Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Suprantu, kad vien kombikorma šerti būtu labai patogu, bet kai turi tik kelis triušius, ar apsimoka ją pirkti.. Suprantu kai perki didelį kiekį, tai tada pigiau gaunasi, o pirkt po kelis kg tai, kad brangoka.. Tuo labiau, kai turiu ir grūdų ir žolės. Tiesa duodu ryte kombinuotus pašarus, o vakare grūdus. Na ir žolės aišku.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,kilo toks klausimelis :eusa-think: ,ar ismoks triuseliai mano gerti is girdykleliu su srateliu.Gauna zolytes kopusto buroko o vandenelis nelabai mazeja.Aciu. :P

Visi išmoksta ir tavo išmoks. Taigi jie užuodžia vandenį. Matyt skysčių užtenka iš daržovių ir žolės pakankamai, o kai ištrokš, atras būdų kaip atsigert iš girdyklos. Aš čia ne iš triušių praktikos, o kitų graužikų, bet manau visiems gyviams vienodai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas per zaraza :eusa-think: du triusiai viename narve vienam viskas gerai kitas pradejo viduriuoti skystom permatomom gleivem ir jau kuris laikas nieko needa, sulyso visai, tik tupi kampe ir nejuda :eusa-think: , kokia patarsit profilaktika ir kas tai galetu buti.Gauna esti kombikormos, grudu, sieno vandens.Daugiau ligos simptomu isoriskai nesimato.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas per zaraza :eusa-think: du triusiai viename narve vienam viskas gerai kitas pradejo viduriuoti skystom permatomom gleivem ir jau kuris laikas nieko needa, sulyso visai, tik tupi kampe ir nejuda :eusa-think: , kokia patarsit profilaktika ir kas tai galetu buti.Gauna esti kombikormos, grudu, sieno vandens.Daugiau ligos simptomu isoriskai nesimato.

Žarnino kokcidioze - čia tik mano nuomone

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

gal kas galėtumėt patarti? Pirkau sukergtą patelę, bet taip ir nesulaukiau triušiukų. Kadangi kombikormo negailėjau, tai jinai per šitą mėnesį pas mane baisiai nusipenėjo, didžiulis pagurklis pasidarė. Patelė jauna, turėjo būti jos pirma vada. Dabar nenusprendžiu, ar verta ją dar laikyti, kergti, nes skaičiau kad nutukusios nelabai gerai veislei? Mokėjau 100lt, tai pjauti irgi gaila... Kaip jūs darytumėt?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, esu pradedantysis triusiu augintojas gal kas gali patarti gal ko truksta triusiam nes jie man stipriai kasa is seryklu maista, seriu tik kombinuotu pasaru. O dar viena patele stipriai ciaudeja ka daryti.

Dekui.

Tą patelę būtinai atskirk nuo kitų - karantinuok ir stebėk bent dvi savaites. Gali būti tik peršalimas, o gali viskas baigtis plaučių uždegimu ir mirtim ar dar kokia komplikacija. Patelei duok tik gerą maistą ir būtų gerai suleisti antibiotikų jei tau ji labai svarbi..

Triušiai dažnai rausia pašarus, todėl šeryklas reikia įrengti 5-10 cm aukštyje nuo grindų ir šeryklos apatinis graštas turėtų būti nemažesnis kaip 5 cm užlenktas į viršų, kad jiems būtų nepatogu rausti..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

gal kas galėtumėt patarti? Pirkau sukergtą patelę, bet taip ir nesulaukiau triušiukų. Kadangi kombikormo negailėjau, tai jinai per šitą mėnesį pas mane baisiai nusipenėjo, didžiulis pagurklis pasidarė. Patelė jauna, turėjo būti jos pirma vada. Dabar nenusprendžiu, ar verta ją dar laikyti, kergti, nes skaičiau kad nutukusios nelabai gerai veislei? Mokėjau 100lt, tai pjauti irgi gaila... Kaip jūs darytumėt?

Matyt nebuvo sukergta aš taip pat esu pasimoves nors pardavėjas garantavo, kad sukergta. Manau, tau yra tik viena galimybė - kergti, kergti ir dar kartą kergti, kol susikergs.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, esu pradedantysis triusiu augintojas gal kas gali patarti gal ko truksta triusiam nes jie man stipriai kasa is seryklu maista, seriu tik kombinuotu pasaru. O dar viena patele stipriai ciaudeja ka daryti.

Dekui.

Tą patelę būtinai atskirk nuo kitų - karantinuok ir stebėk bent dvi savaites. Gali būti tik peršalimas, o gali viskas baigtis plaučių uždegimu ir mirtim ar dar kokia komplikacija. Patelei duok tik gerą maistą ir būtų gerai suleisti antibiotikų jei tau ji labai svarbi..

