Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

Kieno kokia patele yra anksciausiai apsiniestinusi..?

Ir koks,kokio amziaus patinelis yra anksciausiai pradejes lytini ir vaisinga gyvenima..?

Smalsu ar ta jauniausia patele sveikus atsivede,kiek,kaip jie augo..

Ir kaip tie,kiek ju,kokie gavosi palikuonys nuo nepilnamecio kraliko..

Pasidalinkite patirtimi,juk visiems(bent daugumai,manau)knieti suzinoti...

Aciu is anksto.

Zinau,kad visi esame uzsieme...,bet gal kas pasiryztu aprasyti savo asmeninius pastebejimus,apie ka klausiau,nes knygutese apie retesnius nutikimus ir ekspirementus nieko nera...,o savo nereiksmingus klausimus ir kt.savo nuoziura nereikalinga info,manau,rasiu laiko pratrinti,tokiu budu palengvinsime ateinancioms kartoms,jeigu dar neuzarchyvuota.. :eusa-violin:

šiaip anksčiau sukergus patele nei 7 mėnesiu , tai ji labiau nusilpsta , vaikai gimsta mažesni , silpnesnis imunitetas , o tai reiškia kad gimsta jau užvarginti tai ir augs silpniau , taip pat sukergus patele jaunesne kaip 6 mėnesiu ji praranda savo produktyvumą ir vėlesniame etape pas ja įmanoma kad gims mažesnis skaičius vaikų , dar vienas ir pats didžiausias minusas , kad jaunos pateles linksta labiau į kanibalizmą(šiaip kažkokioje mokslinėje literatūroje skaičiau kad į kanibalizmą linksta patelės ir dėl vandens stokos , bet aš suabejočiau tokių mokslininku teigimu ) tai reiškia suvalgo savo vaikus , o suvalgius 1 karta suvalgys ir ateitį , taip pat nepatartina veislei auginamas pateles maitinti kombikorma , sakau iš patirties šeriant veislines pateles kombikorma jos taip pat praranda produktyvumą iki -40 proc

asmeniškai pirma karta pateles sukergių ne jaunesnes kaip 7-9 men , patinai nebuna jaunesni kaip 9 menesių ,

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As taip pat veislei auginu iki7-9 men bet taip gaunasi kad dar anksciau kaip8 men neteko sukerkti.vaiku pacios neesdavo bet puku neturedavo ir neidavo nuo jos nupesti puku,ir nepriziuri.na visokiu buna jug ne visos veislei tinka.

As tik arthur nesuprantu kodel jis taip nori kuo anksciau pradeti juos kergti?kaip sakoma neskubek ir busi pirmas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

šiaip anksčiau sukergus patele nei 7 mėnesiu , tai ji labiau nusilpsta , vaikai gimsta mažesni , silpnesnis imunitetas , o tai reiškia kad gimsta jau užvarginti tai ir augs silpniau , taip pat sukergus patele jaunesne kaip 6 mėnesiu ji praranda savo produktyvumą ir vėlesniame etape pas ja įmanoma kad gims mažesnis skaičius vaikų , dar vienas ir pats didžiausias minusas , kad jaunos pateles linksta labiau į kanibalizmą(šiaip kažkokioje mokslinėje literatūroje skaičiau kad į kanibalizmą linksta patelės ir dėl vandens stokos , bet aš suabejočiau tokių mokslininku teigimu ) tai reiškia suvalgo savo vaikus , o suvalgius 1 karta suvalgys ir ateitį , taip pat nepatartina veislei auginamas pateles maitinti kombikorma , sakau iš patirties šeriant veislines pateles kombikorma jos taip pat praranda produktyvumą iki -40 proc

asmeniškai pirma karta pateles sukergių ne jaunesnes kaip 7-9 men , patinai nebuna jaunesni kaip 9 menesių ,

Viskas priklauso nuo veisles, vidutinio dydzio veisles triusiai greiciau subresta, as kergiu 4 men amziaus, patinus naudoju nuo 6 men. Jokiu problemu del auginimo nebuna, o kad sueda vaikus, tai labai retas atvejis. Jei patele laikyti iki 7 menesiu, tai jos savikaina isauga, be to buna jau labai nusipenejusios, ir sunkiau kergiasi, maziau vaiku veda. O kad patelem neduoti kombikormo, nesutinku, nes po 3 vados jau galesi ja ismesti, nebent duosi daug ivairaus pasaro, bet velgi isauga darbo sanaudos ir savikaina. As pvz neturiu savo zemes, nieko neauginu, tai jei man pirkti ivairius grudus, siena, zole, morkas, burokus, vaziuoti i miska saku, tai daugiau nieko neveiksiu, tik ruosiu triusiams pasara, ir manau kad auginimo savikaina padides. O kaip paskaiciavai ta produktyvumo sumazejima?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kieno kokia patele yra anksciausiai apsiniestinusi..?

