis,bet man jos nepatiko ir daug brangesnes gaunasi

mano seryklos konstrukcija lengva,greita ir man jos labai pasiteisino tik matai nekiekvienas ja sau prisitaikys,nu ymesiu foto kada.

Tavo seryklos tai pigesnes, ir lengviau padaromos, bet kaip sakei, ne kiekvienam tiks, o kalbant apie skardines, tai tikrai savikaina daug didesne, ir laiko daug ilgiau uztrunka, ir irankius reikia tureti. siaip geriausia susirasti vietini skardininka, parodyti pvz, ir padarys daug pigiau, nei parduotuvej.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...