Triušiai dažnai rausia pašarus, todėl šeryklas reikia įrengti 5-10 cm aukštyje nuo grindų ir šeryklos apatinis graštas turėtų būti nemažesnis kaip 5 cm užlenktas į viršų, kad jiems būtų nepatogu rausti..

mano du patinai pasigavo plaučių uždegima tai nepedėjo net antibijotikai. pastebejus liga ir pradejus gydyt sekancio ryto nesulaukė. išskrodus plauciai sudegę visiškai :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

gal kas galėtumėt patarti? Pirkau sukergtą patelę, bet taip ir nesulaukiau triušiukų. Kadangi kombikormo negailėjau, tai jinai per šitą mėnesį pas mane baisiai nusipenėjo, didžiulis pagurklis pasidarė. Patelė jauna, turėjo būti jos pirma vada. Dabar nenusprendžiu, ar verta ją dar laikyti, kergti, nes skaičiau kad nutukusios nelabai gerai veislei? Mokėjau 100lt, tai pjauti irgi gaila... Kaip jūs darytumėt?

Matyt nebuvo sukergta aš taip pat esu pasimoves nors pardavėjas garantavo, kad sukergta. Manau, tau yra tik viena galimybė - kergti, kergti ir dar kartą kergti, kol susikergs.

jeigu subalansuota kombikorma patelei pakanka 150-200gr parai, juolab kad dabar yra zolės. Nutukimas negerai. tegu sublogsta tada kerg. nes nutukusi sunkiai apsivaisina ir siaip patys triusiukai sunkiau vystosi ir gali gimti silpni

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas per zaraza :eusa-think: du triusiai viename narve vienam viskas gerai kitas pradejo viduriuoti skystom permatomom gleivem ir jau kuris laikas nieko needa, sulyso visai, tik tupi kampe ir nejuda :eusa-think: , kokia patarsit profilaktika ir kas tai galetu buti.Gauna esti kombikormos, grudu, sieno vandens.Daugiau ligos simptomu isoriskai nesimato.

Žarnino kokcidioze - čia tik mano nuomone[/q

atskirk ir stebek

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,gal galit imest,kaip atrodo lizdaviete,mano triuse atrodo apvaisinta,esu labai zale augintoja todel ,labai reikalinga jusu pagalba ir patirtis,kas gali prasau pagelbekit :icon-rolleyes:

jeiogu triuse vidutinio dyžio tai lizdaviete maždaug 30x30x30cm tik kad landa butų apie 8-10 cm aukstyje. jeigu milzinai tai didesnė

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,profisionalus triusiu augintojai,sestadieni isigijau keleta triusiuku ir aisku kaip nepatyres apturejau tokia problemele.Baigesi kombikorma,o ja atves tik ketvirtadieni.Tdel prasau PADEKIT gal kas Augina triusius Kauno rajone link lapiu ir Triusius serie UNIPASZ lenkiskais pasarais,gal galite parduoti keleta kg. turiu penkis triusius nuo 3 iki 6 men. PADEKIT parduokit siek tiek kombikormos.Parasykit i foruma as jums paskambinsiu ir atvaziuosiu.Is anksto dekoju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,profisionalus triusiu augintojai,sestadieni isigijau keleta triusiuku ir aisku kaip nepatyres apturejau tokia problemele.Baigesi kombikorma,o ja atves tik ketvirtadieni.Tdel prasau PADEKIT gal kas Augina triusius Kauno rajone link lapiu ir Triusius serie UNIPASZ lenkiskais pasarais,gal galite parduoti keleta kg. turiu penkis triusius nuo 3 iki 6 men. PADEKIT parduokit siek tiek kombikormos.Parasykit i foruma as jums paskambinsiu ir atvaziuosiu.Is anksto dekoju.

:lol: duok jiems zoles vandens kokios dziovintos duonos ir viskas :lol: gi seneu zmones vien sienu,zole ir vandeniu teserdavo ir gyvibingai augdavo :) otu cia iskart baiminiesi kad be kormo jeu negivens :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

gal kas galėtumėt patarti? Pirkau sukergtą patelę, bet taip ir nesulaukiau triušiukų. Kadangi kombikormo negailėjau, tai jinai per šitą mėnesį pas mane baisiai nusipenėjo, didžiulis pagurklis pasidarė. Patelė jauna, turėjo būti jos pirma vada. Dabar nenusprendžiu, ar verta ją dar laikyti, kergti, nes skaičiau kad nutukusios nelabai gerai veislei? Mokėjau 100lt, tai pjauti irgi gaila... Kaip jūs darytumėt?