Ir koks,kokio amziaus patinelis yra anksciausiai pradejes lytini ir vaisinga gyvenima..?

Smalsu ar ta jauniausia patele sveikus atsivede,kiek,kaip jie augo..

Ir kaip tie,kiek ju,kokie gavosi palikuonys nuo nepilnamecio kraliko..

Pasidalinkite patirtimi,juk visiems(bent daugumai,manau)knieti suzinoti...

Aciu is anksto.

Zinau,kad visi esame uzsieme...,bet gal kas pasiryztu aprasyti savo asmeninius pastebejimus,apie ka klausiau,nes knygutese apie retesnius nutikimus ir ekspirementus nieko nera...,o savo nereiksmingus klausimus ir kt.savo nuoziura nereikalinga info,manau,rasiu laiko pratrinti,tokiu budu palengvinsime ateinancioms kartoms,jeigu dar neuzarchyvuota.. :eusa-violin:

šiaip anksčiau sukergus patele nei 7 mėnesiu , tai ji labiau nusilpsta , vaikai gimsta mažesni , silpnesnis imunitetas , o tai reiškia kad gimsta jau užvarginti tai ir augs silpniau , taip pat sukergus patele jaunesne kaip 6 mėnesiu ji praranda savo produktyvumą ir vėlesniame etape pas ja įmanoma kad gims mažesnis skaičius vaikų , dar vienas ir pats didžiausias minusas , kad jaunos pateles linksta labiau į kanibalizmą(šiaip kažkokioje mokslinėje literatūroje skaičiau kad į kanibalizmą linksta patelės ir dėl vandens stokos , bet aš suabejočiau tokių mokslininku teigimu ) tai reiškia suvalgo savo vaikus , o suvalgius 1 karta suvalgys ir ateitį , taip pat nepatartina veislei auginamas pateles maitinti kombikorma , sakau iš patirties šeriant veislines pateles kombikorma jos taip pat praranda produktyvumą iki -40 proc

asmeniškai pirma karta pateles sukergių ne jaunesnes kaip 7-9 men , patinai nebuna jaunesni kaip 9 menesių ,

na cia ir vejo pavarei:). Triusis triusiui nelygu + prieziura. Mano hylos kergiami 14-16 savaiciu ir tai yra normalu, t.y. Gaunamas max efektas. Del pateliu serimo kombinuotais pasarais, tai isvis kazkokia nesamone papezejei, nebent seriai savo pateles kokia pakiemiu gamybos. Cekijos augintojai, iki kuriu mums, o tame tarpe ir jums, dar reik zoles daug aptriest, bent veislines pateles rekomenduoja sert kob. pasarais, nes komb. pasaras yra subalansuotas pasaras ir jei jis tinkamai pagamintas, tai seriant savais pasarai tikrai nepasieksi tokio teigiamo efekto. Kartais kaip rasot pamastykit ar savo teiginius galit kuo pagrysti, ar vadovaujates tik savo supratimu kuris daznai prasilenke su realybe

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki! as ce naujoke.esu mergina bet labai duomiuosi givulininkyste.ypac domina triusiu auginimas nes turiu saligas ir patirties is vaikystes.norisi vel pradeti auginti triusius bet vienas dalykas mane gazdina...pastaraisiais paskutiniais metais isplitusios ivairios triusiu ligos.gal kas zino ar ira tokia triusiu veisle kuri atspari ligoms? ir jai taip tai koke tai veisle ir kur jos galeciau isigyti?

post-4734-141521766076_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Maniskiai kombikormos negauna ir po3vados tikrai nenurasau,(o kad jus tiek anksti kergiat ir neduotumet kombikormos tikrai po3 vadu ja tektu nurasyti)jei kergciau savo flandrus16sav.kazin kas gautusi?dauguma augina del saves,ir tik nedaugelis augina dideliais kiekiais ir stato i PC tad ir skiriasi auginimo poziuris.zemes neturint tai prasciau,o kas turi zemes ojei ir tehnikos tai is vis pasaka,ir apie kombikorma negalvoja.o grudai nebrangus,grudu sandelyje kvieciai kainuoja1kg0,40cnt.kai kurie ukininkai ir pigiau parduoda :)ir ekologiskai uzauginto triusio savikaina tikrai nedidele,kuo daugiau pats darbo idedi tuo ir pelnas didesnis :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As taip pat veislei auginu iki7-9 men bet taip gaunasi kad dar anksciau kaip8 men neteko sukerkti.vaiku pacios neesdavo bet puku neturedavo ir neidavo nuo jos nupesti puku,ir nepriziuri.na visokiu buna jug ne visos veislei tinka.

As tik arthur nesuprantu kodel jis taip nori kuo anksciau pradeti juos kergti?kaip sakoma neskubek ir busi pirmas :)

Gal pradekit visi kalbet konkreciais pavyzdziais, is savo patyrimo.

Taigi, kalbant apie "kenksminguma" kergimo anksciau nei sakykim 6 men. Mano viena patele, susikerge 4 men, dabar jau turejo 4 vada, ir visos vados buvo 12 - 12- 13 - 11, viso iki atjunkymo per 4 vadas krito 2 triusiukai, kurie ir gime neishsivyste. Visus ismaitino pati, jokiu problemu, seriama kombinuotu pasaru kai maitina, ir siek tiek pamaisoma nestumo metu. Taigi faktai kalba uz save. O ir visoje literaturoje rasoma,kad broilerines veisles galima kergti nuo 16 sav amziaus. Tai kam skleist ta brieda apie 6-8 men ? Gal dar ta pacia informacija disponuojat, uzsilikusia nuo sovietiniu laiku ar kaip >?

Kitas dalykas, ta keista kombikormos fobija, nesileidziant i visus pliusus ir minusus, velgi is savo patirties, seriant kombikorma rezultatas vienareiksmiskai geresnis. Ir kai man pasakoja, kad uzaugina iki 2,5 kg per 10 sav, man juoka kelia, aisku kazkoks konkretus triusis gali pasiekt toki svori, bet vidurkis visu triusiu tikrai toks nebus. Duok dieve 2kg iki 10 sav, ir tai nelabai tikiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Maniskiai kombikormos negauna ir po3vados tikrai nenurasau,(o kad jus tiek anksti kergiat ir neduotumet kombikormos tikrai po3 vadu ja tektu nurasyti)jei kergciau savo flandrus16sav.kazin kas gautusi?dauguma augina del saves,ir tik nedaugelis augina dideliais kiekiais ir stato i PC tad ir skiriasi auginimo poziuris.zemes neturint tai prasciau,o kas turi zemes ojei ir tehnikos tai is vis pasaka,ir apie kombikorma negalvoja.o grudai nebrangus,grudu sandelyje kvieciai kainuoja1kg0,40cnt.kai kurie ukininkai ir pigiau parduoda :)ir ekologiskai uzauginto triusio savikaina tikrai nedidele,kuo daugiau pats darbo idedi tuo ir pelnas didesnis :D

As sakiau kad broileriai, o ne flandrai ar avinai. Pvz. kvieciu tona 400lt, plius sienas ir kiti priedai, o dar ilgiau tenka auginti, tai ir sueda daugiau, ir savikaina triusio isauga. O pasakymas, kad kuo daugiau darbi, tuo pigiau uzaugini, tai nereali, siaip visame pasaulyje darbo jega kainuoja, ir nepigiai.

Ir dar, issiaiskinkim, kas yra "ekologiskas". Tai pirmiausia turi gauti sertifikata, kad tavo ukis ekologinis, o kad ji gautum, turi ivykdyti daug salygu - triusiai turi augti laisveje, pasarai turi buti is ekologinio (sertifikuoto) ukio ir t.t. Kiek as esu mates tai ekologiski produktai yra daug brangesni, o pagal tave, jie turetu buti pigesni, nes viskas daug pigiau, tai kame cia reikalas?

Pagal viska, galima gaminti ir ekologinius pasarus, jei visos zaliavos is eko ukio, bet jo kaina bus :o

Koks skirtumas, ar tu duosi grudus is to pacio ukio, is kurio ima komb pasaru gamintojas pasarams gaminti, tas pats ir su zole ir sienu, tai kodel tavo triusis bus geresnis nei mano?