del nutukimo tai pas mane viena patele irgi lbj stambi ir su dideliu pagurkliu,bet vaiku veda daugeusiai ir gereusiai priziuri :) sukergti tai aisku kad kerk,kam musti pirmavede patele dar 100lt sumokejus :D bandyk visvien ves :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. :) Ar galima triusiams duoti siaudu vietoj kraiko (sieno) ? Ir kaip su zoles serimu, sako kad nusienavus zolia reikia pora valandu dar jos neduoti (kad butu 'vytinta') Tiesa? :icon-idea:

o tai tu kuo kreiki sienu? :lol: o ka dedi vietoi sieno ziema? :D seip tai seudai yra siltesnis kraikas ir seip naudojemi visada kreikimui, pvz jejgu tu ziema kreiki su sienu ir dar+siena y seryklas dedi tai tavo triusei turetu jy pešt ir mest lauk :D as kreikiu tik seudais visa laika ir jiems lbj gerai :).na jej zole nera slape po lietaus ar pnsj tai galima,man dar neivienas nekrito nuo sviezios zoles.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,profisionalus triusiu augintojai,sestadieni isigijau keleta triusiuku ir aisku kaip nepatyres apturejau tokia problemele.Baigesi kombikorma,o ja atves tik ketvirtadieni.Tdel prasau PADEKIT gal kas Augina triusius Kauno rajone link lapiu ir Triusius serie UNIPASZ lenkiskais pasarais,gal galite parduoti keleta kg. turiu penkis triusius nuo 3 iki 6 men. PADEKIT parduokit siek tiek kombikormos.Parasykit i foruma as jums paskambinsiu ir atvaziuosiu.Is anksto dekoju.

:lol: duok jiems zoles vandens kokios dziovintos duonos ir viskas :lol: gi seneu zmones vien sienu,zole ir vandeniu teserdavo ir gyvibingai augdavo :) otu cia iskart baiminiesi kad be kormo jeu negivens :lol:

tai bet jie visa savo gyvenima tik kombikorma valge

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,profisionalus triusiu augintojai,sestadieni isigijau keleta triusiuku ir aisku kaip nepatyres apturejau tokia problemele.Baigesi kombikorma,o ja atves tik ketvirtadieni.Tdel prasau PADEKIT gal kas Augina triusius Kauno rajone link lapiu ir Triusius serie UNIPASZ lenkiskais pasarais,gal galite parduoti keleta kg. turiu penkis triusius nuo 3 iki 6 men. PADEKIT parduokit siek tiek kombikormos.Parasykit i foruma as jums paskambinsiu ir atvaziuosiu.Is anksto dekoju.

:lol: duok jiems zoles vandens kokios dziovintos duonos ir viskas :lol: gi seneu zmones vien sienu,zole ir vandeniu teserdavo ir gyvibingai augdavo :) otu cia iskart baiminiesi kad be kormo jeu negivens :lol:

tai bet jie visa savo gyvenima tik kombikorma valge

Tai nesvarbu duok sieno truputi zoles apsipras ir viskas,jej dar rastum grudu tai isvis jiems ok :) as tai pamaisau grudus su korma ar dripsneis (traiskyti grudai) kuriuos gaunu pigei ir tvarkele,o zole ir siena gauna pastovei del papildomu vitaminu.o dazneusei tai tik kvieciai zole(sienas) burokas ir vanduo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

gal kas galėtumėt patarti? Pirkau sukergtą patelę, bet taip ir nesulaukiau triušiukų. Kadangi kombikormo negailėjau, tai jinai per šitą mėnesį pas mane baisiai nusipenėjo, didžiulis pagurklis pasidarė. Patelė jauna, turėjo būti jos pirma vada. Dabar nenusprendžiu, ar verta ją dar laikyti, kergti, nes skaičiau kad nutukusios nelabai gerai veislei? Mokėjau 100lt, tai pjauti irgi gaila... Kaip jūs darytumėt?

del nutukimo tai pas mane viena patele irgi lbj stambi ir su dideliu pagurkliu,bet vaiku veda daugeusiai ir gereusiai priziuri :) sukergti tai aisku kad kerk,kam musti pirmavede patele dar 100lt sumokejus :D bandyk visvien ves :)

Stambumas ir didelis pagurklis dar nereiškia nutukimo,tiesiog kaip buvo paminėta "negailėjo kombinuotų pašarų" todėl ir nutuko, o tai patelių reproduktyvumui turi nemažai reikšmės, lygiai taip pat ir su patinais,jie turi būti "atletai" :D , kad gerai dirbtų savo darbą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...