"Ekologinis ūkininkavimas - tai tausojančiosios ūkininkavimo sistemos dalis ir gyvybinga alternatyva tradiciniam ūkininkavimui. Ekologinis ūkininkavimas skiriasi nuo įprasto, nes atsisakoma sintetinių pesticidų, herbicidų, cheminių trąšų, augimą skatinančių hormonų ar manipuliavimo genais. Ekologiniai ūkiai naudoja įvairią techniką, padedančią palaikyti ekosistemas ir sumažinti taršą. Laikantis būtinų produkcijos kokybės standartų, gaunamas mažesnis pirminės produkcijos kiekis, palyginti su tradiciniu ūkininkavimu, tad išauga ekologiškos produkcijos gamybos kaštai. Augalinės produkcijos ekologiniame ūkyje pagrindas - dirvožemio struktūros ir derlingumo gerinimas. Ekologiniu būdu gali būti auginami ne tik grūdai, vaisiai bei daržovės, kopiamas medus. Galvijai ir paukščiai ekologiškai auginami, laikantis gyvulių gerovės standartų bei šeriant juos natūraliais produktais."

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as perskaiciau abi neles knygeles ir viena up isleista ir arba nesupratau arba kaip bet kokio amziaus triusiukus jus atjunkote nuo triuses?

jei nori gauti kuo daugiau triušių, atjunkai 30 dienų, jei nori kad triušiukai būtų stipresni, atjunkai 45 dienų. Bet koks tarpinis variantas galimas, bet atjunkimas iki 30 ir laikimas po 45 dienų nelabai geras (turbut ir kenkiantis).

mano nuomuone pakanka 5 savaiciu ir triusei gerai ir triusiukai normaliai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

va gal kas pasakysit koke tai veisle?

Lietuvos ilgaausis :D

baikit juokauti as ce rimtai ausys jos visai neilgos taip tik netyce foto isejo

zinot kad sis triusis gali pakeisti poziury y tas vakcinas galbut sis triusis nubankrutuos farmacijos ymone kur parduoda triusems skiepus :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

šiaip anksčiau sukergus patele nei 7 mėnesiu , tai ji labiau nusilpsta , vaikai gimsta mažesni , silpnesnis imunitetas , o tai reiškia kad gimsta jau užvarginti tai ir augs silpniau , taip pat sukergus patele jaunesne kaip 6 mėnesiu ji praranda savo produktyvumą ir vėlesniame etape pas ja įmanoma kad gims mažesnis skaičius vaikų , dar vienas ir pats didžiausias minusas , kad jaunos pateles linksta labiau į kanibalizmą(šiaip kažkokioje mokslinėje literatūroje skaičiau kad į kanibalizmą linksta patelės ir dėl vandens stokos , bet aš suabejočiau tokių mokslininku teigimu ) tai reiškia suvalgo savo vaikus , o suvalgius 1 karta suvalgys ir ateitį , taip pat nepatartina veislei auginamas pateles maitinti kombikorma , sakau iš patirties šeriant veislines pateles kombikorma jos taip pat praranda produktyvumą iki -40 proc

asmeniškai pirma karta pateles sukergių ne jaunesnes kaip 7-9 men , patinai nebuna jaunesni kaip 9 menesių ,

Viskas priklauso nuo veisles, vidutinio dydzio veisles triusiai greiciau subresta, as kergiu 4 men amziaus, patinus naudoju nuo 6 men. Jokiu problemu del auginimo nebuna, o kad sueda vaikus, tai labai retas atvejis. Jei patele laikyti iki 7 menesiu, tai jos savikaina isauga, be to buna jau labai nusipenejusios, ir sunkiau kergiasi, maziau vaiku veda. O kad patelem neduoti kombikormo, nesutinku, nes po 3 vados jau galesi ja ismesti, nebent duosi daug ivairaus pasaro, bet velgi isauga darbo sanaudos ir savikaina. As pvz neturiu savo zemes, nieko neauginu, tai jei man pirkti ivairius grudus, siena, zole, morkas, burokus, vaziuoti i miska saku, tai daugiau nieko neveiksiu, tik ruosiu triusiams pasara, ir manau kad auginimo savikaina padides. O kaip paskaiciavai ta produktyvumo sumazejima?

valdini tai aš su tavim nesutinku , auginu prancuzu avinu veisles ir belgu milžinus , ir tokio amžiaus pradejes kergti , man pateles tarnauja po 2 metus minimaliai , o del kombikormos tai tiesa , jos nuo kombikormo pradeda mažiau vesti vaiku , kombikormo patelems duodu tik kai jos yra su vaikais ,iki 35-40 dienu , veliau vel gauna tik grudus , taip pas mane gauna įvairaus raciono , daržoves , šienas , žole , žiema gauna ir beržo šaku ,grudai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

šeriau su kretingos kombikorma , kilogramas 2 lt bet naudojau ja neilgai nes nesamones , kombikorma tik penejimui tinka , ir nesakyk kad papezejau ka nors, rašau savo auginimo metoda

o jus anksčiau kergdami ir šerdami kombikorma veliau nuogastaujat ir skundžiates kad atsiveda mažai vaiku ir patele trumpiau tarnauja , silpniau auga triušiukai , pas mane viskas normalu , ir augimas ir atsivedimas ,gimimas nuo 8-10 vidurkis , triušiukai 9-11 savaičiu 2kg . dargi ne su vienu sertifikuotos veislines fermos savininku kalbejes esu , kuo yra šeriamos pateles tai atsakymas buvo toks pat , anksčiau šerdavo kombikorma kaip grudu pakaitalas , bet kai pamate , poveiki tai perejo ant grudu , taigi jei sakai kad aš kvailas tai gal ir kiti veisliniu fermu augintojai klysta , vien didelis minusas kad yra medžiagu skatinančiu harmonu augima , ir jei tokia kombikorma nekenksminga , kodel jos neleidžiama duoti iki pat skerdimo , kodel tik galima duoti paskutini karta likus 10 dienu iki skerdimo , antras pažiurekim į kiauliena lenkiška ir musiške ? paliginkim kokia naturali mesa ir kokia lenkiška ? aš ne pats valgau nei vaikams duodu tokio š... pirma gal logiškai pamastykim ir dar pasakysiu literatūros vien nepakanka , reikia ir praktikos , asmeniškai auginu triušius visa gyvenimą nuo pat vaikystes(o man 35m) baigiau veterinarija ,rimtai auginu jau 10+ metų , esu daug ka išbandęs , perskaitęs daug literatūros,o daugelis iš jusu patarymus duodat vos kokia knyga perskaitę , paeksperimintuok pats , paimk iš veislyno kokia 10 patelių jauniklių , 5 šerk kombikorma 5 šerk naturaliais pašarais grudais šienu daržovemis ,kur šersi kombikorma tas pateles leisk 4 men prie patino , o tas kur naturaliu budu auginsi leisk 6-7 menesiu , ir pamatysi kada nurašysi tas 5 pateles kur kombikorma šeriai ir koks prodiktuvumas ju bus, rezultatus galesi sulyginti , tik sau , o aš atsakyma jau žinau , nes esu išbandes

dar apie kombikorma , nepakanka vien perskaityti ant maišo sudetį , reikia ir suprasti , bei žinoti koks sudeties komponentas, kaip veikia kur duoda pliusa kur minusą rašai apie subalansavima taip tu teisus kombikorma yra subalansuotas triušiu maistas bet tinkamas tik PENEJIMUI

ir į Čekus nesilygiuokim gal ? mes Lietuvoje pakolkas gyvenam

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad ekologiskas tai dar nereiskia kad butina susirinkti sertifikatus,nes tau paciam apsimoka taip auginti,o del sienavimo isleidi aie1000lt ir seri iki kitos sienapjutes.darbo jega kainuoja,bet minejau kad dirbti reikia paciam o ne kitus samdyti.100 veisliniu pateliu dar nera daug kad pats ju neapsertum.

Teisingai Statusco :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

šeriau su kretingos kombikorma , kilogramas 2 lt bet naudojau ja neilgai nes nesamones , kombikorma tik penejimui tinka , ir nesakyk kad papezejau ka nors, rašau savo auginimo metoda

o jus anksčiau kergdami ir šerdami kombikorma veliau nuogastaujat ir skundžiates kad atsiveda mažai vaiku ir patele trumpiau tarnauja , silpniau auga triušiukai , pas mane viskas normalu , ir augimas ir atsivedimas ,gimimas nuo 8-10 vidurkis , triušiukai 9-11 savaičiu 2kg . dargi ne su vienu sertifikuotos veislines fermos savininku kalbejes esu , kuo yra šeriamos pateles tai atsakymas buvo toks pat , anksčiau šerdavo kombikorma kaip grudu pakaitalas , bet kai pamate , poveiki tai perejo ant grudu , taigi jei sakai kad aš kvailas tai gal ir kiti veisliniu fermu augintojai klysta

Kombikormo gali dabar gauti po 1.2lt. negirdejau, kad kazkas skundziasi del mazo produktyvumo serdami kombikormu, taip pat ir as nesiskundziu. Veisliniu triusiu augintojams tai yra hobis, o ne verslas, ir tai yra didelis skirtumas. Isduosiu paslapti, kodel jie taip sako :) ogi todel, kad jie nenaudoja intensyvaus veisimo, pateles kergiamos 3-4 kartus per metus, ir seriant kombikormu jos nusipeni, apauga taukais, ir del to sumazeja produktyvumas, o veisiant intensyviai, kai pateles vel kergiamos 14 dienu po vaikavimosi, naudojamas tik kombikormas.

vien didelis minusas kad yra medžiagu skatinančiu harmonu augima

Na cia gal tomeliss mums atsakys del tu hormonu, ar tikrai jie ten dedami?

ir jei tokia kombikorma nekenksminga , kodel jos neleidžiama duoti iki pat skerdimo , kodel tik galima duoti paskutini karta likus 10 dienu iki skerdimo

Ogi todel, kad yra dedamas kokcidiostatikas (pasiskaitykit apie kokcidioze), todel turi buti 10 paru islauka, bet tam yra gaminamas "svarus" kombikormas, skirtas triusiams pries skerdima.

paeksperimintuok pats , paimk iš veislyno kokia 10 patelių jauniklių , 5 šerk kombikorma 5 šerk naturaliais pašarais grudais šienu daržovemis ,kur šersi kombikorma tas pateles leisk 4 men prie patino , o tas kur naturaliu budu auginsi leisk 6-7 menesiu , ir pamatysi kada nurašysi tas 5 pateles kur kombikorma šeriai ir koks prodiktuvumas ju bus, rezultatus galesi sulyginti , tik sau , o aš atsakyma jau žinau , nes esu išbandes

Tu esi isbandes su avinais ir milzinais, o tai ilgiau brestantys triusiai, o as isbandes su kalifornais, ispanais, ir galiu pasakyti, kad pateles nurasau panasiai po metu, nuo kergimo pradzios, bet per ta laika jos uzaugina pakankamai vadu. Isvada tokia, intensyviai veisiant, ir seriant kombikormu, gaunamas didesnis produktyvumas, ir taskas.

ir į Čekus nesilygiuokim gal ? mes Lietuvoje pakolkas gyvenam

O kodel mums patiems isradineti dvirati? kodel mes turetume buti gudresni uz juos, kai jie triusininkysteje pazenge jau :o Gal geriau perimti ju auginimo technologijas, gauti ju isvestu veisliu, ir baigti eksperimentuoti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

valdini tai aš su tavim nesutinku , auginu prancuzu avinu veisles ir belgu milžinus , ir tokio amžiaus pradejes kergti , man pateles tarnauja po 2 metus minimaliai , o del kombikormos tai tiesa , jos nuo kombikormo pradeda mažiau vesti vaiku , kombikormo patelems duodu tik kai jos yra su vaikais ,iki 35-40 dienu , veliau vel gauna tik grudus , taip pas mane gauna įvairaus raciono , daržoves , šienas , žole , žiema gauna ir beržo šaku ,grudai

Mes kalbam apie skirtingus dalykus, tai manau neverta gincytis.

Pirmiausia musu auginamos triusiu veisles skiriasi, tai skiriasi ir auginimas.

Antra, patelems duodi kombikormo iki 35-40 dienu, o pas mane po 45 dienu vel vedasi, tai labai mazas laiko tarpas, kada duoti grudus, tai toks pasaro keitimas naudos neduos. Tavo pateles per du metus atsiveda tiek vadu, kiek pas mane per 1 metus.

Sutinku, kad patelems geriau duoti liesesni pasara, jei jos kergiamos kas 3 menesiai, nes kitaip jos nusipenes, ir del to kris produktyvumas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad ekologiskas tai dar nereiskia kad butina susirinkti sertifikatus,nes tau paciam apsimoka taip auginti,o del sienavimo isleidi aie1000lt ir seri iki kitos sienapjutes.darbo jega kainuoja,bet minejau kad dirbti reikia paciam o ne kitus samdyti.100 veisliniu pateliu dar nera daug kad pats ju neapsertum.

Teisingai Statusco :eusa-clap:

Taigi jau citavau: "Laikantis būtinų produkcijos kokybės standartų, gaunamas mažesnis pirminės produkcijos kiekis, palyginti su tradiciniu ūkininkavimu, tad išauga ekologiškos produkcijos gamybos kaštai."

Tai ekonomiskai tai neapsimoka taskas. O jei visgi sakai, kad taip geriau, tada pagrisk savo nuomone.

O kiek valandu per para tu gali dirbti? juk tavo darbo galimybes yra ribotos, ir auksciau bambos neissoksi. 100 pateliu apserti nera daug, bet jei dar paciam paruosti pasara, o kur kiti darbai, kergimas (pvz po 20 pateliu per savaite), lizdu valymas, narvu valymas, triusiuku atjunkymas, lizdu ruosimas, skerdimas, skerdienos realizavimas ir t.t. O jei turi 200 ar daugiau pateliu, vistiek vienas apsidirbsi? O jei neturi zemes ir technikos, tai ka tada?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Narvus tereikia valyti kas1-2savaites,tai nepacius narvus o jug viskas isbyra ir bereikia nustuimti i karuti,i lizdavietes taip pat nekasdien,grudu taip pat apie 1-2sav uztenka pripylus.sieno i savaite po karta prikisi,tik zoles dienoi karta prikisi.taiva kasdien tu paciu darbu nedirbi,ir protingai susirikiavus darbus viska pasidarai. bepigis siais laikais isinuomoti zemes lopineli,o kaimuose kiti ir veltui duoda kad tik nusienautum,o jei dar dobilus3metams pasodini tai jie isvis dziaugiasi :lol: ir nemanau kad i menesi pirkti 3-5tonas kombikormos yra pigiau?

Triusiu verslas labiau panasus i seimos versla,tai su seima viska draugiskai tvarkaisi :)

Kad as 1taip galvociau ir auginciau,galvociau gal rimtai taip nieko nesigaus?as dabar nedaug teauginu,bet pazystu kas taip augina ir jiems puikiai sekasi :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Narvus tereikia valyti kas1-2savaites,tai nepacius narvus o jug viskas isbyra ir bereikia nustuimti i karuti,i lizdavietes taip pat nekasdien,grudu taip pat apie 1-2sav uztenka pripylus.sieno i savaite po karta prikisi,tik zoles dienoi karta prikisi.taiva kasdien tu paciu darbu nedirbi,ir protingai susirikiavus darbus viska pasidarai. bepigis siais laikais isinuomoti zemes lopineli,o kaimuose kiti ir veltui duoda kad tik nusienautum,o jei dar dobilus3metams pasodini tai jie isvis dziaugiasi :lol: ir nemanau kad i menesi pirkti 3-5tonas kombikormos yra pigiau?

Triusiu verslas labiau panasus i seimos versla,tai su seima viska draugiskai tvarkaisi :)

Kad as 1taip galvociau ir auginciau,galvociau gal rimtai taip nieko nesigaus?as dabar nedaug teauginu,bet pazystu kas taip augina ir jiems puikiai sekasi :)

Na matau diskusija beprasme, vienas apie batus kitas apie ratus.

Idomu kiek is cia rasanciu gyvena vien is triusininkystes? As pazystu dar bent du (be manes), ir zinau, kaip jie augina.

As jau baigiau savo eksperimentus, ir priejau vienos isvados "nereikia dviracio isradineti is naujo"

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dviratis ir masinos jau senai israstos,bet kasmet jas tobulina.kas yra uz ir pries kombikorma tai ju nuomone niekad nesutaps.

tu visad sakai kad dvirati nebereikia isradineti,o triusius jau pries2000metu augino ir vadinasi nieko nebereikia isradineti,bet deje jau isrado buda kaip juos greitai nupeneti.Tapati per tv sneka kad kombinuotuose pasaruose yra GMO ir tai nera gerai,o kas jais seria tie vistiek teigia kad nieko blogo.

Dar sutikciau kad kombikorma retkarciais duoti tik kaip maisto papilda,bet ne kasdien.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...